Príprava umelého mlieka. Akú vodu používate?

legooo
9. nov 2010

Veď sa vraví že na Slovensku máme super vodu z vodovodu. Nieje je to len biznis pre výrobcov vôd??

sisaha
9. nov 2010

nie, na zarobenie UM používam iba vodu z vodovodu.

beaska
9. nov 2010

no ja som robila um z prevarenej vody, a planujem tak davat aj pri druhom dietati, mame filter takze nemam taku chlorovanu vodu 🙂

kejtty
9. nov 2010

Zo zaciatku som skusala prevarat dojcensku vodu, ale z nej sa mi taktiez urobil v konvici vodny kamen ako z obycajnej vody z vodovodu. Tak odvtedy davam len obycajnu vodu z vodovodu.... 😎

boise
9. nov 2010

ja sice nezarabam UM, lebo stale kojim, ale varim a mliecne kasicky rozrabam s vodou z filtracnej kanvice Brita...

evickapooh
9. nov 2010

do 6 mesiacov -lucka,drobcek.....atd.,potom len prevarenu vodu z vodovodu

zuzlina1
9. nov 2010

aj ja som sa snazila do 6 mes kupovat vodu, ale v zahranici takuto nepredavaju, ako to mala aj sestra a tak len prevarali. ved keby to bolo nutne urcite by s natrhu nejaka objavila.

miskinadamko
9. nov 2010

ja som robievala s prevarenou vodou a ked som si chcela ulahcit a urychlit tak s dojcenskou vodou. ale ked bol maly starsi uz som urobila aj s vodou s vodovodu

katren
9. nov 2010

my robime len s Luckou, ale vodu mame zo studne nie z vodovodu, tak sa bojim.... ☹

martina149
9. nov 2010

Pri prvých dvoch len prevarenú z vodovodu od narodenia a pri malej som sa dala presvedčiť tak do 4.mesiaca Drobček alebo Lucka a myslím si že úplne zbytočne.Od 4.mesiaca dávam z vodovodu prevarenú a v pohode.

cmulinko
9. nov 2010

Pouzivala som vzdy len prevarenu vodu z vodovodu.

seagull2404
9. nov 2010

my len prevarenu vodu, nie dojcensku, myslim, ze to staci, vzdy mam nachystanu studenu prevarenu (staru max 6 hod.), ja nejak zastavam nazor, ze netreba byt uplne "sterilny" a "knizkovy", aby sme dovolili dietatu vytvorit si vlastny a dobry imunitny system

janka2732
10. nov 2010

vodu z vodovodu 🙂

babatko88
10. nov 2010

ja zatiaľ len Lucku, ale neskôr vodu z vodovodu 🙂

mmaattuuss
10. nov 2010

Ja používam vodu z vodovodu. Hoci tá je chlórovaná. Dakedy prevarím aj Lucku, keď nejde voda, alebo ide hrdzavá. Ja preváram do termosky, vždy ráno a večer čerstvú.

renabr
10. nov 2010

Ja preváram Lucku...nie kvoli chlorovaniu, ale vraj kvoli dusičnanom, ktorých je v normálnej vode viac ako by malo byť, v Lucke nie je...aspon do roka budem asi, potom z vodovodu...

weiya
10. nov 2010

zdravu vodu z vodovodu 😀

andika10
10. nov 2010

ja som lucku asi 2mesiace , potom vodu z artezky a neskôr vodu z vodovodu

wladymyra
10. nov 2010

z vodovodu. a som rada, ze je u nas takto aspon o par PET flasi menej 🙂

burina111
10. nov 2010

ja používam prevarenú vodu z vodovodu alebo riedim kamilkovým, feniklovým alebo rascovým čajom.

monikapalo
10. nov 2010

Od narodenia pouzivam dojcensku vodu na UM ale aj na prikrmy, alebo na bezne pitie. No po roku uz zacneme na varenie pouzivat vodu z vodovodu.

pasoa
10. nov 2010

Odkedy som si prečítala vedeckú prácu o tom, čo za svinstvo sa uvoľňuje z PET-fiaš do vody, minerálok a všetkých ostatných tekutín, čo sa v PET-fľašiach predávajú, úplne som prestala nápoje v PET-fľašiach kupovať.
To mal môj miláčik presne 6 mesiacov. Od tohto veku mu robím UM len z vody z vodovodu.
A od veku cca. 15 mesiacov mu dávam na pitie už aj neprevarenú vodu z vodovodu (to bolo najmä v lete), alebo - keďže nemám kanvicu s nastaviteľným ohrevom - ochladzujem tú prevarenú na UM obyčajnou - studenou z vodovodu.

Podľa mňa celé to okolo dojčenských vôd je len biznis.
A to už ani nevravím o tom, ako u nás klesol odpad plasov z domácnosti, že jo...

Mamičkovaniu zdar! 😉

annika11
10. nov 2010

do 6. mesiacov sme používali kojeneckú, odvtedy už len z vodovodu 😉 ja si tiež myslím, že je to len biznis

p69majka
10. nov 2010

používam akúkoľvek dojčenskú vodu, najčastejšie drobček a lucka. Ale už premýšľam, že prejdem na klasickú vodovodnú. 🙂

vicky
10. nov 2010

do 6 m sme pouzivali dojcensku a potom pouzivame z vodovodu, ktora ide este cez britu (filter) - tu uz neprevarame 😉

lucula73
10. nov 2010

ja používam len vodu z vodovodu.....poviem vám,že dojčenské vody v pet fľašiach majú často horšie mikrobiologické aj iné parametre ako obyčajná voda.....pracujem s tým 😉 😉

pink_lady
11. nov 2010

pokial nerobi drobcovi zle voda z vodovodu (prevarenu) tak mozes pouzivat tu...

mirinda10
11. nov 2010

ja som nikdy nepouzivala ziadnu dojcenecku vodu nakolko neviem ako sa ta voda skladuje od vyrobcu, plastova flasa kedje vystavena teplu, tak vylucuje ftalaty do vody, ktore nie su vhodne pre male deti.Kupovala by som kojenecku vodu iba v sklenej flasi inak nie
inak v BA a okoli je velmi kvalitna voda, davali sme si robit rozbor

janinna11
11. nov 2010

My byvame v dome, vodu mame z rezervoara, nikomu nic nie je,len je trochu tvrdsia, tak nevidim dovod kupovat dojcensku vodu. Normalne ju len prevarim, dam do termosky a pouzivam, ci uz na cajik, alebo samostatne. A okrem toho, vodu staci odobrat a mozete si dat spravit rozbor. Maly bude mat 3 mesiace a zatial sme nemali problem. Myslim si, ze dojcenske vody su len biznis, podla mna je chore drzat dieta v prehnane sterilnom prostredi...potom sa to neskor odrazi na jeho imunite... 😉

ladydka
25. feb 2014

zienky prosim vas pouzivali ste niektora pre babatko nutrilon nenatal 0??ako ste ho rozrabali?mam davat 30 gramov pred kazdym kojenim no ten navod ja nejak nechapem alebo som ho pochopila tak ze mi to dost huste vzniklo tak som to radsej este malemu nedala.vdaka