Ako často doma upratujete?

niki285
30. okt 2008

Len tak ma zaujima ako ostatne rodiny ziju. Moja mamina mi povie ze to s cistotou prehanam, mne sa to nezda tak teda.
Podlahy v byte umyvam 2 ci 3 krat tyzdenne
Zachod a kupelnu umyvam kazdy den.
Uteraky a utierky menim 2 krat do tyzdna
Postelne pradlo 1 krat do mesiaca (alebo podla potreby)
Okna 2 krat do roka

Ako je to u vas?
A pouzivate zvlast riady a hubky na maso a zvlast na ovocie?

safiah
30. okt 2008

niki aj u nas tak len teraz musim upratovat castejsie dlazku lebo deticky mi jedlo niekedy roztlacaju po podlahe tak zmyvam kazdy den ak je cistejsie kazdy druhy urcite, mamka mi kupila parny mop tak sa mi mopuje paradne he
kupelnu tiez ako ty to musi byt , pradlo tiez raz do mesiaca no periem takmer kazdy den .s cim prehanam ja su avivaze 😉

martina21
30. okt 2008

ahoj niki tak ja robim podlahu umyvam kazdy den lebo maly dava do pusy kazdu smietku 😒 kupelnu a zachod asi len 2 krat do tyzdna podla potreby, no a idu vianoce takze za chvilu ma cakaju okna ktore som naposledy na velku noc 🙂 a riady zvlast nepouzivam

kvietok23
30. okt 2008

ahoj,podlahu nemusim teraz tak casto, lebo este nemame deti. Okna tiez 2x do roka, kupelku 1x do tyzdna aj wc, postelne pradlo 1x za 2-3 tyzdne. Vysavam kazdy tyzden. uteraky kazdy tyzden menim

mirka414
30. okt 2008

momentalne pretrem podlahu kazdy den,lebo sa staram o cudzie deticky,inak tak normalne wc asi tak 2x do tyzdna,periem asi 2x do tyzdna...

asitka
30. okt 2008

ja mám dojem, že furt 😀 😀 😀 upratujem...ale ináč asi tak ako niky...až na to, že kúpeľňu a záchod...raz týždenne.....ale keď je špinavé pretrem aj skôr....podlahy vysávam....a umývam raz za dva týždne.... 😀 😀 😀

blumchen
30. okt 2008

zatial nemam deticky, takze upratujem poriadne raz do tyzdna - prach - vsetko umyvam na mokro, vysavanie - dva krat v tyzdni, umyvanie podlah, kupelna, wc - vsetko, kazdu policku, kazdu vec, kachlicky na mokro, atd... okna som umyla naposledy v juli, uteraky kazdy tyzden, prezliekam periny kazde 3 tyzdne - celu postel - matrace vysat, postel umyt, rosty, pod postelou, za postelou🙂), a tak...

ankam
30. okt 2008

baby ja vysavam snad kazdy den-som alergicka ked vidim nejaku spinku na zemi-a hoci v jednej izbe len-tak povysavam uz cely dom.Takze kazdy den,ale mna to bavi
Wc 2xdo tyzdna a aj kupelnu.A dlazky 1x tyzdenne a aj prach.Zrkadla tiez kazdy druhy den.....Niekedy si pripadam ako sluzka......riad umyt,navarit,vyprat vyzehlit a upratat-a hned je den za nami 😀 😀 😀
Teraz je to v pohode-ale ked pojdem do prace-neviem ako to budem stihat
Baby a to neratam este tie hracky-aspon 5x za den ich ukladam a hned je vsetko rozhadzane 😀

monkula
30. okt 2008

každý deň..
a stáel to tu vyzerá, ako keby sa tu neupratovalo aspoň mesiac 😅 😅 😅 😠

dididi30
30. okt 2008

kazdy den a vobec to nieje vidiet 😠 😀

safiah
30. okt 2008

toto si hovorim aj ja kazdy den mame poriadok len cez noc upratujem ked deti zaspia lebo len vtedy mam na to klud a rano staci chvilka a lucim sa s poriadkom

expertka8
30. okt 2008

...mila "uxylna" niki... 😀
...vitaj medzi nami maniackami... 😀
...ja priam milujem cely proces upratovania 😀
...ale obzvlast si zgustnem na vysavani...ked vidim...ako mizne ta xrumkava spina v trubici....som blazena 🙂 😀

lucinka1104
30. okt 2008

každý deň pozametám, utrem prach,poriadim kuchynu.....
wc, kupelku a dlážky umývam 1 x do týždna
uteráky 2 x do týždna a periny tiež razdo mesiaca ako ty 😉

sirinka
30. okt 2008

ja ked mi zvysi cas...2x tyzd. vysavam, umyjem raz za tyzden, kupelna a WC podla potreby raz do tyzd., utierky ked treba a uteraky raz za tyzden, postelne pradlo nas eked si spomeniem, klarka ma iba plachtu, podla potreby...okna uz si ani nepamatam....
u nas je najhorsie umyvanie dlazky, ked sme same s klarou a nespi, stara sa stale do vedra s vodou a umyva si ocka a pod, takze to nejde, ked spi, musim medzitym navarit, najest sa v klude trochu upratat kuchynu a celu dlazku nestiham umyt poriadne...manzel chodi domov neskoro vecer, to uz nemam sil a cez vikendy mame vacsinou nejake plany, tak kedy sa zmesti...

addaa
30. okt 2008

Ahojte takže nie som sama, čo má rada upratovanie...
každý deň utieram podlahy nasucho, 1krát do týždňa ich umyjem,
prach utieram 1 krát do týždňa z každej poličky, včetne kuchyne a kupelne,
WC akúpelka 2 krát týždenne,
okná predtým 3-4 krát do roka, teraz naposledy na veľkú noc,
obliečky 1 krát za mesiac, vankúše 2 krát za mesiac,
5 krát týždenne periem
1 krát týždenne žehlím,
1 krát za mesiac vysávam postel a sedačku

Ale predtým než sa malý narodil som upratovala precíznejšie

🙂

m311293
30. okt 2008

holky podle vás jsem špindíra,
vysávám a vytírám zem 1x týdně, parkety vytírám jednou za měsíc
WC a koupelna dle potřeby nejčastěji 1x týdně
prach 1x za dva týdny
peřiny 1x za měsíc až 6 týdnů,
okna 2x ročně
velký úklid ( odtahuju nábyte) 2x do roka,

říkám jsem špindíra

janulka7
30. okt 2008

No tak ja som upratovala menej kym som nemala malu. Odkedy sa narodila si ovela viac potrpim na to aby bolo vsetko ciste. takze
vysavam kazdy den
periem podla potreby ked sa nazhana do pracky
postelne pradlo kazdy piatok
uteraky a utierky 2 krat do tyzdna
okna kazde dva mesiace teraz ked som tehotna mi bolo hrozne zle tak som to nechala tak ale uz som sa na ne nemohla pozerat. tu je slany dazd od mora a tak vsetka sol ostava na oknach a hnusne to vidiet.
kupelka kazdy den
dlazky 2-3krat do tyzdna
prach kazdy druhy den

asi tak. neviem ci je toprehnane ale mne sa paci mat to vsetko na poriadku. neikedy to bolo ze sa upratovalo v sobotu a to padla cela sobota. takto si upracem priebezne a hotovo.

katka76
30. okt 2008

no ja mam pocit, ze upratujem furt a nevidim v tom ziadnu zalubu. este tak vecer, ked uz decka spia a je zmyta podlaha sa chvilu vytesujem, no akonahle otvoria oci, teda lepsie povedane, ked stane mala nezbednica, je hned po poriadku. maly vysavac je v kuse v zasuvke a vrci aspon raz za 1/2 hodinu
z coho sa vytesujem, je pranie, mam min vzdy aspon 4 rozne avivaze
nenavidim zehlenie, mm ma kazdy den novu koselu ☹

zuzana76
30. okt 2008

ja upratujem podla potreby

vysavam raz tyzdenne poctivo a inak zakazdym ked maly namrvi rohlik, nieco rozsype a podobne.

periem velmi casto, dnes napr. 3 pracky a naposledy som prala asi pred dvoma dnami, proste stale sa nieco najde na pranie

prach utieram raz tyzdenne navlhko a niekedy medzitym aj na sucho.

postelna bielizen kazde 2-3 tyzdne, v lete castejsie

zrkadla lestim raz za dva tyzdne, alebo ked su dost zacapkane, lebo stale sa mi nechce ich lestit, kedze maly ich zacapka zakazdym, to je jeho mania, takze by som musela pri nich stale stat a lestit ich neustale, no a zase casom mrhat nemusim

wc umyvam denne, kupelku podla potreby, raz tyzdenne alebo castejsie

podlahy umyvam raz tyzdenne, castejsie nevyda, lebo maly nechce spavat a ked je hore, tak by mi ich pochodil, takze umyvanie podlah nehrozi, jedine ak je s tatinom vonku

zehlenie neznasam, ale zehlim priebezne, aby sa mi nenazbierala velka kopa

rada upratujem aj skrine a vyhadzujem vsetko co uz nepotrebujeme, neznasam take zbytocnosti v byte, takze smeti vynasam velmi casto a vela 😀

riady umyva umyvacka riadu, nastastie 😀

okna umyvam 2x do roka

niekedy sa mi zda, ze by som mohla upratovat aj castejsie, len keby som mohla od maleho a vecer som uz velmi unavena, a dieta je prednejsie ako neporiadok a zase neporiadok tu nemame, ale je tu vidiet ze sa tu zije, proste obcas rozhadzane hracky, ktore najdem pod vankusom, ci pod postelou, alebo v kuchynskej linke

zuzana76
30. okt 2008

ja pouzivam zvlastny riad len pre maleho, zvlast dosku na krajanie na maso a zeleninu nemam, ale moja svokra ano

sirinka
30. okt 2008

to co mala namrvi pri jedle ja iba pozametam malym zmetakom...jedava zasadne v stolicke pri stole a vytahovat kvoli tomu vysavac mi pride zbytocne...

shela
30. okt 2008

ja musim upratovat kazdy druhy den..mame macku tak kvoli chlpom...este kym som nebola tehu tak mi to neprekazalo ale teraz by som si aj rada oddychla ale neda sa 😔

sirinka
30. okt 2008

shela aj my mame macku...a keby mu klara tie chlpy nevytrhavala, nebolo by to az take hrozne...cez den spi a v noci je vonku...

lul
30. okt 2008

kocky, mozno mimo temu, ale co so smradlavymi uterakmi? smrdia mi po vyprati 😖

ukana
31. okt 2008

jaaaj baby, ja to neznasam, a teraz popri praci, tak v sobotu riadne upracem a cez tyzden len tak tu "hrubu" spinu..... 😅 😔
poslem cez IP adresu, ak by ste sa niektora nudila cez tyzden 😀

Okna uz mam cerstvo umyte, tak by sa jednalo len o bezne upratanie 😀 😀 😀 😀

bibula
31. okt 2008

casto nie a uz vibec nie tolko -nikdy-ako "otvaracka" tejto temy.
radsej sa venujem malemu ako upratovaniu,to musi pockat,kym je niekto kto sa mu bude venovat namiesto mna. 😝 😵

nevesta
31. okt 2008

Lul, tiez mi pachli, ale davam ich prat na vysoku teplotu a dlhy cyklus a potom vonaju 😉

sstefi
31. okt 2008

na tie uteráky tu bola aj téma, ak sa dobre pamatam. 😉

inak baby, mna by zaujímalo, čo treba na kupelni a wc umyvať každý den 😅
a ešte ma zaujíma, že kedy to stíhate aj s detmi, tie čo všetky tie činnosti robíte každý den, resp. každý druhý?
k tomu predpokladám, že ešte aj varíte, tak kedy? 😕

sstefi
31. okt 2008
sstefi
31. okt 2008

kde ste? upratujete, či čo? 😕 😀 😀

nevesta
31. okt 2008

Tak ja vysavam dlazku kde sa mala pohybuje denne, mame macky, tak je to nutnost, mala mi pri tom pomaha... Umyvam raz za dva dni, ked poobede spi... Prach raz za tyzden, riady umyva umyvacka (keby sa este naucila ich aj ukladat, bolo by super 😀 ) Postelne pradlo raz za 2-3 tyzdne podla potreby, preriem, cca kazdy druhy den. Kupelnu raz za tyzden, vtedy sa stara o malu MM 😉