Oznámil vám doktor, že ste tehotná a nevedeli ste o tom?

misulik.uk
25. sep 2011

ahojte zienky, chcem sa vas opytat, ci sa vam nejakej stalo, ze vam pri preventivnej prehliadke lekar oznamil, ze ste tehotna, pricom vy ste to mozno ani netusili? ja mam ist na preventivku teraz v stredu a mam take tusenie, ze mozno..., no test si nechcem zbytocne robit. tolko uz do stredy vydrzim 🙂

janinah
25. sep 2011

nestalo,na tvojom mieste dopredu lekárovi poviem o takej možnosti 😉

maria30
25. sep 2011

@misulik.uk môže aj nemusí.. ja som teraz pri Lukáškovi išla jeden pekný piatok na kontrolu... sama sebe som si hovorila, že nebudem ešte kupovať test, šak mi bude robiť okrem iného asi aj sono, tak bude vidieť, či som tehu alebo nie.. skontroloval, nič o tehu nehovoril, tak som sa ani nepýtala.. myslela som, že teda nie som, keď nič neovoril.. v sobotu som cítila nejaké nachladnutie, tak som si pre istotu spravila test, že aby som to mala potvrdené, že nie som tehu, aby som si mohla dať coldrex.. tehotenský test bol negatívny.. v nedeľu som normálne dostala menzes a ani som už len neuvažovala o tehotenstve... ale pondelok, utorok, streda.. menzes bol len taký slabší... a na ďalší piatok mi to nedalo, že prečo to tak je a spravila som si ešte jeden test a ten bol pozitívny.. a dnes mám 2mesačného chlapčeka 😉 rozpísala som sa, ale tým so chcela len napísať, že veľmi záleží ktorý týždeň by si mala byť.. či ešte pred alebo už po meškaní menzesu.. volala som s mojou druhou dr. a ona povedala, že to bolo ešte dosť skoro, že to vôbec nemusel nič vidieť ( bolo to 5tt).. takže asi tak.. a ja by som bez toho testu nevydržala až do stredy 😀

benne
25. sep 2011

@misulik.uk pokial nerobí cielene odber na HCG tehotenský hormon, tak to nemá ako zistiť.. ja som na preventívke bola v raných štádiách tehotenstva a nezistil to

misulik.uk
autor
25. sep 2011

no tak ja mam dostat menstruaciu zajtra, ale nejak sa na nu necitim aj ked mam bolesti v podbrusku uz asi 5 den, no ja zvyknem najprv mavat bolesti v prsiach pricom tie este nemam a brusko ma zacne boliet take 3 dni pred a teraz je to celkovo divne aj na wc som zacala behat kazdu chvilu. no uvidim mozno nevydrzim a otestujem sa do tej stredy 😉

poleva
25. sep 2011

@misulik.uk ak máš dostať zajtra,lekár to neuvidí,,,je to skoro

aadulik2110
25. sep 2011

mne sa to nestalo, ale stalo sa to mojej kamoške.... vydala sa, presťahovala sa, zmenila doktora a tak jej rovno spravil vyšetrenie a oznámil, že je v 9tt... dovtedy ani nevedela, že vôbec je budúcou mamičkou

poleva
25. sep 2011

@aadulik2110 ano ale to bolo v 9 tt,a misulik ešte len zajtra má dostať menzes

aadulik2110
25. sep 2011

@poleva ale otázka znela, či pri preventívnej prehliadke lekár oznámil, že je dotyčná tehotná.... a byt misulik.uk, tak nečakám a spravím si test, istota je istota

maria30
25. sep 2011

@misulik.uk to Ti asi ešte nepovie, keď máš len zajtra dostať.. to sa asi v takej istej situácii ako som Ti písala ja vyššie 😀 a ani test Ti tak skoro nemusí ukázať.. 😉

poleva
25. sep 2011

@aadulik2110 ja rozumiem,ale či je preventívna, či nie je to jedno,zajtra má dostať menzes a to je skoro,jedine z krvi by to zistil

misulik.uk
autor
25. sep 2011

takze kebyze zajtra nedostanem a v utorok al. stredu by som si spravila test tak mi to este nemusi ukazat pravdu ak bude vysledok neg.? chcem este povedat ze moja DC je 35 😅

feb13
25. sep 2011

@misulik.uk No na preventivku sa ma chodit po menstruacii, asi okolo 8-10DC a vtedy zena tehotna nemoze byt.

A to si teraz 34DC alebo ako si tu menstruaciu ratala? Test moze ukazat najskor asi 10-12 dni po oplodneni, skorej este vajicko nie je uhniezdene takze ani lekar to neuvidi. Okolo terminu menstruacie uz by mal vidiet na ultrazvuku mimoriadne zhrubnutu sliznicu a ked je hcg v krvi viac ako 1000 tak uz aj gestacny vacok ale to az niekedy v priebehu 5tt.

janulkan
25. sep 2011

@misulik.uk ja som bola na 23DC a dr tiez nic nezstila ale to este nebol drobec ani uhniezdeny, kedze spinit som zacala az par dni na to, na krv som bola az o 2 tyzdne na to.
cyklus nepravidleny 28-33 dni, pozitivny test na 35DC

misulik.uk
autor
25. sep 2011

ano ja som dnes 34 DC. vy ste mali ake priznaky predtym ako ste zistili ze ste tehotne? mna uz boli brucho asi 5 den (raz menej raz viac) prsia ma zacali boliet az dnes co zvyklo byt naopak. minuly tyzden mi bolo poobede asi 3 dni posebe zle (tak na odpadnutie) no teraz nic. my sa s priatelom o babatko nesnazime aj ked sa nijako nechranime no davame si pozor aj ked clovek nikdy nevie. nic to ak to nedostanem zajtra ani v utorok tak si v stredu rano pred tym ako pojdem ku gyn. spravim test aby som vedela na com som 😉

feb13
25. sep 2011

@misulik.uk V case okolo menstruacie byvaju tehotenske priznaky prakticky ako menstruacne... prsia, krce, komu ako... ale v podstate nic specialne, az na to, ze niektore zeny maju tzv. nidacne krvacanie alebo spinenie pocas uhniezdenia, ja som to s prvym nemala a s druhym ano. Take typickejsie priznaky nastupuju asi az okolo 7tt alebo neskor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre