Koľko umelého mlieka a vody vypijú vaše týždňové bábätka?

mira1985
27. júl 2015

Moja mala totizto ked nespi tak by len papala... preto neviem kolko jej toho mozem dat.

mira1985
autor
27. júl 2015

a ten cajik davate samostatne alebo niekde som citala ze ho primiesava niekto do mliecka...

zabina27
27. júl 2015

@mira1985 ak davas UM, tak na krabiciach vacsinou byva pisane priblizne davkovanie, ja uz si to nepamatam, ale na nutrilone to bolo pisane, pripadne sa porad aj s lekarkou, je to este malicke babatko, ono sa to este tak ustali. skus najst na nete, ze kolko by malo vypit podla svojej vahy, viem, ze nam v nemocnici to ratali podla vahy, ze kolko ml na kg hmotnosti by mal vypit a porovnaj si to. ale babatka vacsinou nie su tabulkove 😉 ak by sa lekarke zdalo, ze vela pribera, nech ti poradi, co robit. nas rychlo priberal a lekarka mi na otazku, ze co mam robit, vzdy odpovedala, ze nic, ze krmit 😀 ak kojis, tak to urcite neobmedzuj, ale ja som kojila kratko, preto neviem az tak poradit 🙂

sardinka333
27. júl 2015

@mira1985 týždnové bábätko vypije okolo 40 - 60 ml umeleho mlieka...ak nie su horučavy tak mu netreba ešte nejako extra vodu. MOja ma 4 týždne a vypije cca 90ml Nutrilonu niekedy na 2 etapy - niečo vypije a potom si oddychne a dopije..idealne po 2 alebo 2,5 hodinách max 3 hod je davam piť UM.
Ak maličká len hladá a cucala by tak daj dudel - nemoze non stop jesť.

jeennyv
27. júl 2015

suhlas so @sardinka333 niektore deti potrebuju cumlik, lebo ide o ten zvyk ci reflex sat, maju to aj kojene deti, ak ju spravne krmis a dobre papa a pribera nemoze byt nonstop hladna...ide o to, ze by nieco dudlala....ja som vzdy radsej za cumel, nez zacat si ozuzlavat palce atd....kamoska nechcela dat dudel, ale ked si mala rozmocila doslova palce hned sla kupovat...

mira1985
autor
27. júl 2015

dakujem vam... ten cumel vyskusam este, davala som ho pred dvoma dnami ale vypluvala ho 🙂

sardinka333
28. júl 2015

@mira1985 aj moja vypluvala....to je normalne. Zvyk sa tvorí 21 dní 🙂 ...po dvoch dnoch žiadny zazrak nenastane 🙂 proste nukať a strkať do pusy aj ked vypluje. Raz ho proste podudle dlhšie a vypluje a potom zase dlhšie až ho prijme. Niektoré detičky maju silny sací reflex ako spomina @jeennyv - hladaju a dudlali by. Ja po mesiaci som si všimla že ked je naozaj hladná tak zvykne ,,mlaskať,, ,,besno hladá,, je nervozna, cuca si prsty - vtedy je to najskor hlad. Ak len otvara pusu - hladá ale je viac menej pokojná a viem že jedla pred ,,pol hodkou,, alebo hodkou tak skušam ponosiť a davam dudlik...ked nič nezaberá tak po hodke aj mlieko skusim...Proste cele je to ,,pokus - omyl,, - a to je už moje 3 dieťa a stále sa učím!

julia92
31. júl 2015

@mira1985 oficialne ma babo papat 120-150ml na 1kg na den. Naschval pisem, ze oficialne, lebo ved kazde babo je ine... moja (sice uz 5 mesacna) sa drzi v tomto rozmedzi. Ale skor je pri tej dolnej hranici... no ked bola mensia, tak bola schopna zjest ovela viac... mozno to bolo tym, ze sa narodila malicka (2230g) a dobiehala :D A kto vie? Mozno by aj teraz tolko zjedla :D Ale nedavam jej tolko, lebo ked jej vyberiem uz prazdnu flasu z ust, tak nereve, tak naco by som do nej pchala? :D

Skus si vyratat to mnozstvo mlieka na den a potom rozrataj poctom davok a vyjde ti jedna davka 🙂

charlie1980
31. júl 2015

Mesacne babatko papa kazde 2-3 hod,vek dietata, davkovanie, ml a kolkokrat za den mas krmit, mas napisane na krabici. Samozrejme je to individualne a orientacne, ak nakrmis o 1krat castejsie alebo o 20ml viac, nic sa nestane. Ak by pytala 180ml v 1.mesiaci, je to uz na zamyslenie. No a Co by asi malo robit mesacne babo, ked nie papat a spinkat prip.spinkat a papat ? Aj Satie z flasky je pre mesacne dieta namahava cinnost. Moj syn zaspaval vzdy na flasi. Voda sa nedava, kym nepapa prikrmy. Akonahle zacnes s 1.prijrmom, treba nahradzat chybajucu tekutinu.