Implantačné špinenie. Ako to bolo u vás?

tucniacik
22. apr 2007

ahojte, chcela by som sa opytat zien ktore uz boli niekolko krat tehotne, ci sa vam stalo, ze jedno tehotenstvo ste mali inplantacne spinenie/spinenie v case uhniezdovanie oplodneneho vajicka cca 6.-10.den po ovu/ a druhe teho ste ho vobec nemali... zaujima ma ci existuje taketo pravidlo - bola som teho dva krat a oba razy som zacala spinit 8.az 10.den po ovu,a chcem vediet ci mam pocitat s tym,ze ak bude znovu tehotna,ci sa mi "musi" objavit znova to spinenie, ked uz 2x to tak bolo...dakujem za odpovede...

escada17
22. apr 2007

ahoj tucniacik, ja som nemala nic take v prvom tehu, teraz som mala na 12ty den po predpokladanom oplodneni, ja som sa docitala, ze na 12 ty den to byva...v prvom teda vobec...a vadilo ti to, alebo preco sa pytas? bala si sa, ze to mozes potratit? Mas uz dve deticky?

tucniacik
autor
22. apr 2007

ahoj escada...ten 12den, to si asi nemala inplantacne spinenie,ale spinenie namiesto menzesu... v case ked ma dojst menzes zeny zvyknu spinit alebo slabo krvacat... toto inplantacne spinenie byva skor...
deti nemam, nevyslo to ani raz... teraz sme zacali snazilkovat znova,a dnes som 8den po ovu a spinenie nemam, tak ma zaujima ci mam este sancu ze tento mesiac tehu budem,alebo ci je to uz pase/nechcem si robit zbytocne nadeje/... preto ma zaujimali skusenosti inych zien...
gratulujem k tehu!!! 🙂

escada17
22. apr 2007

ahaaa, asi mas pravdu...mne to lekarka nevedela urcit pre moj zmeneny cyklus, tak povedala, ze slo o implant. bleeding. Bolo to len asi jeden den, malinko. och, nie, strasne mi to je luto, nenapadlo ma, myslela som, ze len si to neuviedla v pase. Strasne drzim prsty, ja som otehotnela teraz pri davani si pozor, ale zbozne som si zelala, aby to aj tak vyslo. Velmi velmi zelam skore tehotenstvo. Kolko mas rokov?

tucniacik
autor
22. apr 2007

dik, z tych potratov som uz davno psychicky ok... nepoddavam sa... 🙂 su aj daleko horsie veci...
mam ako ty-teda myslim ze som niekde citala ze mas 29 ak si dobre pamatam...ja mam tiez 29... vidis a ja by som za "davanie si pozor" dala ruku do ohna... robili sme to takto 5 rokov a nikdy sa nestala nehoda... no asi to fatk nieje 100%tne,ze?

escada17
22. apr 2007

ano, 29..my sme davali pozor, lebo sme to brali tak, ze sa moze stat a nevadi. Dcerku prvu sme sa snazili a toto sme nevedeli kedy a vyslo to- ja som chcela asi po porode druhe uz 😉 no nie hned, jasne...v ktorom mesiaci sa to stalo?ked sa mozem opytat..a su ozaj horsie veci...ale aj tak, je mi luto

tucniacik
autor
22. apr 2007

velmi skoro,v 6tt a 7tt... urcite sa to raz podari...verim tomu,len dovtedy psychika dostane zabrat 🙂
uz idem spinkat, lebo rano nevstanem... 😉 escad, drzim palce aby si mala bezproblemove teho a male sa narodilo udravucke..papa zatial... 🙂

escada17
22. apr 2007

dakujem, jasne...v utorok sa dozviem, co to je ( predpokladam, ze opat dievcatko ) ...inak mozno lepsie skoro ( nemyslim to zle ), ked este nekopka ..aj ked clovek sa tesi a boli to, ja viem..drzim place

escada17
22. apr 2007

palce teda... 😀

tucniacik
autor
24. apr 2007

ahoj, escad, tak ako,co to je diecatko?

dievcata, fakt niekto nemate skusenosti s tym impantacnym spinenim?????

jess28
23. máj 2007

Ahojte babenky,
neviem, či táto otázka patrí práve sem. Som 31DC, cyklus mávam takmer pravidlený 28-29 dňový. I keď tento rok mi mrška už raz meškala 5 dní. Chcela by som sa opýtať 27DC som mala špinenie - také hnedé, alebo bledohnedý výtok - po krvičke ani stopa. 28DC už len trošku. 29 a 30DC špinenie žiadne a dnes 31DC som si našla opäť veľmi málo trošičku tiež, opäť také bledohnedé bez krvičky. Tepltoku mám 37,2. Máte s tým niektorá skúsenosť? Mrcha sa mi nikdy v živote takto nerozbiehala.

mm1
25. máj 2007

jess: moze to byt zahniezdovanie fazulky, ako vidim si 5 tt. ale môze to byt i zaciatok krvacania a to netreba nechat tak.
pri mojom prvom tehu som to tak mala..... daj na to pozor. tiez som zacala spinit v 5 tt potom s prestavkami prestala, ale v 10 tt som mala MA.
takze ak ti mozem poradit, chod k lekarovi a nech ti predpise tabletky...
aby nebolo nebodaj neskoro. 😖

susik77
25. máj 2007

tucniacik: ja som to mala uz 2x - aj pri minulom tehu, kt. skoncilo MA v 8.tt. Myslim, ze je to to zahniezdovanie...Tusim som to mala asi 5 dni po oplodneni, teda este asi tyzden pred predpokladanym prichodom menstruacie...podla toho som tusila, ze som asi tehu...tak som si hned prvy den, ked som to mala dostat urobila test a bol hned pozitivny. Inak, myslim, ze to ani nebolo ako spinenie, skor par kvapiek cerstvej krvi a potom uz absolutne nic...
inak, to spinenie moze byt aj znakom nedostatocnosti zlteho telieska...

mm1
25. máj 2007

susik:
dnes ráno som sa zobudila a mala som trošku žltý hlien s troškou krvi... ale teraz to už nemám a som 15DC cyklu.... snazilkovali sme teraz, ale neviem, čo bolo toto, včera sme nesnažilkovali, tak to nemohlo byt z toho....
v minulom tehu som to nemala...
čo myslíš???

susik77
25. máj 2007

mm1: to Ti teda neviem...mohlo to byt hocico, aj viac prekrvena sliznica...
Asi pockaj na norm. termin menstr. a keby 1 den meskalo, tak testuj 🙂 Inak, ja som teraz uz asi tyzden pred testovanim aj citila priznaky: unava, zvacsenie prs, take napatie v prsiach...a bolo mi stale horko...takze som tym tehu ani nebola moc prekvapena 🙂
Inak, to krvacanie po oplodneni bolo fakt dost jasne, najprv ma prekvapilo, ze co sa deje, ze menstruaciu mam dostat tak o tyzden... 😕
Potom som si spomenula na minule tehot.

mm1
25. máj 2007

susik: no presne dost ma to prekvapilo..... 15DC a pritom MS mam dostat az o 14 dní.... ale teraz som mala druhú normálnu po MA.
ale vcera sme nesnazilkovali, tak neviem, z coho mohla byt prekrvena sliznica

susik77
25. máj 2007

mm1: mozno skus napisat do ceskeho konika, 1 porodna asistentka tam ma diskusiu, kde radi holkam: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tucniacik
autor
25. máj 2007

jess, urcite si tehotna...len ono sa na zaciatku tehotestva nikdy nevie ako to bude pokracovat dalej... neplas sa... ak spnis aj teraz, uz po tom uhnezdenie, utrogetan alebo duphston nie su na skodu.. ale inak bud v klude, vela zien v prvych tyzdnov spini - u vacsiny to dopadne dobre... ale nechaj si prespipsat tie lieky...
susik77 - tak gunguje to tak... ak sa raz vyskytne inplantacne spinenie, tak zrejme musi byt kazde dalsie tehotetenstvom...aj cucuska je toho priklad..aspon viem, ze ak spinenie nebude/u mna/,nemusim sa stresovat,je iste ze tehu nie som a vklude mozem cakat na mrchu... 🙂

mm1
25. máj 2007

tucniacik: a co si myslis o tom mojom spinení? 😒

susik77
25. máj 2007

jess: inak, to spinenie moze sposobovat aj ten Utrogestan a duphaston, myslim, ze je to aj v pribal. letaku, pozri sa na to...nemusi to byt nic zle, len bezny vedlajsi ucinok...Na zaciatku tehotenstva -do 3.mesiaca sa da myslim zistit masximalne ultrazvukom, ci je vsetko ok, tak keby sa Ti hocico nezdalo, bez k lekarovi, al. aspon zavolaj...Ja som tam behala asi 4x, z toho 1x do nemocnice 😀 Chvalabohu zbytocne 😎
tucniacik: no, u mna to 2x fungovalo, ale kazde tehotenstvo moze byt uuuplne ine, aj u tej samej zeny...Drzim palceky, aby si skoro bola tehu 🙂

mm1
25. máj 2007

jess: a papaš niečo alebo nič?

susik77
25. máj 2007

jess: sorry, citala som prispevok od tucniacika a zle som pochopila, myslela som, ze beries uz ten utrogestan 😀

susik77
25. máj 2007

ale mozem ho doporucit, je dobry od zac. tehu do konca 3.mesiaca...teda niekedy uz aj pred otehot., ked su hormonal. problemy...

tucniacik
autor
25. máj 2007

mm1 - ak si prave v obdobi ovualcie, tak ta troska krvi mohla byt ovulacne spinenie-krvacanie, ja som to nikdy nemala, ale udajne to moze byt... no hlavne ze to preslo...merias bt? kedy mavas ovulu?

mm1
25. máj 2007

tucniacik: nič nemeriam, ja som sa nikdy totiž nepozorovala...a poviem ti, tiež ma to prekvapilo 😒 pri prvom tehu som to nemala.
som 15 DC myslím, že pred 4 dňami som mala ovulu... vtedy som mala krčok otvorený viac ako dnes... aj dnes je otvorený ale vtedy viac. a pichá ma vaječník.
po MA som mala dve normálne mrchy..

tucniacik
autor
25. máj 2007

ked nemerias, tak tazko povedat co to bolo... mozno by si mohla vyskust aspon ovu testy, su spolahlive... alebo jeden mesiac merat bt,aby si vedela kedy mavas ovulku... a ake dlho cykly mavas? a pravidlne?

mm1
25. máj 2007

tucniacik: ovu testy sú normálne dostať kúpiť v lekárni????
to by som mohla.
Cykly mávam 28 dňové. Aj pred MA a vlastne i po nej som na nich nabehla... síce prvá mrcha prišla na 35 deň,ale tá druhá na 28 deň.

jess28
25. máj 2007

ahojte babenky: tak , ja som si včera robila testík, na testíku boli takmer okamžite krásne //. Tak sa moc vytešujem.
A od včera kukám na nete, čo to môže byť, tak zatiaľ som sa dočítala, že by pri prvom vynechaní mrchy, to môže byť a môže to byť dokonca silnejšie ako mrcha. Ja tam, ale nemám absolútne ani kvapku krvičky. Skôr by som to nazvala takým výtokom maslovej (možno trošku tmavšia ako maslová) farby. Ale je toho veľmi málo.
No a dnes som bola na krvičke u dokiho - nech mi potvrdí tehulkovanie, aby som sa mohlo vytešovať naplno - stále sa totiž ešte bojím vytešovať. A pýtala som sa sestričky na to a povedala, že ak je to len v začiatkoch, tak by to malo byť v poriadku - samozrejme všetko závisí od toho kedy bola ovu, kedy prebehlo uhniezďovanie atď. No a to budeme vedieť podľa výsledkov - hladina toho hormónu. Tak som moc zvedavá, dúfam, že je to všetko v poriadku, na mimi sa moooc tešíme.
babenky a ďakujem

susik77
25. máj 2007

jess: drzim palceky 🙂

jess28
25. máj 2007

Susik ďakujem moc. Dúfam, že je to ok. My to mimi moooc chceme. 🙂

susik77
25. máj 2007

jess: urco vam to vyjde, nam to vyslo na druhy pokus 😉 Teda dufam, este asi 10 tyzdnov 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre