Ako dlho môže trvať bankový prevod?

mamka34
8. feb 2014

Prosím o informáciu, ako dlho môže trvať prevod z Mbank do ZUNA, nakoľko predávajúca na Bazoši.sk mi napísala, že peniaze zaslané v sobotu 1.2.2014 jej prišli na účet 7.2.2014, vraj z dôvodu bánk, ktoré spracovalávali nový systém SEPA platby. Takže prosím odborníkov, aby sa vyjadrili, či je možné, aby platba prišla až v piatok, lebo ja si myslím, že je to výhovorka a uvedená slečna klame. Zasa, ak jej krivdím, MEA CULPA MAXIMA, ale myslím, že aby platba prišla na šiesty pracovný deň, tak by musela ísť cez Taiwan, prípadne mys Dobrej nádeje.

zuzka_puska
8. feb 2014

moze byt, ze jej prisli takto neskoro, pretoze teraz neviem ktory vikend mali banky tu odstavku, nefungovala ani platba kartou, ani internet banking....ale tiez by som povedala, ze neviem ci to mohlo trvat az tyzden, ale zaklad je,ze uz jej peniazky prisli, nie?

tajka1986
8. feb 2014

Je to mozne, vub mala odstavku 5 dni, takze myslim ze vyhovorka to nebola 😉

mechanis
8. feb 2014

podla mna 2 pracovne dni.........

mimka11111
9. feb 2014

od 01.02.2014 by už mali platby prechádzať do 24 hodín,ale v týchto dňoch s tým niektoré banky problém mohli mať

m_ij_ka
9. feb 2014

od februára prešli na sepu , tak platby by mali byť na druhý deň na účte, maximálne dva dni by mala trvať platba. Teraz je to možno s oneskorením z dôvodu prechodu na sepu.

monicm
9. feb 2014

ak jej prišli tak neskoro,bola to chyba jej banky,nakoľko ja mám mbank a platby do inej banky prebehli bez problémov do 24 hodín od zadania príkazu.je pravda,že prvý víkend banky mali odstávku,ale od pondelka fungovali normálne.aspoň tie,o ktorých viem,o zune však nemám žiadnu správu,takže..................... osobne si myslím,že je to skôr výhovorka,ale to je len môj osobný názor