Koľko umelého mlieka môže vypiť 2 mesačné bábätko?

tehulka28
19. okt 2012

ahojte.maly ma 2mesiace a vypije dost um.kazde tri hodiny vypije 150ml a vecer pyta aj 180 a viac ale potom vacsinou prespi celu noc.snazim sa to doplnat a nahradzat cajom,ale kym mu nedam kolko chce nezaspi.je to v poriadku?doktorka mi povedala nech ho udrziavam najviac na 150.ale je to tazko ked place. je to v poriadku alebo to moze mat neskor nejake nasledky.napr.obezita

cawes
19. okt 2012

Ahoj moj maly ma 10 tyzdnov avvypije 5 flias za 24 hodin. Prvu dostane rano okolo 5 to si da cca 150-180 ml potom o 9 cca 120 potom o 12 cca 120 o 4 120-150 a o 20 pred spanim 150-180 niekedy necha vo flaske 20-30 ml niekedy vypijevsetko.
Zaujima na ze kolko flias denne tvoje babetko vypije a kolko vazi?

hori
19. okt 2012

na krabici od UM mas napisane - vek aj mnozstvo - su to maximalne davky, tak by sa nemali prilis prekracovat... vsak pozri, uz si nepamatam kolko tam bolo uvedene, len viem, ze tam pisali dost "stedro", moja mala papala z toho tak polovicu... no ona zase nebola nejaky extra jedak... 😉

nikolet_89
19. okt 2012

ahoj tvoje dieta citi hlad nie niaka krabica :D samozrejme odporucania su na krabici, ale ja by som z toho halooo nerobila, tak, ked spapa viac ako by podla tabuliek mal no a co ? hlavne je, ze sa zasiti a ze mu chuti, radsej nech papa akoby papat odmietal 😉

micuchova
19. okt 2012

moja papala vzdy na hornej hranici odporucaneho mnozstva...doktorka mi prizvukovala, nech jej nedavam viac, ako je uvedene na krabici a nie castejsie ako kazde 3 hodiny. nejde tak ani o hmotnost, ale o zataz obliciek

laura0
19. okt 2012

Moja malá má 12 tyzdnov a cez den pije po 120 ml Sunaru kazdé 3 hodiny takze ked vstane o siedmej rano az do 22 :00 az 23:00 tak papa ,v noci uz spinkáme celu noc .Vázi 5710g a meria 63 cm. Takze vypije tych 6 davok denne.Niekedy jednu davku prespí .Proste ked je hore a má papat tak jej dam ,ked spí nebudim ju.

verronicka
20. okt 2012

joj babenky ale vase babatka pekne papkaju....moj maly nikdy tolko nevypil a doteraz nechapem, ze aj ale pekne priberal a dokonca mal vahu k tej hornej hranici ako ma mat 🙂 ...ja som pozerala ako puk na tie tabulky ze kolko by mal v jeho veku vypit,doterz mi vypije max 180ml a to ma uz vyse 6 mesiacov 🙂

piotra
6. nov 2013

my mame skoro 7 tyzdnov a posledny tyzden sme uz len na UM, pije kazde 3 hodiny 120-150ml, v noci spi vecsinu casu zobudi sa az nadranom, len by som sa chcela opytat obcas pri papani sa nervuje a neviem cim to je, neviete mi poradit ? pytam sa pretoze 5 tyzdnov som kojila lenze to bolo na nervy vobec sa mi nedotvaralo mliecko maly vobec nemal co pit mysleli sme si ze mal koliky a to bol stale hladny az sme presli na um a zacal byt uplne kludnucky a teraz sa opat zacal trosku nervovat ale nie pri kazdom papani a nie zo zaciatku ale az ku koncu papania
😒

tinus248
8. nov 2013

ahoj, moj sa pocas papania nervuje a vrti ked sa mu neda vyprdkat 🙂 ked sa potom spusti prdenie tak je zase vsetko v pohode 🙂

valdovalda
8. nov 2013

Ahojte, od narodenia riesim problem s papani (maly ma teraz 2 m.) Momentalne bojujem s podavanym mnozstvom mlieka. Dr. mi povedala, ze v ziadnom pripade nemam davat viac ako 120 ale maly pyta niekolkokrat cez den viac-niekedy aj 180 by vypil bez ohladu ci ma medzi jedeniami pauzu 3 alebo viac hodin. Neviem co mam robit, ked je hladny (hlavne vecer) strasne je nervozny a neviem, ci mu môzem dat viac. AKo to riesite vy, co mate takyto problem

bberkova
31. mar 2018

@valdovalda dobry večer ak mošte poradit mam malu dvoj mesačnu cerku a neviem ona mi ma pit 150 ale vipije len 90 a pribera dobre no len ja zbitočne vihadujem mlieko čo ostava a cgcem sa spitat či by som jej mohla robit len tích90 a menej odmerki jej davat lebo zbitočne vihadujem mlieko ..a 150je vela to nevipije ?ak mošte porate mi Dakujem.

evittam
1. apr 2018

@bberkova Ved ked vypije len 90ml tak na co robis 150ml a vylievas?! A prosim ta nauc sa najskôr poriadne pisat, neda sa to citat.

jaka02
28. sep 2018

@laura0 ahoj môj mali ma 2mesiace a vypije 150ml není to veľa?

jaka02
28. sep 2018

@bberkova aj náš tak málo papaval kým si zvykol a teraz by len papal a papal

dayova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimiska2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz