Ako odstrániť vodný kameň zo záchoda?

dadulah
9. sep 2012

Dobrý deň, poradíte mi prosím, akým najlepším spôsobom odstrániť vodný kameň zo záchoda? Fixinela, Savá a rôzne čistiace prípravky sú málo účinné, skúšala som ich naozaj dosť, no aj po čiastočnom odstránení sa zas po čase začne usádzať. Je to večný kolobeh. ☹ Ďakujem za prípadné rady.

minewka
9. sep 2012

@dadulah - no dosť účinný je Bref tornádo aktívny čistič...len nasypeš do wcka...a potom spláchneš..Ale je to dosť agresívna chémia. Funguje však perfiš. No a usádzať sa bude asi vždy...či viac, či menej závisí asi od tvrdosti vody...

mummy01
9. sep 2012

@dadulah moja mama raz vycistila velmi velke nanosy kamena vo wecku tak ze tam naliala horuci ocot a nechala par hodin posobit.

lienkan
9. sep 2012

horuci ocot pomôze ale mamina rataj s neprijemnym zapachom ..

lolonka
9. sep 2012

ja používam zelený bref....je super.. 😝

alenka600
9. sep 2012

@minewka @mummy01 @lienkan
sorry, ja nepisem odpoved na otazku, ale mam doplnujucu otazku - ako odstranit neodstranitelny vodny kamen v tej hornej casti? Tj nie tam dole, kde sa udrziava voda, ale hore pri okraji, odkial nateka cerstva voda mam tak zazraty vodny kamen, ze zatial ziaden cistic ani odvapnovac mi nepomohli. Kedze nemozte uz napisat sem do otazky, poslete mi pls IP ak viete poradit? Dakujem

swarovski
9. sep 2012

najlepsia je kyselina chlorovodikova - HCl - technicku HCl kupite napr vo farboch lakoch, ci inych technickych potrebach 🙂

dejka77
9. sep 2012

Zevraj na to pomaha aj cola. Myslim, ze to tam treba nechat posobit cez noc, cim dlhsie tym lepsie.

korenbaba
9. sep 2012

to je aj pre mna velká dilema. Bývame v byte v ktorm skoro dva roky nik nebýval a v mise, ktorá ale je skoro nová, sa urobil kruh od vody ktorá tam len tak stála. Nikdy som to predtým nevidela, ale MY to máme 🙂 Skušala som všetky veci ,ktoré sa daju kupit a nič. skusim teda tu kolu- na tu som sa chystala a potom ten ocot. Tá kola mi príde menej smradlavá ak by pomohla. Poradte aké množstva!

harula1
10. sep 2012

mne sa na vodny kamen najlepsie osvedcil pripravok Pulirapid, je super, vrelo odporucam. Krasne vycisti od vodneho kamena aj umyvadlo, kuchynsky drez - oplati sa kupit.

andrejka1983
10. sep 2012

Mne sa jednoznačne osvedčil najviac Domestos ZERO ( čierny obal a modra etiketa) rozpusti kameň aj pod vodnou hladinou, staci iba naliat, nechať pôsobiť, prebehnut kefou a splachnut..a tadáíáááááá 😉 😀 fakt to ide

lucka1987
10. sep 2012

tiez pouzivam horuci ocot.. 😉

nela82
10. sep 2012

tak aj ja skusim ten horuci ocot... 😀 😅 😉

caffelatte
24. okt 2013

ja mám výbornú skúsenosť s chémiou, ktorú mi poradila sestra- odstraňuje močový kameň, konkrétne Bull, pošlú Ti to aj na dobierku, sestra si pravidelne objednáva testovací balíček- výhodou je, že sú to koncentráty a hovorila, že kúpeľnu umýva bez rukavíc!!!

x_m
2. júl 2015

Ahoj, tu je článok o tom ako odstrániť kameň z mačacieho záchodíka http://xkatka.sk/ako-odstranit-vodnymocovy-kame...

v skratke - stačí ti gél do záchoda ;)

lili007
20. apr 2016

Coca Cola na noc? 🙂

damadama
30. sep 2019

@alenka600 zarobiť si kyselinu citrónovú-dostať kúpiť v potravinách-do spreja napr.zo sanytolu. Nemusí tam byť veľa vody, nech je to koncentrované, ale rozpustené. A potom veselo striekať, nechať pôsobiť, vykefovať a zase nastriekať...

petojankech
17. jan 2020

No baby ja to robim tak,ze nalejem do nadrzky cistiaci prostriedok na odstraneni vodneho kamina do varnej kanvice.zalejem vretoo vodou,samozrejme do prazdnej nadoby navodu a necham posobit.dopustim po 15 minutach studenu a splachnem🙂

majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera50
10. júl 2022

nepomôže nič tak účinne ako naliať kyselinu do wc a zapchať misu, pozor, lebo som to raz vdýchla akýchala celý den, dráždi to, nepolej sa tým, ej to silné, enchaj to aj 12 hodín posobit a sláchni ráno, uvidíš,

ollynka
18. sep 2023

@lucka1987 ked to nalejem do záchoda také horúce, nepraskne mi záchod,..? Je to keramika. Tiež mám problém vodného kamena ale len tam kde tečie voda zhora