Krvácanie v 6. týždni

mudreocko
30. aug 2015

Prosim poradte mi ☹ gynekolog mi potvrdil tehotenstvo v 5 t 0 dni. Srdiecko este nebolo vidno, iba vacok. Objednal ma o tyzden, co bude teraz v stredu 2.9. No piatok som bola v bazene a syncek ma 2 x troska kopol vlastne sa skor odrazil od mojho bruska.A manzel chcel podomnou podplavat ale ked bol medzi nohami zrazu isiel hore a trocha mi urobil ranku zvonka dolu. Doma som zacala krvacat, nevedela som ci z ranky alebo zvnutra, ale ranka stipala. Neskor to prestalo. Celu noc som uz nespinila ani dnes cez den az teraz vecer, najprv slabunko hnedy vytok a teraz normalne krv silno. Mam pocit v bruchu ako pri menstruacii. Moze to byt potrat? ☹

pribinak
30. aug 2015

Prečo neskocis na pohotovosť? To sa fakt v takejto veci spoľahnes na úsudok nejakých cudzích bab na internetovom fóre?

misaelka
30. aug 2015

pohotovost okamzite dobre to nie je

ditatxu
30. aug 2015

Moze a nemusi :( neda sa to vediet jednoznacne.a neboj sa uder do bruska v 6tt nemoze sposobit potrat, embryo je este silno chranene vela vrstvami. Mozes ist k doktorovi alebo pockat a uvidis... Drzim palce velmi silno. Skus sa prilis nestresovat, neovplyvnis to nijak. Aj ked z vlastnej skusenosti viem, ze to je blba rada...

vydrnik
30. aug 2015

Aj moj naroz rychlo na pohotovost.ked uz nebude neskoro.

vierka0
30. aug 2015

Tak krvacanie v prvom trimestri moze vzdy znamenat hroziaci potrat - bohuzial prave v prvom trimestri sa s tym toho vela robit neda, no moze to byt aj neskodne krvacanie z hematomu..kazdopadne si myslim, ze to s tym kupanim, resp. slabym kopom do brucha vobec nesuvisi..

sense
30. aug 2015

Nuz namiesto kona si mala byt uz na pohotovosti....1x ked som bola tehu tak to skoncilo potratom a 2x som krvacala 2x ale nastastie to bolo o.k takze v pripade ako opisujes na pohotovst...

ukulela
30. aug 2015

krvacanie jasnou krvou je problem. hned klekarovi.
... ja len ze take male kopnutie/ranka nemoze byt dovodom potratu.ja som potratila v 6 tt bezakeho kolvek vonkajsieho dovodu. skratka sa plod nevyvijal spravne a odisiel sam.(to len aby si sav pripade najhorsieho neobvinovala / alebo synka, ci manzela ... ja som sa tehotna ocitla uplne nechtiac v dave, kde na mna spadla zena, a úrezila som aj havarku a vsetko v poho, maternica a plodova voda toho velmi vela stlmia a zachrania.

luciferkax
30. aug 2015

fííííííha, no sedieť na konovi ak rvácať v tehotenstve, to je také bežné.. na všetko by ti najlepšie odpovedal lekár na pohotovosti, kde si už pri náznaku krvácania mala ísť

mudreocko
autor
30. aug 2015

Dnes na pohotovost nemozem ist, syncek uz spi a manzel odchadza na tyzdnovku. Mala som v plane ist zajtra rano ku gynekologovi a do vtedy som len chcela vase rady pripadne skusenosti...
ci mam zobudit synceka a zobrat ho so mnou na pohotovost?

pribinak
30. aug 2015

@mudreocko žiadna suseda ci kamoska ti ho nepostrážia? Manžel odchádza práve teraz? Ja by som ho zobudila, na chodbe sa chalanisko prehra s mobilom, ma 6 rokov, to zvládne

karin363
30. aug 2015

Nechcem strasit, ale bude to potrat. Ja som si tym presla 2x aa krvacala som do 8 tt, pri druhom do 10 tt, takmer som dostala otravu krvi. Rychlo do nemocnice. Ak je to z ranky, sla by cervena krv, ako ked sa porezes, je to sytocervena krv nehlienoviteho charakteru. Ak ide ale hneda krv spolu s hlienom, je to jasny Abort Missed. Rychlo na pohotovost, kde urobia ultrazvuk. Ak nebude viditelna akcia srdca, je mozne, ze pockaju 3 dni s tym, ze budes na liekoch aa tehotenstvo budu umelo udrziavat. Drzim palce aby vse dobre dopadlo.

luciferkax
30. aug 2015

@mudreocko samozrejme, že ho máš zobudiť, alebo si aj zavolať taxík či sanitku ale môžeš sa rozkrváať poriadne, potom čo? teba nechá manžel doma aodíde na týždnovku,či?

karin363
30. aug 2015

Suhlasim so vsetkymi, ze mas urgentne ist na pohotovost. Si v rannom stadiu tehotenstva, silno krvacas aa mas krce v podbrusi. Cez noc sa ti stav moze rapidne zhorsit.

lubina
30. aug 2015

Ak je to potrat, tak v takomto skorom stadiu sa s tym aj tak vela robit neda aj ak pojdes k lekarovi, zial ☹ . Akurat, ze budes vediet na com si....Takto sme prisli aj my o dietatko, v 8 tt. Drzim palceky nech to nie je to,c oho sa bojis.

mudreocko
autor
31. aug 2015

Manzel je vojak, musel ist. Vcera som zobudila malého a isli sme na pohotovost. Musela som ho stale budit aj v aute aj v cakarni. Ked ma zavolali dni, urbili usg a nic tam nevideli ☹

vydrnik
31. aug 2015

@mudreocko tak ked tam nic nevideli tak si sa zrejme vycistila sama.A co na to povedal lekar?

mudreocko
autor
31. aug 2015

Ze doslo k samovolnemu potratu, ze ma netreba ani cistit lebo to bolo malinke ☹ najhorsie na tom je asi ako som to hovorila syncekovi, ze uz nemame babatko v brusku, si vycital, ze to preto, ze ma kopol a plakal ☹ moj zlaty, som mu to vyhovarala...no nic, nebuduce mu to povieme az ovela neskor.

karin363
31. aug 2015

@mudreocko mrzi ma to

pribinak
31. aug 2015

@mudreocko mrzí ma, ze zo zle dopadlo, ale určite synovi poriadne vysvetli, ze to tak zariadila príroda a on za nic nemôže, proste sa zo tak niekedy stane
Ak by zo príliš rozoberal a bol by z toho nejak smutný, treba skočiť k psychológovi

luciferkax
31. aug 2015

@mudreocko škoda, želám veľa síl a bud rada, že ťa nemuseli čistiť, že to zariadila príroda ako mala... synčekovi to vysvetli, že za nič nemôže... ja som tiež mojim chalanom povedala, že čakáme bábo a v 11tt potratila a hlavne mladší to znáša dosť blbo, aj po troch týždnoch chodí a hladká mi bruško a smúti, že nemám už dnu bábo...

bebenka
25. aug 2018

Ahojte. Viete mi niekto poradit,povzbudiť,vaše skúsenosti. Podľa doktora som v 7 týždni od menštruácie ,ale podľa môjho výpočtu môžem byť aj o dva týždne neskôr mimo Ovu. Krvacam už 4 deň. Bábätko nieje vidieť len gestacny vak. Hcg mám 2500. Doktor je zlatý ,nechce zatiaľ robiť závery v niečo. Hcg stúpa ale za 5 dní z 1000 na 2500 čo nieje asi veľa. Stále mám cistlive prsia. O čo by mohlo ísť? Ďakujem

zuzada29
25. aug 2018

@bebenka niekedy ani doktor nevie a nie je v jeho silách zabrániť potratu. Treba to sledovať a hlavne oddychovať.

veronice
25. aug 2018

@bebenka pozri, bud to je zacinajuci potrat alebo sa male zahniezduje. Ja som krvacala/spinila cely prvy trimester - trikrat sme leteli na pohotovost a z toho dvakrat si ma tam rovno nechali. Uz som 20tt a zatial vsetko vporiadku. Dal ti lekar aspon injekviu proti krvacanie a nejake tabletky? Ja osobne by som sla na pohotovost - ak ti nedal tabletky a injwkciu lekar, tam by si ju mala dostat. Budes kludnejsia a aspon skontroluju mininko...

bebenka
14. jan 2019

@veronice prišla som v tú dobu o bábätko. Samovoľne doma som potratila. V 9 týždni

veronice
15. jan 2019

@bebenka to ma mrzi velmi :( verim ze sa coskoro zas podari, drzim palce!

bebenka
20. jan 2019

@veronice nedal mu žiadnu injekciu ani tabletky. Žijeme v Svajciarsku a nejak chcel to nechať na prírodu keďže nebolo vidieť plod len gestacny vak. 3x som bola tehotná a pri každom som mala také problemt na začiatku. Z jedného mám krasnu 3 ročnú dcérku. Cítila som sa stále tehotná keď povedal že nieje nič vidieť aj hcg stupalo no po 2 týždňoch krvácania som samovoľne potratila. Už mám recept na duphason ak by som otehotnela a zistila to skôr ako doktor na kontrole. Ďakujem krásne . Drzkajte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre