Ako vybrať zrelé mango? Dozreje mi doma?

junovka
28. feb 2008

rada by som sa opytala, nakolko mi mango chuti, ako spoznam v obchode, ze je dozrete-da sa jest?Viem, ze by mal byt cerveny a pekne voniat.Ale, ked si kupim mango ktore je len scasti cervene, tak dozreje mi doma?A ak ano, tak za aky dlhy cas?Dakujem za rady.

len
28. feb 2008

O barvu vůbec nejde, zralé mango by nemělo být tvrdé, ale takové "pružné" - mockrát jsem měla mango zelené místy trošku dožluta a bylo nádherně zralé, naopak jsem zažila i celé červené tvrdé jak kámen, takže doporučuju mango vybírat napohmat 😉

petraluk
28. feb 2008

Souhlasím s Len, mango musí být měkké rozhodně ne tvrdé. Doma ti taky může dozrát, ale doba se takhle nedá říct, každé je jiné 😉

pavlinka3
28. feb 2008

tak mango miluju a kupuju pravidelně......jak píše len a petraluk, tak na barvě fakt nezáleží....dokonce jsem koupila jedno úplně celé zelené a bylo mňamky.....je lepší koukat fakt na tvrdost/měkkost než na barvu.....jinak já kupuju když je mango hezky tvrdé a doma ho nechám (pod dohledem) dozrát tak, aby mi chutnalo 😉

jo ale už se mi párkrát stalo, že mango tvrdé a zelené, ale od pecky plesnivé, tak letělo do koše rovnou....pozor na to 😕

pattie
28. feb 2008

S tropickým ovocem u nás je to ošemetné. Všechno je hrozně podtržené a chutná úplně jinak, než když dozraje na sluníčku na stromě. Když je tvrdé, dozraje doma cca za 1-2 týdny... ale jak psaly holky, chce to hlídat!

len
28. feb 2008

Já kupuju na trhu, když je pěkné, je tu jeden prodejce, co vnutí, i co nechcete, takže čas od času přinesu třeba 6 kusů manga za 30 Kč (celkem 😀 ). V obchodě už jsem pěkné neviděla pěkně dlouho a za ty ceny... 😒

pavlinka3
28. feb 2008

len ty bláho kde to kupuješ? já kupuju max do 20,- v Albertu....ale v Globusu mají mega Mango a vypadá krásně, ale za 40,- si ho můžou strčit někam

tlapicka
28. feb 2008

ahojte! my kupujem v posledni dobe jen bio mango. Nemuzu si pomoct, ale zda se mi chutove lepsi. taky ho nechavam doma dozrat pod dohledem. Nase cacorka ho bezmezne miluje a kdyz jsem ji delala mangovou presnidavku, tak se mi pecky rozlouply a v nich bylo naklicene semeno, tak jsem je honem zasadila a cekam, co se bude dit 🙂

poleva
28. feb 2008

mango nemám rada
len Mango módu

nitka
28. feb 2008

tak mne mango chuti ako petrzlen 😀

len
28. feb 2008

Pavlinko, v Praze na Havelském tržišti, ale tam nejde chodit s konkrétní představou, co chceš koupit, prostě kupuju, co zrovna dobř vypadá a je za dobrou cenu 🙂 Minulý týden jsem kupivala cherry rajčátka dvacku za kilo a teď zase nejsou, to samý s mangem - takže to je spíš tip pro Pražáky, kdo chodí kolem, občas se stavte, obzvlášť v létě se dá čas od času fakt sehnat krásně zralé mango za hubičku 🙂

Tlapicko, já takhle pěstuju avokádo, už mám krásnou palmičku z pecky 🙂

pavlinka3
28. feb 2008

já myslím, že buď člověk mangu podlehne, nebo ho nemůže ani cítit.....já ho miluju, ale můžu si ho dávat jenom když doma není manžílek, protože ten ho nemůže ani cítit 😅

tlapicka
28. feb 2008

len: a jak to avokado chutna? ja ho vubec neznam. taky ho tady mrte kupuji, ale ja si to jeste netroufla. je dobry?

lenoc
28. feb 2008

ahojte.
mangu som zatial na chut neprisla, ale avokado zboznujem. Samozrejme, nie samotne, brrr, ale si robim taku pomazanku na hrianky, ta je svetova.

len
28. feb 2008

Tlapicko, vlastně nemá nijak výraznou chuť, je potřeba ho dochutit, já z něj dělám třeba pomazánky nebo dipy k fondue - rozmačkat, trošku osolit, opepřit a je to báječné, samo o sobě ale nic moc...

pattie
28. feb 2008

tlapicko: avokádo je výborný!!! Ale záleží na úpravě, samotné je trochu bez chuti. Musí být také měké a my ho doma máme nejraději naslano, tzn. třeba namazané na chlebu se solí a s pepřem. V Asii z něj dělají výborný (slaný) salát nebo jsme pili džus s čokoládou - mňam! Případně mexické guacamole - to je dobrota!!! Mrkni na http://recepty.cz/ a zadej avokádo.

mirka414
28. feb 2008

ako papate mango?dajte nejaky recept pre deti,prosim.moze ho 18mes.drobcek??

len
28. feb 2008

No, mnago normálně oloupu, nakrájím na kostičky a jíme jenom tak, určitě exisuje hromada úžasných receptů, ale dál jak k ovocnému salátu u nás nevydrží 😀

sylvar
28. feb 2008

já dávám avokádo malé už tak měsíc a netváří se, že by jí nechutnalo 😕 nebo se to nesmí?
normál rozmačkám do povařených rozmixovaných jablíček nebo jen pomačkané

tlapicka
28. feb 2008

mirko, ja delam presnidavku. cca 2 kila jablek a dve manga, je to sladky samo osobe, takze nemusis doslazovat... kdyz se to necha dost dlouho dusit, tak nemusis zahustovat zadnym pudingem! No a taky delame doma jogurt na topeni, jsem odchovana na chocni, takze vemu 2 tlusty jogurty, slehacku, litr plnotucnyho cerstvyho mlika a 4 lzice susenyho mlika a dam pres noc na topeni, je z toho nadhernej hustej tlustej jogurt. davam ho s cersvym ovocem (nejradeji mangem) do sklenicek od pesnidavky. mala krici nepricetne zurive MNAM MNAM MNAM 😕
nase eli je atopik a mango ji nic nedela A dlabe ho cca od roku. jestli hrozi alergicka reakce nevim, u nas v pohode.

junovka
autor
28. feb 2008

pisete, ze mango treba kontrolovat , ked dozrieva.....a co treba kontrolovat?Ci uz je makke? 😕 😒

Sylvar, pokial viem, tak exoticke ovocie, vynimka je banan, sa detom moze davat az po roku 😉

tictac
1. mar 2008

jestli hrozi nejaka reakce z manga, tak jedine ze slupky, ta muze zpusobit prujem 😉 ale jinak by nic nemelo hrozit

junovka
autor
1. mar 2008

ale, ja nechcem davat malej, ale pre seba 🙂 🙂 a mne nic neurobi 😀 Timka to do ust nevezme 😒

tictac
4. mar 2008

mne nejvic chutna mangove mleko....zrale mango rozmixovat s bilym jogurtem a mlekem, podle chuti dosladit a v lete kostka ledu...mnam 😵

wladka
4. mar 2008

a ja ze sa bavite o obleceni 😝 .. inak ja na mangu neviem prist na chut.. asi som nemala dobre 😅 ..skusim zas 😀

goja
4. mar 2008

wladka - ja som to tiez tak pochopila - ze MNG 😀 dobree xixi

wladka
4. mar 2008

😀