Akvárium Albi

hamimami
27. dec 2014

Dobry den, prosim o radu najma maminky akvaristky. Dcerke sme kupili pod stromcek akvarium od albi, je to novinka, pozorovacie akvarko pre rybky karasy. Objem ma cca 7 litrov. Ze je to pre karasa malo som zistila az teraz bohuzial, moja hlupost. V navode bolo uvedene ze v nom mozu byt umiestnene 2 rybky o rozmeroch 7 cm. Hlupost na entu. Dokonca v predajni nam povedali ze dve zavojnatky v sedem litrovom akva v pohode. Rybky su tam druhy den a maju skalenu vodu, tu som im dnes dva krat do polovice vypustila a doliala odstatu. Po par hodinach vsak vyplavaju na hladinu a chytaju vzduch. Povedali nam aj ze nepotrebuju filter ani okislovac. Dalsia blbost zrejme. Som z toho velmi smutna, nechcem aby rybky trpeli a momentalne nemam na to aby som kupila vacsie akvarko. Ani nepoznam nikoho komu by sme ich dali. Chcem sa opytat ci im pomoze ak im tam umiestnim filter a okyslovac aspon na cas kym zizeniem nieco vacsie. Dakujem

hradnapani
28. dec 2014

@hamimami ak mate nejaky filter a okyslovac, tak im ho urcite daj, lebo tam zahynu. Mna to minule normalne nahnevalo, ked som to videla predavat, ved to je normalne na tyranie rybiek. Take, ze nech si deti tri dni pozoruju ryby a potom je po nich. A mozno keby ste mali este nejaku vacsiu nadobu, tak skuste ich premiesnit a dat tam ten filter.

hamimami
autor
29. dec 2014

@hradnapani dakujek urcite to co najskor vyriesim. Velmi som nahnevana a to akvarko snad ani predavat nebudem, aby tam nahodou zas niekto tak znaly ako ja nesupol rybky 😠