Koľko Nutrilonu má vypiť 2 týždňové bábo?

barbi911
31. júl 2012

Ahojte chcem sa spytat kolko nutrilonu by malo vypit 2 tyzdove babo na 1x ked je plne dokrmovane?Nekojim..Dakujem

keira
31. júl 2012

@barbi911 je to na krabici napisane, tusim 2-8 tt .. 600-670 ml

terina25
31. júl 2012

@keira ale to si asi myslela na 1 deň nie na 1 krát. 😀

katkas1
31. júl 2012

mas to napisane na krabici, ale vobec to tak nemusi byt, moje deti jedli vzdy viac

liz_lemon
31. júl 2012

@barbi911 mne povedali v porodnici, ze na kazde krmenie by malo take babo vypit 100 ml, cca kazde 2 hodiny, zalezi aj ake je velke, moj bol malicky, tak my sme isli postupne od 60 ml, teraz vypije 90-120 ml

babajaga
31. júl 2012

ako kolko,kolko mu chuti a zvladne...ked pyta,dat a ked nechce,tak nechce....je to indi vindi 🙂

mummy01
31. júl 2012

@barbi911 mne lekarka povedala ze take male babo musi vypit 150ml na kilo hmotnosti za 24hodin.Cize 4 kilove babo 600ml za 24 hodin a to treba rozdelit na jednotlive davky-podla toho kolko krat za den papa.Ja som sa tym riadila do bodky lebo moj maly bol prepusteny z porodnice dehydrovany a tymto krmenim sme sa vyhli dalsej hospitalizacii.

mummy01
31. júl 2012

@liz_lemon 100ml kazde 2 hodiny je strasne vela 😉

liz_lemon
31. júl 2012

@mummy01 aj mne sa to zdalo, preto som sa to pytala viacerych dr. a vsetky mi to potvrdili
mozno preto, ze moje babo je predcasne narodene, a bolo treba aby priberal viac
teraz je kazde 3-4 hodiny tych cca 120 ml

mummy01
31. júl 2012

@liz_lemon no pre predcasne 100ml???ved ani take velke brusko nema.....no nic proti lekarom ale videla som ako krmia babetka na novorodeneckom-cumer na flasi ma asi 0,5 cm dieru a mliecko do babetka doslova naleju a babo to samozrejme hned vyvrati 😠 Takto krmili moju dcerku,skoro som zinfarktovala ked som to videla a ked som isla do porodnice so synom tak som si vzala vlastnu flasku a nenechala som ho sameho u sestriciek.

liz_lemon
31. júl 2012

@mummy01 suhlasim s tebou, tiez som nechapala, lebo v porodnici pil 20 ml, a potom na kontrole po prepusteni za 3 dni mi toto povedali, a este sa cudovali, ze co sa mi nezda

radus1810
31. júl 2012

suhlasim 100ml je strašne vela, moj mal mesiac a postupne sme zacinali od 70

mummy01
31. júl 2012

@liz_lemon no moj sa narodil ako 4,5kilovy chlapisko a pil tiez len 20-30ml.Ja som v porodnici akoze dojcila,sestricky aj laktacna chvalili ze saje dobre...divne im neprislo ze maly len chudne a za celu dobu v porodnici cikal iba 3x...Prisli sme domov a hned k nam prisla nasa detska a ako zbadala maleho zhrozila sa,vraj je dehydrovany,sat nesal iba dudloval...no katastrofa.Tak sme museli krmit z flasky,kontrolovat prijem a vydaj tekutin.

liz_lemon
31. júl 2012

@mummy01 no, mam dost, aki odbornici museli byt v porodnici...kde si rodila?

mummy01
31. júl 2012

@liz_lemon Kramare 🤐 .Ked som im vravela ze asi nieco nieje OK,ze necika a aj to co vycikal bolo tmavohnede tak ze je to OK 😠 No takych zazitkov s lekarmi mam celkom dost ale to by uz bolo mimo temy 😉

liz_lemon
31. júl 2012

@mummy01 aj som si myslela, tiez som tam rodila 🙂

cikyta
31. júl 2012

Ked mala dcerka dcerka týžden, vyžadovali od nej na jiske, aby pila každu 3 hodinu aspon 100ml (Viac, ako 90ml nevytiahla...zaspala. Mala žltačku) No bola kojená, tak neviem, či to platí aj pre UM.

ktore
1. aug 2012

@barbi911 moja dcerka vypila velmi malo.uz si nepametam kolko ale menej ako bezne vypiju deti.ale ked jej stacilo tak jej stacilo.bola som z toho hotova ale doktorka ma ukludnila ze si pita kolko chce.je to naozaj individualne.ja som sa riadila co bolo na krabicke podla toho.teraz ma desat rokov tak si uz nepametam.niekde mam aj dennicek kolko papala kazdy den a o kolkej....

dadka28
13. sep 2012

ahojte kočky...chcem sa opytat,sice my pijeme bebu ha 1/nekojim/...maly bude mat zajtra 3tyzdne a vypije v pohode 150ml/to myslim len vodu plus mlieko,vyjde to na 160-170ml/a to 6x denne,niekedy vyjde aj 7x denne...zda sa mi to prilis vela,podla vas mam kludne davat?na krabici pisu ze od 3-4tyzdnov sa ma davat 120ml vody...ale neviem co mam robit,ked pyta viac,mam byt kludna??

liz_lemon
13. sep 2012

@dadka28 take male babo by sa mozno malo krmit castejsie, tak kazde 3 hodiny a menej, ale zase ked mu to neublizuje, tak mozno ma len taky velky apetit, jaj mam 2,5 mesacneho a ten pije od 120-150 ml 6-7x denne

dadka28
14. sep 2012

@liz_lemon on pije urcite kaz.3hodky...niekedy sa to aj potiahne,ale to je malokedy...

moon1979
14. sep 2012

@barbi911
pozri krabicu, uz si presne hodnoty nepamatam, ale riadila som sa podla toho, ze ak bolo napisane na krabici ze napr. v prvom mesiaci 600ml za den, tak som to rovnomerne rozdelila do davok podla toho, kolkokrat mi papal ... mne maly jedol presne kazde 4 hodiny 🙂 v noci sa budil len 2x na papanie, od 3 mesiacov mi prespal celu noc bez jedenia ... UM je všeobecne sýtejšie, takže deti tolko často nevyžadujú papať ako kojené ...
a takto som postupovala az dovtedy, kým sa neodstavil od UM, co bolo v 1,5 roku ...

dadka28
16. sep 2012

@moon1979 aj ja by som dala najradsej presne ako pisu na krabici... 🙂
ale mu to nestaci,pyta viac a place,cumel ked dam po papani-tak by mi ho najradsej prehltol-tak taha..preto viem ze ta davka mu urcite nestaci...

moon1979
16. sep 2012

@dadka28
hmm to je zvlastne, lebo UM su syte 🙂 tak mas riadneho papkáča 🙂

moon1979
16. sep 2012

@dadka28
ma ešte napadlo ... neviem akú značku používate, ale nutrilon ma aj druh pre "extra spokojenost" ... radsej trosičku hustejsie mliecko, ako zvysovat odporúčané denné dávky ... 🙂

dadka28
16. sep 2012

@moon1979 my pouzivame beba ha...nechcem velmi menit,lebo krasne kaka-aj 4/5x za den,prdka..len apetitu je viac..tak nerada by som presla do horsieho... 😉

vivusika
16. sep 2012

@barbi911 ja som sa pri dcére vždy riadila dávkovaním na krabici, lenže ona bola poriadny papkáčik, tak som robila aj tak vždy viac, pretože mala málo🙂

moon1979
16. sep 2012

@dadka28
urcite, mlieka (značky) by sa nemali meniť len ked je vážny dôvod ... no skus pozriet či beba nema tiez nieco na tento styl ... podla mna by mali mat 🙂 ale so zvysovanim odporúcaneho mnozstva fakt pozor, ak beba nema sytejsie mliecko radsej sa porad s pediatrom ako to riesit ... papať viacej ako je odporucane mnozstvo vyrobcom moze byt problem 🙂

julinkaz
16. sep 2012

dieťatko bude papať toľko, koľko samo chce, ak si pýta, daj mu, ak nechce, nenúť ho 🙂 ja viem, že všetci hovoria o režime spánku a papkania, že musí papať každé 3 hodiny 🙂 môj synček papal vtedy, keď bol hladný a spinkal od narodenia celú celučičkú noc bez prebudenia (od 21.00 do 07.00 hod.) a krásne priberal (nie je z neho žiadny tlsťoch, papali sme nutrilon HA, práveže váhu má akurát 🙂 lekárka mi síce hovorila, že ho musím budiť na papkanie aj v noci, ale keď malý kľudne spinkal, tak na čo 🙂

julinkaz
16. sep 2012

a o množstve to platí rovnako, raz vypije viac, inokedy menej, presne ako my dospelí, niekedy nám chutí viac, inokedy do jedla len zobneme 🙂

dadka28
16. sep 2012

@moon1979 pri prvom dietati som sa riadila krabicou-tiez mu nestacilo...a bol stale uplakany,nervozny-ledva som predlzovala casy nosenim na rukach atd...sestra stale davala viac-a o dost,nielen o 30ml ako ja...preto pozeram a pytam sa tu..ale vidim ze je ovela viac maminiek co davaju viac,potom dieta je len zbytocne nekludne..a to by som uz nerada zopakovala...
sa mi zda co pocuvam od viacerych,ze celkovo chlapci su poriadny papkaci
ale tiez nemam rada sa riadit podla tabuliek-ved kazde dieta potrebuje nieco ine,ved date mi za pravdu ze jednemu staci 100 ml,druhemu nestaci 150ml v rovnakom veku atd-to sa tyka podla mna vsetkeho-ci priberania,ci rastu,chodenia,plazenia a kadecoho ineho...