Ako najefektívnejšie vyčistiť koženú sedačku?

saska.t
14. mar 2013

Kocky,mam kremovu kozenu sedacku a nedokazem ju poriadne vycistit,napriek tomu, ze som konickarka,takze prehlad vo vyrobkoch na kozu mam velmi dobry,stale to nie je dost, najlepsie mi vysla jarova voda,ale ta vysusuje a potom sa mi zvykne na malych plochach z koze odlupovat,napriek tomu,ze som ju aj namastila (to zase musime cakat,kym sa mastnota vsiakne 😠 ) Nemate niektora dobry a osvedceny tip?? 😉

arturia
14. mar 2013

Mne sa tiez osvedcila jarova voda a potom to treba namastit pripravkami na kozu ale olupovanie koze mozno suvisi s kvalitou a hrubkou koze, cim hrubsia tym lepsia ale samozrejme aj drahsia. Mne sa zatial nic neolupuje, mozno je to aj opotrebenim, prostredim - blizko radiator, posobenie slnka na sedacku... Moc som neporadila 😉

saska.t
autor
14. mar 2013

@arturia no asi som sa nevyjadrila jasne,ona sa neolupuje ale akoby sa vrchna cast ozmolkovala,nema to vplyv ani na farbu ani kvalitu koze, ked sa to natrie vyzera opät k svetu a zmolkovanie zmizne... U nas neprichadza iny material sedacky v uvahu,2 psy a male dieta,nepovoluje iny material ako kozu ...

zuzulica
14. mar 2013

@saska.t Ja čistím prípravkami čo sú na čistenie koženej obuvy napr.collonil classic leather soap-čistiaca pena na kožu,majú napr.u Baťu.Treba vždy vyskúšať na nejakom menej viditeľnom mieste,či to je ok. Tie peny sú super,vytiahne to nečistotu a chráni kožu,ja s tým čistím sedačku,topánky,koženné bundy.

saska.t
autor
14. mar 2013

@zuzulica no skusim este penu,kedze mas dobre skusenosti,len nezijem na SK,takze ked sa tam dopravim kupim 😉 ide mi o to, ze tie pory v kozi su stale cierne aj ked to ocistim az ked to naozaj drhnem je to prec ale ako nasledok zasa pride to zmolkovanie uz som fakt nestastna ...ked pozriem na nu z dialky, psobi to ako male cierne-tmavsie flaky na sedacke 😅

patrisha2801
14. mar 2013

ahoj, my cistime kozenu sedacku jedine detskymi vlhcenymi obruskami ... najlepsie Nivea ... skusili sme aj ine, ale neboli dost dobre 🙂))

marianello
25. júl 2015

vyskúšal som všetko a nič,soľ a ocot,odlakovač,cif.a nakoniec som použil savo na biele prádlo,na handričku pokvapkal savo a potrel špinavé miesto,nechal pôsobiť,a znova,nakoniec vyčistil s mydlovou vodou

magdalenasimankova
28. apr 2016

Já jsem měla jednou stejný problém. Dlouho jsem hledala na internetu a nic normálně jsem nenašla. Nakonec jsem potkala na článek http://homezin.cz/media/jak-vycistit-kozenou-se... . Vyzkoušela jsem vlhčené utěrky pro dětskou hygienu a je to opravdu efektivně.

ronny_9
20. jún 2016

Ahojte baby, momentalne mam dilemu. Chcela by som alebo lepsie povedane potrebujem do bytiku novu sedacku len sa neviem rozhodnut ze aku. Teda respektive by som chcela bielu, len neviem ci ist do toho alebo nie. Kedze cakame babatko a budeme mat male dietatko, bojim sa ci nebude casto spinava. Aky mate nato nazor?

marianna_11
21. jún 2016

@ronny_9 Ahoj ronny 😉je pravda ze biela sedacka je dost chulostiva a byva urcite castejsie spinava a treba na nu davat viacej pozor ako napriklad na ciernu alebo hnedu, na ktorych hned vsetko nevidno. Ale moj nazor je ze vzdy sa da nieco vymysliet. Tak pokial bude vase babatko malinke tak mozte tam dat deku aby sa neposkodila sedacka, hm? Co ty nato?

ladygina
29. jún 2016

Mamičky, chcela by som sa od Vás radu. Plánujem kúpiť novú sedačku ale ešte vôbec neviem aký tvar a ani materiál. Poradíte mi? Priestor na sedačku mám dosť veľký, takže si môžem dopriať akýkoľvek tvar. Ďakujem za rady😉

jancazvalova
1. júl 2016

@ladygina ahoj 😉 horsie by bolo keby mas maly priestor a chces tam natesnat velku sedacku. Kedze mas velky priestor tak sa s tym mozes dokonale vyhrat. Mozes dat uckovu sedacku alebo lkovu plus taburetku. Moznosti je kopu, treba popozerat na roznych strankach inspiracie ako zariadit obyvacku a podobne

ladygina
4. júl 2016

@jancazvalova Ďakujem ti za tvoj názor. Áno, to máš pravdu že sa s tým môžem vyhrať, ale ja akosi nemám pre takéto veci cit a preto by som chcela radu od Vás. Že by ste mi pomohli vybrať nejakú peknú a modernú sedačku. Ak by si teda bola ochotná mi trošku v tomto poradiť. Prijala by som aj nejaké návrhy alebo obrázky. Mne by sa páčila nejaká biela, len či to nebude zase často špinavé?Nemáš skúsenosti?

jancazvalova
11. júl 2016

@ladygina budem ochotna ti poradit, mna taketo veci velmi bavia 😉 Uz by som ti popozerala aj cez vikend na internete nejake sedacky len sme mali oslavu tak som nestihala. Ale dnes vecer uz budem mat konecne trosku casu, tak pozriem ake najdem a poslem ti fotky, aku by som si ja vybrala, dobre? S bielou skusenosti nemam, ale tak biele veci su vzdy rychlejsie spinave ako napriklad cierne, aj ked verim ze sa ti taka paci lebo biela farba je moja oblubena 😉

standusina
26. júl 2016

Kocky ja mam ten problem ze nasa sedacka je uz tak znicena a spinava ze uz sa mi vobec neda vycistit a rada by som si zaobstarala nejaku novu. Vedeli by ste poradit ake su teraz trendy? Aky tvar, material a farba? Za vsetky rady vopred dakujem🙂

ladygina
27. júl 2016

@standusina Aké sú trendy? Podľa toho ako máš zariadenú obývačku, či do moderného štýlu alebo vintage alebo nejaký iný? Od toho dosť závisí, aby si tam nedala úplne od veci sedačku

standusina
1. aug 2016

@ladygina do moderneho stylu mam obyvacku. Teda v podstate ja tam toho vela ani nemam. Iba jednu skrinku pod televizorom a televizor mame zaveseny na stene. Nechceli sme zbytocne vela skriniek, takze by som chcela nejaku mohutnejsiu a zaujimavu sedacku aby dodala taky smrnc do obyvacky

0ria0
2. aug 2016

Standusina ak by som ti mala za mňa poradiť, tak mne sa veľmi páčia veľké Učkové sedačky. Už len z toho dôvodu že tam usadíš veľmi veľa ľudí a nemusíš potom zhľadávať stoličky, teda pokiaľ ste veľká rodina a mávaš veľa návštev, lebo my sme to tak riešili. Aby mali všetci kde sedieť keď prídu na návštevu sme boli donútení kúpiť veľkú sedačku

standusina
3. aug 2016

@0ria0 hej to mas pravdu, to by som aj ja brala, len mam trosku obavu z toho ze sa mi ta uckova zmestit nebude:/ Musim si to tam pomerat kolko mam volneho miesta. A celkovo zacinam rozmyslat ze celu obyvacku prerobim a mozno tam ziskam nejaky volny plac a bude sa mi tam zmestit. A material aky? Vies poradit?

0ria0
9. aug 2016

@standusina Tak pokiaľ máš aj takú možnosť prerobiť si obývačku a získať tým miesto, tak to by nebolo zlé tak spraviť. Materiál? No za mňa by som ti poradila koženú, my máme tiež takú a sme s ňou spokojní. Aj keď sú malé deti tak sa ti neušpiní, pokiaľ to teda nie je bledá koža. Látkové poťahy sa rýchlejšie zničia, podľa môjho názoru

ladygina
10. aug 2016

@standusina aha jasné tak to chápem. Chcete aby bola sedačka taká dominanta vašej obývačky, že? A čo tak keby ste si dali nejakú vyrobiť na mieru? Tie bývajú po väčšine také zaujímavejšie ako len tie klasické čo v obchode ponúkajú, hm?

standusina
12. aug 2016

@0ria0 preto nad tym aj rozmyslam, ze ked je ta moznost preco ju nevyuzit. Vy mate doma kozenu? A aku farbu? Uz ju mate dlho?

standusina
12. aug 2016

@ladygina presne tak ako si napisala, chcem aby sedacka putala pozornost, o to mi najviac ide. Lenze na mieru sedacky nie su prilis drahe?

0ria0
16. aug 2016

@standusina Áno, my máme doma koženú a máme ju už asi 5 rokov. Dávali sme kombináciu čiernu s bielou, ale prevažne je tá sedačka čierna, iba také kúsky sú biele. Takže nám sa skoro vôbec nešpiní, ale aj napriek tomu sa o ňu starám a utieram každý týždeň od prachu aby nám vydržala čo najdlhšie pretože nestala málo peňazí

ladygina
6. sep 2016

@standusina sú drahšie ako klasické, to máš pravdu ale niektoré firmy mávajú sem tam aj akcie a vtedy sa dá aj takáto sedačka kúpiť za pekné peniaze. Musíš len sledovať akcie 😉 Som tu ale dlhší čas nebola a tak ma zaujíma či si aj nejako pokročila s výberom alebo stále hľadáš?

standusina
12. sep 2016

@0ria0 nemas prosim ta aj nejaku fotku vasej sedacky? Chcela by som ju vidiet lebo si neviem predstavit ako moze vyzerat. A kolko ste za nu platili ked vravis ze nebola najlacnejsia?
@ladygina akcie som si vsimla len zatial som ziadnu nevychytala. Pozerala som uz nejake firmy a ich ponuky, niektore sedacky sa mi aj zapacili ale este som sa nerozhodla ze ktoru objednat

0ria0
22. sep 2016

@standusina mám ale iba takú stiahnutú z internetu, nikdy som našu sedačku nefotila tak snáď ti postačí aj takáto fotka. Inak by si ju našla aj na stránke firmy kde sme si ju dávali vyrábať a to v nasedačkách pod kódom R2D567. Ešte stále ju majú v ponuke čo som ostala trošku prekvapená 😉 Síce má už 5 rokov ale vyzerá presne tak ako na fotke. Čo na ňu hovoríš? Takáto by sa ti do tvojej obývačky nehodila?

standusina
26. sep 2016

@0ria0 dakujem za fotku🙂 Predstavovala som si ju trosku inak, ale aj tato je pekna. Sice mam trosku iny vkus a mne by sa ani do obyvacky takato nehodila ale pokial ty mas tak moderne zariadenu obyvacku tak to moze vyzerat fajn. Ale boli ste aj v ich predajni, ci iba cez internet ste ju objednavali?

ladygina
29. sep 2016

@standusina medzi koľkými sa rozhoduješ a v akej sú cenovej relácií?

0ria0
6. okt 2016

@standusina my práve že máme byt celý ladený tak do moderna, takže sa nám takáto sedačky tam hodí. Ale jasné, to je vec vkusu. Aj keby si mi ty poslala aká sa tebe sedačka páči mne by sa nemusela, takže beriem tvoj názor🙂 Hej, boli sme aj v ich predajni a tam sme ju objednali