Ktoré umelé mlieko zasýti najlepšie?

mata66
7. júl 2015

Prosím vas ktore mlieko zasyti používame babylove a dnes sme boli na pohotovosti lebo mala ma záchvaty aj 5 hodín a doktor povedal ze je.to hladovy plač ze to mlieko ju nezasyti skúšali sme aj nutrilon ale.s.toho nam.grcka oblúkom.

lenkadenisa
7. júl 2015

@mata66 moja pije tiež babylove a teraz má skoro 8,5 mesiaca a už jej nestačí na noc, rozmýšľam, že jej už kúpim trojku, aj keď tá je až od ukončeného 10. mesiaca

mata66
autor
7. júl 2015

@lenkadenisa myslíš že keby som mojej dala 2 bolo by lepšie? Moja mala ma teraz.mesiac

nikinka1111
7. júl 2015

ja som používala najskôr Bebu, neskôr Hipp. bola som spokojná. teraz budem používať Hipp od začiatku ak bude treba.

dusika11
7. júl 2015

presli sme na dm..od ostatnych nas boleli bruska....a rychlo sme utiekli od nutrilonu naduvalo...jedno dvojca bolo asi pol roka na sunare ale bez tych latok cos fos..takom zakladnom

boruska11
7. júl 2015

My máme 3mesiace a 7 dní a papame BebuHa1. Niekedy vydrží dlhšie a niekedy menej, tabulkou sa veľmi neriadime, papame vtedy ked je Mirka hladná. Mala by vypiť 180ml a stačí jej 150. Uvidime ano jej bude chutiťneskor 😉

danielita18
7. júl 2015

medzi najsytešie patrí sunar čo ja viem,ale ja som davala Hami lebo malemu sunar nesadol,ale vyskusaj lebo každé dieta má iný žaludok, my sme boli spokojný s Hami a malý do v3 mesiaci papal tých 90,120 viac nevypil a vydržal 3h bez papania a v noci mi prespaltých 5h

zabina27
7. júl 2015

@mata66 urcite by som mesacnemu babu nedavala 2 mlieko, tie su vacsinou od pol roka urcene. kolko vypije? a ak tak place, tak ked jej das flasu, vypije? neriad sa tabulkami, ak je hladna, daj jej UM, ja som zastancom toho, ze take male dieta vie, kedy ma dost, kolko mu treba vypit. nas tiez vsetci strasili, ze maleho prekrmujeme, priberal rychlejsie ako ine babatka, ale teraz sa to uplne spomalilo, niekedy sa naje poriadne, niekedy len tak zobka cely den, proste ked bol malinky, tak bol hladnejsi a co som ho mala nechat hucat lebo ved tabulka? ktore UM je syte neviem, my sme mali Nutrilon HA, teraz mu uz davam babylove, ale ono asi velky rozdiel nebude, ked tak skus davat proste castejsie, mozno mensie mnozstva. este si vygugli len tak pre zaujimavost, kolko by mala vypit podla svojej vahy za den, neviem to uz presne, uvidis, ci mate nejaky velky rozdiel

zabina27
7. júl 2015

@danielita18 no vidis, nas krpaty pomaly od 2 mesiacov pil 210, potom som mu to znizila na 180, ako nic to vypil, tiez cca kazde 3 hodiny, ale napriklad noci prespal vacsinou cele. ono ten celkovy denny objem je asi podstatnejsi ako jedna davka

danielita18
7. júl 2015

@zabina27 tak tolkoto vypijú vacsinou deti co pijú Nutrilon,lebo on nezasýti a preto tak malé deti už veľa vypijú,my sme davali ako prvý nutrilon lebo ho davali v nemocnici,ale malému nerobil dobre,mal hrozné bolesti anmohol sa vobec vykakat a stale plakal a pýtal papat, potom sme dali sunar a ten ho síce lepsie zasýtil ale zacal z neho vracat bol mu tazký a nakoniec sme dali Hami a to mu sadlo a bol klud a malý spokojný,napapaný a hlavne dobre kakal a nevracal,a ten nutrilon mám teda overený u vela deti ze nazasýti

ukulela
7. júl 2015

@mata66 dvojku nedavaj - ta je urcena k veku, ked sa uz detom davaju prikrmy .... bud malej zvys davku, alebo zmen znacku, mlieko nerob ani hustejsie - ale len presne podla navodu. kazdemu babu vyhovuje ina znacka - jasom kojila, no musela som par krat prikrmit a to som dala nutrilon HA (lebo taky davali v porodnici).maly po nom v pohode spal celu noc, ziadne problemy nemal ani s bruskom .. bud sa porad s pediatrom, alebo priamo v lekrni, nech ti odporucia nieco.

uhnakova
7. júl 2015

mesacne babo vobec nemusi plakat od hladu, mohlo ho boliet brusko. Koliky zvacsa zacnu okolo tretieho-stvrteho tyzdna a skoncia behom stvrteho mesiaca (no uz som pocula aj o detcikach, co mali koliky ovela dlhsie). Mozes skusit zmenit znacku mlieka, no pokracovacie mlieko (dvojku) zatial nedavaj, pre mesacne babo sa nehodi. Mliecko davaj kludne kazde dve hodiny, obe moje deti pili prve tri mesiace velmi casto, no po mensich davkach nez bolo v tabulkach. Tie tabulky na krabiciach su orientacne, velmi zavisi od metabolizmu dietata. Drzte sa.

zabina27
7. júl 2015

@danielita18 to som nepocula, ze nezasyti, je to mozne, ale kedze malemu sedel od porodnice, nemali sme nejako dovod ho menit

sharmana
7. júl 2015

@mata66 pri dcére som používala Nutrilon, zasýtil, ale kým si zvyklo jej bruško na to, tak boli koliky, od pol roka som vyskúšala u nej Hami, papala ho 3 mesiace, ale ja ho neodporúčam, podla mna velmi slabé mlieko. Tak sme prešli na Bebu, tá bola super.
Pri synovi kojím, ale už som ho občas začala prikrmovať Sunarom. Velmi podobná chuť materskému mlieku, malý ako plne kojené dieťa v pohode prijal toto mliečko a vytiahne mi tak 100ml, viac nie, a je sýty.

Radšej prejdi na inú značku, ale určite nedávaj mlieko určené pre iný vek, to je blbosť. 😉

danielita18
7. júl 2015

@zabina27 ved jasné,ked neboli problemy tak naco by si menila,ale mam veľa kamaratiek co davalai nutrilon a už v prvom mesiaci pili velké dávky a to boli fakt deti co pili nutrilon akamoska to tiež porovnavala lebo pri druhej davala Hami a povedala ze mala jej pila priblizne ako náš a že aj v noci v pohode prespala,a tak normalne priberala a ze prvá dcera papala nutrilon a nevedela s atiež dojest ze len mlieko kupovali a malá aj moc priberala a celkovo sa na nutirlon hovorí biznisové mlieko,že proste tak nezasýti deti ho vela vypijú a tým s a vela predáva ale nejdem tu vyvolavat ziadne konflikty a hadky to urcite nechcem to su len moje skusenosti, proste nič dobré

danielita18
7. júl 2015

@sharmana no vidis my sme davali Hami a malý bol konečne sýti a spokojný uplne mus stačilo do 4 mesiaca 120 a potom papal tých 150 ked som ho zacala dokrmovat,iba na noc vypil 180 a kamartkina malá pila Hami a do 2 rokov jej nikdy viac ako 120 nevypila uplne jej stačilo

michaela1711
16. júl 2015

My sme vyskúšali Nutrilon Pronutra a Nutrilon profitura a viac mu chutí profitura a aj viac zasíti. A bábo je také spokojnejšie.

osiris123
16. júl 2015

obaja moji chlapci su sunarove deti, spokojne, usmiate, silne..starsi ma 9 rokov a mini ma 3 mesiace, presli sme cez francuzke mliecko/nezasytilo/ k staremu dobremu sunaru,ale premium, vraj je kvalitnejsi a obsahuje latku proti ,,zapeceniu,, co u niektorych deticiek byva, drobec spapa na vecer okolo 21 hod 120_150a zobudi sa az okolo 3 rano,potom spi zas az do 7-8 hod. Spokojna vyspata mama=spokojne dieta 🙂 drzim palce 🙂

nataliatn
17. júl 2015

My momentálne z malou frčíme tiež na Nutrilon profitura a asi aj zostaneme pri ňom.Malá lepšie spí a tiež sa mi zdá že je viac zasítená.

jarushka599
17. júl 2015

my sme začínali Nutrilonom, ale malý z toho grckal a štikútal stále, tak sme skúsili starý dobrý sunar a super, zasýti a je v pohode, nezapeká, spokojní sme boli obaja, 🙂 nemenila by som, teraz máme 15 mesiacov, ale od roka už pijeme klasické mlieko, sme dobre stavaný, vážime 14 kg, meriame 98 cm.... papame všetko, takže doktorka neodporučila pokračovať UM, nie je dôvod.

mirkamurko
18. aug 2015

@michaela1711 Ahoj,chcem sa spýtať či nemáš náhodou prázdnu dózu z Nutrilonu pronutra 1?

mery4001
28. aug 2015

Prosim vás chcem sa opýtat malý má 7týždnou sme na umelom.Prvé mlieko som kupila Nutrilon malý mi z toho oblukom vracal išla som s nim k dr. a povedala nam že mam mu ho dávat že musi si to bruško na to zvzknut.Ale nedalo mi to a za dva dni som išla a kupila som Sunar Complex 1 do nedavna bolo dobre a teraz posledný týžden mi zacal zase vraacat a aj štikutku máme z času na čas.niekedy viac a niekedy menej.už som vyskušala všetko možne v postielke som mu vyvýšila madrac s flašou nepomaha,krmim ho na rukach nepomaha skušala som dat 60ml nepomaha vyvraca a pýta z novu co je hladný dam mu 90ml vypije a zachvilu vyvraca.Ale je spokojný peken sa vykaka aj prdy máme dobre ani neplačka že by ho z toho sunara bolelo bruško.Poradte mi čo mám.Svokra do mna hučí že to nieje dobre stale menit ale pritom nemenim nič.Menila som raz a to je všetko.Nieje niečo proti vracaniu??? lebo krásne nám sadol čo som prekvapená.Až nato zvracanie.Dakujem za každu radu.

zabina27
1. sep 2015

@mery4001 ak stale vyvracia oblukom, isla by som k doktorke znovu, podla mna ak takto vracia z mlieka, tak je blbost, aby si brusko zvykalo. my sme s refluxom nemali problem, ale pokial ma maly reflux, tak to treba riesit, su antirefluxne mlieka, mala by vam ich dr predpisat z lekarne. skus si nieco o tom, o priznakoch, precitat aj na nete a ak sa ti bude zdat, ze je to ono, nedaj sa odbit lekarkou. pozri, nas maly mal 4 tyzdne, ked sa nam doma zdalo, ze akosi vracia a hnackuje, tak sme sli na pohotovost, nechali nas v nemocke a aj na sone pozerali, ci to nemoze byt reflux. nasmu nic nezistili, ani mu nakoniec nic nebolo, asi sa len prejedol, ale chcem tym povedat, ze lekari to riesia. ak by sa ti nezdala vasa dr, tak skuste prinajhorsom pohotovost, oni vas urcite poslu dalej 😉 ale skor sa pytat vasej dr na sono vysetrenie alebo proste vyskusat UM proti grckaniu, aj ked som pocula, ze zase moze zapekat... uz ty musis vediet, nakolko je to vracanie silne.
a svokra ma pravdu, UM sa nema menit casto, ale ty predsa nemenis 😉 a ak treba najst take, co brusku vyhovuje, tak treba, postupne, ale treba 😉

autumn11
10. dec 2017

my sem mali najprv nutrilon comfort, lebo syna zapekalo. Nepomohol, tak som vyskúšala amilk bifido s obsahom probiotík a to ho aj dobre zasýtilo a aj začal pravidelne kakať.

gabona1
14. dec 2017

U nás vyhralo jednoznačne Amilk Bifido, zasýti a aj dieťatko nezapeká. Tiež sme skúšali predtým aj Nutrilon.

nella286
13. jan 2023

@mery4001 nerozumiem ved sú mlieka v každej značke označené ar proti zvracaniu to doktorka musí vediet

mery4001
14. jan 2023

@nella286 reagujete na 7r. inzerát 🙂. Malý mi už chodí do školy,do druhej triedy 🙂