Ako rozoznať fake od originálu?

jasmina56
28. mar 2013

vie mi niekto poradiť ....... podľa čoho sa dá zistiť, či je oblečenie fake alebo originál? ďakujem

hellenkap
28. mar 2013

Napr. pri Nike a Adidas sú vysačky na boku dlhé a je ich viac tam aj 5 či 6, pracovala som v značkovej predajni. 🙂

jasmina56
autor
28. mar 2013

@hellenkap aha, nemyslela som presne túto značku, ale aj tak nechápem, to už aj značkové oblečenie sa vyrába v Číne?

aristka
28. mar 2013

@jasmina56 všetko sa vyrába v číne,doobeda značkové a poobede,keď sú už unavený,tak značkové v úvodzovkách,mám krásny príklad z môjho života,že idem podporiť slov. ekonomiku,kúpim si dáždnik made in slovakia a vnútri na vysačke napísané,,ďakujeme,že ste si kúpili slovenský výrobok pre vás vyrobený v číne" 😝

nibiru
28. mar 2013

@jasmina56 vv číne je lacna pracovná sila,značkové siete tam maju fabriky a čínskych zamestnancou ktory tam za euro dve robia 8h-12h. každa značka ma svoje certifikaty,kontroly zodpovedné za kvalitu,originalitu .takže nie všetko je vyrobene v číne fejk ono tiež turecko,indonesia,india všetko kde su ludia ochotny pracovať za centy :o(na hodinu....tak mna v poslednej dobe pozabíjala kupila som zelený čaj vyrobeno v číne balené v polsku :o( alebo med- zmes kvetou s eu takž sračky s celej ue niekde miešaju a balia ako slovensky med:o(

malinkaaninka
29. mar 2013

na nete som videla pár ukážok originálu a fake.väčšinou sa zamriavajú na visačky a detaily.napríklad ukončenie lemu,zašitie visačiek,taký luis vuiton má dokonca presný počet stehov.ja osobne sa v tom nevyznám,len viem,že na Slovensku sa idu ludia pozabíjať za adidasom za drahé peniaze,za hranicami je to normalna značka za normalny peniaz.

gretka2
29. mar 2013

Ak myslis LV , Hermes a podobne......tak samozrejme prvym priznakom Fake, je nizka cena, a to, ze sa to predava inde, ako v obchode danej znacky. Birkinky a podobne srandicky napriklad nikdy nikde nekupis v zlave, vo vypredaji...
Niekde pisali, ze sa uz fejkuje aj GAP 🙂 , TH a RL.......
A hlavne vselijake Facebookove "zdielaj a vyhraj" bludy, kde su na obrazku otrasne tenisky s nalepkou Adidas a tie iste s nalepkou Lacoste 🙂))))))))))))...a kolko ludi sa da namotat....
Ak na tu znacku nemam, tak si ju jednoducho nekupim. Nosit fake je taaaak ubohe, a pritom to je poznat. Ako ked si kocicka Vuittonku zladi s trznicovym outfitom.... mne to pripada smiesne a trapne.
Stale hovorim, ze radsej budem mat oroginal H&M ako fake LV 🙂 😀

sense
29. mar 2013

@jasmina56 nie vsetko znackove je vyrobene v cine, ale napr. aj v bangladesi a v inych takychto krajinach, a to preto ze je to lacna pracovna sila, pri znackovych veciach je polovica ceny len to ze je tam nasita ich znacka....

sense
29. mar 2013

a podla mna "znackove" veci ako nike, adidas, puma atd nie su pre mna znackove veci, skor Dior, LV, uz spominany hermes a bola som prekvapena co veci ako nike, adidas atd stoja na slovensku, v zahranici je to bezne dostupny tovar za normalnu cenu....a ako pise gretka radsej vec z H&M, C&A, Mango, Zara al. Orsay ako fake kabelku od LV, alebo dat za obycajny sal od Hermesa cez 500e...a potom sa bat aby som ho niekde nahodou nezatrhla....

gebeente77
29. mar 2013

@gretka2 by som sa cudovala, keby si Birkinku dokazala niekde len tak kupit, kedze su na nu niekolko mesacne cakacie doby a cena je mimo nas smrtelnikov 😀 😀 😀 a hej RL som uz aj ja videla fake, holt v dnesnej dobe zfalsujes asi vsetko... 😠

digysa
29. mar 2013

@gretka2 😎 😎 😀 😀 😀 😀 Mas absolutnu pravdu.......... jaaaaaaaaaj..dobry prispevok....

Bohuzial...nechcem nikoho urazit, ale mne sa taci pozriet na cloveka, ako ma zladeny ten JEDEN ZNACKOVY DOPLNOK a viem, ci je Fake alebo nie.....

Ak ma niekto burzove tricko s nejakymi platennymi nohavicami a na nich ma gucci opasok,tak viem, o ake GUCCI sa jedna...

Ak ma dievca LV tasku a vsetko ostatne je na grc, tak viem o akeho Louis Vuitton sa jedna....

Ak ma niekto Burberry Sal, ale kozenkovu tasku a kozenkove boty, tak viem, o ake BURBERRY sa jedna...... JEden taky sal totiz stoji ( uplne najlacnejsi, co som kedy videla) 220 Euro.

Je to take jednoduche zistit....😀

digysa
29. mar 2013

@gretka2 co je to birkinky??

liz_lemon
29. mar 2013
digysa
29. mar 2013

@liz_lemon Aha...dakujem......

Tak som si len tak pozrela cenu.........a tu vidim, ze 11 tisic dolarov taska
http://www.portero.com/index.php/catalog/produc...

😀 😀 😀 😀 😀

gretka2
30. mar 2013

@liz_lemon
@digysa tak tak. A je velmi casto napodobnovana. A LV by som si nekupila, ani keby mam veeeela peniakzov, lebo sa mi ani nepaci, (hlavne tie s monogramom LV), a je to uz tak sprofanovana znacka, ze by si kazdy aj tak myslel, ze je to fake....

janulka_ko
30. mar 2013

ale co znacky ako adidas... nakup cez net napriklad mimibazar... nizke ceny, myslite ze ide o originaly??

liz_lemon
31. mar 2013

@janulka_ko ja osobne by som neverila nikomu na nete, lebo aj take tie obchody ako Fashion days a pod. predavaju fakes
ono je to vzdy podozrive, ked ma niekto znackove veci za nizke ceny

prasiatko30
31. mar 2013

@digysa
@gretka2
inaksie tie "birkinky" predavali po nejakych 30€ v jednom retazci "BLANCO" tak asi pred dvomi rokmi - na velmi vzdialeny pohlad mali ten isty vzhlad samozrejme kvalitou a cenou sa to k tomu originalu ani nepriblizilo 😀

prasiatko30
31. mar 2013

asi takto

jasmina56
autor
2. máj 2013

tieto? ako to vidíte? je to fejk?

prasiatko30
2. máj 2013

@jasmina56 no ja nie som expert a ani som ich nemala v rukach ale tak na prvy pohlad by som povedala ze je to fake - treba vediet nazov modelu a potom pohladat na nete fotku presne toho isteho modelu - tento tu vypada ako thong flip flops a tie maju uplne inaksie vypracovanu tu nasláovaciu plochu aj na tych obrazkoch je vidno ze je to ina kvalita - za kolko ti ponukaju tieto??? Lebo original ponukaju na ofi stranke za 32$

prasiatko30
2. máj 2013

To je fakt len chytit pozerat fotky originalov a porovnavat - napr pri tychto slapkach co som ja teraz len za dve minutky omrkla tak vsetky taketo original slapky nike maju tu fajku a nazov aj na podrazke nacapene a tieto co si dala fotku to nemaju

simonnalove
23. máj 2013

@digysa
trochu s tebou nesuhlasim. nemusi byt pravda ze ked je niekto obycajne obleveny a ma kabelku tak ta musi but hned fake..poznam take co chodia obycajne oblecene a tuzili mat aspon raz v zivote drahu pravu kabelku a ci uz z nasetrenych penazi alebo z penazi za narodeniny, k vianociam a podobne si ju dopriali...

digysa
23. máj 2013

@simonnalove No a to je potom radost sa prechadzat po uliciach slovenska..... Louis Vuitton taska v ruke a na sebe teplaky............. Tam je uz problem ten, ze aj keby tu tasku mala original, tak jej nikto neuveri.......... Aspon ja nie... 😉

simonnalove
24. máj 2013

NO teplaky som zrovna nemyslela :D mala som na mysli klasika tričko, ryfle a beleriny trebars :D :D

prasiatko30
24. máj 2013

@simonnalove aj tak mi to pripada pateticke nemat penazi nazvys ale kupit si tasku za 1000-2000€ 😅
@digysa presne tak niekedy aj fakt kebyze ma ten original tak jej to nikto neuveri 😀

vevericka2002
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gretka2
6. jún 2013

😕

papinotata
1. aug 2013

OTAZKA....myslite, ze bunda adidas, ktora ma stito ADIDAS s R v kruzku, aj na zisoch ochytky s logom troch ciarok , logo na bunde je na lavej strane....ci je to original? Nic podozrive na nej nie je... Potrebujem to vediet..

maruska24
1. aug 2013

tak popravde, kebyže ozaj chcem originál, lebo mi na tom nesmierne záleží a hlavne na to mám, tak určite pôjdem nakupovať do zahraničia na vychytené ulice. Lebo už ani značkové predajne v nákupných centrách nie sú moc spoľahlivé. Ale nakoľko na veci len preto že majú značku jednoducho nemám a nemienim na ne šetriť celý život či si kvôli tomu nebodaj hľadať nejakého "Honzíka", tak tie značky ani neobzerám. A je mi fuk či má niekto kabelku z Miletičky, či z Milána. Mala som známu, čo mi jedného času tvrdila že topánky Lacoste sa šijú u nás v Partizánskom a ich nákupná cena je ešte nižšia než tie z miletičky.

kurisutaru
5. dec 2013

@vevericka2002
Síce nie som dievča no poradiť viem celkom presne- na Slovensku oficiálne nikde.
V zahraničí skôr no priprav si circa 2o ooo€ (za 30-35cm verziu).