Dokedy potrebuje dieťa na umelom mlieku v noci jesť?

mipako
4. sep 2008

mam skoro rocneho synceka, ktory sa stale v noci budi tak 2-3krat a chce jest.........
uz som sa dost napocuvala, ze by mal prespat celu noc a ze mu nemam davat mlieko ale len caj, potom mi radili aby som mu nedavala caj ale len vodu, a uz bola aj rada nedavat mu nic len cumel..
lenze on nezaspi dokial nedostane to mliecko......
aj vecerzvykne zaspat s flasou v ruke a ked nezaspi tak sa stale len prehadzuje lozi po postielke az do uplneho vycerpania.....
je dost aktivny a cez den tiez vela nenaspi, tak hodinu predpoludnim a popoludni niekedy ani nespi..
zaspava okolo osmej..............
dokedy vase nekojene deturence v noci jedavali????? a ako sa vam podarilo ,odnaucit, ich to???
vdaka 🙂

mipako
autor
13. sep 2008

tak pisem po 4 dnoch, aby ste vedeli ako pokracujeme, pijeme uz len tri krat za noc trocha vody 😀 a mlieko uz sam odmieta 😀 pomaly prejdeme len na cumel a snad sa konecne celu noc vyspim 😀
to pisem ako povzbudenie pre mamicky co sa uz chcu tiez vyspat a este sa do odnaucania nepustili........ja som si myslela ze to nepojde ale ide to a dokonca bezbolestne 😉

caruzo19
13. sep 2008

mipako,blahozelam! ono najvacsiu traumu z toho vzdy ma ta matka 😀 😀 😀 😀 ja som sa toho tiez hrozne bala

tini
14. sep 2008

Mipako, super, vidis, pojde to, len tak dalej 😉

evaka
14. sep 2008

Moja mala ma rok a pol a v noci potrebuje 1x mliecko, cajikom ani cumlom neoklamem, proste place od hladu. By som bola blba matka aby som ju tryznila a nedala jej mliecko ked ma hlad. Tak by som porozmyslala, ci oducat za kazdu cenu. Koniec koncov, je to az taky zlozvyk ked dieta vypije o 2 dcl mliecka denne viac?? A to som ciastocne pracujuca matka, ale k svojmu dietatu vstanem rada, vstavam uz rok a pol a nemam pocit, ze by tomu tak nemalo byt. Tot moj nazor

mipako
autor
15. sep 2008

evaka - samozrejme nebudes predsa trapit babo ked je jasne ze ma hlad, ale moj maly vyslovene potrebolval len tak cuckat, teraz cucka len trocha cajika................a ja k nemu stanem rada ale uz ma to dost vycerpava, predsa je rozdiel vstavat k dietatu jeden krat a vstavat k nemu skoro kazde dve hodiny 😉

caruzo19
15. sep 2008

mipako,presne tak,kto nezazil,nepochopi.ako pokracujete?

evaka
15. sep 2008

kocky, js som teda zazila aj hodne noci, ked sme vstavali 7- 10x, ale dojciaca matka to akosi zvlada lepsie, tie hormony robia svoje, ma viac sily ako matka ktora nedojci. Teraz ked som v noci 2-3x hore, rano vstanem cela namrzena, takze vas rozumiem 😉 .

mipako
autor
15. sep 2008

no pokracujeme tak ze mliecko uz nechce, len si tak 2x za noc da trocha vody alebo len cumel takze pokracujeme dobre 🙂
evaka - s tym dojcenim mas pravdu,dokial som dojcila tak som to zvladala aj ja lepsie i ked to na moje sklamanie netrvalo dlho...........a to vstavanie nocne mi ani tak nevadi ale rano je to katastrofa kedze ja som velky spac od malicka 😠 😀

danu
22. jún 2009

schelinta • 1d, 15tt • Dnes o 10:07
náš Timi od 2 měsíců krásně spinkal celou noc, tj. od 21 do 4, ale tak poslední dva týdny se budí co hodinu, ze spaní vykřikuje, hledá dudlíka, pak se na chviličku uklidní, někdy mu dám trošku čajíku, někdy nepomůže ani to, nezbývá nic jiného než mu dát v noci 3x i 4x mlíčko, přitom ho přes den vůbec nechce, to chce pořád jíst zeleninu, maso, ovoce... tekutin má přes den taky dost,
netuším čím to může být, máte někdo podobnou zkušenost?

verzel • 1d • Dnes o 10:13
Ahoj Schelinta,
kojíš ho, nebo je na umělé ?

miskachrumka • 1d • Dnes o 10:17
ahoj no ja takuto skusenost nemam lebo este nemame 5mes ale budeme mat styri a doteraz nespava cez den nic a v noci ako kedy som zufala a zostava mi dufat ze nebude robit to čo robi tvoj mali ale viem ta velmi dobre pochopit!drzim palceky

verzel • 1d • Dnes o 10:28
Jsme na tom stejně a asi tě moc nepotěším. Cca v 5.měsíci mi Anička odmítala přes den mlíčko, zkusila jsem všechny možné značky a výsledek byl stejný. Chtěla jen příkrmy, na spaní kašičku, čaj a v noci se budila hlady. Mlíčko si dávala jen v poloapánku. Do té doby mi spala krásně celou noc, od osmi do sedmi.
Dávám jí teď na noc kaši, tu, co se dělá z mlíčka a spinká od osmi do čtyř, pak si dá mlíčko a zabere ještě tak do šesti, sedmi. Ve dne pije minimálně, spíš jen čaj, bojujeme o každý mililtr, pije max. 60.
O víkendu jsme testli sunarku na dobrou noc a chrněla od osmi do sedmi.

Jestli jen kojíš, tak už mu třeba mlíčko nestačí. Pokud je na umělé, naše mudra mi říkala, že někteří hladovci chtějí už v 5.měsíci pokračovací nebo víc sytící mlíčko.

Chce to pevné nervy, ono se to trošku srovná,neboj. Důležité je,aby nehubnul. Držím palce, vím, jak je to náročné, brečela jsem skoro každý den, že mi umře hlady :o(

Jooo, ještě mě napadlo, že jsem jí dávala mlíčko i do příkrmu, třeba do mrkve.

schelinta • 1d, 15tt • Dnes o 10:53
nekojíme, jsme na umělém, ale kašičku na noc taky dostává a ta ho zasytí jen tak do půlnoci, pak začíná boj
není brzo na pokračovací mlíčko? je to sice necelý měsíc, ale i tak...

danu
22. jún 2009

pernerka • 2d • Dnes o 15:10
Ahoj všichni, chtěla sem se zeptat, mám dceru Karolínu, je jí 6 měsíců a pořád papáme v noci nutrilon, 2 krát za noc, je to normální?

megi93 • Dnes o 15:42
Ahoj, aj my sme tak papali, ale prešli sme na kašu. Večer o 20:00 jej dám kašu - 150ml vody a 3,5 lyžice kaše plus trošku kravského mlieka a spí do 8 - 9 ráno... a papá okolo 9:30 ráno najbližšie. V Noci sa budú iba raz kvli čajíku, lebo je dosť smädná. Inak spí v pohode. Tiež má 6 mesiacov 🙂
Ale osobne si myslím, že je to v pohode a normálne, ak sa budí 2x za noc. Niektoré deti sa aj vo veku 10 mesiacov budia 3 - 4x za noc na papanie.

mousunek • 1d • Dnes o 15:47
osobne si myslim, ze "normalni" je to u kojenych deticek, ale kdyz je mimco na UM prijde mi to skoda kdyz se nevyspi ani rodice ani mimco je to zbytecne, v noci by melo ditko na UM travit, tak bych dala napit caje kdyz se vzbudi, jak pise Megi, zkusila bych na noc kasi. u nas se spi sice celou noc uz dlouho, ale kasi na noc jsme zacali davat v 5mesici taky

mamutka • 1d • Dnes o 15:51
no ja neviem, ale preco by 6 mes dieta malo mat kasu zarabanu kravskym mliekom, ved vsade pisu ze to nedavat 😒

aja123 • 1d • Dnes o 15:53
pernerka: tak věř, že je to opravdu "normální" 😉 Naše malá jedla ještě v roce 2 - 3 za noc 🙄 Teprve cca 3 týdny zpět poprvé vydržela celou noc a od té doby už to tak je pořád, tak se po roce konečně můžem s manželem trochu vyspat 😀

mousunek • 1d • Dnes o 15:53
ja kupuju teda bud mlecnou a kdyz delam nemlecnou takl z UM obyc mleko bych asi taky zatim nedavala

aja123 • 1d • Dnes o 15:54
jo a zapoměla jsem dodat, že už není kojena od 3. měsíce, takže na umělé 😉

sisstin • 1d • Dnes o 15:55
no, tak já se ještě nevyspala..a to malej nejí v noci asi od 3m, takže v jídle to opravdu není...

jinak, že by dítě na UM mělo v noci trávit slyšim prvně, každý dítě je jiný, některý jedí v noci ještě ve 2 letech a některý nejedí v noci už tak brzo, jako třeba my..

kaši z KM bych nedělala ani omylem, bud z UM nebo mléčnou, kde už UM je a přidá se jenom voda 😎

pernerka • 2d • Dnes o 15:57
aja123, tak to si mě uklidnila, děkuji za zprávičku a budem doufat, že nás to brzy omrzí, papat v noci 😵

mousunek • 1d • Dnes o 16:03
aja123 - aha a tkousela ses zeptat dr jestli by ti neporadila nejaky figl?

sisstin - ty chodis taky v noci bastit? me prijde normalni ze ditko pres den pravidelne basti a pres noc dostane maximalne cas aby to brisko neblyo porad plne, ale to je jen muj nazor. Pochopitelne ze kdyz se dite v noci nenecha cajem utisit tak bych mu delala mlicko taky to je jasne, ale jak rikas kazde ditko je jine

sisstin • 1d • Dnes o 16:07
monousek: já jen psala, že slyšim prvně, že by děti na UM neměly v noci jíst...a kojené ano 😕 prostě některé ten hlad mají, některé ne 😉 u nás v termínu docela dost dětí jí ještě 1-2x v noci 😉 já v tom teda problém nevidim..radši bych vstala 1-2x na jídlo, než 50x na čaj, dudlík a noční můry 😠

mousunek • 1d • Dnes o 16:16
sisstin - vetsinou znam deti kojene co se takhle budi, tak nevim...je jasne ze kdyz ma ditko hlad tak se musi nakrmit.
A proc se Tvuj malej v noci budi, na dudlika?

sisstin • 1d • Dnes o 16:17
monousek: jj, bud na dudla, nebo má žízen, nebo se mu něco zdá( to je nejčastější), nebo prdí 😠

luucia • 1d • Dnes o 16:19
Tak u nás bylo období, že spala Nutrilonu celou noc..ted je to různý..někdy spí celou noc, někdy se vzbudí 1x a někdy, třeba jako dneska se vzbudila 2x a ve 4:40 měla vyspáno 🙄

U dětí je to fakt hodně individuální, nedají se házet do jednoho pytle v tomhle 😉 a hlavně, co noc to rarita 😅

mousunek • 1d • Dnes o 16:23
sisstin - tak to nezavidim, takze mas u postele zasobu dudliku a cajiku... me by stejne zajimalo co se muze takovym spuntum zdat.
zkousela jsi mu na prdiky ten sab simplex? on se sice doporucuje na kojenecke koliky, ale ja ho malymu davam do vecerniho mlika a v noci mame od prdiku klid

sisstin • 1d • Dnes o 16:24
monousek: na Sabu jsme byli prvních 8měsíců...ted už je to dobrý, ale prostě občas v noci prdí a vzbudí ho to...ale většinou je to žíza nebo noční můry 😉

mousunek • 1d • Dnes o 16:35
sisstin - tak drzim palce at se to srovna a vyspite se 😉

sisstin • 1d • Dnes o 16:36
monousek: no moc s tim nepočítám, co píšou maminy, kterým se děti budí..tak je to min. do 3let i déle..já už jsem si zvykla 😉

mousunek • 1d • Dnes o 16:40
sisstin - aha tak to muzu byt rada ze u nas se spi celou noc. v deset se vzbudi na caj a pak az v 6-7rano
já teda neví, malá je na UM od narození 😖
ale i dnes jí dám v 18.00 kaši, a v 19.00 nejpozději v poateli
23-24.00 mlíko a další KOlem 4.-5. hod. přijde mi to naprosto normální 😉

jinak kravské mléko je u 6ti měs dětí fakt nesmysl 😝 proč mu zatěžovat trávení a riskovat alergie???

mivipa • 1d • Dnes o 18:49
já dávám malý UM kolem 19-20 hod.,ona usne a spí do 5 až 7 do rána.Takže žádná kaše,jen UM a je klídek celou noc😀

vrana • 1d • Dnes o 18:56
Naše Kája je na UM od 2 měsíců, budit v noci se přestala rychle, resp. ve 4 měsících se budila ve 3, v půlce 5. jsme začli s kaší a budí se mezi 6-7 ráno a to dostane i UM. Dneska už je jí jedno jestli má v 19 kaši nebo UM a spí tak jako tak do 7 bez buzení.

pernerko a má opravdu hlad? Není to jen zvyk? Mně když se náhodou vzbudí dřív, jako že to není často, ale občas, tak jí dám dudlíka, pohladím a spí dál. Nedávám jí flašku a ani ji nevyžaduje.

Jinak o kaších z kravského mléka tu nepadla ani řeč, je snad samozřejmé, že 6-ti měsíčnímu dítěti budu dělat mléčné kaše co obsahují UM nebo nemléčné do UM, že...

blandik • 1d • Dnes o 18:59
My jsme na nutrilonu od počátku - s částečným dokrmem MM do 3M. Malý od ukončeného 3M prospal celou noc (tedy od 18-19hod do té 4 -6 hod) - ale byl to očistec, protože se po půlnoci nabudil a začal se hýbat a máchat rukama, ale pořád spal a tak mu to vydrželo minimálně do 2, někdy i do 4. Podávala jsem mu dudlí, aby se úplně neprobudil a nechtěl pít - navíc se k tomu pak přidal atop ekzém a to už se v noci i drbal. Ale te'd už asi měsíc prospí celou noc bez probuzení, max 1x se probudí a dám mu dudlík a někdy to zvládně i bez dudlíku. Normální to podle mě je, že se ti probudí a chce nakrmit - prý to souvisí s dozráním mozku, jestli dítě vydrží celou noc spát a nejíst. Dítě nemusí dostat najíst až od ukonč. 6M v noci. Ale být tebou, tak se zamyslím nad tím, jestli se z krmení v noci nestává nějaký zvyk - že se třebas probudí, protože se uspává v náručí nebo u flašky.. pak se dítě probudí a hledá to, co mělo před usnutím - třeba ani nemusí mít hlad, jen se probudí - i spát celou noc se děti musí postupně naučit - přejít z jednoho spánkového cyklu do dalšího.

soanpe • 1d • Dnes o 19:01
vrana špatně čteš 😅
megi93 • Dnes v 15:42 [Uživatelka nemá žádná alba]
Která pravidla porušuje: | Zruš
Ahoj, aj my sme tak papali, ale prešli sme na kašu. Večer o 20:00 jej dám kašu - 150ml vody a 3,5 lyžice kaše plus trošku kravského mlieka a spí do 8 - 9 ráno... a papá okolo 9:30 ráno najbližšie. V Noci sa budú iba raz kvli čajíku, lebo je dosť smädná. Inak spí v pohode. Tiež má 6 mesiacov 🙂
Ale osobne si myslím, že je to v pohode a normálne, ak sa budí 2x za noc. Niektoré deti sa aj vo veku 10 mesiacov budia 3 - 4x za noc na papanie.

soanpe • 1d • Dnes o 19:06
blandik
já malý to mlíko dávám i v noci, protože přes den mi hrozně málo pije, takže jsem ráda, že do ní něco nacpu 😉

vzhledem k tomu, že chodím spát kolem půlnoci, tak mlíko kolem 23.-2|4.hod mě neobtěžuje a pak to ranní je ok,protože pak chrní do 9.00 😎 😀
a já mám čas něco udělat

blandik • 1d • Dnes o 19:27
My zase máme docela jedlíka:o) Koukám, že to máme úplně naopak - já třebas malého ukládám už mezi 18 - 18:30, mám večer volno a ráno se mi probudí tak o půl šesté - já jsem ranní ptáček, tak mi to taky vyhovuje.

pernerka • 2d • Dnes o 19:37
vrano, bohužel hlad má, zkoušela sem jí dávat čaj nebo dudlík ale to nepomáhá, prostě křičí dokud nedostane mléko a nezabírá žádný utěšující akt, chování a tak dál, taky se bojím aby to nebyl zvyk. když jí dám na noc kaši, tak se mi tak za 2 hodinky probudí a strašně pláče, nic nechce, tak si myslím že jí po tom bolí bříško, tak už jí to teď nechci dávat

soanpe • 1d • Dnes o 19:56
blandik.
malou ukládám nejpozději v 19.00 vyjímečně 19.30
ale já jsem sova 😀

danu
22. jún 2009

blandik • 1d • Dnes o 20:09
Soanpe - tak to máš doma báječného spáče - od sedmi večera do devíti rána. A kolik ti spí pak přes den?

smardik • 1d, 9tt • Dnes o 20:09
pernerka malý má 8měsíců a je na UM a 1-2x za noc se mi budí, když dam v noci jen vodu je za 10-15 minut zas vzhůru a řve a řve i 3hodiny dokud nemá mlíčko, když ho dostane nají se, otočí se na bok a spí. Jak jsem kojila spal mi celou noc ale když jsem přestala kojit začal se mi budit (přestala jsem kojit v 5měsících) i po 30 minutách, někdy zas třeba od 22-3 nespal, takže buzení 1nebo 2x je pro nás krásné spaní které vůbec neřešíme

jo a kaše nic nevyřešila, po ní se budí častěji takže ji nedostává a je to lepší

megi93
22. jún 2009

Sorry baby, ale asi zle čítate. Ja jej tú kašu nezarábam kravským mliekom, iba jej tam pridám možno za kavovú lyžičku teplého mlieka, aby si pomaly zvykala naň. Už jej s kravským mliekom aj varím. odporúčala nám to doktorka, je to normálne...to, že dieťa nemá do 2 rokov poznať kravské mlieko je mýtus....

A chcem sa spýtať, prečo je tam môj príspevok skopírovaný a pri ňom, že porušujem pravidlá? Ďakujem

chymenitta33
22. jún 2009

ahojte David je od narodenia no v podstate do troch týž.bol kojený potom nutrilon a od 5 mesiaca spinká celú noc. jeto individuálne ako ktoré dietatko..držím palčeky nech sa vyspíte cez noc🙂

soanpe
22. jún 2009

megi
když skopiruješ příspěvek, tak se ti nekopírují ikony,co jsou vpravo, ale napíše ti to textem, co ty ikony znamenají 😉 😅

jinak co se týká kravského mlíka, tak na 100% ho minimálně do roka dávat nebudu.Nevidím jediný důvod, proč bych dítěti měla zatěžovat v tak raném věku zažívání

Blandik
před den spí kolem 11 tak hodinu-hodinu a půl pak má oběd a po něm ještě tak 2X po půlhodince, ale někdy i 2hodiny, když je venku v hl.kočárku 😀

megi93
23. jún 2009

Aha vďaka...

sasiki
23. jún 2009

ahojte, môj papal nutrilon do konca 11 mesiaca. A teraz už pekne a hlavne KONEČNE spinká celú noc 😀

dominka11
23. jún 2009

moj spí celú noc od nejakého 4 mesiaca. spat chodí okolo 19.30 - 20.00 a vydrží do tej 6, ako kedy, niekedy o hodinu viac, niekedy menej.

sue
5. júl 2009

..u nás ešte stále...

janicka14
13. júl 2009

Moj maly ma 8 a pol mesiaca a chodi spavat okolo 19.00 spinka do 5.30. Ale papa v noci 2krat, okolo11 a okolo 3.
Uz by som prijala keby si to skrati na jedno papanie, ale inak spi celkom fajn. Len co som ho zle naucila to je
zaspavanie na rukach,je to sice rychlejsie ale ked ho dam do postielky zaspat tak za sekundu sedi a dviha sa
a neni sance aby sam zaspal.

loko
14. júl 2009

ahojte, moj maly chodi spinkat okolo 19.00 - 20.00 a obcas sa zobudi 1x za noc, dame mliecko a spi dalej. skusila som niekolkokrat len vodicku a dudel, ale nepomohlo vzdy plakal ako cert a nedal sa utisit. Vecer kasu nedavame, lebo ho nezasytila. zje napr. cely krajec chleba so syrom alebo niecim inym, potom asi pol hodinu pred spanim dame ovocie a nakoniec vypije 270 ml mliecka. vtedy vie prespat celu noc.

janicka14
15. júl 2009

A mozem sa spytat loko ze kolko ma tvoj maly mesiacov? lebo moj maly osem a on veru vacsie kusky stale este odmieta,napina ho, dam mu do ruky chleba rozok keks ale niejake kuskove jedla do jedalnicka moc nedavam. zatial papa skor kasovite a vecer spapa mlieko pred spanim.

loko
16. júl 2009

malinky bude mat 15 mesiacov, zatial sme bez zubkov, ale papa aj vacsie kusky, ale len take ktore moze dasienkami roztlacit. v osmich mesiacoch som mu davala take malicke kusky napr. maska, to sa tazko papa bez zubkov. skus mu nechat v zemiakovej kasi malicke kusky zemiakov. je mozne, ze kusky maska nebude chciet hned papat, postupne sa nauci, chce to trpezlivost. Ryzu ti papa?

pancake
26. júl 2009

moj maly este vstava dva krat za noc na mliecko. a ma rok. 😉

andrema
30. sep 2010

ahojte, pridavam sa k mamickam, ktorych deti v noci papaju...
Moja mala ma 6a pol mesiaca. Ked mala presne 3 mesiace,tak prespala celu noc, som sa potesila...ale to bola len jedna noc...potom sa az do 6tich mesiacov budila tak 1x...a teraz sa zacina 2x....a viac...a to je na UM a prikromoch od 4teho mesiaca...vecer jej davam kasu....a ani to ju nezasyti...vydrzi tak 5 hodin a uz sa zobudi...zaspala tak okolo 8mej, potom sa zobudi niekedy uz o 12tej, potom tak okolo 5tej,ale ked jej dam mlieko,tak este pospi aj do 7mej...samozrejme,ze kazdy den su tie casy s nejakymi odchylkami...zo zaciatku som si myslela,ze sa budi len vtedy,ked nema na obed maso....ale asi to v tom nebude,lebo sa budi stale...skusam jej dat zakazdym cajim...niekedy jej ho dam aj 10x za noc...proste sa zobudi, zacne plakat..dam jej cajik, cucne si tak 20 ml, niekedy zaspi....ale to sa zobudi o 20 minut,ked ja znova zaspim a tak sa to opakuje,az caj odmieta a vresti,kym nedostane mlieko...
Rano ale potom nie je velmi hladna..tak som skusala v noci dat mensiu davku potom zasa vacsiu,ale stale sa budi rovnako...uz by som sa tiez konecne vyspala...ach jaj...ale tak este ma len 6,tak snad sa to upravi este....
Len mi nejde do hlavy,preco sa zacina budit castejsie, ked by to malo byt opacne...

denisaivan
1. okt 2010

@andrema Ahoj.Moja mala ma 7 a pol mesiaca.Je stale kojena.Od dva a pol do stvrteho mesiaca mi prespala celu noc,ale je pravda,ze chodila spat az o pol desiatej.Teraz mi zaspava z o siestej a budi sa mi v noci niekedy dva az tri krat za noc.Tak ju nakojim.Nepije mi cajik.Flasu nechce ani vidiet.Cez den sa napije z poharika,ale vypije len trosku vody.Cez den ju kojim a plus papa prikrmy.Na nc dostava trosku krupice plus ju dokojim.V poslednom case sa budi aj viac krat za noc,ale prisla som na to,ze su to zuby.Vtedy vyhladava aj viac prsnik.Mozno tvoju malu trapia zuby 🙂 .Prajem vsetko dobre.

micha7
1. jan 2013

Ahoj... my sme na umelom mlieku od zac.4.mesiaca... dcerka prespi celu noc az o 6.00h ma hlad . Teraz ma 6 mesiacov a spi mi stale celu noc.Poslednu flasu dostava o 19.30h-20.00hod. a dalsiu si pyta okolo 6.30h-7.00h. Mame takeho maleho spachtosa 🙂

jarmila40
11. mar 2016

@zabga88 a dokedy to prosim trvalo? kedy uz netrebalo v noci davat mliecko?

gabona1
8. apr 2016

Ahojte, my máme umelé mliečko od necelého polroka, papáme amilk bifido. Môj syn spí celú noc, mliečko ho dostatočne nasýti, aj kaká pekne. Pri kojení bol aj každé dve hodiny hore. Som spokojná, že spinká a nie som taká unavená. Všetko záleží možno od mliečka.

lastom
19. máj 2016

ahoj,
na tvojom mieste by som sa nestresovala s tym, ze chce jest. Kazdy clovek aj dietatko potrebuje ine mnozstvo stravy, ako pises, cez den spotrebuje dost energie, tak to musi niekde dohnat. My pouzivame amilk uz od 6 mesiacov, maly mal minuly tyzden 2 roky a stale si ho ziada. Sice uz len raz denne, bud rano alebo pred spanim, ale je to taky jeho ritual. A v noci sa budil na mliecko este polroka dozadu. Takze pokial ma taku potrebu, kludne mu daj mliecko.

jarmila40
19. máj 2016

@lastom mne rano spapa 220ml, v noci tiez tak a niekedy aj ked ide na obed spinkat, tak 130ml..koncom juna bude mat dva rocky