Kedy ste začali v tehotenstve priberať?

lucka1987
23. mar 2011

ahojte. som 16 tt a zakazdym ked sa postavim na vahu mam menej alebo rovnako, nezvraciam a uz mi ani zle nebyva.. pred otehotnenim v novembri som vazila 58 a teraz mam 54,5. pritom jem, hladna nebyvam, nezvraciam, od januara som doma na pn a ani pohyb nemam... 😅

slivocka
23. mar 2011

Ahoj , ja som na tom rovnako , som v 15tt a mam -2 kg ako pred tehu ☹ papam všetko ale nepriberám...

ninan2
23. mar 2011

Ahoj, mala som podobny problem, postupne priberam az posledny mesiac, vaha predtym 56 kg, teraz 59 kg, ale to sa musim normalne napchavat, a jem aj viac sladkeho, bez toho to vobec neslo... Mala by si asi spravit nieco podobne, pretoze doktorovi sa to pacit nebude, co viem tak posielaju aj do nemocnice na infuzky, ale ak sa plod vyvija v poriadku, tak to snad nebude potrebne.

krprtka
23. mar 2011

Ahojte, baby,
tak ja mám takúto skúsenosť- pri dcére som začala priberať asi v 16tt., celkovo 8kg. Pri synovi som mala na začiatku 49kg a po 3 mesiacoch vracania som mala 43kg, dostala som aj infúzky, nevedela som sa ani len napiť. Ale do konca tehu som mala 57kg.
Teraz som na začiatku tiež schudla nejaké 2kg, bývalo mi zle. Teraz mám 8-9kg navrch. Do 24.tt si nikto ani nevšimol, že som tehu, pokiaľ som si nedala tehu oblečko. Ale teraz už mám brucho na mňa riadne, malý vraj ale nebude mať viac než 3kg🙂Stačí, vykŕmim potom🙂

cherryl
23. mar 2011

ja tiež priberám pomalinky,z váhou som od začiatku nešla dole žiadne nevolnosti,zvracanie,odpadávanieale doteraz som pri dvojičkách pribrala 6kg hlavne že sú drobci podľa tabuliek váhovo aj velkostne úplne v norme 😎

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
t1nulka
23. mar 2011

ja som na zaciatku tehu schudla 10 kg, a to som vobec nezvracala, teraz som v 23 tt a pribrala som 2,5 kg naspat - a to od nejakeho 20 tt. Doki je spokojny, maly je uplne v poriadku aj vahovo aj velkostne, takze ziaden problem 🙂

lucinka222
23. mar 2011

Ahoj,ja som zacala priberat tak od 20tt.Teraz som v 38 a pribrala som 8 kil.Tiez mi nebyvalo zle a nemala som ani ziadne extra chutky.Ale teraz som zacala viac jedavat-stale mi nieco chuti.Za minuly mesiac som pribrala 2 kg.Tiez mi hovorili,ze nemam brucho,kde to male mam a tak...,ale teraz sa uz ukazalo.Ved nejde o to kolko priberies,hlavne ,aby bolo dietatko v poriadku.A moja mala ma podla odhadu lekara cez 3 kg,takze v pohode.Aspon nebudeme musiet po porode tolko zhadzovat 😀 Tak vela stastia 😉

andika10
23. mar 2011

v 17tt som mala o 1 kg menej ako pred tehu, priberať som začala od 20 tt a skončilo to+ 9,5 kg s dvojičkami

renab
23. mar 2011

Mám tri deti a nepribrala som ani pri jednom tehotenstve. Vždy som išla rodiť ľahšia, ako pred tehotenstvom. Takže u mňa platí, že ak chcem schudnúť, stačí byť tehotná. 😀

sladjana
23. mar 2011

ja som asi vinimka,pri prvom tehotenstve som pribrala 22kg,potom som do pol roka zhodila 30,a dnes som sa vazila som 21t a zatjal som pribrala 8kg,to znamena ze asi do konca dobehnem to co aj pri malom,len dufam ze to potom pojde tak richlo dole 😉

sharlotta
23. mar 2011

Zacala som priberat od 7. mesiaca, celkovo som pribrala 8kg s tym, ze za prve 3 mesiace som schudla 2kg. Stale som sa pytala Dr., ci je to v pohode a ta mi stale hovorila, ze vaha matky s vyvojom plodu nesuvisi, ze dieta si zoberie z matky, co potrebuje.

babuliatko_mamuliatk
23. mar 2011

Ja som na začiatku tehotenstva schudla 3kg, potom som mala obdobie, ked som zvracala, takže som nepribrala vôbec a teraz mam 3 tyždne do pôrodu a na vahe som pribrala zatial 4,5kg. doktor je spokojny, male je veľke na svoj tyždeň a to, že som veľa nepribrala, tak s tym je spokojny, pretože som mala nejaku nadvahu pred tehotenstvom, ale jedavam ako mi chuti, niekedy viac, inokedy menej, ako si male pyta 🙂

michala1515
23. mar 2011

ja som zacala priberat od 20t, dovtedy som mala stabilnu vahu, ranne nevolnosti som nemala, takze som nemala ani z coho schudnut 🙂 nepises, ci uzivas aj nejake vitaminy v tehotenstve, lebo nie je potrebne vela pribrat, len nech ma babatko vsetko potrebne k rastu. drzim palce 🙂

andysok
23. mar 2011

vsetko zaleží od výšky a pôvodnej váhy............ ja napríklad mam 170cma pôvodne som mala 54 kg..........teraz mám 65, ale čakame dvojicky............ak si pravidelne čítaš na nete tvoj týždeň , je tam aj info kolko by si mala pribrať, ale je široko ďaleko známe, že kto má tuku viac najprv schudne, kto menej priberie......pokial si zdrava a citis sa fajn, je jedno ci priberas alebo chdnes, babo a telo si zoberie co potrebuje, samozrejme pokial mas vyvazenu stravu, co predpokladam ze mas 😉 držte sa

saeda
23. mar 2011

ahoj, ja som do 20tt len chudla... teraz som 33tt a mam +2kg od povodnej vahy... brusisko mam riadne, takze male ma dobre rozmery a mne ubudli speky na zadku a stehnach 🙂

marry_ann
23. mar 2011

...no tak,keď tak čítam, tak sa aj hanbím..🙂... keďže mi nebývalo vôbec zle, jedla som tak ako predtým..neprejedala som sa, práve naopak, jedla som tak ako predtým..a výsledok? som v 25.týždni a na sebe 7,5 kg..známi síce tvrdia, že mi narástlo brucho, a ostatné nič , ale ja sa už teraz cítim ako slon...a čo bude na konci, to si neviem ani predstaviť...viem však, že ručička na váhe pôjde ešte hore, no nič nenarobím....takže ticho závidím tým, ktoré nepriberajú vôbec, resp. málo..🙂

bosoriak
23. mar 2011

@marry_ann Nie si sama. Ja tiez priberam snad kazdy den. V prvom tehotenstve to bolo nakoniec 23 kil na konci, ale schudla som to rychlo. Teraz som v 21.tt a mam 6 kil navyse, takze historia sa asi bude opakovat 🙂
Vobec z priberania netreba mat stres, kazda pribera inak. Pokial je dieta OK, neriesila by som to.

exupery
23. mar 2011

Ja som zacala az okolo stvreho mesiaca,uz si presne nepamatam,ale rapidne aj kilo za dva tyzdne som priberala okolo toho siednemho,mala som plus15kg,ked som isla rodit,momentalne som rok po porode a mam 2 kg naviac,ako pred tehu.Snazim sa to riesit cvicenim,dari sa.

veronikapp
23. mar 2011

pri prvom tehu som začala priberať až okolo 20tt a aj tak bol konečný výsledok +20kg 😝 neboj, to príde 😎

masinka
23. mar 2011

ahoj, ja ked si uvedomim ze som tehotna,vzdy trosku upravim zivotospravu - prestanem sa na cas cpat polotovarmi a sladkostami, pridam ovcie a zeleninu (v prvom aj tretom tehotenstve na ine ako na zelovoc som aj tak nemala chut, pri druhom to bolo so sebazaprenim, mala si pytala mastne veci kedze som otehotnela s dost velkou podvahou) a aj ked mi v tehotenstvach nebyvalo zle, vzdy som na zaciatku trosku schudla a az od druheho trimestra som zacala pomaly priberat na vahe. Pri prvych dvoch som pribrala 12 a 15 kg, dufam ze teraz to nebude viac - brucho mam teraz v 12 tt vacsie ako pri prvej v 20tt, aj ked na vahe to nevidno.

teress
23. mar 2011

prvé mesiace po kilečku, a zo 4 na 5 šups ho 5 kíl....a to sa ani neprejedám 😠

janka830
23. mar 2011

Ahoj, no ja som do 22tt nepribrala ani neschudla stále som si držala váhu 53kg, teraz som v 28tt aj nejaký ten dník a zatial som pribrala +5kg čiže momentálne je to 58kg..za posledné týždne to išlo rýchlejšie hore aj brušisko už je ako sa patrí ....to je ale asi individuálne...

danielaviki
23. mar 2011

Na mne do 20tt nebolo vobec vidno ze som tehotna. Nikdy som nemala viac ako 45 kg ani pred otehotnenim. Do konca tehotenstva som nakoniec pribrala 16 kg ani neviem ako, sama som sa cudovala,jedla som o trosku viac ako inokedy. Porodom islo 8 kg dole hned, dalsie 4 kg po hospotalizovani 1 tyzden na detskom oddeleni s 10 dnovym syncekom a dalsie 4 kg postupne. A opat som na 45 kg. 🙂 hoci by som mala rada viac ale som z tych co nepriberaju... 🙂

dejka77
23. mar 2011

Mne na zaciatku tiez vaha v podstate stala, ale povazovala som to za normalne. Po 3. mesiaci som cakala, ze sa to zmeni, ale nic sa nedialo. Potom som asi v 5. mesiaci zacala postupne priberat. Teraz mam asi +7kg co tiez nie je vela, v podstate mam pocit, ze so pribrala len na brusku a mozno maly kusok aj na sebe. Ale to preto, lebo nejem nejak extra vela, ani chute nemam takze ma nema co hnat dopredu v priberani.

velvet26
23. mar 2011

ja veru od sameho zaciatku, mala som vahu 57 kg, uz mam 74 kg....a to este par tyzdnov pred nami..

adka83
23. mar 2011

ja zatial 13 a este mame tiez par tyzdnov ale dufam ze to uz udrzim 🙂

beruska.zuzanka
23. mar 2011

cca v 6tom mesiaci, na týždeň si nepamätám 😅

sssimi
23. mar 2011

Ja od úplného začiatku. vytiahla som to na 16kg, ale aj bruško mi začalo rásť hneď.

mmonika
23. mar 2011

hned ..ako som zistila ze som tehu ,.. pri dcere som celkovo pribrala 30kg ,a pri synovi len 15 kg... 😉

jana776
23. mar 2011

ja som este ani nevedela ze som tehu a uz som mala dve kila hore 🙂 Do konca to bolo 25kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre