Som v 4. týždni a nemám s kým pokecať

nikulka1
18. júl 2015

Ahoj babule, sme v 4tt 4d, snad bude vsetko ok...Ale kedze ako doktorka viem co vsetko moze nastat nechcem to este moc sirit, tak o tom vie len snubenec, sestricka a dve bezdetne kamosky... Hlavou mi toho viri, neviem co jest, ci sa opalovat, ci sa VMESTIM DO SVADOBNYCH SIAT v septembri... Ste tu niektora cerstvo tehotna, nech mam spolubojovnicku? 🙂

zabina27
18. júl 2015

cerstvo tehotna nie som, ale do svadobnych siat som sa zmestila v 6. mesiaci 😀 zalezi, na ake saty mas zalusk, ja som mala klasicke vzadu na stahovanie a kto nevedel, tak by nepovedal, ze som tehotna, spredu vobec a zboku trosku sirsia postava 😀 na fotkach tiez nepoznat
jedz, na co mas chut, ak je ta chut na zdrave, tym lepsie 😀 nejedz surove maso, ziaden alkohol, nefajci a podobne
vela spi, lebo potom to uz tak lahko nepojde 😀 a uzi si toto leto, lebo potom to uz tiez az tak podla predstav nepojde 😀 opalovanie - to neviem, ale brusko by sa nemalo prehrievat, tak radsej by som bola viac v tieni

tanicka248
18. júl 2015

ja som bola v lete posledne dva mesiace tehotna a opalovala som sa nie cely den ale po troskach samozrejme brusko bolo skovane a jedla som vsetko pretoze potom budes aj nebudes moct vsetko bude zalezat ci bude babu daco vadit alebo nie a myslim si ze do svadobnych siat sa zmestis urcite ved budes len v 3mes mozno zaciatok 4 mes a netreba sa namahat vsetko s kludom

lyzzy
18. júl 2015

@nikulka1... Ja som čerstvo tehotná.....menej ako ty a zajtra sa idem kúpať.....vydávať sa nechystám takže klidek.😀

iwetus
19. júl 2015

@nikulka1 ...pridávam sa 🙂 som v 6tt a zistila som to len vo štvrtok, v piatok som hneď bežala k doktorke nech mi to potvrdí a môžeme sa tešiť !...keďže je to naše prvé bábo tiež nie som moc zbehlá v tehotenských veciach 🙂

nikulka1
autor
19. júl 2015

No tak som dnes vybehla na slniecko, ale len z kazdej strany pol hodinky... Satky mam korzetove, merali ma ked som mala o tri kila navyse, takze snad sa do nich napasujem, zatial nemam nejake zvlastne chute tak sa snazim krotit 🙂...
Stale mam plnu hlavu toho, co sa moze stat, studovala som medicinu a to je teraz straaaaasne na pritaz, behaju mi katastroficke scenare hlavou...snad uz ked budeme mat za sebou ten ultrazvuk kde uvidime srdiecko budem kludnejsia.
Vy take v hlave nemate?

dooomca
19. júl 2015

@nikulka1 ..ja síce tehotná nie som, ale ked som bola, tiež som sa bála, či všetko bude ok..ale nestresuj, začni si užívať tehotenstvo a zamestnaj sa niečím, aby si na zlé nemyslela 🙂..a neboj sa v septembri ešte nemusí byť nič na tebe vidno. ja som rodila v júni a až v apríli bolo vidno, že som tehotná, dovtedy to vyzeralo tak, ako keby som bola dobre najedená :D..a do apríla som pribrala len 5 kíl, takže tak 🙂,,držím palce, nech ti to všetko dobre dopadne 🙂

iwetus
20. júl 2015

...človek ani nemusel študovať medicínu aby mu hlavou behali podobné veci, asi je to v tomto období normálne. Hlavne treba myslieť pozitívne a tešiť sa z každého dňa 🙂

nikulka1
autor
20. júl 2015

Ved ja tesim 🙂 Len ma stale velmi boli brucho, tak sa stalr chodim kontrolovat ci je vsetko ok. Mam plne brucho zrastov a tie ma bolia vzdy ked sa daco vnutri natiahne tak sa bojim ze ma to bude asi boliet cele tehotenstvo. Ale to zato stoji 🙂. Vo stvrtok idem na kontrolu tak sa velmi tesim a mam zoznam otazok na doktorku.

iwetus
20. júl 2015

Ja som na tom s tými otázkami veľmi podobne 🙂..keď som tam bola prvý krát tak som sa tak tešila, že som sa zabudla aj pýtať 🙂 a neboj, všetko bude ok!

nikulka1
autor
21. júl 2015

Aj ja som sa tam prvykrat nahrnula s otazkami v mobile a az ked som odtial vysla som si uvedomila ze som sa nespytala ani jednu...teraz na druhy pokus to snad dam 🙂

iwetus
21. júl 2015

🙂 tiež si stále taká hladná ako ja?...ráno kým sa nenajem tak mi je zle a počas dňa jem každú chvíľu. Dúfam, že sa to časom nejak zmierni 🙂

anoja
21. júl 2015

ahojte 😀
pridávam sa, ja vôbec netuším, v ktorom týždni som, mám nepravidelnú menštruáciu (raz do roka :-/ ), a môj dr. má dovolenku do budúceho týždňa :-/ k zastupujúcej dr. nechcem isť, lebo tam robí kolegynina mama 😀 tiež to vie len jedna kamoška a manžel 😀 je to naše druhé mimi, ale je to úplne iné ako pri prvom - to som ani nevedela, že som tehotná 😀 teraz by som len spala a v prestávkach medzi driemaním vyžierala chladničku 😀 a dosť ma bolí v podbrušku :-/ ale tak hádam je všetko ok, a už sa tešíme na drobčeka 😀

nikulka1
autor
21. júl 2015

Ja zatial nejak nevyrabujem chladnicku, je mozne ze si to blokujem v hlave kvoli satom svadobnym a ze po svadbe zautocim v plnej sile. Dnes k bolestiam brucha dorazili prsia - mam pocit akoby mi mali odpadnut 🙂.

iwetus
22. júl 2015

😀 tak ja takýto blok nemám. Mňa prsia bola asi od začiatku. Ja som si pôvodne myslela, že mám len PMS, ale keď ma už boleli dlhšie, začalo mi bývať ráno zle a kvôli jedlu by som si dala aj nohu rezať tak ma napadlo , že to už PMS nebude 🙂

5esicko
22. júl 2015

@nikulka1 tiez mam svadbu v septembri a to som uz v 13tt teraz 🙂 svadobne saty som z povodnych korzetovych zmenila na ine, ktore sa v pripade potreby daju upravit, musim ist viackrat na skusku siat a hotovo 🙂 vsetko sa da nejak vyriesit neboj 🙂 kludne jedz, diéty rozhodne tehotenstvu neprospievaju 😉

mamjka
22. júl 2015

aj ja sa k vám pridávam ak môžem 🙂 ja som nejak 5-6tt u nás to bude 3tie bábo 😀 dosť sa stresujem lebo už som mala 3x MA tak snáď všetko bude ok 🙂

anoja
22. júl 2015

@nikulka1 ja sa držím a mám v nej nachystanú mrkvičku a paradajky s paprikou 🙂 ale občas mi ujde ruka aj k iným dobrotám 😀
@iwetus presne to tak začalo aj u mňa 😀 začali ma bolieť prsia, no reku konečne po 3/4roku MS a nič... pred dvoma týždňami ma začalo bolieť brucho a prestala mi chutiť káva (a to ja som veľký kávičkár)
@5esicko ja som mala svadbu v 20tom týždni, šaty vybraté rok predtým 😀 našťastie všetko sa dalo zmeniť 🙂

anoja
22. júl 2015

@mamjka jééj, držíme palce 😉

bambibam
22. júl 2015

🙂)) v 4-10 tt som ani netušila ,že som tehuľa ,v pohode som jedla ,opalovaľa sa , zvládla tobogány -len som po 10 kole nevládala hore šľapať 😀 , naháňala sa s deťmi ...proste všetko ako normálne ...len keď menzes bol veľmi krátky a slabý a pobolievali ma kríže ...myslela som ,že som asi ochorela a išla k doky ...a ahááá potom mi až ostalo zle 😀 , ale šaty som obliekla v 30tt pohode a vôbec som nevyzerala tučná

nikulka1
autor
22. júl 2015

Mne sa v ambulancii pokazila klima tak neviem ci zo mna skor tecie alebo sa mi prsia paria 😲...
Ani sa mi nejak jest nechce, ale spapala som povinnu velku davku ovocia pre babatko a mam spenatovu polievku na kys.listovu 🙂.
Zajtra mam usg budem hlasit 🙂

ruzenka82
23. júl 2015

Ahojte, vidim,ze nie som sama v tom🙂 Prave citam rozne obavy z tehotenstva...myslela som,ze nie som ja normalna.Aj ja sa bojim,kedze mam za sebou 2 krat MA a musim pichat fraxiparin.Dufam,ze to uz konecne bude ok. Pichla som si zatial len 3 davky.Predtym som brala anopyrin. Tak pevne verim, ze ked bola pricina odhalena tak babo vydrzi. Zatial mi potvrdili testy tehu a lekar tiez z krvi. Na usg by bolo skoro. Tak vam drzim vsetkym palce🙂 🙂

nikulka1
autor
23. júl 2015

Hlasim ze dnesne sono dopadlo ok... som si musela ze mu buden rozumiet ale kdeeee - gynekologicka mi vsetko musela mysou kreslit. Dalsie sono mam 6.8., uz mi daju aj knizku. Chcem sa spytat - tie co uz mate nejake to babo. Platili ste si ten nadstandard co ponukaju v ambulanciach? Tie testy a sona navyse atd...

iwetus
27. júl 2015

tíško závidím, ale v dobrom 🙂...mňa na ďalšie sono objednala až za mesiac, už len odrátavam dni

zuzannaaa
27. júl 2015

Baby ako sa pocita tehotenstvo Mesiace
Od poslednej menstruacie ?
Alebo od oplodnenia
Ja som mala 18.06 poslednu mrchu
A ovulaciu som mala 5.07
V kolkatom tyzni som. 5-6 alebo 3-4 ? Diky

iwetus
27. júl 2015

@zuzannaaa ahoj, tu je to celkom fajn vysvetlené 🙂
https://www.modrykonik.sk/vypocet-tyzdna-tehote...

alk05
3. aug 2015

@nikulka1 ako si vedela ze si v stvrtom tt? to uz lekar videl ci podla menzesu?

nikulka1
autor
3. aug 2015

podla menzesu som vypocitala... ale teraz dr vravi ze o tyzden menej to vyzera 🙂

katy2
3. aug 2015

@nikulka1 gratulujem a smiem sa spytat, aka si doktorka?

nikulka1
autor
3. aug 2015

Zubna 🙂

anoja
3. aug 2015

Ja idem až 11.8. :-/ už sa neviem dočkať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre