Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

bubba
13. aug 2008

musis poukladat noviny po celom byte alebo miestnosti kde sa psik nachadza.pockaj na tie ktore ocika prve,zvysok mozes szrusit a tieto nechaj presne na misete kde sa to stalo po prve 😉 potom to postupne posuvaj az do miesta kde bude psik chodit na toaletu pripadne podloz handru aby sa noviny nerozmocili a pouzivajte tu.za 2 dni ste odnauceni cikat kade tade 😀

mirka2710
13. aug 2008

4 tyzdne????? To snad ani nemyslis vazne. Taky maly psim ma byt este pri mame a niev novom domove. ved este nemoze byt ani odtaveny. 😕
Dufam,z e si si to len pomylila. A inak treba s nim chodit co najcastejsie von, aj kazdu hodku a vzdy po jedle a ked s avyspini von, tak chvalit do neba. Ked to spravi doma, povedat fuj, ale netrestat ho za to. Proste to utriet, pripadne niecim prestriekat aby znova necitil, kde to spravil. Casom pochopi, co od neho chces, neboj. 😉

bubi7
13. aug 2008

vinka bubba ma pravdu len bud trpezliva učia sa to rychlo

mirka2710
13. aug 2008

u nas noviny nikdy nezabrali 😝

dzany
13. aug 2008

ahoj, my jsme používali dětské přebalovací podložky - ty právě nepřetečou. je to hodně o trpělivosti a hlavně 4týd. štěně to fakt ještě nepochopí. taky radím posouvat plenu pomaličky ke vchodovým dveřím a opravdu dle možnosti chodit často ven a dát po vyčúraní třeba i nějaký malý pamlsek.

vinka
autor
13. aug 2008

On má naozaj 4 ale už pekne papá konzarvy od 4 týždnov.To som zystila,že po papaní musíme letiet von lebo sa počúra doma. 😀 Dnes sme boli snád 20 krát ked nie viac.Respektýve syn bol. 😀 Dakujem vám zatial tak snád to zvládneme.Ja som počula,že ked sa doma vykadí tak dat nufák do toho a postavyt ku dverám a vonku odmenu.Syn má plné vrecká granúl. 😀

bihan
13. aug 2008

Uf, také drastické metódy mi nikdy nevoňali.. my sme naučili psa cikať vonku aj bez toho, aby sme jej do čohokoľvek strkali nos.. a už vôbec nie 4-týždňovému šteniatku... daj mu čas.. odstráňte dočasne koberce, to dosť pomáha 😀

dzany
13. aug 2008

vinko 4týdenímu bych ještě čumák v tom nemáchala, to je pro ně trest a on tomu ještě opravdu nerozumí. to tomu našemu 4letýmu mohu máchat kolik chci a když se urazí tak to doma počúra aj tak 😀

mirka2710
13. aug 2008

nufak mu v ziadnom pripade do toho nepchaj....to su rady sto rokov stare a nefunkcne. A navyse chudatko zvieratko...nufak vo vlastnych vykaloch. Ako by si ho potom dokazala pusinkovat ked bude smrdiet? 😉 🙂

irenkat
13. aug 2008

my sme s nasim 6 tyzdnovym steniatkom chodili von minimalne kazdu hodinu, vecer naposledy okolo 11tej a rano uz aj o 5tej, vzdy po jedle, vzdy ked sa napil a ked spal a prebudil sa, hned sa utekalo von. doma sa nepocikal ani jediny raz a teraz ma 7 rokov a vecer sa s nim ide naposledy okolo 8ej a rano az ked niekto vstane, cize pokial my spime do 10tej tak aj on 😉

mirka2710
13. aug 2008

Mozem sa spytat,a ke je to steniatko a preco ho mate tak skoro? A to vam chovatelia kazali davat konzervy?
Prepac, ze sa pytam, ale som zvyknuta na nieco uplne ine a to nedavat stena z domu skor ako vo osmych tyzdnoch, postupne odstavovanie od maminy zhruba v piatich a ziadne konzervy. Naskor varene masko s mrkvou a ryzou, postupne pridavat kvalitne granulky. Konzervy by som nedavala ani v dospelosti.

vinka
autor
13. aug 2008

Majitelia ich už chceli rozdat preto ho máme.Mi sme kúpili aj granule od 4 týždna.A veterinárka mi povedala,že dobre len granule nechcel tak,že mám ich dávat z vývarom.A teraz ich z vývarom papká krásne.A na konzervy nepovedala,že to je nevhodné.Povedala,že dobré.Len nám zakázala dávat mlieko.Mi mu dávame čistú vodu tak s tým súhlasila.Oni už pri mame papali konzervy.

cikyta
13. aug 2008

My sme mali šteniatka a kedže ich matka ochorela a začala ich do krvy hrýzť,museli sme ich dať tiež skôr z domu-bohužial aj to sa stáva a iné riešenie nebolo. 😒

mirka2710
13. aug 2008

Hmmm, aspon ze sa havinko dostal k vam a zaujimate sa co je pre neho najlepsie. Veterinarka vam urcite poradila dobre.
Mne vsetci chovatelia povedali, ze konzervy nie, ale neviem. Ked som dala, tak vacsinouy mali hafani problem so stolicou a viac cikali. Akoby boli tie konzervy solene alebo co. Vzdy ked dostanu nieco slane (niekto im podhodi od stola), tak mi vela cikaju. Tot len moja skusenost.
A aky je to teda psik?

mirka2710
13. aug 2008

Cikytka to je asi jeden pripad zo sto. Vacsinou je to zial tak, z echovatel chce na psikovi co najviac zarobit a preto ho dava z domu skor.....teda aby usetril na krmive, ockovani a odcerveni. Tzv. velkochovy ☹

vinka
autor
13. aug 2008

Kokršpaniel neviem či som to správne napísala. 😀Tak vela tej konzervy nezjedol.Ale ja niesom velká chovatelka to je náš prvý psík.Môj muž mal v detstve psíka ale vtedy nejestvovali konzervy.Ale ked som robila v rakúsku tam som bežne kupovala pre psíkov aj mačky konzervy mäsové.To si myslím,že je to aj vec názoru.Aj lekár jeden povie to a iný totálny opak.1000 ludí 1000 názorov.Si myslím ja. 🙂

cikyta
13. aug 2008

Náš ked papá konzervu,tak má ukážkovú stolicu,ale akonáhle je našu stravu,už má problémy.A naša strava je pre psíka slaná a nesmie to velmi jesť,lebo jeho obličky niesú tak prispôsobené,ako naše a môže rýchlo umrieť.(Aj ked naša strava psíkom viac chutí ako tá ich.Naša fenka jedla granule len ked bola tehotná a kojila.Inak ich do nej nijako nenatlačíme.) 🙂

mirka2710
13. aug 2008

Jasne, to je pravda. KAzdy ma na to iny nazor. Ja ti nic nevycitam, prave naopak, paci sa mi ze sa zaujimas a chces sa o maleho co najlepsie postarat.
Ja som taky psi clovek a niekedy ma vedia veci tykajuce sa psikov nastartovat. Preto soms a pytala. V ziadnom pripade to vsak nebol utok na teba. 😉

cikyta
13. aug 2008

Pardon,bavíte sa o WC a ja tu mútim vody stravou.... 😅

mirka2710
13. aug 2008

Ja davam len granule a obcas im prilepsim varenou hovadzinou s mrkvou. Stolica super len pri granuliach (aj pri babetkach sa casto bavime o stolici 😀 ). A samozrejme slane vobec nie....trpia oblicky tak ako pisla cikytka.

cikyta
13. aug 2008

Tak veru.ved psíček je ako bábätko.(V našom prípade aj tak vychované)

mirka2710
13. aug 2008

Tak ja mam rozmaznanych vsetkych a dost dlho trvalo kym pochopili, ze musia prestat spavat v posteli s prichodom Tomaska. Ale uz je dobre. 🙂

cikyta
13. aug 2008

Toho sa bojím,že to tú moju nenaučím ak by prišlo bábo.

vinka
autor
13. aug 2008

Mirka2710 toto nebol velkochov.Sú to normálny ludia a nemôžu si šteniatka ponechat preto ich chcú rozdat.Neboli odčervené ale dnes sme už navštívili veterinu tak dostal prvú tbl dalšia o dva týždne.Psi som stále milovala lenže som nikdy ako slobodná nemala čas na psa preto som ho aj nemala.Teraz som na materskej a dostal ho syn.Takže ja radím jemu,že čo a ako.Ale nášmu Zorovy sa začína darit.Celý večer sa pítal von.Ked zaskuvínal letkom sme boli von a on kadí. 😀 Teraz sa mu stala nehoda trochu ale má hnačky tak to pripisujem tomu.Asi po tej dnešnej tabletke ved sa čistí.Aspon takto som si to vysvetlila 😀

mirka2710
13. aug 2008

Uvar mu mrkvicku na tie hnacky. A nech vela pije, tak ako male babo, tak aj maly psik sa rychlo dehydruje.

fiallinka
13. aug 2008

no prostě s ním choď co nejvíc ven a vždycky počkej, až udělá potřebu, on to časem pochopí, oni ani psi v podstatě nechtějí kadit doma do svého ... ale je moc malinký, asi to bude trvat pár měsíců, než pochopí.

vinka
autor
13. aug 2008

Tak to je len blba náhoda,že celé poobedie zaknučal a mi sme leteli von a on sa vykadil?Až na tie večerné dve príhody ale to zjavne nestihol lebo hned potom som ho vzala a dokoncil von.Alebo je fakt tak inteligentný a pochopil to za den. 😀

poletucha
13. aug 2008

vinka- muze to klidne pochopit,zvlast,jestli to ma spojeny s nejakou odmenou..jsou to mlsny potvurky...my mame ted uz ctyrmesicniho bigla a ma svoje dny,bud naprosto ukazkove nebo naopak zechcije co muze doma 😀 ...ale tech spatnejch je cim dal min 😉

bambusko
13. aug 2008

a viete niekto poradit aj ako naucit psa, ktory je vonku v zahrade, aby chodil kadit na jedno miesto? ale ma uz 2 roky ☹ a doteraz sa nam to nepodarilo... ci uz je asi neskoro? potom musim odminovavat celu zahradu, sa tesim zas po dovolenke 🙄

jankando
13. aug 2008

Ahojte baby,
ja som tiez dostala steniatko malicke, tiez nemalo vela tyzdnov..no su chovatelia, ktorym sa narodi viac steniatok a chcu sa ich rychlo zbavit..a nemyslia na to, ci by mali byt este pri mamke ci nie..jednoducho sa pozbavovat..
a stym wc..no to bola sranda riadna s nasom princeznou, skusala som i noviny, aked sa pekne na ne vycikala, tak som jej za odmenu piskotky davala..zboznovala ich..ale i tak pisala kade tade...a nam to nai nevadilo.jednoducho utries a ides dalej..postupne sa sama nauci...myslim psik...a takako uz bolo spominane..tak co by sme chceli od takeho mrnuska..ze...sak babatko tiez nechodi hned na nocnik.. 😉
a inak my sme mali este taky problem , ze sme vkuse s nou chodili vonku a nasa sibalka mohla i hodinku vonku byt a podrzat..a ked sme dosli domov, tak spustila.. 😀 😀 😝 a teraz doma nepusti, len chudinika pisa pri radosti ci velkom vzruseni, to jest, ked niekto pride domov z nasich, tak ju hned nechame na chodbu dojst s nami sa pomaly privitat a zidane detske recicky..pusti malu mlacku a uz je dobre, uz nepisa..ale ked na nu velmi detsky rozpravame, tak curkne.. 😀 😀 moja zlata.. 😉 a vonku sa vie teraz pytat sama..rano hned ti da vediet ze potrebuje na wc... 😉
takze prajem vela zdaru, chvilu si pobehaj za psikom s utierkami ci mopom a neboj, ono sa to nauci a vonku im je i takpredsa lepsie curat, tam vynuchaju i inych psikov a doma nie..len treba cas na to..nasa sa to naucila sama 😉