Som tehotná 3 mesiace po cisárskom

chovancova122
24. nov 2014

Ahojte , mam 3 mesacne babatko a zistila som ze som tehotna je tu niekto kto si tym tiez presiel?chcela by som vediet ci je to nebezpecne alebo naco sa mam pripravit?babatko sme chceli len sa bojim ci po zdravotnej stranke to bude v poriadku

liebling98
24. nov 2014

@chovancova122 ak si mala sekciu, lekár Ťa zrejme upozornil, že s ďalším tehotenstvom by si mala počkať. 3 mesiace sú dosť skoro, zrejme budeš častejšie sledovaná, možno ku koncu aj ležať na rizikovom. Hrozí Ti totiž ruptúra maternice v mieste jazvy, keď narastie bábätko a maternica sa roztiahne.
Ja som otehotnela neplánovane po 11 mesiacoch od druhého cisárskeho.

pupavka123
24. nov 2014

@chovancova122 A preco ste nepockali???tak strasne skoro ste sa na to dali,no co uz,co ste si navarili,musite si aj zjest 🙂

katrin21
24. nov 2014

@chovancova122 fuha, tak toto nie je sranda.. je to velke riziko pre maternicu, hrozi ruptura - roztrhnutie maternice tak kratko po cisárskom.. Segra zostala tehotna po cisárskom asi rok a aj to jej nadavali lekari,ze moc skoro... uz pol roka je minimum a nebezpecenstvo, ale 3 mesiace -to by som nazvala totalne ohrozenie svojho zdravia ☹. Asi budes mat vysoko rizikove tehotenstvo, dieta dvihaj co najmenej...
Nejako ste sa poponahlali.. ja som mala tiez cisarsky a neviem si predstavit byt 3 mesiace po nom zase v tom ...

domi1988
24. nov 2014

No gynekolog bude urcite rad 😀 ja som bola teraz po 10 mssiacoch od sekcie na kontrole a velmi dorazne ma dokina upozornovala, aby som minimalne do toho roku urcite nic nepodnikla a najlepsie dva roky... cize po 3 mesiacoch je to asi aj dost riziko... ale tak doktor ti povie najlepsie... vela stastia!

laurika25
24. nov 2014

@chovancova122 kamaratka tak otehotnela a donosila bez problemov do 38tt.Bola castejsie sledovana a drobec ma uz 2 roky .Ale je to individualne.

sonagolisova
24. nov 2014

treba sa ist poradit ku gynekologovi..on najlepsie pozna aj tvoj zdravotny stav... drzim prsty nech je vsetko v poriadku

timca55
24. nov 2014

tak tvoj gynekolog urcite sa potesi, mne tiez to iste hovoril aby som rok pockala aby som nemala rizikove tehu.

lauderdale
24. nov 2014

ahoj, aj ja som ostala tehotna po 3 mesiacoch z velmi osobnych dovodov. bola som mnohymi doktormi sledovana (z ineho dovodu), ale ani jeden sa nepozastavil ze tak skoro kvoli jazve. iba ku konci ju viac sledovali. malu som donosila, druha sekcia bola lepsia ako prva. bud iba opatrnejsia, setri sa, ak ta bude jazva boliet, tak to povedz lekarovi.mna nebolela. neboj sa, tam hore niekto chce, aby si mala babatko, drzkaj sa

marusht
24. nov 2014

@lauderdale uplne suhlasi. 🙂
Urcite ma to babatko velky vyznam 🙂
Inak by tak rychlo neprislo🙂
Drzim palce🙂

mariamayi
24. nov 2014

Ja som otehotnela 8 mesiacov po cisarskom a pytala som sa Dr. na rizika ..jeho odpoved ...ma kamarata gynekologa, ktoreho manzelka rodila 3x po cisarskom do roka ....cize otehotnela po 3 mesiacoch ako ty ....co gynekolog to iny nazor ..viac sa setri, zvlast ku koncu a bude vsetko v poho 🙂

mahulenka87
24. nov 2014

Mnohé ženy otehotnejú po sekcii aj počas šestonedelia či krátko po ňom. Budete si musieť dávať väčší pozor, šetriť sa, nenamáhať... asi aj častejšie kontroly, ale inak by nemal byť nejaký problém 😉 Maternica sa bude zväčšovať pomaly a dokáže sa prispôsobiť aj napriek jazve 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smrcinka
24. nov 2014

ja som mesiac a pol po štvrtom cisárskom, zatiaľ dobre, po druhom a treťom boli komplikácie, ale teraz po štvrtom tak dobre ako keby bol prvý cisársky.Uvidím, čas ukáže. Samozrejme, že toto posledné tehotenstvo nebolo plánované, ale keď sa stalo, tak už nebolo cesty späť. Okrem toho som 2x potratila. Držím palce.
Operujúci lekár mi povedal, že pani predo mnou čo mala 1.sekciu mala horšie zrasty ako ja po toľkých cisárskych.
Je to individuálne.

tinushka13
24. nov 2014

Aj Parišková otehotnela rýchlo po sekcii.. rodila so mnou.. trochu stresu okolo príjmu ale inak ok. 😅

1katkas
24. nov 2014

jaj baby, nestraste ju..kazda sme individualna...niekto moze mat problemy s jazvou aj s vacsim odstupom od prveho cisarskeho....
je tu jedna baba co ma dva cisarske a vekovy rozdiel medzi detmi 11mesiacov.. a tu je nic jej nie je 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katy83
24. nov 2014

kamaratka otehotnela 7mes po sekcii a dr jej povedal ze je to v poriadku , ja som tehotna rok po sekcii a ziadne komentare ze som otehotnela skoro. Setri sa, budu ta sledovac viac.Drzim palce 😉

tinushka13
24. nov 2014

@fidka79 Pozri tu každý môže napísať názor.. dohady.. ale nikto ani Dr. nezaručí čo sa stane čo sa bude diať. To žiaľ nevie nik. Dr. vie len roziká s tým spojené. niektoré maminky tým prešli celkom fajn iné bohužiaľ s komplikáciami. ale tak komplikácie bývajú aj pri prirodzenom pôrode a nikto nevie zaručiť ako ktorý pôrod dopadne. takže ja mamičke držím v každom prípade palčeky, hlavne preto, že sekciu mám za sebou. aj keď druhé tehu po 2 rokoch našťastie. 😉

1katkas
18. dec 2014

@chovancova122 ahoj, ako si dopadla u dr?

chovancova122
autor
19. dec 2014

Vsetko v poriadku. Doktor ma ukludnil vobec sa necudoval povadal za to je uplne normalne nemal ziadnu negativnu reakciu jedine ze to bude opat sekcia tak som bola rada lebo som sa velmi bala...

misacina
19. dec 2014

@chovancova122 urcite bude len sa nestresuj prajem všetko dobré🙂

1katkas
19. dec 2014

@chovancova122 no super🙂 tak aspon ta slova doktora upokojili🙂 ja som otehotnela rok po sekcii.. takze tiez som tehotna, len teraz uz naposledy, kedze viac ako 3sekcie sa neodporucaju

chovancova122
autor
20. dec 2014

@1katkas gratulujem uzivaj si tehotenstvo a Vianoce s rodinkou ... a dakujem velmi pekne za podporu😊

lead16
23. dec 2014

@chovancova122 ja som otehotnela styri mesiace po a nikto sa nepozastavoval. Lekar mi sam povedal, ze su take co maju velky rozdiel a maju problemy. Tak isto pri normalnom tehu mozu nastat problemy. To clovek neovplyvni. Moja mama dokonca 11 mesiacov po cisarskom porodlila prirodzene a vsetko bolo a aj je v poriadku. Prajem prijemne tehulkovanie🙂

chovancova122
autor
23. dec 2014

A ako to dopadlo prebiehalo u teba vsetko v poriadku?
@lead16

lead16
23. dec 2014

@chovancova122 zatiaľ prebieha ešte ale je všetko v poriadku 🙂

erikakukinkova
11. feb 2015

@chovancova122 Chcela som sa spytat ako si na tom ?My mame 5m syna a podozrenie ze som asi v 2 mesiaci aj napriek tomu ze mi robili sterilizaciu .Mame aj dcerku ta ma 8 vzdy sme chceli velky vekovy rozdiel (co vidim ako plus) .Strasne sa bojim ist k lekarovi nakolko som obe tehu prelezala v porodnici na riz. :( Netusim co bude dalej a zvazujem obe moznosti len si nie som ista ci by som z tym dokazala zit :( A popravde ani to ci by som to zvladla :(

chovancova122
autor
11. feb 2015

@erikakukinkova ahoj teraz som v 16 tt tehotenstvo zatial prebieha bez problemov. Tiez som sa bala reakcie lekara ale v pohode upokojil ma len ku koncu to uz bude viac sledovat nemusis sa nicoho obavat. Potom daj vediet ako si dopadla.drzim palce😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre