Ako sa vyrovna s interupciou?

holly30
22. apr 2013

Ahojte baby. kedze je to chulostiva situacia, tak som si vytvorila novy nic. Som vydata a s muzikom mame 8 mesacnu dcerku. Teraz som zistila ze som tehotna. S mm sme uvazovali no ani keby sme si poriadne utiahli opasky asi by sme to nezvladli. Teraz som bola u lekara a su to dvojicky. Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju.Podotykam ze sme sa s muzom chcranili a fakt neviem ako sa to stalo. Neprisla som si pre odudenie, samej mi je to strasne luto a nemyslela som si ze niekedy budem musiet urobit toto rozhodnutie. Zazili ste si to niektora? Ako ste sa s tym vyrovnali?

magimary
23. apr 2013

@katrin21 len ktovie, či vedia o tých výčitkách ozaj otvorene hovoriť (a vôbec si ich priznať) pred niekym, kto ich necíti...

katy31
23. apr 2013

@katrin21 ja viem, ja nesúdim nikoho, kto to urobil, lebo za každým takýmto rozhodnutím je príbeh... ja som len napísala svoj pohľad, lebo je to buď alebo a v tejto chvíli jej nik nezaručí, aké pocity bude mať potom...A nech pozná aj tú druhú stránku a dopady rozhodnutia. Len mám z toho príspevku pocit, že ona sama nie je stotožnená s tým, čo sa chystá urobiť... tak uvidíme.. snáď sa rozhodne správne..

katrin21
23. apr 2013

@nalla preco by sa nezverili... ked sa s babou poznas, tak sa povie , nie? normalne medzi kamoskami, znamimi....
Nehovorim skalopevne o psychike ineho cloveka,len hovorim, ze ked ste to nezazili , tak nemozete vediet, co bude, alebo nebude citit..... MOzno bude v pohode, to je cele , proste nesuhlasim s tym, ze zarucene si to bude vycitat.. skor to mi pride ako skalopevne pisanie o psychike niekoho ineho 🙂 peace 🙂
A cudovala by si sa, co si niektore zeny o sebe povedia..... 😉

nalla
23. apr 2013

@katrin21 never tomu, že poznať sa s niekym stačí na to, aby ti rozprával len tak o svojich najtemnejších zákutiach duše, o bolestiach, ktoré sa často nedajú ani opísať, o obavách, strachoch a neskutočných výčitkách....
to sú veci, o ktorých sa bežne len tak nerozpráva.

ja debatujem v mieri, mne "peace" nemusíš písať 🙂

len mi už nepríde moc ok, aby žena v tvojom veku písala o kamoškách, či známych v takejto citlivej veci tak presvedčivo........... sa mi to hodí tak k nejakej životom neskúsenej 18tke

martus1
23. apr 2013

@katrin21 pokial niekto ma svedomie tak si to MUSI vycitat 😔 😔 😔 . Neda sa to delit na niekoho kto od zaciatku vie ze dieta nechce (a ten si to "nemusi" 😨 vycitat) a na niekoho , kto vaha (a ten si to bude vycitat) . Tak to podla mna v zivote nefunguje 😕

bona
23. apr 2013

holly30 na niektorej stranke dozadu pisala, ze ziadala admina o uzamknutie tejto temy..zaujimalo by ma preco sa tak este nestalo? 🙄

katrin21
23. apr 2013

@nalla preco ma presviedcas.. ty vies o ake zname ide? ty vies ake mam s nimi vztah ?
a to kolko mam rokov vobec nehra rolu.... zalezi ako s ludmi komunikujes, podla toho sa nieco dozvies, zveria sa, alebo nie... ked nepovies nic ty o sebe, tak ani ony.....
A ide o kamaratky, ktore su naozaj dobre kamaratky, tam sa hovori vsetko 🙂

zeleny_cajik
23. apr 2013

@bona Práve som sa nad tým zamýšľala...

matafen
23. apr 2013

@nalla No dobre, tak som sa sekla v nazve - jedna vec je vyvolavacia injekcia a druha vec potratova - ale basnik tym myslel to druhe 😀

katrin21
23. apr 2013

@martus1 nebudem sa hadať 😉 je to tvoj nazor 🙂

nalla
23. apr 2013

@katrin21 🙂 ja mám tiež dobré kamarátky, ale sú veci, o ktorých by som nehovorila s nikým. A ver tomu, že trauma po potrate je tak vysoko subjektívna a intímna záležitosť, že toto rozhodne nepatrí ku kávičkovým témam.

Ani medzi dobrými kamarátkami sa nehovorí //všetko// 😀 to, že ty si mala potrebu o tom hovoriť, to ešte neznamená, že niektorá z nich v tichosti netrpí sama. Jednoducho, ľudská psychika je rozmanitá a je fakt smiešne, že 36 ročná žena si myyslí, že //medzi dobrými kamarátkami sa hovorí v.š.e.t.k.o.// 🙂 ja mám podstatne menej rokov ako ty, ale život ma naučil, že sú veci, o ktorých sa nehovorí s nikým...

nalla
23. apr 2013

@matafen a kde ti ju pichli?

katrin21
23. apr 2013

@nalla to je o povahe..... chapes? niekto je otvoreny, niekto menej, niekto vobec 🙂
Co mas stale s tou kavičkou?? 😀 mozno mam ine vztahy s kamaratkami, ktore volam kamaratkami, ako ty 🙂 proste sme ine 🙂 povieme si, vyplaceme sa, vystazujeme, aj potesime.. do detailu 🙂
Proste ked sa uz niektora rozrozprava a povie, tak povie.. a ina by nepovedala, ani za svet.. Ved jasne, ze kazdy je iny, to som napisala uz 1 riadku 🙂 ale tak ked si myslis, ze 36r zena si toto mysliet nemoze, to je tvoj nazor..... moj je iny 🙂
Vsetko rozumej taketo veci - ved keby nepovedali, tak o tom asi neviem, nie? Jasne, ze sa nebavime, kto ma kolko ma knižke, alebo co aj viem co ... su veci a veci 🙂

nalla
23. apr 2013

@katrin21 nehovor moja 😀 o tom sa ti tu snažím práve písať 😀 že je to o človeku, tak netvrď, že kamošky si nič nevyčítali, keď o tom s prepáčením veľké "h" môžeš akurát tak vedieť 😀

jana699
23. apr 2013

ani sa ti nečudujem v takejto dome ale ja keby som mla starostliveho muža tak sa ich určite nechám.vd to je dvojite štasie a dvojičko sa nepodaria každemu.mam znamu kt.ma 25r a mala 3čatá chlapcov us krasny kučeravi aoo anielikovia a pred nedavnom sa jej narodilo dievčatko a zvlada to.ja som po istom čase zistila že laska je doležitejšia pre dieta ako drahe hračky a ine zbytočnosti.ale ked máš dcerku taku malu tak sa ti ani nečudujem.poviem ti len jedno ja som bola na to zakroku a finančne sme natom tak že ja nemusim chodit do prace lebo mž zaraba dost mame vlastne byvanie ale mne bolo strašne zle a ked sa to dozvedel manžel tak ma tak psychic.tyral že som tam musela ist.rano o 6h som tam prišla a dali mi injekciu aby som sa nebala a citila som sa fakt v pohode a potom ma len uspali jedine čo som si priala aby sa ma doktor neopytal či to chcem .ked som sa zobudila bola som už na izbe a bolelo ma brucho ako ked dostaneš menzes.nič som si nevyčitala ale po navrate z nemocnice sme intimne dlho nežili lebo som sa na to necitila ved ma on nato aj dostal-išla som tam vlastne koly detom lebo z dvoma chlapcami mi vobec nepomaha anisa im nevenuje a nechcela som mat 3a ich dvoch zanedbavat.ale moja sestra ma dvojičky a je štastna chlapca a dievča .jej manžel koly nim nechal svoje koničky aby sa im mohol venovat tomu hov.otecmaš to tažke ti nezavydim ale ja som si to nepripuštala lebo inač by som to nedokazala.a teraz ked vydim male babetka tak mi to ja občas chyba ale pry dvoch chlapcoch na to nemam čas.a znama ma 4 deti a museli odits do zharaničia za lepšim životom a lebo tu by deti neuživili z tochto platu.ja to mam už za sebou a mimochodom po tom zakroku som musela ist zase do nemocnice lebo som strašne krvacala a musela som tam ist na vyčistenie tak to bolo hrozne sa tam vratit ale čo už .dufam že už všetko zle mam za sebou-.a tebe držim palce porozpravj sa z mužom či ti pomože ved 3 deti nieje koniec sveta ale novy začiatok

katrin21
23. apr 2013

@nalla ach jo, ty musis mat asi pravdu za kazdu cenu a asi poznas aj vsetky moje kamošky a vies, ci su to introverti , alebo extroverti.... ja neviem, asi mam lepsie kamosky ako mas mozno ty 🙂 My si proste taketo veci medzi sebou rozoberame a aj si poplaceme ked treba, poradime sa , zasmejeme...ale to sa uz opakujem...
Jasne, ze sa to nevesia na nos cloveku, ktoreho si prave stretla na kave 😀 ... a tiež viem o pripadoch z rodiny, bez vycitiek.....
Jediny , kto o tom moze h... ( citujem teba) vediet, si ty, lebo si to nikdy nezazila..... sorry, ale je to tak.

nalla
23. apr 2013

@katrin21 snáď aj teba život raz naučí.... a možno nie 😀

martus1
23. apr 2013

@katrin21 ved nehadam sa 😉 Akurat prezentujes nazory, ktore mi hlava "neberie" 😝

katrin21
23. apr 2013

a tymto koncim tuto debatu,nechodim na konik... po dllllhej dobe som sem prisla a aj to neviem, ci som dobre urobila....
tu sa zeny strasne radi hadaju a za kazdu cenu musia kazdeho ukamenovať, ked ma iny nazor , ako vacsina 😝
Nalla neviem, co by ma mal zivot naucil. vies velke ..... o mojom zivote, ked si prezijes to co ja, potom sud ..... Dobre som urobila, co som urobila,lebo muz mi aj tak do roka odisiel za inou, nezvladol rodinny zivot..... asi tak..... a co bolo potom , to je dlhy pribeh.....

dobru noc .

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inull5
23. apr 2013

holly30 ahoj, ja mám doma tiež malú dcérku a čakáme druhé bábo, malú stále kojím aj počas noci, takže prebdených nocí máme tiež dosť a manžel mi s malou nepomôže lebo si pýta maminu..ja čakám síce iba jedno dieťa, ale nemám záruku že mi nedá zabrať viac ako dvojičky.aj môj názor je taký, že cez utajený pôrod, adopciu a pod cesta nevedie. Píšeš, že by Vaše manželstvo nezvládlo 3 deti, ale si si istá že aj pri 1 nepríde niečo čo Vás rozdelí?čo ak budeš na tom psychicky zle a Tvojmu mužovi to bude liezť na nervy viac ako dvojičky? Tvoja staršia dcérka bude mať už skoro rok a pol, možno v pohode prespinká celú noc, už bude v tom čase chodiť, podľa mňa by sa s detičiek tešila. Jasné, že chlapi to berú, teda väčšina inak ako my ženy, ale prístup tvojho muža je povedzme tak trochu egoistický. Nemyslím si že interupcia je dobrý nápad, budeš si to vyčítať, možno sa hnevať na muža..ťažko povedať.

oskvarka
24. apr 2013

@katrin21 aj ja poznam viacej zien ktore sa s tym netrapili .. (teda ak aj tak nie dlho) ale nieje to podla mna sposobene tym ze by bola vecia pravdepodobnost ze sa s takouto vecou lahsie clovek zmieri a ze je malo pravdepodobne ze bude mat vycitky a velmi sa trapit alebo minimalne ze ju to bude v podvedomi hlodat.... je to podla mna tym ze vecsina z tych zien povahovo co by sa trapila a vahala, ci uz veriacich (v cokolvek kludne aj len v to ze ten "zhluk buniek" je uz babetko, nehovorim len o nabozenstve) sa nakoniec rozhodla si dietatko nechat a na potrat sli vecsinou len tie ktore to jednoducho zvazili ako spravne a sli (poznam dokonca aj taku co mala dieta potom dva potraty potom dalsie dieta a este jeden potrat a neciti ziadnu traumu z toho)... ale ja sa fakt obavam ze zakladatelka temi je skorej ta vahajuca co si nieje ista.. inak by tu nepisala a nevahala, aj ked je jasne ze to nieje len tlak muza (aj ked jeho spravanie a povaha ma na tom podla mna velku vahu) preco sa tak rozhoduje a ma aj svoje vlastne argumenty a pocity peco sa na to neciti.. ale to ze sa na to neciti este neznamena ze by to nezvladla a ze nevaha to je rozdiel podla mna ... ja mam z toho co pisala pocit ze vaha a myslim ze aj ostatne baby preto sa ju snazia presvedcit aby si to este rozmyslela... sudenie je ina vec, to nieje na mieste ked niesme v kozi toho druheho, ale zase ani rada ze sa s tym urcite zmieri sa mi nezda moc dobra......

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonia1501
24. apr 2013

@holly30 ahoj, ja mam dvojicky 13mesacne a cakame dalsie, tiez nie sme financne na tom dobre, ale to tretie si nechame, ja by som sa na inter. nemohla dat, mala by som vycitky do konca zivota, nevedela by som kludne spat... Trosku sa aj obavam ako to zvladnem, urcite budem na tri deti sama ako teraz na dvojky. A budem potrebovat veeeeela trpezlivosti a sil. Budem unavena a mrtva ako niekedy teraz, ale strasne sa aj tesim na to babo, ze ake bude, na koho sa bude podobat, ci to bude chlapcek, ci dievcatko, Po par rokoch si budu mysliet, ze mam trojicky, ludia mi budu zavidiet aj lutovat. Dvojicky su nadherne deti, kazdy by ti len zavidel, ako pisu niektore, urcite by ti niekto pomohol. Ja som tiez na deticky sama, svokra zije vo vedlajsom vchode, ale ona ma svoj zivot, raz za cas ich zoberie k sebe na par hodin, co som rada, a aj ked moja mama pride pohra sa s nimi, ci niekedy postrazi, ale 98% som s nimi sama uplne od zaciatku.
Je to len na vas ako sa rozhodnete, ale urcite to nebudete lutovat, ked si ich nechate, aj ked to nebudes mat jednoduche hlavne zo zaciatku, ale prinesu ti vela usmevu na tvari, uvidis.
Daj vediet ako si sa rozhodla, urcite sa par noci nevyspis kym sa fixne rozhodnete. Drzim ti palce, aby ste sa spravne rozhodli.

cecil36
24. apr 2013

@katy31 poznam tvoj pribeh a velmi som ti drzala palce a aj drzim, aby ste to spolocne vsetko zvladli 😉 Len si myslim, ze ona je fakt v inej situacii, lebo je rozhodnuta, ze toto je najlepsie riesenie, je presvedcena o spravnosti rozhodnutia a v tom pripade vycitky nebude mat, lebo to chce ona sama, nikm ju do toho nenuti. Vie, ze by to nezvladla psychicky, fyzicky, ekonomicky..... A co potom s tromi detmi ak mama skonci na psychiatrii? Navyse, asi manzelstvo nebude idealne a ostat s tromi malickymi detmi bez penazi a opory v rodine nie je stranda.

@nalla a tebe sa ludia (kamaratky, znami, rodina....) nezveruju? Lebo mne casto a s dost intimnymi problemami (niektore ani nepotrebujem vediet 😀 ). Asi to bude charizmou 😀 Alebo tym, ze vedia, ze ich neodsudim, nech by sa zverili s hocicim 😉

lubikan
24. apr 2013

ja som sa nedavno zoznamila s jednou pani,mala dobre po 60-ke,taka klasika babina,nic exkluzivne,moderne 😅 ...a ta bola za interupciu,nazor zmenila po tom,co niekolko rokov sledovala zivoty svojich kamosiek,ich dcer a tak...po tom,ako im chlap zo zivota urobil peklo...a oni ostali na vsetko sami..nestastna cela rodina,a aj tie "nepotratene" deti 😖

ja som za to vseobecne neni,je mi velmi luto,az panicky luto,ked si predstavim krasne male vonave babenko hodene v neakom kybli,...ale myslim,ze niekedy to moze byt najlepsie vychodisko,hlavne z ohladu na to dieta....

treba sa hlavne zamysliet a vyuzit vsetky prostriedky,ako neplanovane neotehotniet

irriss
24. apr 2013

@lubikan
..."pujcim si od Tebe"..jen kousek.....citace;
...........,ked si predstavim krasne male vonave babenko hodene v neakom kybli,...ale myslim,ze niekedy to moze byt najlepsie vychodisko,hlavne z ohladu na to dieta....

Ja jsem vcera videla holcicku "odhozenou" na onkologii...."kybl s kyselinou "by si nekdy zaslouzili "chudaci matky" 😖 😠 😢

lubikan
24. apr 2013

@irriss nerozumiem 😕 😕

irriss
24. apr 2013

@lubikan
Mrkni na muj status ..nechci se tu rozepisovat mimo Tema.. 😉
Momentalne mam priserny vztek na jednu "matku"..
p.s. Nemam pochopeni pro to, co pises " o kybli"..Tva predstava je uz uplna, neni a nemluvi o "zarodku" 😉 , o kterem by se "dalo " diskutovat.. 😎 ale popisujes hotove krasne vonave babenko v kybli.., a souhlasis s timto "vychodiskem" ve "jmenu dobra pro dite".....BABENKO si zaslouzi urcite teplou naruc a Lasku , treba milujicich lesbicek..ale rozhodne ne kybl..pro jeho "dobro".. 😢
V kyblu nemuzeme videt vychodisko.. ☹

V DOBREM!!🙂

lubikan
24. apr 2013

@irriss neviem si predstavit,ze by mi priklad do zivota davali lesbicky...to uz radsej...... 🤐 🤐 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre