Aké plemeno psíka je vhodné do bytu?

4biba44
18. feb 2013

Ahojte 🙂 prosim vas poradte mi aky psik by bol vhodny do bytu alebo aj križenec.Taky ktory vydrži v byte sam kym budu deti v škole 🙂

sissy27
18. feb 2013

@4biba44 ak má byť pes pol dňa sám zavretý v byte, tak porozmýšľajte nad iným zvieratkom...

emakiki
18. feb 2013

@4biba44 určite malé alebo stredné plemeno(veľké podľa možností) napr. jack russel, yorkshire, maltezák, ratlík... napr. v útulkoch sa dajú nájsť aj šteniatka dokonca aj čistokrvné... kríženci sú vernejší a vďační, treba len hľadať... určite nie poľovnícke plemeno ako napr. bígel(to je moj prípad, ale ona si skor našla mňa ako ja ju a moc plzne, takže by som do bytu určite už takého nechcela, ale za nič by som ju nedala a keď ju mám treba sa aj postarať) ak to má byť prvý psík v rodine, musíte zvážiť, či sa o psíka budete vedieť naozaj postarať..popríp. by som si to najprv vyskúšala nejakou dočasnou starostlivosťou...treba myslieť aj na to, že psík raz bude aj starý a bude potrebovať lepšiu starostlivosť... čo sa týka tej samoty, šteniatko je ako dieťa, musí sa všetko naučiť a na samotu ho treba postupne zvykať... ja som s mojou od pol roka chodila na výcvik pre psov a veľa sa naučila moja sučka, ale hlavne JA... v prvom rade sa obrňte veľkou dávkou trpezlivosti!!! držím palce... len dúfam, že po pár týždňoch neskončí v útulku alebo na ulici, pretože ho nebudete zvládať( týmto som nechcela nikoho uraziť ani obviniť, len väčšinou to tak končí) takže si to treba naozaj dostatočne premyslieť..

gatka
18. feb 2013

joj mame civavu a uprimne - ziadny -plzne a plzne a plzne ci je leto a ci zima 😠
taku chybu by som uz nespravila - ved hlavne koli detom 🙂 no urcite zostala nam na krku rano von o 6 00 a naposledy 22 30 medzi tym aspon 5x lebo je to malinky psik a mimochodom kratkosrsty ....aj tie plznu co som si myslela ze nie 😀 a tie chlpy prosimpekne sa dokazu zaryt aj do gumových papuc a co je najhorsie to odchlpovanie satstva pred pranim a po prani hroza 🙄
a potom je to plemeno co je preslachtene tak nesmie nic zijest okrem granuly - pretoze potom len grca grca a nakoniec musime s nou k veterinarovy aby jej pichol inekciu proti grcaniu dalej je alergicka na vsetko mozne uz mala aj kozne problemy no moja skusenost nikdy viac psa do bytu ani nikde
nemozte nikam odist na dlhsie aby ste sa nepostarali o au-pairku
ale inac je to strasne dobry psik pritulny a poslusny.......ale ako som napisala nikdy viac no tiez mi to hovorili...hi hi 😀

sirinka
18. feb 2013

@4biba44 plysovy.... Uz dopredu vies, ze bude ten pes hodiny sam doma, co bude, ked sa vam zachce ist na predlzeny vikend atd....

alena76
18. feb 2013

my sme tiez chvilku rozmyslali nad psikom...ale nakoniec mame chameleona a pieskomilov 🙂 nenarocne,deti to miluju. nasi susedia maju jazvecika, pred par rokmi v pohode, ale ako je uz starsi, chyba mu spolocnost a ked su dospali v praci a deti v skolach vkuse zavija ,co je mu smutno...cele dni.slak ma triafa, lebo budi maleho

4biba44
autor
18. feb 2013

Psik zo začiatku nebude sam ;) ja zachvilu pojdem na matersku a chcem aby si zvikol na deti...V buducnosti chceme mat dom tak zatial chceme mat niečom male do bytu aby sme mali skusenosti s velkym psikom ;) ale každopadne Dakujem za odpovede 🙂

sissy27
18. feb 2013

@4biba44 dcéra má 4 roky, novorodenec sa tiež o psíka nepostará, všetko bude na tebe, venčenie za každého počasia, aj keď budú decká choré, plus starostlivosť o mimino, no byť tebou si to rozmyslím... my sme mali psíka, keď sa malá narodila, ale už mal nejaký ten rok a zvládnuté hygienické návyky, vedel sa pýtať von, keď náhodou bolo treba "mimo plánu", a teda ráno ho vždy moja mama venčila, potom cez deň ja s kočíkom 2-3x, večer zas mama alebo môj otec... ale neuznávam také, že psíka naučiť na domáci záchod, prípadne ísť s ním 2x za deň na 5min von, je to živý tvor a preňho ísť von nie je len vykonať potrebu, ale sa aj poriadne prebehnúť a vyvetrať... a nepáči sa mi ani teória o "pokusnom psíkovi", aby ste nazbierali skúsenosti až raz budete mať veľkého psa do domu, rátaj s tým, že psík nie je záležitosť na rok - dva, náš sa dožil 17rokov...

martin_1
18. feb 2013

Ja by som doporucovala macku, tej staci krabica s pieskom, takze vydrzi dlho sama doma, navrhujem bezsrstu 🙂 😀

emakiki
18. feb 2013

@sissy27 presne tak, ja som mala psíka tiež 14 rokov...ale venčili sme tri krát za deň... TREBA SI TO PORIADNE ROZMYSLIEŤ a už keď psík je treba sa o neho aj postarať... do konca... a ona možno nemyslela skúšobného, ja to chápem, že malý bude v dome a veľký vonku... len chce nazbierať skúsenosti či?
@4biba44

mishka27
18. feb 2013

@4biba44 ahoj som na tom podobne ako ty..momentalne som v 18tt a pred 4 dnami sne si domov doniesli malinkeho 7tyzdnoveho yorkshira (fenka) je uzastna.. 🙂 zatial nechodime von lebo je hrozne ustrachana..trosku pockame nech si vobec zvykne ze je prec od mami.cika aj kaka na jedno miestecko mimo pelechu(stary uterak) 😀 tiez chcem aky moje dieta vyrastalo pri psikovi od zaciatku vraj potom nemaju rozne alergie atd.takze ti zelam aby sisi spravne vybrala..tak isto ju nehavame samu doma..nech si zvyka hned odzaciatku .

4biba44
autor
18. feb 2013

psik určite nebude pokusny 😉 budeme sa o neho starať ako sa len dá 🙂 ... V buducnosti chceme mat dom kde bude mat velky vybech... Partrner pracuje doma tiež mi bude pomahat. Psika som už mala ako dieta na dome a viem ake su s nim starosti...S partnerom sme sa dlho dohadovali čo a ako ale nakoniec sme sa rozhodli že psika chceme ale nevieme aka rasa by bola vhodna do bytu... ☹

4biba44
autor
18. feb 2013

@emakiki hej hej 🙂

aja963
18. feb 2013

yorkšír je super, ten ani nesmrdí a ani srsť mu nepadá 🙂 ...a zvlaádnuť sa dá všetko ak sa chce, ja mám tiež malé bábätko a chodíme na prechádzky spolu so psíkom 🙂

nicky07
18. feb 2013

no ja mám jorka tri deti - z toho jedno pol rocne bábo, druhého prváka, štátnice za dverami, diplomovka v pc a stíham... práve prechádzka s havinom mi veľakrát dokonale prečistí hlavu vypnem zrelaxujem... deti su v skole tak zapriahnem jorka ku kočíku a podme po chlapca do skoly... ono sa to všetko dá - ako sa hovorí kde je vôla tam je cesta. jorky je užasne plemeno. aspon ten náš je dokonaly aj k deťom - a to mám dvoch astmatikov. no on srsť nepúšťa takže problém s tým nemáme. Ak si si nie si istá či psíka zvládneš, tak myslím že najlepšia skúška je vziať si nejakého fešiho z útulku, vyberieš si akého by si asi chcela, oni sú pod veterinárnym dohľadom takže žiadnej choroby sa báť nemusíš. Len do dočasky. Dajú ti psíka teraz v zime to zvlášť hľadajú, preplatia stravu aj veterinára keby niečo. Nestojí ťa to v podstate nič, len tu lásku ktorú mu treba dať. Vyskúšaš si či by si to zvládla a ako budú reagovať detičky, či sa im bude chcieť pomáhať s venčením a tak a ak ano tak si jednoducho nejakého psíka zabezpečíte...

kyska
19. feb 2013

mi mame cavaliera a uz mame druheho. vdacne plemeno ktore vyzera ako pes napriek svojej velkosti. nepotrebuje zvlastnu starostlivost. Dokaze sa prisposobit ak ste aktivny-prechadzky, vylety nema s tym problem. Ale vie aj cely den predriemat na gauci. Deti ho muluju a on mije a respektuje ich 😀

mischka777
19. feb 2013

@4biba44 My mame lhasa apso, je to uzasna rasa, super spolocnik,aj k detom,aj do bytu.Odporucam

atka3
19. feb 2013

francúzsky buldoček.kým sú deti v škole,prespí nerobí neplechu,ked je sám v byte.ľahko sa udržuje,je naviazaný veľmi na deti.my ho už máme 10r.a nemenila by

var001
20. jún 2013

K detom je vhodny irsky jemnosrsty psenicny terier, je to stredne plemeno, miluje deti a hlavne neplzne, odporucam.

mimibb
7. júl 2013

@var001 Tiez uvazujeme nad kupou presne tohto plemena nakolko ma uplne dostalo a hlavne jeho referencie, ktore sa tykaju jeho vztahu k detom a celkoveho zitia s rodinou...ste s nim doma spokojni? 🙂

var001
7. júl 2013

Mame fenku, teraz ma 2 roky, sme s nou max. spokojny, chodi s nami aj na dovolenky kde je vela deti a vsetci ju zboznuju, byvame v dome a ked su deti vonku, tak ich oddane strazi, takze max. spokojnost. Planujeme aj steniatka v kratkej buducnosti, takze budeme aj predavat psikov, pripadne Vam viem odporucit, uzasnu chovatelku v Cechach, odtial mame psika my.

mimibb
12. júl 2013

@var001 v akej blizkej buducnosti?-pokial v priebehu buduceho roka, tak si ma rovno mozte zapisat k potencionalnym zaujemcom 😉

var001
12. júl 2013

Urcite to bude v priebehu buduceho roka, ak chcete mozem Vam poslat viac fotiek na mail, ako vyzera ako steniatko a ako dospely, chceli by ste radsej fenku ci psika. Nasa fenka ma mnoho vystavnych oceneni, je to junior sampion SR, aj sampion krasy SR, dali sme za nu 1000 eur, ma predkov ktori su velmi ocenovani k krasny. Budeme predavat steniatka vhodne na vystavy, tie budu samozrejme drahsie, ale ak chcete len do rodiny, tak to bude samozrejme ovela ovela lacnejsie a nejakosa dohodneme.

mimibb
15. júl 2013

@var001 jasne - TBadinkova@gmail.com 🙂 brali by sme skor psika s fenkou nemam vobec ziadne skusenosti 🙂 a len ako maznacika, spolocnika do rodiny a na vylety 🙂

stardust
17. júl 2013

co hovorite na zlateho retrievera?

var001
20. júl 2013

@mimibb ok, zajtra Vam poslem fotky, lebo len teraz sme sa vratili z dovolenky

var001
26. júl 2013

@mimibb tak ako mate stale o psenicneho teriera zaujem?

kajinkachcepsa
25. aug 2013

Prosim poradte, moja dcera Kaja chce ,,westíka'' ale byvame v byte, myslite ze je vhodny? Máme zdeneny pozemok NA dedine, ale zatial nie su peniazky NA stavbu domu. Kajinka ma 11, ma sestru Lenku (13), ktora ma tiezprehovárana westíka. Mám im prianie splnit, alebo pockat do domu?

kajinkachcepsa
25. aug 2013

Prosim rychlo, lebo sa blizia Kajkine narodeniny, zaroven aj Lenuskine, a chcem im dat psíka ako darcek alebo vymysliet nieco ine!!!!

anatalia77
25. aug 2013

@kajinkachcepsa od prvého tvojho dotazu ubehlo 9 minút.To si vždy taký hysterický?
A kúp im riadnu dogu,nech to stojí za to 😀

kajinkachcepsa
8. sep 2013

Dakujem za radu, mame dom na ktory sme si dlho robili zálusk, a tak som dievcatam kupil dogu, lebo mi povedali, ze je to krasny pes. Maju ho radi, ale vencit chodim ja, a kedze este niesme celkom vybaleny psik spava u mna na posteli. Uvidime co sa stane ked vyrastie a nebudem mat silu ho vencit... Len tak v dome byvame s nasimi starkymi,lebo na vlastny neboli peniazky, pozemok sme predali.