Čakám štvrté dieťa a obávam sa

barbara088
21. júl 2015

Ahojte.je tu niektora,ktora ma 4deti?alebo caka 4dieta.ja mam 3 a cakame babetko.moje pocity su na jednej strane stastie a na druhej obavy.manzel uvazuje o praci v zahranici...uz som aj rozmyslala o interupcii...som plna obav

sonador
21. júl 2015

Ja som toho názoru že keď viem že babo nechcem tak budem robiť všetko preto aby som neotehotnela. A keby mam 3 detičky a viem že ďalšie už určite nechcem rovno by som uvažovala nad podviazanim vaječníkov. Občas mi to príde ako nezodpovednosť. (ale nesudim)

katy2
21. júl 2015

@barbara088 Po 4 rokoch na MK, kde vidis, akym darom je dieta, po svojich troch vlastnych detoch si schopna napisat, ze rozmyslas o interupcii? Nikdy nie je tak zle, aby sa to nedalo riesit. 3 alebo 4 deti je podla mna uz aj tak jedno... Ked vychovas tri, vychovas aj stvrte.... Moja sestra ma 4 deti a nedala by ich za nic na svete.... A je aj tu dost mamiciek, ktore maju viac deti a nemenili by.... Ja viac mat nemozem, tiez by som prijala aj dalsie...
Drzim ti palce, aby po prvotnom soku prislo normalne uvazovanie a nasledne radost z noveho zivota.... A do buducna sa treba zariadit, ak viac deti nechcete... To male za to nemoze....

tajka1986
21. júl 2015

@barbara088 kde sa najedia tri,naje sa aj stvrte. Nejake vecicky po detoch isto mas,myslim oblecenie,kocik atd.takze neboj zvladnes to. Zavidim ti(v dobrom)ja uz nemozem mat ani druhe☹ takze bud stastna ze ti bola dopriata velka milujuca rodinka 😉

cawes
21. júl 2015

@barbara088 nebudem ta sudit poviem vo vseobecnosti svoj nazor. Reci typu kse sa najedia 3 tam aj 4 ako ok moze to byt pravda a verim ze tak x domacnosti aj funguje. Ja osobne si neviem predstavit ze by som veci po troch detoch davala aj stvrtemu. Ako aby sme sa zle nepochopili tak par peknych neznicemych veci ktore mi prirastli k srdcu ale inak vaetko predavam alebo vyhadzujem podla stavu. Tiez si tazko viem predstavit zw ak napr ma matka 3dievcata a 4je chlapec tak co akoze nevadi dam ho do ruzovej? Sak doma nikto nevidi ako mne osobne by to vadilo.ja radsej menej oblecenia ale zato kvalitnejsie. Takze podla mna tak ako stoja tri deti tak pocitis urcite aj na penazenke aj to atvrte mozno na zaciatku nie lebo kocik a ta fakt zakladna vybava bude ale co ked budu vseky skolopovinne to mas 4xkabbele peracniky obedy atd neviem ake stare deti mas. Ja viem ze viac ako este jedno uz nechcem a uprimne poviem ze aj to popremyslam. Sice financne u nas neni problem skor ta myslienka nespavych noci 🙂 moj maly ma tri a je nam fajn je to taky moj partak do dazda 🙂 a uzivam si to a on si uziva to ze sme spolu. Pre tie co by mali potrebu rozoberat jedinacika atd nie nerozmazlavam ho nemame zavalenu detaku hracky mame pravidla a rezim kedze chodim do prace.
Vidina toho ze tvoj muz chce alebo rozmysla nad zahranicim asi svädci o tom ze chcere byt na tom financne lepsie cize ak by pre mna znamenalo dalsie dieta resp 4dieta to ze deti budu bez otca tak by som radsej dalsie nemala.

barbara088
autor
21. júl 2015

@cawes ahoj.no muz uvazuje preto o praci lebo by sme asi financne nevysli.mame 8rocneho,4 a 2rocne baby...sme zvyknuty na svoj standard,deti pekne obliekame,zdrava domaca strava,vylety,dovolenka a podobne.🙂
Uvazovanie o interupciu bol prvotny sok,viem ze dieta zato nemoze...
Sok preto lebo mam nepravidelny cyklus 60-90dni,chodim na vyvolavacky...

tajka1986
21. júl 2015

@cawes To nebol vo vseobecnosti tvoj nazor,to bola priama reakcia na moj prispevok...no hold niekomu je mozno prednejsie rodinne stastie ako pohodlnost. Ci uz financna alebo ina 🙂 zakladatelka temy nech uz sa rozhodne akokolvek,drzim palce🙂

barbara088
autor
21. júl 2015

Dakujem za podporu

natalym
21. júl 2015

@barbara088 No ja by som tiež takto rozmýšľala, plná obáv. Samozrejme, že to ľahké nebude a podľa mňa teraz keď už je zarobené tu robiť výčitky typu ak nechcem tak sa chránim......
Toto dieťa bude Tvoje najmilovanejšie, budeš vidieť, lebo si rozmýšľaľa ho dať preč. 😉
Držím palce.

barboritta
21. júl 2015

@barbara088 my tiež čakáme štvrté, tešíme sa, už je to pomaly za rohom. Akože chceli sme ďalšie,len sme nečakali že to príde tak rýchlo. Niekedy padám na hubu od únavy, hlavne teraz, ale vo všeobecnosti by som nemenila. Želám ti veľa zdravia a pevné nervy 😉

agathachristie
21. júl 2015

Ved je to uzasne!! Cim viac tym lepsie. Obdivujem viacdetne rodiny. Urcite to zvladnete 🙂

sunnyfunny
21. júl 2015

@barbara088 nechaj si babatko 😉

evakrupova
21. júl 2015

Ja mám 4 deti a približne vo veku Tvojich. Je pravda, že každý večer padám ako kabela (a teraz cez prázdniny, keď sú všetky doma zvlášť), ale zatiaľ som chvalabohu zdravá a ako tak to zvládam. Verím, že to zvládneš aj ty, skús sa naladiť pozitívne a nehovor si, že ho nechceš, aby si potom neľutovala...Vieš, hovorím to preto, lebo som čakala piate a strašne som už nechcela, tak som si veľmi priala, aby odišlo, až sa to naozaj stalo... no a tie výčitky, čo si ponesiem celý život neželám naozaj nikomu. Pozerala som si Tvoj blog a vyzeráš byť naozaj šikovná baba a navyše máš aj šikovného tatina🙂. Verím, že Ťa podrží. A tej práce na týždňovky by som sa až tak nebála, ak to bude naozaj nutné. Urobíš si po čase svoj režim a uvidíš, že všetko bude šlapať jak hodinky. Poviem Ti pravdu, že mňa niekedy vyrušuje, keď je muž doma napr. že má dovolenku, normálne ruší moje zabehané koľaje. Ale ak ho chceš mať radšej pri sebe, je tu ešte varianta, že sa trochu uskromníte. Možno to už nebude dovolenka každý rok, ale každý druhý a možno nie pri mori, ale len tu na Slovensku, veď to naozaj nie je podstatné. My žijeme už 10 rokov len z mužovho platu a striedavo materskej a rodičovskej a to nezarába nejak nadštandartne. Podstatné je, že sa máte radi a budete jedna veľká a šťasná rodina. Držím palce, aby to tak bolo.

prego81
21. júl 2015

@barbara088
tu ti napise 100 ludi 100 nazorov 🙄
podla mna je najdolezitejsie zosuladit sa s manzelom. Ak teraz pokukuje po praci v zahranici asi si momentalne 4 neviete dovolit - v tom zmysle aby ste si udrzali terajsi standard. SAma vravis ze si plna obav. Naozaj chces manzela mimo domov len aby zarobil viac? Ide o tvoje priority. Ja by som bola asi radsej bez 4ho dietata ale s manzelom. Lenze tu nejde o mna, ale o vasu rodinku 😅 Urcite najdete riesenie na ktore si casom zvyknete. A potom to aj tak bude nakoniec inak lebo zivot so 4 detmi je urcite plny prekvapeni. Drzim palec
A mimochodom, je este skoro...tvoje obavy bodu mozno o tyzden minulostou a budes hrdo nosit brucho (ktore este nemas 😉 )

marca12
21. júl 2015

@barbara088 gratulujem,budete velka,krasna rodina.chapem,ze mas strach,kto by nemal?peniaze vzdy budu,hlavne sa snaz,aby mali deti dobre vztahy mesdzi sebou.nech za akychkolvek okolnosti drzia spolu nielen v detstve,ale aj v dospelosti.a ze ste zvyknuti na standard je pekne,ale byt tebou radsej sa uskromnim ako poslat muza do zahranicia.otec je otec a deti ho potrebuju a nielen deti,ale aj ty ako pomoc a oporu.

zamilion
21. júl 2015

ved si v aprílovkách 2015 a v apríli si pridala fotku bábätka.... to by si čakala piate, nie?

katy2
21. júl 2015

@barbara088 https://www.modrykonik.sk/blog/barbara088/messa...
to je z aprila 2015 a naozaj si v skupine aprilovky 2015 😕
to nie je tvoje dietatko?

lara1507
21. júl 2015

@barbara088 Barborka... tu sa nič také NIKDY nepýtaj!!! Radšej si tu vyhľadaj nejakú maminu podľa profilu, ktorá je na tom ako ty (počtom detí) a skus s nou o tom hovorit cez spravy.. Ako to zvladat, co robiť, čo všetko museli oni robiť aby to zvládli...čo bude najhoršie... Atď.

JA neodsudzujem žiadne rozhodnutie ženy. Podľa mňa najhoršie čo môže byť - donosiť a nechcieť... posunúť ďalej, darovať.. ale to je len môj názor a je mi jedno čo si to kto o tom myslí. Takže neodsudzujem tvoje zmýšľanie ani trochu.

Len radím - pohľadaj, popátraj aj vo forach nejake maminy ktoré sa pýtali to isté alebo niečo ohľadom tohto riešili.

kemonka
21. júl 2015

@cawes nepíšeš zle, si zodpovedna, ale tu už ide o to, že to dieťa už je na ceste....a zabiť ho - neviem či by mala kludne svedomie do konca života :(

kemonka
21. júl 2015

@barbara088 berte to tak, že je to dar, ja som dlho nemohla mať deti, tiež také cykly ako ty a zazrakom sa podarilo po rokoch, ked som nečakala a nemenila by som

dinah
21. júl 2015

@ barbara088 som v rovnakej situácii ako ty, ak chceš napíš do IP 😉

barbara088
autor
21. júl 2015

@katy2 to je foto mojej dcerky victorky ktora ma dnes cez 18mesiacov

barbara088
autor
21. júl 2015

@zamilion pozerala som to ja som davala foto malej a seba...nechapem preco ma to dalo do apriloviek

cawes
21. júl 2015

@tajka1986 neviem ci mi vidis do hlavy ale ok!nie nebola to ziadna reakcia na tvoj pridpevok ten som ani necitala precitala som si temu a prvy prispevok a druhu ci tretiu vetu z druheho kde dom videla cisla ale v poriadku.v kazdom pripade si predstav ze aj mne je prvorade rodinne stastie a ci mam jedno alebo dve deti alebo pät tak ci tak mam s nim robotu kedze sa mu tiez venujem a navyse apropo pohodlbost ja som narozdiel od 95% sk mamiciek nededela tri roky doma na riti ale chodila od 8mesiaca do prace 🙂

barbara088
autor
21. júl 2015

Dakujem vsetkym 😉

cawes
21. júl 2015

@kemonka tak ja som neradila ist na potrat ja som vyjadrila len svoj nazor ze co bolo mozne urobit. Teraz uz je neskoro plakat nad rozliatym mliekom. Ale ak viem ze sa neda mat 4deti tak sa chranim . Moj nazor je aj taky ze v takom casovom rozpäti je zena X rokov na materskej a strati sa uplne z pracovneho zivota. Ja osobne si to neviem predstavit. Samozrejme aj ja si uzivam den z malym ked mam volno atd ale neviem si prrdstavit byt napr 10rokov na materskej lebo hold no stalo sa.

barbara088
autor
21. júl 2015

@cawes ja som nepovedala,ze by sa nedalo vyjst zo 4detmi...len som napisala,ze asi by sme nevysli.ked je zena na materskej x rokov akosi napisala,urcite sa nestrati z pracovneho zivota lebo robi od rana do vecera viac povolani naraz...

karotka12
21. júl 2015

@barbara088 vsetko sa deje pre nieco, ak si tehotna, tak je to preto, ze to dieta mas mat, taketo veci by som neovplyvnovala, ale jednoducho by som si to dieta nechala, ked sa pozries na svoje 3 krasne deti, tak by si urcite ani jedno nedala prec, tak preco sa zamyslat nad tym, ci mat 4 te alebo nie, jednoducho stalo sa to a hotovo. Je vela rodin, kde rodicia maju 4 a aj viacej deti a nehovorim o Slovensku, ale v zahranici kolkokrat strentem rodinu s 5 timi detmi. Mozno mas aj predsudky co povedia susedia a ostatni, na nich kasli z nich sa nenajes a reci, ze idete mat 4 neries, v minulosti bezne bolo v rodinach 5 a viac deti. to male stvorenie je v tvojom brusku, preto lebo tu ma byt na tomto svete. A CO SA TYKA FINANCII, ak pojde mm DO ZAHRANICIA TAK SI DOBRE PRILEPSITE A mozno sa aj vy vyberirete za nim, a kde sa najedia 5, najedia sa aj 6ti,

barbara088
autor
21. júl 2015

Babetko si nechame,to bol len prvotny sok.

cawes
21. júl 2015

@barbara088 ocicidne si to nepochopila ale nevadi.to ze oeries zehlis varis a prebalujes ploenly si ako pracovne skusenosti do zivotopisu nenapises.cize ak budes sediet doma 10rokov a pojdes napr baspät do povilania v ktorom si robila rok dajme tomu uctovnicka tak predpokladam ze tvoje vedomosti budu dost male ako niekto kto tych 10rokov v obore pracoval!

cawes
21. júl 2015

@karotka12 neviem ci si niekedy vola v zahranici zit ale to neni len tak ist do zahranicia zo 4detmi plus dvaja dospely a to by teda musel byt niekde na dost vysokej pozicii aby na zaciatok vsetko utiahol z jedneho platu. Neviem co eobi muz ale z normalnym remeslom to neni jednoduche. To uz neni to co to byvalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre