France lait AR a nezdravé priberanie

muriel293
13. jún 2013

Začali sme s týmto mliečkom kvôli refluxu malý aj menej grcká ale dnes som počula že sa z neho vraj strašne veľa priberá.....sama to zatiaľ posúdiť neviem naša lekárka ma zvozila že za krátky čas pribral veľa a na gastre mi zas bolo povedané že pribral normálne...ak máte akékoľvek skúsenosti s týmto mliečkom budem rada ak prispejete či už sa to týka znášanlivosti, či vám pomohlo a hlavne tej váhy...tiež som sa zabudla opýtať dokedy ho treba dávať myslím do akého veku my máme teraz 5 týždňov. Ja osobne si myslím že z každého umelého mlieka dieťa naberie viac ako z materského...

petula8
12. júl 2013

@muriel293 ja som toto mlieko dávala staršej dcére bolo to pred 8 rokmi, vypila ho, trikrát si odgrckala a potom to prúdom z nej vyletelo to bolo každé jedenie,každý tretí deň som s ňou bola u pediatričky, vážila ju stále, no s váhou sme išli veľmi dole, za tri týždne mi zhodila vyše kila, tak mi pediatrička odporučila sunar, aj som naň prešla a vtedy sa tak rozjedla ako hrom. Nestíhala som doma plniť fľaše, jedľa každé dve hodiny a ako 8 týždňová vypila 250ml. Od tretieho mesiaca som s ňou prešla na pevnú stravu. Kľudne píš, ak ešte potrebuješ niečo vedieť 🙂

angi07
12. júl 2013

@petula8 Ahoj, čítala som ,že od 3 mesiaca si prešla na pevnú stravu. Mohla by si to upresniť? na akú stravu a presnejšie od koľkých týždňov? môj malý je stále hladný, tak som rozmýšľala , že by som skúsila troška skôr dávať kaše, ako 16 týždňov....

strihalka
12. júl 2013

Co me dr rikala...tak tieto fr. mlicka jsou asi nejhorsi na trhu...preco ste se rozhodli pre toto...je spousta inych AR

petula8
12. júl 2013

@angi07 no malá bola hladná celý deň preplakala a doma bol navarený segedín s knedľou tak som jej to dala, poriadne sa najedla a konečne potom prespala dve hodiny v kuse. So segedínom sme teda začali, potom klasicka všetky polievky, prívarky, mäso, cestoviny, prosto všetky jedlá, ale nesolila som ich. Takto isto som prechádzala na pevnú stravu aj pri druhej dcérke.

mimik07
12. júl 2013

@muriel293 Su aj ine refluxne mlieka,napr.Beba ci Nutrilon. Inak tie francuzske mlieka nie su zlozenim najidealnejsie,staci si porovnat.Radsej si trochu priplat a kup ine,tie 2 co som ti napisala,hlavne Nutrilon,je velmi dobry aj na imunitu.Jasne ze z umelych mliek vacsinou deti viac priberu,no su aj vynimky🙂 moja pol.rocna dcera nie je velky jedak.Viac priberala z mater.mlieka.Ale uz 3mes.pijeme Nutrilon+prikrmy.Zatial nemala ani len sopliky,a poznam viac mamiciek,co Nutrilon chvalia.A u nas mame skusenosti s Nutrilonom len pozitivne.Aj syn na nom vyrastol.Nuz je to na tebe.Snad som poradila trosku.

mimik07
12. júl 2013

@petula8 segedin??? Dufam ze uz mala cez 1 rok.

anett1411
12. júl 2013

@petula8 aky sunar davas dcerke? Aku ma po nom stolicu? Moja pije complex

petula8
12. júl 2013

@mimik07 obe moje dcérky prechádzali na pevnú stravu tým že to bolo ich prvé jedlo, a poviem ti chutilo im a dodnes to je ich naj naj jedlo. Obe mali tri mesiace keď prvý raz jedli segedin. Staršia má teraz 8, mladšia 1 rok. 😀

petula8
12. júl 2013

@anett1411 ja som mladšej dávala ten v pomarančovej krabici v sáčkoch ale len prvé tri mesiace a šup potom na pevnú stravu. Tuším to bol sunar complete

strihalka
12. júl 2013

V troch mesisch segedin, chapem to dobre?
@petula8

strihalka
12. júl 2013

@mimik07 kokosko, ja asi zle vidim....ze v troch mesicich tu dite jedlo segedin..

petula8
12. júl 2013

@strihalka áno áno presne tak. Nechápem prečo mi to vyšlo tak, ale aj pri prvej aj druhej dcére som mala navarený segedín a oni revali v ten deň tak som im ho dala, napapkali sa až tak že zaspali. Neverila som, že sa mi to môže stať aj po ôsmich rokoch aj pri druhej dcére.

strihalka
12. júl 2013

@petula8 no zrejme si ani nepochopila ze preco se divim.... 😀

syrik
12. júl 2013

Že segedín v 3 mesiacoch, ako sorry, už som tu všelijaké bludy čítala, ale toto mi príde ako sprostý žart. A môžte ma aj ukameňovať...A šo sa týka France Lait, na toto mlieko ja nedám dopustiť...Moja mala so Sunaru kŕče po každom jedení, prešli sme na Bebu - hádam všetky druhy, čo z nej sú, ani jedna nerobila dobre. Od pol roka sme na France Lait a odvtedy absolútne žiadne problémy. Najhoršie mlieko na trhu? To povedala asi preto, lebo firma Nutrilon jej zrejme dáva nejaké provízie za každé odporúčanie. Neznamená, že čo má bohovskú reklamu, je aj dobré. A vôbec sme nejako extra po tom mlieku nepriberali, to skôr po Bebe...

petula8
12. júl 2013

@strihalka no asi niečím to bude.... 😠

mary271
12. júl 2013

my malemu davame to mliecko a sme spokojny, tiez trpi refluxom davala som mu Nutrilonn AR a bolo to strasne, nekakal, mal tazko na zaludku a zo zlateho baba sa stalo uplakane... S fance lait som spokojna, papa ho od 6 mesiaca a uz ma 11 a nevsimla som si, aby my moc priberal, dokonca bolo obdobie kedy trosku schudol ale boto to lozenim nie od mliecka. Uz mi negrcka, len sem tak, ked velmi skace, ale to by sa zgrcal asi kazdy heheh, tiez som citala rozne fora a odporucania na vsetky mlieka lebo som si pred tym ako sme presli na toto mliecko nevedeli dat rady, a skusali sme mozne aj nemozne, dokonca mi uz znami odporucali, aby som presla riadne na kravske mlieco a riedila ho vodou, ale tohto kroku som sa bala, a co viem, ze nutrilon podla jednej Dr. sa vobec ani len zdaleka nepodoba na materske mlieko, ako je to propagovane,proste lekari maju podpisane zmluvy s dodavatelmi, a preto to odporucaju a oni maju prezenty. Pokial ti babo znasa dobre toto bliecko tak neries a ostan pri nom. Za chvilocku ti prejde na tuhu stravu a budes davat aj kasicky a uvidis vsetko sa to vyrovna. A jasne, ze deti na UM zo zaciatku priberaju viac ako na MM tak nemaj strach.. prajem vela stastia 🙂

drobna13
12. júl 2013

ja som pred 7 rokmi tiez ako prve davala dcerke france lait a taktiez sa nestazujem nemali sme s tym ziadne problemy aj teraz som ho zhanala ale nikde ho nemali dokonca mi jeden lekarnik dal otazku ze co to je? :D :D

petula8
12. júl 2013

@syrik to je tvoj názor, každý si dáva svojmu decko jesť to čo chce. Mne príde blud dávať do aléluja umelé mlieko decku tak potom aj tak vyzerá celé opuchnuté skoro ako umelé. Tak keď sa ti zdá byť blud tak si dávaj decku celý život umelé mlieko a uvidíš ako zdravo ti bude vyzerať a neprechádzaj s ním na pevnú stravu keď máš takýto blbý názor 😀

tomikejt
12. júl 2013

v troch mesiacoch segedin? to je dufam vtip.. moj maly ma rok a pol a segedin este nejedol.. a v troch mesiacoch nic ine okrem mliecka nepoznal

syrik
12. júl 2013

@petula8 Moja zlatá, si trošku vedľa. Zakladateľka témy sa pýtala na mlieko, ktoré mimochodom papá aj moja malá. To ale neznamená, že pije iba mlieko. Je všetko. Ale mňa zarazil segedín v 3 mesiacoch!!!

petula8
12. júl 2013

@syrik ja som neni tvoja zlatá, tak si oslovuj niekoho iného. Mňa tvoje decko nezaujíma a nepýtala som sa ani na tvoj komentár tak si ho nechaj. Tak si otvor oči prečítaj si, že ja som písala na túto tému, že môjmu decku toto mlieko vadilo a prešla som na iných druh mlieka. Je to úplne prvá reakcia ak by si to náhodou nenašla.

strihalka
12. júl 2013

@petula8 no uz jen nazyvat sve dite "decko" je mi proti srsti...

tomikejt
12. júl 2013

@syrik ona ti napisala ze z umeleho mlieka dieta vyzera ako umele 😀 😀 😀 moj syn tiez papa vsetko, ale segedin som mu veru este nedala.. a stale pije sunar, a nezda sa mi ze by moj syn vyzeral umelo

petula8
12. júl 2013

@strihalka riešiš danú tému alebo si odbočila niekam.... kam?????

strihalka
12. júl 2013

@petula8 ano prave resim tebe🙂 a aj to priznam,lebo je mi smutno z toho cim krmis, jak si je ty sama nazvala, decka....

mimik07
12. júl 2013

@strihalka Dobre,ze?😀 Chcela by som vidiet jak 3.mes.babo s chutou basti segedin😀

mia501
12. júl 2013

no ja odpadnem,segedin v troch mesiacoch

syrik
12. júl 2013

@tomikejt 😀 Tiež sa na tom zabávam 😀

tomikejt
12. júl 2013

@mimik07 segedin aj s knedlou 😀 ja si to neviem ani predstavit.. v 4 mesiacoch je to asi rezen so salatom.. ja neviem ci mam plakat alebo sa smiat

mimik07
12. júl 2013

@syrik Nikto mi nic nedava,pisem z vlastnych skusenosti!!! Hadam som tu aj ja mohla napisat svoj nazor!