Ako dlho ste sa snažili o miminko?

anonymmb
15. apr 2014

Možem sa opýtať vás maminky, ktoré ste už tehotné, že ako dlho ste sa o miminko snažili?? My sme teraz začali a len by ma zaujímalo či tu bola aj taká, ktorá otehotnela hneď na prvý šup 🙂 a naopak taká, ktorá sa trápila moc dlho :( ďakujem za odpoveď.

jana_eyre
15. apr 2014

ja som bola dva krat tehotna hned na prvy sup.. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia20
15. apr 2014

prva 2 mesiace, druha tri mesiace, tretia na prvy sup a stvrta 2 mesiace. ale nijako sme to nesilii. proste ked sa zadari, tak sa zadari.

petkaa28
15. apr 2014

My vyse roka a pol... A to sme na tom este dost dobre, su tu pary, co sa snazili xx rokov... Ale napr mojmu bratovi sa podarilo zamiesit ani nevie ako a kedy...
Vacsinou v mojom okoli je to tak, ze sup sup sa podari parom, ktore by este kludne pockali :D - napr. Este spolu len chodia chvilu, byvaju kazdy sam, moc mladi, bez penazi a poriadnej roboty, so zivotnym stylom "ruka hore"... ( tymto sa nechcem nikoho dotknut...kazdy par je individualny... Ak sa vsak spoja vsetky vyssie uvedene spojenia dokopy, tak amen tma :D )
A pary, ktore sa najskor vezmu, co to nasetria, pripravia sa... Tak sa snazia a snazia..

jabadaba
15. apr 2014

@anonymmb ano, bola, ci je. 😀 Prve dieta na prvy sup, druhe na druhy. 😵 Vsetko po 30 tke.

anonymmb
autor
15. apr 2014

Strašne sa dobre číta, že ste nemali veľké problémi 🙂 tak by som chcela aby to prebiehalo aj u nás ... Mrcha má dôjsť za dva týždne, tak dúfam, že nepríde 🙂 ...teraz mám ešte dve dni ovulácie, plne to využívame, ale zajtra nás oboch čaká nepríjemná návšteva zubára takže večer bude biedny, resp. žiadny 🙂

Samozrejme chápem názor a plne sa stotožňujem s tým, že keď sa dlho čaká, často sú problémi. Moj priateľ má tiež už 31 a načase mať miminko 🙂 ale čítala som aj také príspevky , že sa snažili 9 rokov a nič :( to by som asi nezniesla. Tak držte palce aby to vyšlo 🙂

bambina78
15. apr 2014

Ahoj.. my na prvy alebo druhy sup vsetky 3 🙂

betka011
16. apr 2014

my cca pol roka

ludka1009
16. apr 2014

ahoj. ja som otehotnela 1x na prvý šup ale moje tehotenstvo skončilo v 9tt a teraz som opäť tehotná som 19tt a otehotnela som po 2 rokoch a po mnohých vyšetreniach... všetko je OK tak sa s mm veľmi tešime a uživame si tehotenstvo naplno 😀

tonjadabik2
16. apr 2014

@anonymmb tak prve babo ani neviem ako asi hned 😀 ,druhe asi 3-4 mesiace a az potom sme otehotneli,tretie asi tiez tak 4-5 mesiacov co sme sa snazili a az potom sme otehotneli a 4te cakame teraz a tiez asi 4 mesiace co sa nedarilo ale zadarilo a cakame chlapceka 😀

zdena12345
16. apr 2014

3 mesiace ale planovane po "poctivej priprave". Inak ze by sme si davali zrovna najvacsi pozor pocas poslednych mesiacov- rokov sa tiez neda povedat. Aj som sa bala ze ked budeme naozaj moc chciet nevide to, ale nastastie cakame maleho chlapceka. sme obaja do 30

aicha15
16. apr 2014

My sme z tych menej cakajucich 2 mesiace

lyzzy
16. apr 2014

podarilo sa nam to na prvy krat

brumka
16. apr 2014

@anonymmb prvy krat po mesiaci (1cyklus) druhy krat 8m (s jednym MA)

ichbinich
16. apr 2014

Prve po 6 mesiacoch po vysadeni antikoncepcie
druhe po 2 mesiacoch po vysadeni antikoncepcie

lulu369
16. apr 2014

No ja som s dcérkou otehotnela po 15 mesiacoch od vysadenia antikoncepcie (a po 5 mesačnej liečbe nepravidelného cyklu), so synom po 9 mesiacoch (po 6 mesiacoch liečby anovulačného cyklu) ☹ a teraz som tehotná s 3 bábätkom a s tým som otehotnela tesne po ukončení dojčenia, takže nás toto tehotenstvo dosť prekvapilo 🙂

smoulinka13
16. apr 2014

My uz vyse 2 rokov a dali sme sa na umele a dva krat nevysli, caka nas treti pokus, dufam ze to uz vyjde a aj tebe to vyjde na prvy suo 🙂

andulam
16. apr 2014

Nam sa podarilo po 4 mesiacoch,v july sme si povedali,ze zacneme skusat,pocitala som s tym,ze to moze trvat aj viac ako rok kym sa zadari,plodne dni sme neriesili,v oktobry som otehotnela 🙂

sisa2605
16. apr 2014

ahoj, ja tiez na prvy sup, v auguste min.roku som vysadila HAK, v septembri hned v prvom cykle som otehotnela. neverila som vlastnym ociam 🙂 a bolo to planovane, po mnohych rokoch brania HAK takze som mala strach, ze to bude dlhsie trvat kym sa podari..

siska53
16. apr 2014

@anonymmb maly vznikol neplanovane (bol v plane o pol roka neskor ;)) )a mala na druhy sup.

kubus
16. apr 2014

prve snazilkovanie nam trvalo 9-10 mesiacov. Druhy syn bol na prvy sup (muz sa vyjadril, ze si ani nestihol uzit a bolo hotovo).

anonymmb
autor
16. apr 2014

Vidím, že viac pozitívnejších správ ako negatívnejšich a dosť mi to dodáva energiu 🙂 ...ďakujem a budem dúfať 🙂
Verím a teraz mi už neostáva iné len čakať nakoľko mám už po ovulácii a svoje sme si tento mesiac odpracovali čo sa miminka týka 🙂 teraz už len užívanie si až do mrchy 🙂 potom sa uvidí 🙂

anonymmb
autor
16. apr 2014

Ale ináč som fajčila, no len tak jedna cigareta do dňa a už tri mesiace nefajčím. Nebrala som antikoncepciu už asi tretím rokom, pijem iba čistú vodu a berem veľa vitamínov. Sledujem ovuláciu a snažím sa na to moc nemyslieť a byt psichicky vpohode 🙂 tak snáď bude všetko ako má byť 🙂

milacik3
17. apr 2014

no ja nemam ziadne pozitivne skusenosti :( uz skoro 3 roky sa snazime, uz sme skusali asi vsetko mozne od kvapiek, cajikov, po vitaminy a lieky..a stale nic...aj muz berie vitaminy skoro rok s mensimi prestavkami...uz sme obaja na nervy z toho..doktorka len hovori aby som mala pevne nervy...ked uz sa to podarilo v novembri 2013 som prisla o babetko a teraz stale nic :( Tu som citala na MK ze vela žien otehotnelo hned po potrate ale nam sa nedari...a ktomu mi skoncila ovulacia uz 2 mes.ju nemam...beriem clostylbegyt a uvidime ako zaberie :( Ked niekto napise podarilo sa na ,,prvy sup,, to si neviem ani predstavit ako je to mozne...ja by som bola najstastnejsia na svete keby sa to podarilo na prvy sup :( uz odmalicka snivam o babetku ako mala a cim som starsia tak ta tuzba je vedcia, a to ma asi viac ubyja :(

lara75
17. apr 2014

3,5 roka sme čakali na zázrak. Zázrak má už 4 ročky, treba vydržať a ak inak neide, podľa možností využiť služby asistovanej reprodukcie🙂

lulu369
17. apr 2014

@milacik3 ja som tiež brala clostylbegyt prvýkrát mi ho doktor predpísal na upravenie nepravidelného cyklu a po ukončení liečby som prvý cyklus ostala tehotná s dcérkou....Druhýkrát som ho brala na upravenie anovulačného cyklu, brala som ho 3 cykly no nezabral (myslím, že sa môže vkuse brať len 3 mesiace/cykly)...Potom som mala 3-4 mesiace pauzu, cyklus sa mi upravil, ovulácia sa naštartovala, ale neotehotnela som, tak mi ho doktor predpísal znova a hneď prvý cyklus som ostála tehotná so synom, toľko moja skúsenosť s clostylbegytom 😉

edvelyn
17. apr 2014

Po troch mesiacoch od vysadenia HAK.a to som ju brala 10rokov.

ariesi
17. apr 2014

prvýkrat 5 mesiacov, druhykrat neviem kolko, nakolko som este dost intenzivne kojila, vyslo to rok po porode a po tretej mrche nepravidelnej. ale pozor sme si nedavali cely rok, no prva mrcha prisla az po 8 mesiacoch.

tabitana
17. apr 2014

cca 6 mesiacov sme sa snazili 🙂 a do toho muz polamal nohu..tak to bola pohodicka 😉 bez stresov atd 🙂

lenka1208
17. apr 2014

Ja som brala antikoncepciu 6,5 roka a otehotnela som do 3 mesiacov po vysadeni..podla mna sa hlavne netreba tym stresovat 'kedy to bude', nechat tomu volny priebeh a povedat si 'ked bude tak bude'...psychika tomu velmi pomoze 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre