Je nejaký rozdiel medzi Nutrilonom a Aptamilom?

tanja61
17. okt 2008

ahojte myslite ze je medzi nimi nejaky rozdiel?su to rovnake mlieka len iny nazov,aptamil je anglicke 🙂 .....kde na aptamile 3 je napisane ze sa moze max.davkovat 210ml vody 7odmeriek a mojmu drobcovi je to malo a zase na SK nutrilone je myslim 230vody a 8odmeriek ...davate niekedy viac vody a viac odmeriek ked sa vam zda ze drobcovi to nestaci? 😉 mi pouzivame aptamil gramaz je o 100g viac ako slovenske ale zda sa mi sypkejsie...hmm?

sassi
17. okt 2008

akože ty sa riadiš presne tymi tabulkami??? To je podla ma orientačné.
Ja sa riadim hlavne ako malemu chutí, niekedy spapá viac, ked ma fazu rastu, niekedy menej... ved aj nam niekedy chutí viac, inokedy menej, aj podla počasia a podobne....
Naš vždy papal viac ako v tabulke, aj počet dávok mal vyšíí, ale aj je riadny chlap, a vobec nie je tučný, len je aj vysoký po tatovi 😀 , jasne že mu podla tabulky nestačilo 😵
No a my sme kupovali Babylon, polský Nutrilon, tiež ma iny nazov, ale je to to isté, od firmy Nutricia, a je o 100,- lacnejší. Ale už sme prešli na mliečko od 1-3 rokov.

sanny21
17. okt 2008

no ja sa tymi tabulkami riadim, pre istotu, aby som mu neurobila tazke mliecko...ja som v irsku a tiez tu pouzivam aptamil a teraz sa chystam domov a rozmyslala som ake mlieko mu nasadim doma...asi nutrilon, lebo uz som predtym pocula, ze je to skoro to iste...dufam, ze mu ta zmena nijako neuskodi....

sassi
17. okt 2008

hah, ja som nemyslela "riedenie" to dodržujem na 30ml vody 1 odmerka,
ale celkovy objem som vždy prisposobila apetítu 😉

sassi
17. okt 2008

chcela som naísať aha, nie hah 😕

jaja0110
17. okt 2008

tanja, my zijeme v UK a tiez pijeme Aptamil. Vyraba ho firma Nutricia- teda ta ista firma co vyraba aj Nutrilon na slovensku. Je to to iste mliecko, len v UK ho predavaju pod inym nazvom. Pisala som email do Nutricie, takze podla toho to viem. 😉
Rozrabam tiez podla navodu (30ml vody/1odmerka) ale samozrejme mnozstvo prisposobim apetitu. 😉

Akurat v com sa lisia tieto dve mlieka, je chut. Nutrilon chutil lepsie, ale aj na Aptamil sme si za 1 den zvykli 😉

mimo temy: aj presnidavky v UK pod nazvom "Cow&Gate" su ta ista firma ako slovenske "Hame" presnidavky. 🙂

tanja61
autor
18. okt 2008

sassi no hej riadim sa lebo kvoli niecomu ta tabulka bude keby sme si mali davkovat ako chceme tam je tam zbytocna nie? 🙂 ale asi bude zrejme mozne dat viac vody a odmerku naviac.....ked sme zacali s aptamilom tak maleho zapekalo tak som sa bola pytat v lekarni a tam mi povedali ze treba dat viac vody ako je v navode ale odmerku nie ze bude riedse mliecko a bude to ok......ked sme boli na SK tak maly pil nutrilon a vsetko v pohode len teraz sme sa vratili nazad do UK a nema tak pravidelnu stolicu ako doma.....mozno zmena prostredia 😅

sassi
18. okt 2008

no ja som davala malemu tak o 30 ml viac, lebo potom stale hladaj jedlo ☹ a bol nervozny, aj kojene deti si vytiahnu mliečko podla apetítu, ale nenazvala by som to prekrmovaním, proste aj Dr. ked ho videla aký je vysoký, povedala, že proste potrebuje viac, teraz bude mať 20 mes. a je vysoký ako 3-ročné deti, aj velkosť nosíme 98, vidim aj na tom, že nosi po dcerke veci, čo ona nosila až do školky 😕
No a tabulka je dobrá vec, orientačne, nie držať sa jej striktne a za každu cenu 😉
Na zapekanie može mať vplyv mliečko, ale v takomto veku už isto aj ostatné zloženie stravy, ved mlieko je po roku už doplnok, nie hlavne jedlo dna. Možno skus doplniť tekutiny a vlakninu 🙂

sassi
18. okt 2008

Inak že sa to iste predava v inej krajine pod inym obchodným nazvom je bežná vec
V Polsku sa Nutrilon vola Babylon, v Nemecku je tiež Aptamil, a zloženie by malo byť podla mna to isté 😕

martinka16
18. okt 2008

Tanja 61 ak maleho zapeka sprav mu mliecko do vyvaru z ovsenych vlociek ja to velmi dobre a hlavne vyzivne dostane tak do seba vlakninu a bude mat lepsiu stolu vlacnejsiu pokozku je to dobra vec,,,,recept je myslim na liter vody polievkova lyzica ovsenych vlociek vari sa hodinu ale voda sa stale dolieva aby bolo rovnako pocas celej hodiny varenia....

marorlinko
19. okt 2008

tanja, my pouzivame aptamil 3 a je tam napisane ze do 200ml to je 7oz a 7odmerok, tri=ojka je do 2rokoch, su v nich rozdieli,aj tun av uk je kazde mliecko inac davkovane niektore sa mi zdaju velmi huste, maly ine nechce iba aptamil to mu chuti najlepsie,. neviem nutrilon nepoznam.
moj papa mliecko s ovsenyma vlockami, kazdu noc, ke dide spinkach a spinka krasne , pije uz menej mlieka a ta kasicka mu pomaha dostat vsetky ziviny do tela ktore potrebuje, pekne nasyti a dieta spinka celu noc. ak chces dat viac mlieka tak to urob jak aj ja, ak je na mlieku danna davka max na 200ml a chces viac dat tak sa riad podla oz napr na 200ml 7oz je 7davok na 8 8 davok, ja to robim takto a viem aspon,ze som nedala vela mlieka do vody.

miskaa
4. nov 2008

Prosim Vas vie niekto poradit kde sa da v Blave alebo jej okoli kupit lacnejsie Nutrilon?

dai
5. nov 2008

ahoj miskaa,
momentalne maju uz dlhsie akciu na nutrilon v avione v lekarni - myslim ze tam stoji 399. inak ten aptamil a nutrilon je to iste mliecko aj vyrobky ( v poctate aj balenie okrem nazvu maju to iste )

gabrielad
6. nov 2008

Ahoj, zkoušeli jsme Nutrilon ochutnat? Když jsem ho udělala, tak jsem ho vyzkoušela a konstatovala, že to je hořké a pro mě nepoživatelné. No a když jsem ho dala malé, tak mi ho plivala 😒 . A tak nevím jestli to je normální chut - hořká anebo máme nějaká špatný vzorek.

miskaa
7. nov 2008

Ahoj GABRIELAD
S tymto mame aj my skusenost.Mam doma Nutrilon v zelenej krabici-stare balenie.A tak isto ma divnu chut a malinky ho nechce.Tak sme kupili novy Nutrilon v novej modrej krabici a ten chuti aj manzelovi a malinky ho papa pekne. 🙄

telinka
7. nov 2008

ja som skusila ponuknut aptamil /kupila som ho v rakusku a vysiel na 360 korun / a uplne v pohode , porovnavala som aj zlozenie...je to to iste az na male odchylky v mnozstve/ a myslim ze tam maju rozdiel v tom ktory od ktoreho mesiaca , nutrilon 3 je od 11teho a aptamil 3 je od 10 teho mesiaca 🙂
takze nutrilon u nas stoji 430 a nutrilon a kedze to mam do A len 6 km tak chodim radsej na aptamil 😉

gabrielad
7. nov 2008

No my máme Nutrilon 3 - od 11. měsíce a je světle modrý, tak teda nevím. Není v krabici, ale v takový konzervě.

miskaa
9. nov 2008

No vo firme Nutricia maju zjavne hokej v tabulkach ktore pisu na krabice Nutrilonu.Mame 1 Nutrilon.Stare balenie -ZELENA krabica a nove balenie-MODRA krabica.Ak porovname mnozstvo celodenej davky tak tam je rozdiel 70ml.A tak isto kolko davok ma vypit za den.na starej 6 davok denne a na novej 5.

eimiky
15. máj 2009

Ahojte,
vedel by mi niekto povedať koľko stojí v rakúsku aptamil ? Najlepšie 2-ka a koľko je to gramov?
Ď.

lula5
15. máj 2009

800g bud 10,99 alebo 12,99. Neviem. Kazdy treti mesiac maju akciu minus 20 percent.

eimiky
16. máj 2009

aha oki dakujem

gabina_uk
26. máj 2009

baby v anglicku kupite aptamil za 8 libier co je na nasich nejakych 250 korun. Iba na Slovenku je vsetko tak drahe!!!!

gabina_uk
26. máj 2009

a navyse je to 900 gramov!!!

dadul
27. máj 2009

ahojte baby,
pred dvoma týždňami sme malému vymenili Nutrilon HA 1 za Aptamil HA 1, strašne štrajkuje pri papaní, zo 180 ml si potiahne ledva 100 ml. Veď malo by to mať také isté zloženie... A teraz neviem či mu nechutí, lebo je teplo, alebo mu idú zuby, alebo cíti v mlieku niaky rozdiel ☹

helcok
29. máj 2009

potrebovala by som poradit ktora mamicka ma skusenosti s aptamilom ?moze sa prihrievat alebo je lepsie ked babatko ma stale cerstve mam tyzdnove babatko a neviem co by bolo lepsie prosim o radu

mirkadena
22. jún 2009

Ahojte baby! 🙂 Predám NUTRILON poľský(Bebilon) 1,2,3,4 800g!
Názorne som priložila aj fotografiu aspoň Bebilonu 2
Zloženie je také isté. Len v Poľsku sa to volá Bebilon! Cena 1ks/ 11 Eur,-. 😉 😉 😉 Viem poslať na dobierku! Do jednej krabice sa mi zmestí od 6ks do 10 ks! Ak máte nejaká záujem môžete mi písať na mirkadena@centrum.sk Balíky posielam každý pondelok týždeň!

sasiki
22. jún 2009

mirkadena to by si mohla šupnúť do bazáru, nie do fóra, hm??? 😉

mirkadena
23. jún 2009

Sasiki, oki ďakujem za radu.

sasiki
23. jún 2009

😉

zuzka27o7
11. aug 2009

ahojte myslite,ze ked mi je malinky,ktory ma 16dni je hladny po 2,5hodine tak ked mu dam nutrilon tak mu mozem nejako ublizit?vsetko mi spapa,ale byva mi strasne nervozny a niekedy mi vsetko vyvrati poradite mi prosim?

bebebrumik
11. aug 2009

baby a ako sa vola nutrilon v Madarsku???