Zlý výpočet týždňa tehotenstva

sibalka21
21. dec 2014

Ahojte baby mam taku dilemu. Vsade ci na nete, v aplikacii v mobile alebo aj tu mi vychadza ze som 7+1 cize som v 8. tyzdni. Lenze moja doktorka mi hovorila ze som v 7. tyzdni. Ako to teda je?

ssussie
21. dec 2014

Joooj to neries. Tehotenstvo trva devat mesiacov, aj ked v skutocnosti desat a rata sa aj obdobie, co si este tehotna nebola. Potom tehotenstvo trva 40tyzdnov, ale termin pocitaju na 40+6 😀 Ja som vedela presne aj hodinu, kedy som otehotnela a ten termin behal v rozmedzi 10 dni. Ber, ze si len v prvom trimestri a potom sa uz skor riad ultrazvukmi 🙂

liebling98
21. dec 2014

@sibalka21 ak ti to hovorila v piatok a tebe dnes vychádza 7+1 tt, tak je to ok.
Ešte otázka, či ti to hovorila na základe dátumu poslednej menštruácie, alebo na základe ultrazvukového merania.

belllinka
21. dec 2014

@sibalka21 Ja som sa na to tiez pytala dr. a povedala, ze oni sa riadia tyzdnom, co je uz cely ukonceny.

sibalka21
autor
21. dec 2014

@liebling98 No vlastne to bolo skor tak ze som tam bola minuly pondelok a bola som 6+2 a ona mi povedala ze som v 6. tyzdni. Ale v podstate je to to iste lebo podla doktorky som teraz len v siedmom.

sue
21. dec 2014

@sibalka21 a naco to riesis? 🙂 onedlho budes este viac zmagorena,pretoze tvoje dietatko urcite nebude podla uzv rovnako ako poslednej ms ;) takze toto vobec neries 🙂 je to uuuplne zbytocne 🙂

andrejka1974
21. dec 2014

@sibalka21 to urcite neries, este sa ti to tolkokrat moze zmenit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kazde babo rastie inac, bud rada ze je vsetko ok a vy obaja ste v poriadku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sibalka21
autor
21. dec 2014

Riesim to lebo to chcem vediet. Kazda zena chce vediet v jakom je tyzdni myslim ze je to dost podstatne.

trgypadl
22. dec 2014

@sibalka21 si v siedmom ukoncenom tyzdnii,a v 8 prebiehajucom

bora1989
22. dec 2014

ja som podla tehotenskej kalkulacky bola v 12tt a podla merania a lekara som bola v 8tt, vsetko je ok a ideme dalej 🙂

iniga77
28. jan 2015

S tymto mam dilemu aj ja kedze som mala nepravidelnu menstruaciu termin nemam ale podla sona mi vychadza na april ale podla oplodnenia mi vychadza marec mela zien je rovnako tehotnych a vychadza im marec a smalym som bola presne tak isto tehotna a termin bol 16.marca a narodil sa 20. Marca teras budeme mat dievcatko podla sona som iba v 29 tt a mala vazi 1560 g,,,nechapeme to ani mi s manzelom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre