V ktorom som týždni?

zddenka
7. jún 2013

ak som mala posledny menzes 30 aprila, a viem celkom presne ze sme pocali 9 maja alebo 16 maja - v akom tyzdni som? podla mna to je treti alebo stvrty, podla tehu kalkulacky piaty - ako to bude brat lekar? berie do uvahy kedy sme pocali alebo sa to prosto pocita podla tabulky? co ak su datumy pocatia mozne 2? vdaka

matuskova003
7. jún 2013

chod na www.tehotenstvo.academy.sk tam ti vyrata 🙂

ewca
7. jún 2013

lekar to berie podla poslednej menstruacie... su pary, ktore presne vedia, kedy sa im to podarilo, ale zase pary, ktore sa snazia o babo casto, tak ti nemaju sancu vediet kedy sa to podarilo...ono casom sa termin porodu upravi...moze to trosku kolisat

zuzka38
7. jún 2013

@zddenka lekar to berie vzdy podla poslednej menstruacie

zddenka
autor
7. jún 2013

@matuskova003 dakujem, som tam uz asi 3x bola a nevidela kde to vyratat, teraz som "odslepla" 🙂

zddenka
autor
7. jún 2013

dakujem baby

simonkazga
7. jún 2013

ahoj, ráta sa to podľa posednej menštruácie. Si 5+3tt a k oplodneniu mohlo dôjsť "podľa tabuľky" cca. 13.5. čo u vás viac menej aj sedí, kedže uvádzaš možný termín oplodnenia 16.5.

kazunomiya
17. jún 2013

@zddenka No ono je to tak, ze tehotenstvo sa rata o dva tyzdne skor nez sa dieta pocne. Nevedela som to kym som teraz sama neotehotnela a pozeram ako mi to vypocitala moja aplikacia v mobile ze co?? A potom som sa docitala, ze v momente pocatia (co je vtedy, ked si mala ovulaciu) ma tehotenstvo uz dva tyzdne. To ze sa to pocita od poslednej menstruacie je trosku hlupost resp. nepresny odhad, lebo to by platilo len ak by nastala presne dva tyzdne pred ovulaciou, co u vacsiny zien vobec neplati.
Tiez pocatie nenastava hned vtedy ked mas styk, ale vtedy, ked je ovulacia, pokial su vtedy pritomne spermie. Ak si mala styk 9. a 16. maja a otehotnela si, tak spermie vedia chvilu (5 dni sa hovori, alebo max. tyzden) pockat na ovulaciu, cize mohla si otehotniet najneskor okolo 21. - 22. maja. A najskor 9. maja. (Dost rozptyl, ze?) Vsetky odhady su priblizne lebo zalezi na tom, kedy bola v danom cykle ovulacia. U mna sa napriklad posunula asi o tyzden, co viem vdaka tomu ze si cykly sledujem (teplota, hlien - prirodzene planovanie rodicovstva). Cize keby som to ratala podla poslednej menstruacie vyslo by mi ze som tehotna o tyzden viac nez som.
Trosku som sa na to pytala lebo este som sa nedostala k lekarke, ale zistila som, ze oni potom vedia urcit presny tyzden tehotenstva podla toho, co vidia na ultrazvuku, takze potom ti to upresnia. Termin porodu je tiez priblizny, v norme je +-dva tyzdne hore dole.

eliska07
17. jún 2013

@zddenka Termín pôrodu sa počíta vždy približný - určuje sa podľa termínu poslednej menštruácie. Je to v podstate tak, že v deň očakávanej ďalšej menštruácie si už akoby 4 týždne tehotná, aj keď reálne môžeš byť tehotná 1-2 týždne. To kedy máš pohlavný styk ešte neurčuje, kedy si otehotnela. K oplodneniu vajíčka spermiou môže dôjsť 3-10 dní od pohlavného styku. Tzn., že keď sa aj robia tehotenské testy, neznamená to, že keď testuješ na štvrtý deň po oplodnení, že to máš robiť na štvrtý deň po pohlavnom styku, pretože vtedy ešte vôbec nemusí byť vajíčko oplodnené. Reálne sa naozaj oplatí si robiť tehotenský test až v deň očakávanej menštruácie. A čo sa teda týka výpočtu toho pôrodu, vždy sa uvádza, že je to len predpokladaný termín pôrodu a reálny môže byť plus - mínus 2 týždne. Dobrá stránka na výpočet pôrodu je táto: http://tehotenstvo.academy.sk/ 🙂 Je tam krásne rozpísaný a vysvetlený týždeň po týždni 🙂

medved11
17. jún 2013

Ahojte som veľmi štastna a zaroven sa bojím robila som si dnes 4testy a všetky vyšli ako som chcela pozitívne zajtra idem k doktorovy ale bojím sa že mi povie že nie som alebo niečo podobne .....aj vy ste sa bali alebo to prehanam

majaon
17. jún 2013

@medved11 ahoj,ja som sa tiez bala,ked som isla k dokimu,ale to je normalne,mne potvrdil 5.tt,este idem 26. na kontrolne sono,uz sa neviem dockat 🙂 a inak gratulujem 😉

medved11
25. jún 2013

@majaon ahoj tak som tu doktor mi potvrdil tehotenstvo ze by som mala byť v dakom 5tt teším sa ale 2.7.2013 idem na sono tak mam taký strach ci bude vsetko v poriadku aj srdiecko ci sa chytí baby je to moje prvé tak si zelam aby vsetko dopadlo dobre.

e_z
27. okt 2014

Na všetky otázky ohľadom záhadnej tehotenskej matematiky nájdeš odpoveď aj vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/vypocet-tyzdna-tehote...

nataly143
16. jún 2015

viete mi poraditvktorom tyzdni tehu som??tu mi ukazuje 10.tyzden a vsade inde 9+1 alebo tak nieako

danna85
16. jún 2015

@nataly143 9+1 je 10. tyzden 🙂 tzn. mas ukonceny deviaty tyzden a jeden den, teda prebieha desiaty

gabriela1991
23. nov 2015

Ahojte som medzi 2-3 tt to.mi ukazal tehotensky test.. mam taky priblem ja si nepanetam kedy som mala naposledy menstruaciu... dokaze mi lekar zistit presne v ktorom som tt dnes mam kontrolu som trosku nervozna toro je moje prve babo... dakujem

bibiiana
25. nov 2015

Ahojte žienky chcem sa opytať poslednu ms som mala 29.10...plodne dni mi zacali od 5 a trvali do 11 ..styk sme mali až 9 ....test mi ukazal dva čiarky neviete mi povedať v ktorom tyždni som ? zajtra idem na krv 🙂
dakujem

bajana
25. nov 2015

@bibiiana si 3+6tt,teda koncis 4.tt...hod si to do nejakej online tehotenskej kalkulačky

micka511
27. nov 2015

@bibiiana aj ja mám presne veľmi podobný cyklus ako ty..ešte aj ovulku
Ako si prosím dopadla na krvi?
Ja som poslednú menštruáciu mala slabú A krátku A test mi ukázal že som už vo viac ako v 5 tom týždni..
Ja som Z toho úplne mimo...
A ty si ako dopadla? 😊

bibiiana
30. nov 2015

@micka511 ja som si robila testy su pozitivne ,, krv tiež ukazuje tehotenstvo ..takže vo štvrtok 3 idem zasa na odber tak uvidimee ...ja som menzes nedostalaa

micka511
30. nov 2015

Ja idem V stredu 😊 som zvedavá, ako toto rozlusti doktor, dôležité nech sa všetko vyvíja ako má😊 A sono ti nerobili?... na odber nemusím nalačno že? Výsledky sú asi V ten deň nie? A ako sa cítiš?

bibiiana
1. dec 2015

@micka511 nie nie este nerobili lebo ja este aj toho 3 idem na odber ap odla toho sa uvidi ja si to nosim sama a do hodiny a pol mam vysledok a stym idem k dr
tak citim sa vselijako pretože ja mam cukrovku

micka511
1. dec 2015

@bibiiana držím ti silno peste ✊ ja som tiež zvedavá, čo zajtra..
Ja mám stále také bolesti V podbrusku, už začínam mať aj strach...ale verím tomu, ze všetko bude dobre 😊👍 držiak sa aj ty ✊

bibiiana
1. dec 2015

dakujem aj ty napis ako si dopadla 🙂

@micka511

micka511
1. dec 2015

Napíšem A budem sa tešiť, keď sa aj ty ozves😊✊

bibiiana
1. dec 2015

@micka511 jasne neboj sa 🙂

micka511
2. dec 2015

Ahoj 😊 tehotenstvo potvrdené 🙌🙌🙌 som šťastná 💜 zatiaľ sme srdiečko nevideli, ešte je skoro ale O dva týždne by malo byť vidieť 😊 verím,že všetko bude dobre... Je maličký ako mak 😍 neuveriteľné

micka511
2. dec 2015
bibiiana
2. dec 2015

@micka511 no vidis a v ktorom si gratulujem Ti 😘

micka511
2. dec 2015

@bibiiana vidíš ani neviem 😁 nesedelo to S poslednou menstruaciou, tak povedal, že najbližšie povie podľa dĺžky plodu 😍💜😊🍀 zajtra sa drzkaj ✊

micka511
3. dec 2015

@bibiiana ako si dopadla dnes? 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre