Hladné 10 mesačné dieťa

sonapalagyova
24. feb 2015

Ahojte, chcela by som sa vas viac skusenych opytat -ze :,, moja dcera ma 10mesiacov a papa nutrilon 2 .ale zda sa mi nejaka hladnejsia za posledny tyzden (vyzaduje viac mlieka) .myslite ze by som mala prejst na nutrilon 3 ?vi myslite, ze je este skoro?Ci bude najlepsie skusit este zajtra zavolat nasmu pediatrovi, ze co povie na to on? Dakujem za odpovede.

natalym
24. feb 2015

@sonapalagyova A iné čo papá?

jatamido
24. feb 2015

...papá len mlieko /nutrilon/ ??

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

No rano mlieko, na desiatu jablcko, hrusku alebo nejake ovocie , potom si vypyta mlieko obed -masovy al. Zeleninovy prikrm , mlieko. A navecer kasa.

natalym
24. feb 2015

@sonapalagyova To aj viacej by mala jesť iné potraviny, zrejme preto je hladná. 10 mesiacov je už dosť. Celý obed, chlebík, atak...

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

Ale hlavne v noci sa zacala casto budit a je hladna , tak neviem... Ced den normalne papa a v novi vstane aj 3krat a vyzaduje mlieko

danka1611
24. feb 2015

Ahoj a nepíšeš či papá aj iné jedlo okrem mlieka. Ak papá len to mlieko a nič iné, tak je hladné už potrebuje toho viac. Ak papá príkrmy skús ich trocha sýtejšie spraviť(zahustiť ich). Na noc skús dať kaše 🙂 a uvidíš.

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

@natalym tak mi prosim ta porad ze co uz mam jej davat. Ako jej mam zostavit jedalnicek?

jasminet
24. feb 2015

@sonapalagyova 10m by aj nejaky olovrant mohlo mat,na ranajky chlebik s lucinou, biely jogurt, prazenicku zo zltka... ak vyzaduje viac mlieka, tak jej daj viac prikrmu

natalym
24. feb 2015

@sonapalagyova Moja, keď ja si to už ani nepamätám, ja som už stará, moje malé má už 11 rokov. Ale my sme už aj mäsko, kuracie, polievky, prívarok a vlastne to čo sme jedli my tak aj s detskou úpravou ona. Kúpila som si knižku a tak. Snáď Ti dievčatá popíšu viac. 😀

karamellka1
24. feb 2015

Pokukaj napríklad tento albumík, maminka tu má super inšpirácie + receptíky a od koľkého mesiaca aké jedlá dieťatku podávala 🙂 https://www.modrykonik.sk/blog/zuzicko/album/de...

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

@jasminet na ranajky chlebil a to jej mam trphat a davat do pusinx?ved nevie este sama papat...a ja sa snazim jej dat viac prikrmu ale ked nevhce mi ich...hlavne na obed masove a zeleninove mame problem .zje par lyziciek a potom nechce.a hodinku na to zacne robit sceny ze je hladna tak dam prikrm to mi neotvori usta a ked dam mlieko vypije 180.

cicimotinka
24. feb 2015

naši v 10-tich jedlo skoro všetko ako my... samozrejme neslané a nemastné... mliečko mali ako doplnok k jedlu, nie ako jedlo... akurát v noci pili mliečko... netráp sa nad jedálničkom, daj to, čo varíš... odober neochutené, doplň troškou byliniek... popozeraj na nete, určite nájdeš dosť nápadov...

katarinamarkova
24. feb 2015

@sonapalagyova skor si myslim, ze 10 mesacne dieta ak je hladne ma dostat najest - nie mliecko z lekarne - ale ovocie, zeleninku, masko, obilnu, ryzovu kasu......az potom to zapit vodou ci tym mlieckom.

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

@karamellka1 dakujem pekne, pokukam to.😄

saskia64
24. feb 2015

Malo je,moja ma desat a pol,dam ti priklad,rano mlieko,priblizne o hodinku chleba s maslom,caj o jedenastej polievka,po chvilke druhe,zemiaky s masom napriklad,po hodine a pol mlieko,okolo stvrtej jogurt alebo ovocie o siestej a pred osmou mlieko...casom odjeda aj z mojho..daj jej viacej papat,neboj sa

natalym
24. feb 2015

@sonapalagyova chlebík pokrájať na kocky a papáme pekne spolu..........

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

@cicimotinka samozrejme ked varim odoberiem jej kym neosolim a to jej dam ale ked ona mi zje par lyziciek a potom uz nechce.a potom za hodinku je zas hladna a prikrm mi vypluva a ked dam mlieko vypije 180.

jolly84
24. feb 2015

@sonapalagyova ako píšu baby, už 3 mesiace môžeš prikrmovať. iba mlieko nestačí. Pediater neinformoval?

xfenix
24. feb 2015

no asi by bolo potrebne jej prestat davat len stravu pre kozmonautov a davat jej aj normalne jedlo, maso, zemiaky, ryza, zelenina, pokrajane na mensie kusky, to uz deti zjedia, netreba same kase a umele jedlo.. dieta potom nebude chciet jest ked bude vacsie normalnu stravu a bude vyberave. Asi preto je hladne to dieta, lebo chce jedlo 🙂 samozrejme bez urazky a hromy blesky si prosim nechajte, je to len moj nazor.

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

@saskia64 no dakujem ...skusim s nou bojovat ze nedat mlieko a dam nejaku normalnu stravu.

jasminet
24. feb 2015

@sonapalagyova moje v 10m sedeli v stolicke a spolu sme ranajkovali. chleba, alebo vianocku som im nakrajala na kocky a same si brali, ked prplali, tak som im supla do ust kocku, k tomu nejaku uhorku chrumat ak mali par zubov 😀 😀 zapit vodou
alebo lyzicku prazenicky, kustik chlebika do ust....

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

@xfenix ved samozrejme ze jej davam normalne jedlo .maso, cestoviny, zeleninu...ja to len neviem fo nej nejak dostat...spapa par lyzic a potom uz nechce ..a takto dokolecka..

natalym
24. feb 2015

@sonapalagyova Vieš čo, ja som bývala s mojou mamou a ja som to tak robila pri prvej dcére, podľa knižky, nesoliť, neochucovať, ale moja mama mi povedala, ochutnaj to ty, chutí ti to? Tak skúšaj chute, bylinky, tak skús trošku posoliť, keď sa inak nedá. Alebo dať mlieko do jedla, skús mliečne jedlá, omáčku a tak.

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

@jolly84 ale ved ja prikrmujem...ved som to pod tym potom pisala...

jasminet
24. feb 2015

este mi napadlo, dcere som veeeelmi dlho mixovala obedy, mala 2 zubky ledva ledva v roku a z nemixovaneho ju natahovalo, a zjdedla toho ako drevorubac. tak treba skusit ci to nie je problem.
synovi nebolo treba nijak extra dlho mixovat a je/dol viac ako mala.
dokonca som im aj palacinky robila 😅 teda len cistu, k tomu nejaku presnidavku natriet a ukusovali. samozrejme bez slahacky 😀 😀 😀 😀 😀

moni244
24. feb 2015

@sonapalagyova a jedlo jej mixuješ? lebo moja mi začala odmietať jedlo okolo 8 mesiaca, prišla som na to, že nechce mixované, čiže mala napr. cestovinu a omáčku, zemiaky a špenát, mäso mi dlho nechcela, to vypľúvala, ale akonáhle nebolo mäso, zjedla, dávala som aj jogurty na olovrant, pečivo som nakrájala na kocky a tak dávala, jablko nastrúhala na jemno, banán popučila
jej jedálniček v takom veku bol napr.
ráno som nakojila, potom dostala jogurt/chlebík s troškou masla a uhorku, pred spaním polievku, nakojila som, vstala, dostala hlavný chod, po hodine som nakojila, potom dostala napr. nastrúhané jablko s piškótami, večer kašu a pred spaním som nakojila

saskia64
24. feb 2015

@sonapalagyova nemas zaco,zaciatok bude tazky...ponukaj jej cely cas,zvykne si

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

@natalym dobre skusim...dakujem.

natalym
24. feb 2015

@sonapalagyova Treba stále skúšať, ona sa rozje, neboj.

sonapalagyova
autor
24. feb 2015

@saskia64 no dobre zacnem jej davat viac s nasho jedla a uvidim co a ako...