Ako chytiť myš v domácnosti?

dada1212
15. aug 2011

Poznám všetky možné spôsoby, ale chcela by som nejaké skúsenosti na konkrétne prípravky čo zabrali. Otravu dať nemôžem, lebo mám psíka, takže to nechcem riskovať a mačka tiež neprichádza do úvahy. Klasické pasce som skúšala, ale skončilo to tak, že návnadu zožrala a pasca sa nespustila. Teraz som kúpila lepidlo, ale neviem či im nejako páchne alebo čo, lebo je na mieste kde sa pohybuje a napriek tomu že tam má rôzne dobroty, tak sa tomu miestu s lepidlom vyhýba.
Preto by som chcela vedieť či máte niekto skúsenosti s tou pascou kde sa myši dostanú do vnútra a von nie, prípadne s lepiacimi papierikmi alebo lepidlom. Poprosila by som aj nejaký link na to, s čím máte pozitívne skúsenosti. Lebo napríklad na lepidlá som počula veľa pozitívnych ohlasov, ale som čítala, že nie všetky sú dobré a asi mám tú značku, na ktorú sa myši nechytia.
Vopred vdaka za každú radu, lebo som už z toho zúfalá, tá myš je už v dome vyše dvoch týždňov a obávam sa, aby sa nedajbože ešte nerozmnožila alebo nezavolala dalšie "kamarátky" kedže je tu už tak dlho...

aaadus
15. aug 2011

Psí granule s vysokým podílem masa, aby pěkně voněly. My jsme tak chytili myš za 5 minut

smudlinka10
15. aug 2011

my dáváme maso, uzené nebo salám, ale musíš to tam fakt napáčit a musí to být tvrdé a malé, aby měla potřebu tak pořádně vlézt

unka7
15. aug 2011

Mě se zase osvědčily klasické dřevěné pastičky a malinkatá kůrka chleba, která se zahákne za kovový háček a myš i když se snaží to opatrně sežrat, tak nemá šanci

miracle
15. aug 2011

U nas chodil potkan na mydlo, ale klasika syr. Funguje aj cokolada roztopena na pascu, tiez aj slanina, ktoru zapalovacom/zapalkami "pripecies" k pasci. Lepidla su podla mna dost brutal, tie mysky sa po prilepeni snazia silou mocou odlepit a samozrejme sa im to nepodari, tak si aspon skaredo ublizia...
Ak to nezaberie, skus spievat, ja spievam doma pravidelne a mysi nemame 😀
Drzim palce, nech sa potvor rychlo zbavis..

andrejka77
15. aug 2011

je lepidlo 🙂 my sme taktiez vyskusali vsetko mozne az sme kupili lepidlo a hned na prvy krat sme chytili celu rodinku staru a mlade mysicky

andrejka77
15. aug 2011

@dada1212 nedocitala som dokonca ze lepidlo nepomaha ale zial znacku neviem aku mame ale pomohla hadam pohladamma napisem

handulkahana
15. aug 2011

my sme mali mysi pred rokom, bola som z toho zufala, skusala som vsetko mozne, no najviac sa mi osvedcili obycajne pasce, kde som kvapla sekundove lepidlo a nalepila som tam kusok vlasskeho orecha, je to zarucene, ze na orechy pojdu...dalsia navnada je cokolada, to tiez zaberalo. skus mne to pomohlo

dada1212
autor
17. aug 2011

díky za tipy, nakoniec sa chytila v ten deň čo som to písala na obyčajnú pascu. 🙂
@miracle máš pravdu, lepidlo je kruté, mne je ľúto aj ked sa myš chytí do klasickej pasce, nie žeby mala ostať prilepená a trpieť, ale ked sa na začiatku nechcela chytiť, zo zúfalstva človek vyskúša všetko, lebo sa obáva toho, že prídu dalšie alebo sa rozmnoží a potom sa to už rieši ťažšie.

handulkahana
19. aug 2011

@dada1212 tesim sa spolu s tebou, ze sa ta myska chytila.

lukas13
28. nov 2012

Ja som obyčajný chlapec mám 13 rokov a za svojím gaučom mám myš. Už aspoň 6 krát mi ukradla návnadu a pasť nesklapla. Myslíte že by som mal vyskúšať to lepidlo ? Vyzerá to tak že by si to kvapol na to aprilepi lto tam snažila bys a viac a potom by to vlastne potlačila a klaplo by to.

luccy1111111111
1. máj 2013

myš za jeden rok môže mať až 500 mláďat ☹

sisi0375
2. aug 2014

Ahojte 🙂
Tak som včera po poloúspešnom boji včera kukla na príspevky sem..
Minulý rok mi babrák zbabral rekonštrukciu domu a začali sa k nám sťahovať myšky..
Ešte v zime som ich v podkroví vychytala 5 kúskov,ale po dvoch mesiacoch kl'udu sa objavili v kuchyni spojenej s obývačkou..
Bol to des!
Nevedela som,kol'ko ich je,ale strašili riadne..
Ale...
Najprv som jednu zastihla v košíku so sladkosťami,ten som stihla vyniesť von 🙂
Strašenie a myšacie "stopy" však neprestali a tak som použila osvedčený lep..
Hm,aj sa jedna chytila,ale napapala sa a.. zdrhla..,nechala kúsok srsti na lepidle..
Ďalšie pokusy s lepidlom už boli úplne bezúspešné,lebo z myšiek sa stali Coperfieldovia..,papaníčko zmizlo a myšky s ním..
Prešla som na klasické sklápacie a domčekové pastičky,dokonca som na sklápacích oriešky aj priviazala..
Oriešky zmizli z jedných aj druhých pastí a myšky tiež s nimi a pasti ostali nepohnuté.. ☹
Po včerajšom prečítaní komentov tu som prášila do obchodu po sekundové lepidlo a na sklápacie pasti som s nim prilepila oriešky....
Mám šťastný deň,lebo na dvoch pastiach som našla dve myšky... 🙂)))
Takže v prípade potreby vrelo odporúčam sklápaciu pastičku,sekunďák a vlašský orech 😉
Lovu zdar! 😉

baruna2004
23. mar 2015

ja doa myšku chovám a práve mi utiekla tak prosím poraďte mi nejaký nápad bez toho aby zdochla

ĎAkujem

evicicicinka
10. jún 2015

Mne usli 3-ja skreckovia a nemôzem ich chytit 😔 ! Past lepidlo ani dalsie podobne veci nemame. Mame iba macku ale nebudem riskobat 😀 ...

ladislav1972
1. mar 2018

@evicicicinka

Moja svokra má šikovnú metódu na chytenie živej myši. Zober si 7dl fľašu na zaváraniny a polku vlašského orecha. Ten postav na hranu a na neho našikmo polož fľašu dnom hore tak, aby vnútro orecha smerovalo do fľaše. Myška bude chcieť zjesť vnútro a tak vlezie pod fľašu. Akonáhle začne manipulovať s orechom, ten sa vyšmykne a fľaša dopadne na zem a uväzní myš.

lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kevinbalint
24. feb 2022

Ja odporúčam esenciálny mätový olej. Na stránke https://zahradkarmmk.sk/ako-sa-zbavit-mysi/ píšu že stačí namočiť vatu do mätového oleja a myši sa odsťahujú.

ladislav1972
27. apr 2022

Ja som pomerne úspešne použil pascu na vedre. Urobil som dva druhy: Prvá mala urobený sklápací mostík ku ktorej miška vybehla po šikmej doske. Na Koniec mostíka som dal arašidové maslo. Míška sa chcela k nemu dostať a mostík sa preklopil a myška spadla do vedra. Druhý typ mal cez celé vedro položený drôt na ktorom bola rúrka. Tá sa na drôte volne otáčala. Do stredu rúrky som namazal arašidové maslo. Myška sa snažila po rúrke preliezť k maškrte, rúrka sa s ňou otočila a myš spadla do vedra. Ak dáme do vedra vodu, myš sa utopí, ak nie tak ju v tom vedre môžeme odniesť niekam do prírody.