Aký pes do záhrady k deťom a dobrý strážca?

9. apr 2014  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
ewellina
4
Registrovala sa 14. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3681 príspevkov. Má 7 priateľov.
 Neviem, či vôbec existuje plemeno, ktoré by malo obe tieto vlastnosti, lebo na prvý pohľad sa tieto navzájom vylučujú. Máme malé deti, ale budeme potrebovať aj dobrého strážcu záhrady a domu. Poradíte?
7. jún 2011 o 13:37  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
kaja73
7
Registrovala sa 29. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 8090 príspevkov. Má 19 priateľov.
 Labrador-je mily,detom neubliži a da sa vytrenovat-je inteligentny.Použivaju ho aj slepci ako vodiaceho psa.Ale treba kupit cistokrvneho,aby sa nemiesali geny z inych plemien a ked das vytrenovat,niet nad neho.
7. jún 2011 o 13:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
denduska
14
Registrovala sa 28. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 8112 príspevkov a 18 inzerátov. Má 16 priateľov.
 My mame bernacku, nedam na nu dopustit...vzdy hlasi ked niekto pride, ak je cudzi tak aj vrci, a vdaka jej rozmerom si ludia nedovolia za branu strcit ani prst. A pritom moje deti jej doslova skacu po hlave..vid foto emoticon Akurat stena je blaznive a vsetko znici....na to sa treba pripravit emoticon
8. jún 2011 o 15:37  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ema72
Registrovala sa 3. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 202 príspevkov. Bratislava - Staré Mesto.
 nech ta nemylia rady tych co maju jedneho Matka doma a uz ti odporucaju toto plemeno. Vyber psika by mal byt rozumovy aj intuitivny - clovek si obvykle vybera psa na svoj obraz. Zalezi na tom ci si tvor mestsky, vidiecky, sportovy a pod. a ake mas samozrejme v domacnosti podmienky. Aj su deticky este male pod 4 roky velmi by som si nevyberala psy s hmotnostou na 40 kg.
Zahrada je sice fajn ale niektorym plemenam nastaci ani to a niektore ju vobec nepotrebuju.
Plemena maju obvykle svoje char. vlastnosti ale kezdy pes je iny a nemusi splnat obraz standardu.
Nezabudni, ze stredni a vacsi psi maju skutocne vacsiu spotrebu jedla a ver, ze to ide aj do penazi. A to nepocitam veterinarne poplatky, ktore mozu byt nulove ale aj velmi vysoke.
Popzeraj atlas psov, tak sa zhrnute aj vlastnosti plemien a potom u favoritov sa porad s chovatelmi alebo majitelmi. Ak das prednost miesancovi, tiez je to volba.
Nezabudni, ze je to clen rodiny, ktory ma svoje potreby, su s nim spojene aj naklady, vychova a starostlivost. Ale prichadzaju aj benefity vo forme zvierata prinasajuceho emocie a novu energiu.
8. jún 2011 o 15:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nicky182
18
Registrovala sa 18. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1286 príspevkov, 2 albumy a 6 inzerátov. Má 25 priateľov. Banská Bystrica.
 Ahoj, odmalicka vyrastam z nemeckymi ovciakmi - podla mna su to najuniverzalnejsie plemena...su vysoko inteligentne, lahko sa ucia, su vyborni strazcovia a miluju deti ....nas pes sa nechal vozit v kociku mojou sestrou, zakryvala ho perinkou, davala mu cumel a pod. ... emoticon emoticon o gumikcach ani nehovorim ...nikdy nam neublizili ani len nestekli ....vsetko sa da spravnou vychovou naucit emoticon
7. jún 2011 o 14:33  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
aero
1
Registrovala sa 12. mája 2009 na modrykonik.sk. Pridala 483 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Košice.
 .............. bernský salašnícky pes..............
stráži si svoje a zároveň miluje rodinu a hlavne malé deti ... emoticon
8. jún 2011 o 16:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vefi89
77
Registrovala sa 19. júla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 11105 príspevkov a 5 článkov. Má 30 priateľov. Žiar nad Hronom.
 my máme labradora a dobermana.... emoticon

ja by som len podotkla, že neexistuje nebezpečný pes pre dieťa...pes je takým, ako si ho vychováte a naučíte..a preto na rase nezáleží emoticon záleží od dávky akou sa mu budete venovať emoticon
8. júl 2011 o 21:49  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzanale
4
Registrovala sa 5. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 6482 príspevkov a 43 inzerátov. Má 2 priateľov. Levoča.
 Ahoj ja sa musím pridať k @denduske bernský salašnícky je úžasný čo sa týka ničenia treba vychovávať ale zas tento havko je taky múdry že aj tak s tebou vybabre emoticon emoticon tiež pridávam pár foto emoticon
27. sep 2011 o 11:32  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
titkovamiriam
144
Registrovala sa 22. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 20809 príspevkov. Má 56 priateľov. Ivanka pri Dunaji, okres Senec.
 ja ťa asi zarazím odpovedou no pre mna je to pitbul a belgicky ovčiak.Obe plemena mame doma emoticon Pitbul by nikdy neublížil dieťaťu a nechá si veľa dovolit pretože neciti bolest.Milan s našim pitbulom doslova vyrastol,bezne mu na chvost aj uši daval stipce,v zime ho tahal v zaprahu-a celé leto blaznili v zahrade.Ked odchadzal do psacieho neba ako 17r.,bol Milan s nim do poslednej sekundy emoticon No a stražca to bol vynikajuci postarky nam ani postu nechceli hadzať emoticon do schranky

výcvik je samozrejmosťou
7. jún 2011 o 13:49  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
martinex
8
Registrovala sa 25. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 15541 príspevkov. Má 33 priateľov. Šamorín, okres Dunajská Streda.
 my sme mali rhodeskeho ridgebacka, je to uzasny pes, clen rodiny, spolocensky, miluje deti, je krasny a zaroven je vybornym strazcom, svoju rodinu si strazi ako oko v hlave. mozem len odporucit! emoticon
7. jún 2011 o 20:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gaby21
2
Registrovala sa 30. decembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 710 príspevkov a 1 album. Má 5 priateľov. Liptovský Mikuláš.
 Jednoznacne labrador, mame dvoch z utulku. v ziadnom pripade teriery alebo ratliky,vacsina z nich neznasa male deti bol tu spomenuty, aj bradac alebo vciak, doga alebo co ja viem co este, vsetko fajn, ale iba pre rodinu, tvoje deti sa nebudu moct v ich pritomnosti stretavat s nikym okrem rodiny. Takze labrador emoticon
8. jún 2011 o 15:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
martina2001
6
Registrovala sa 2. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 10155 príspevkov a 13 inzerátov. Má 22 priateľov.
 každý pes je vhodný k deťom a aj na stráženie, všetko závisí od výchovy k čomu psa vedieš od malička, my máme amstafa a rotvajlera. A napodiv cez deň keď je pohyb detí na dvore tak je pustený staff a v noci rotvajler. Na začiatku ti každé šteňa dá zabrať emoticon
8. júl 2011 o 16:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
yukki
53
Registrovala sa 27. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 9438 príspevkov. Má 50 priateľov.
  • Markétka5 rokov
  • Kristínka8 rokov
 My máme austrálskeho ovčiaka, do dvora nevojde nikto, bránu musím otvoriť ja. Užil si, keď boli deti menšie a len ležal a držal jak hluchý dvere....a k tomu šeltiu-je ostražitejšia ako on, ale malinká a preto ani s deťmi nemala toľko trpezlivosti-čo ich zas na druhej strane naučilo správať sa k psovi slušne. emoticon
9. júl 2011 o 07:32  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
evickapooh
17
Registrovala sa 13. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 743 príspevkov, 4 albumy a 62 inzerátov. Má 9 priateľov. Nové Zámky.
 aj podla mna labrador retriever alebo zlaty retriever
7. jún 2011 o 14:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristinka123
21
Registrovala sa 20. marca 2010 na modrykonik.sk. Pridala 129 príspevkov, 6 albumov a 2 články. Má 10 priateľov. Okres Považská Bystrica.
 k detom jednoznacne labradora emoticon
8. jún 2011 o 15:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
iinuska
1
Registrovala sa 21. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 6383 príspevkov a 1 album. Má 3 priateľov. Pezinok.
 labrador emoticon
8. jún 2011 o 15:39  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
irsina83
1145
Registrovala sa 22. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 6333 príspevkov a 18 inzerátov. Má 151 priateľov.
 Cane Corso - nadherny a inteligentny pes emoticon
8. jún 2011 o 16:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
monika15
63
Registrovala sa 6. mája 2007 na modrykonik.sk. Pridala 3209 príspevkov. Má 24 priateľov.
 podla mna zviera nie je hygienicky ku detom, ako viem ze teraz 1000 ludi sa mi ozve ze ano som svina atd...
ale ked vidim ze pez olize gule a zadok po kakani a potom ide k dietatu a olize tvaricku no neviem neviem....

asi nie dakujem..........

je to moj osobny nazor.... takze sa tu nemienim hadat sa......
ano mam rada psov aj vtaciky som mala.....
10. júl 2011 o 00:04  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
poppy1
14
Registrovala sa 16. decembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 3020 príspevkov a 50 inzerátov. Má 61 priateľov. Pezinok.
 irsky vlkodav, uz len jeho "obrovsky zjav" vzbudzuje neskutocny respekt, kedze ide o najvyssieho psa na svete. K detom ma fantasticky vztah a nepotrebuje ani tvrdy vycvik, je to naozaj taky rodinny inteligentny milacik emoticon my sme mali dvoch- teda jeden uz zomrel na starobu a druhy- fenka je u mojej mamy na dome.

alebo potom bradac emoticon my ho mame. Skvely ochranca, neskutocne si chrani "svoju rodinu"...ale ustekany emoticon
7. jún 2011 o 19:32  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dejnusik
Registrovala sa 15. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 4 príspevky a 18 inzerátov. Má 3 priateľov. Závažná Poruba, okres Liptovský Mikuláš.
 ja by som odporúčala japonskú akita inu, sú to verné a k rodine priatelské psi no cudzích ludí si do domu nepusia. mi máme sice kríženca s nemeckým ovčiakom ale je to riadny maznák. náš 9 mesačný synček stále po nom lozí a všetko v pohode. je to ozaj super strážca
8. jún 2011 o 15:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jeanettka
4
Registrovala sa 23. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 280 príspevkov a 19 inzerátov. Má 8 priateľov.
 ahoj, mame Bernského salašníckeho psa, je úplný kľudný keď malý sa po ňom váľa, ťahá ho za uši alebo búcha po chrbte, na druhej strane keď sa niekto cudzí priblíži k plotu breše a vyskakuje, takže ja môžem len z vlastnej skúsenosti ti odporučiť do domu a záhrady tohto psa
13. jún 2011 o 13:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
azarijka
1
Registrovala sa 12. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 542 príspevkov a 11 inzerátov. Má 7 priateľov. Okres Bratislava.
 Bernsky salasnicky emoticon
8. júl 2011 o 16:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vodnarky
33
Registrovala sa 23. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1491 príspevkov. Má 103 priateľov. Írsko.
 my mame kokrspaniela a je to uzasny havino..mala ho zboznuje a my tiez..a co sa tyka strazenia,da nam vediet aj o postarovi... emoticon
8. júl 2011 o 21:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stardust
12
Registrovala sa 6. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 7722 príspevkov. Má 8 priateľov.
 Kaukazsky ovciak. Postrazi este aj susedov.
8. júl 2011 o 23:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzole
1
Registrovala sa 3. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 24 príspevkov.
 My mame v docasnej starostlivosti krasne 4 rocneho labradora Buddyho, ktoreho nasli podrezaneho v lese. Aj napriek tomu, co si zazil, je z neho krasny a nadherny, temperamentny pes.Je to taky pojaseny macko, ale vie posluchat. Povahovo je maximalne naviazany na cloveka, stale si nesie svoju lopticku a za piskotiky by urobil hocico na svete. Nemozeme si ho nechat, len sme mu poskytli docasny domov, aby nemusel byt v utulku. AK by ste mali zaujem,darujeme ho len do dobrych ruk, aby uz mal len stastny zivot. Je vhodny do zahrady.
9. júl 2011 o 09:50  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
romea
13
Registrovala sa 7. mája 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1570 príspevkov. Má 36 priateľov. Trnava.
 My máme labradora, fenku má 4 roky, podľa mňa je toto plemeno vhodné do rodiny s deťmi. Má strašne rada deti a celú rodinku vie aj postrážiť. Ak máte rodinný dom je to ešte plus. Toto plemeno má veľa dobrých povahových vlastností - nenadarmo sú to vodiace psi pre postihnutých a slepcov, záchrannári a hladači rôznych drôg a výbušnín. Samozrejme ak si kúpite malé šteniatko labradora - určite si prejdete rôznymi fázami jeho vývoja, pubertou, ale to je tak u každého človeka aj zvieraťa. On sa vám ale potom odvďačí packou a veľkou uslintanou pusou.
9. júl 2011 o 09:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tea333
45
Registrovala sa 17. marca 2009 na modrykonik.sk. Pridala 13163 príspevkov a 2 albumy. Má 61 priateľov. Okres Bratislava.
 Opytaj sa aj, co mozes ty psovi ponuknut.Vacsina ludi by od psa chcela toto a tamto, ale ide o to, co mu mozes dat.Kazdy pes, aj ten na dvore potrebuje kontakt s rodinou, pravidelny vycvik, potrebuje sa citit sucastou rodiny (az na niektore kaukazske plemena emoticon ) Kazdy pes vyzaduje vencenie mimo dvora, pretoze nech je pozemok akykolvek, potrebuje aj nove vnemy.Niektore plemena vyzaduju starostlivost o srst, ine maju velke problemy s dysplaziou, ine maju tvrdohlavu ci svojsku povahu a nie su vhodne pre chovatela- zaciatocnika.
Precitaj si doma na nete informacie o kazdom plemene co ta zaujme, a potom chod na vystavu toho plemena, ci uz klubovu, alebo aj medzinarodnu.Chovatelia poradia najlepsie.
Ak si vyberies psika, kup si psa s PP (preukazom povodu, papiermi).JEDINE tak zarucis, ze bude mat vsetky vlastnosti a vyzor tak, ako si si ho vybrala, pri psovi bez PP riskujes mnoho problemov, ci uz zdravotnych, so spravanim a inych.je to ako ruska ruleta.

@martinex @zajo79 aj ja mam RR, ale vseobecne by som ho neodporucala, a uz vobec nie von, ako prispievajuca chcela.RR vonku trpi, nema podsadu a v zime je to prenho utrpenie (rr chovani vonku je tyranie), rovnako ako nepritomnost rodiny, pretoze RR je pes na rodinu velmi naviazany, musi k nej mat pristup do domu.Okrem ineho, RR podla mna nie je pes pre zacinajuceho chovatela, vycvik byva zlozity pre kombinaciu svojskeho pristupu a citllivosti RR.

@linddi staford je fajn s detmi, ale vyzaduje dobry dlhodoby vycvik ..
ad Labrador a Retriever, v poslednom case mam pocit, ze su obetami preslachtenia, videla som uz prilis vela dysplazie alebo aj agresivity v chovoch emoticon

@alami ja by som Hovika absolutne neodporucila neskusenym chovatelom, navyse potrebuje vycvik a hrooozne vela pohybu a aktivit..

@stardust to beriem ako vtip.Kaukazak je tak na strazenie firmy, k detom by som ho nedala...
27. sep 2011 o 11:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
luciferkax
7
Registrovala sa 20. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1702 príspevkov a 6 inzerátov. Má 8 priateľov. Kežmarok.
 Podla mna je bernský salašnícky strašne velký k takiým malým deťom, y máme madarskú vyžlu, ale ked sa syn trojročný hrá na dvore, tak ho zatváram.. On síce nechtiac, ale vždy ho zvalí na zem, ked prebehne okolo neho, udrie chvostom.. ja by som volila niečo menšie emoticon
27. sep 2011 o 11:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sasena033
27
Registrovala sa 18. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 4470 príspevkov a 9 inzerátov. Má 51 priateľov. Žilina.
 no my s atiez coskoro stahujeme do chalupky..a rozhodli sme sa pre labradora sice nie je moc na strazenie ale velmi mily k detom......... emoticon
7. jún 2011 o 14:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mamabiba
1
Registrovala sa 23. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 892 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Žilina.
 nepíšeš, ako staré máš deti. Aj od toho to trochu závisý. Či už sa im dá vysvetliť, že zvieratkám sa neublyžuje a podobne. Ja som chovala rotvajlerov a mám s nimi iba dobré skúsenosti, čo sa týka detí. Pri žiadnom plemene nemôžeš malé deti nechať bez dozoru. Výborné plemená sú aj bernský salašnícky pes a skoro všetky druhy ovčiakov. Ale neodporúčala by som psov ako sú napr chrti, dobermani a podobné aktívne psi, pretože tie potrebujú veľa pohybu a záhrada by im na vybehanie asi nestačila a musela by si s nimi aspoň 2x do týždňa chodiť na "vybehačky" von. A taká rada na záver... každý psík sa správa tak ako je vychovávaný.
7. jún 2011 o 14:26  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivett1
57
Registrovala sa 8. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3678 príspevkov a 58 inzerátov. Má 6 priateľov. Bratislava - Vrakuňa.
 ahoj...nemecký ovčiak, ak je v rodine od malička, nie je s ním žiadny problém...veľmi priateľský pes pre domácich a postrach pre okolie...ale hlavne, veľmi ľahko sa vycvičí (má to v krviemoticon...)
labrador je veľmi priateľský pes, len má veľmi silné sociálne cítenie...ako strážca nič moc... emoticon (ale na psov, ktorí idú okolo plota, sem-tam zabreše) a pravdaže dá sa tiež super vycvičiťemoticon
ale všeobecne sa dá povedať, že len dobrý výcvik "robí" psaemoticon...my sme mali stredného čierneho bradáča a aký bol zúrivý obranca domu, taký bol miláčik detí a všetkých, ktorí vošli v sprievode domácichemoticon...skrátka, bol dobre cvičený (aj keď dodnes nechápem, ako mohol vzbudzovať takú hrôzu, že ani poštár (chlap) nám nechcel doručovať poštu, a to sme mali schránku mimo dosah psíkových zubov... v predzáhradke, do ktorej sa nedostal, aj keď skákal teda dosť vysokoemoticon ...)
7. jún 2011 o 19:17  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
yanqa
3
Registrovala sa 31. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1067 príspevkov. Má 15 priateľov. Okres Bratislava.
 ja som za zlateho retrievera emoticon
7. jún 2011 o 19:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marikac
82
Registrovala sa 21. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 17833 príspevkov, 1 album, 1 článok a 163 inzerátov. Má 82 priateľov. Michalovce.
 podla mna jednoznacne bernsky salasnicky...je velky, velmi mily, hravy a u tych,co ho nepoznaju vzbudzuje respekt (len ma velku spotrebu emoticon )
7. jún 2011 o 19:21  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nikolka2
15
Registrovala sa 22. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 535 príspevkov. Má 19 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 My mame irskeho vlkodava a je super ,,,moj 15 mesacny syn sa snim tak hraje , ze nasa Chantall sa ho bojí emoticon ,,,,, a ja so sestrou sme vyrastali a nedam na to plemeno nikdy dopustit newfoundlandský pes je to moja srdcova zalezitost a ten pes vyzorom budi respekt , ale zaroven je neuveritelny spolocnik ku detom ! emoticon ,,,rozhodnut sa musis sama ,,,,aky hafan sa Vam paci emoticon
8. júl 2011 o 16:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stvura
18
Registrovala sa 3. februára 2005 na modrykonik.sk. Pridala 3586 príspevkov a 314 inzerátov. Má 36 priateľov.
 Mi mame labradora, je uzasny k detom, no ako strazca nula bodov, to by nam asi ukradli aj dom so zahradou a on by sa len kludne prizeral. Moj otec ma mencesterskeho teriera, hoci nie je vylucne super k detom, moje obe deti miluje a dal by za ne zivot...ako plemeno na strazenie je uzasny, mozem len doporucit. Ak hladate strazneho psa, treba si vybrat takeho a vychovou dosiahnete aby bol k detom super. Opacne to nejako velmi neplati, aspon mi mame taku skusenost s nasim uz tretim labikom emoticon emoticon
8. júl 2011 o 17:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lauritka
323
Registrovala sa 8. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 32542 príspevkov, 2 albumy, 1 článok a 1 inzerát. Má 277 priateľov. Košice - Ťahanovce.
 To je jedno akeho psicka vyberiete, ak je o neho starane s laskou emoticon Kazdy sa odvdaci a bude vas milovat do konca svojho zivota. Ci maly alebo velky, hlavna vec ze bude s vami stastny. emoticon
9. júl 2011 o 10:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
linddi
22
Registrovala sa 16. januára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 839 príspevkov. Má 17 priateľov. Okres Trenčín.
 Máte niekto staffordšírskeho bulteriéra? Aké máte s ním skúsenosti?
27. sep 2011 o 10:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kilian
23
Registrovala sa 2. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3090 príspevkov a 13 inzerátov. Má 28 priateľov. Rakúsko.
 labrador
27. sep 2011 o 10:42  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nelicefo
89
Registrovala sa 17. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3683 príspevkov. Má 52 priateľov. Okres Trnava.
 My máme jazvečíka.

ALe čo som čítala Labradorský retriever alebo Staffordshire bullterrier. emoticon
27. sep 2011 o 11:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hermiinka
16
Registrovala sa 3. mája 2007 na modrykonik.sk. Pridala 17483 príspevkov a 1 inzerát. Má 19 priateľov. Námestovo.
 myslim ze nemecky ovciak.my ho mame doma,maly ho zboznuje,a je aj super strazca emoticon
27. sep 2011 o 11:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skeptik
2
Registrovala sa 21. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 2148 príspevkov. Má 2 priateľov.
 Akehokolvek psa si vyberiete, najdolezitejsie je profesionalny vycvik bez kompromisov. Pes musi NA SLOVO posluchat, respektive, na citoslovce. Ku detom sa nehodi ziaden pes, ktory nie je vycviceny k absolutnej poslusnosti.
27. sep 2011 o 13:17  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lji
1
Registrovala sa 2. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2043 príspevkov. Má 14 priateľov.
 ako vidíš všetci ti tu dali možnosť plemien ktoré majú doma lebo s nimi najlepšie vychádzajú. Velmi dobre ti napísala Ema72. Ja osobne ti odporúčam ísť na dogforum a tam ti velmi radi pomôžu, resp. vybrať si plemená o ktorých si myslíš že by boli vhodné a na tomto fóre si pozrieť aj o nich, porozprávať sa s ludmi ktorí ich vlastnia a potom sa skontaktovať s chovatelmi. hovorím zámerne chovatelov a nie množitelov ktorí by ti ponúkli zmesku bez akej takej záruky zdravia, povahy resp.ti povedia čo chceš počuť len preto že chcu predať jedno zo svojich xy šteniatok. ak si vyberieš útulok tak ti najlepšie poradia priamo jeho zamestnanci. kúpiť psíka do rodiny je vážna vec, je to živý tvor a člen rodiny, preto je dobré že si chceš nechať poradiť. my osobne máme cane corso. je to strážca, je to maznák a to nemá dokonalú povahu (je vycukanec). ale viem že ak druhý psík nebude z útulku tak to bude určite znovu cane corso. držím päste.
27. sep 2011 o 13:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
16kristina02
26
Registrovala sa 11. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 305 príspevkov. Má 26 priateľov.
 Ahoj, my sme pred mesiacom kupil weimarskeho stavača, a hned od prvej chvilky si s našim synčekom vyborne rozumeju. Je to ešte štena čiže hravý je, len by sa bláznil, ked ideme na prechadzku tak ide len vedla kočara, Ked bude velký určite bude dobrý stražca.
10. nov 2011 o 21:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sjuz
2
Registrovala sa 30. júna 2007 na modrykonik.sk. Pridala 489 príspevkov. Má 1 priateľa. Senec.
 Nasi maju bernskeho salasnickeho. perfektny. deti miluje, od babatiek, baby strazi. cudzich nema rad a domov nepusti, ale nie je utocny ale obrany, to znamena ze ustupuje a steka a ked nema kam ustupit tak zautoci.
Aj my sme chceli labradora, ale miluje vodu a stale by bol v bazene, to sa ho neda odnaucit. takze vyhral bernsky...
12. máj 2013 o 15:28  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristinka86 (28 r.)
7
Registrovala sa 17. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 4749 príspevkov a 57 inzerátov. Má 32 priateľov.
  • Radovanko 2 roky a 10 mesiacov
  • 11. decembra 2014 čakáme dievčatko - Kristínka (25. týždeň tehotenstva)
 Ja mam minibulteriera..Je to super spolocnik, maznavy az nepravda..Podla literatury je aj vyborna pestunka ku detom. emoticon Deti ma velmi rad (aj ked vlastne budeme mat az v sept.), chodia ho hladkat cez plot. Zaklad je, davat ho do kontaktu s detmi od steniatka! Nie je to sice klasicky strazca, ale mnohych odradi uz svojim vzhladom, takze do dvora nevojdu.. emoticon Je sice tvrdohlavy, ale vychovou sa da zvladnut vsetko! emoticon V zime vsak nemoze byt vonku - bud pristup do domu, alebo zateplena buuuuda!

Co sa tyka labradora, tak ten je stenatom do 5 rokov - tusim najdlhsie zo vsetkych plemien! Je velmi inteligentny, ale aj ako vodiaci pes sa nedava skor ako po 5 roku zivota! Ak by mal byt strazcom, tak to chce cieleny vycvik - nezda sa mi, ze prave toto plemeno je na strazenie vhodne!
7. jún 2011 o 13:50  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2014 (25. tt)  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katka211 (32 r.)
14
Registrovala sa 19. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 37 príspevkov, 4 albumy a 40 inzerátov. Má 13 priateľov. Okres Poprad.
  • Janko 3750 g a 54 cm10 mesiacov
  • Katarínka 2980 g a 49 cm5 rokov
 My máme anglického kokršpaniela a dom stráži super nikoho cudzieho do dvora nevpustí a s dcrérkou vyrastla od malička takže jej robí všetko možné a ona drží ako hluchý dvere, ale ani cudzím deťom nič neurobí. A kedže sa na budúci rok chystáme sťahovať do nového domčeka tak tiež budeme vyberať nového psíka, tento ostáva strážiť babku a dedka.
7. jún 2011 o 14:12  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
evina313
3
Registrovala sa 6. februára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 557 príspevkov, 3 albumy a 3 inzeráty. Má 3 priateľov. Malacky.
 retriever, bernský a vyborný je boxer, hoci vyzera hrozivo, je stenatom do dospeleho veku. ja mam 3 rocneho syna a rocnu boxerku a zahraju sa nenormalne, maju sa velmi radi. Tiež ju mame vonku, byva v bude, ale v nej len nocuje, ma volny vybeh. kuk do mojho albumu, tusim ju tam mam emoticon
8. jún 2011 o 14:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
asma
7
Registrovala sa 30. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 756 príspevkov a 1 inzerát. Má 11 priateľov. Okres Senec.
 ahoj mi mame bigla a je uzasny... sedi vonku pri kociku a ked mala zamrnka uz mi škrabe na dvere emoticon emoticon a strážca je výborny ma hrubsí hlasok xixi takze ak brechne kazdy sa nalaka a je strasny mazloš aj ked pohlad ma stale zamraceny ix nie je velmi velkeho vzrastu co ma strasne tesi a hlavne neni az taky hunacik lebo v lete cesať nejake 50 kg velke hovoado brrr
8. jún 2011 o 14:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alusha
16
Registrovala sa 14. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3855 príspevkov a 130 inzerátov. Má 14 priateľov. Lučenec.
 my mame tiez bigla, vyberali sme podla toho, ze sa nam velmi paci tato rasa, je pravda, ze prve tri roky to bolo dost o nervy, lebo nicil co sa dalo, kvety, stromy, ploty, ale k detom je neskutcne mily, neublizi, ma velmi rad deti a tiez je dobry strazca, na dvor ako stvoreny, len vydrzat tie prve roky da zabrat emoticon nas uz ma styri a je z neho kludny pes emoticon
8. jún 2011 o 14:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marashy
32
Registrovala sa 11. marca 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1872 príspevkov. Má 50 priateľov. Rúbaň, okres Nové Zámky.
 Rodézsky ridžbeg viď . na fotkeemoticon je to úžasné plemeno, miluje deti svoju rodinu no nie je vhodný aby žil celoročne vonku, je to ozaj člen rodiny no proste NO. 1...my máme dve dievčatá matku a dcéru a aj ich chováme.... RR to je najlepšie plemeno na svete emoticon
8. jún 2011 o 14:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kaara1980
5
Registrovala sa 10. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2918 príspevkov a 16 inzerátov. Má 28 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 a čo tak dáky z útulku?Oriešky sú odolné,verné a povaha psa závisí vždy od jeho výchovy a od toho,ako sa oň staráš
8. jún 2011 o 15:09  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stanislavao
62
Registrovala sa 27. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3462 príspevkov, 3 albumy a 53 inzerátov. Má 7 priateľov.
 ja by som si vybrala nemeckeho ovciaka. ale kazdemu plemenu sa treba venovat. a taktiez by som sa priklonila r teorii, ze psik z utulku je super. su velmi vdacne za novy domov a istotne tam najdete mileho, prituplneho a zaroven dobreho strazcu. bigel je velmi tvrdohlavy, zivy pes, ktory si stale robi, co on chce. mali sme ho a sice sa mi velmi paci, ale nechcela by som ho.
8. jún 2011 o 15:15  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
heln
2
Registrovala sa 10. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 4543 príspevkov. Má 5 priateľov.
 dobrý strážca a vhodný k deťom, to veru k sebe ide..........
veľké psy sú pokojné, od detí si nechajú robiť všetko a cudzích ľudí odstrašia už len tým, že sú veľký a stačí jedno zašteknutie.......
novofundlák, bernský, boxer, doga, ridžbeg, ovčiak, mastif..... sú veľké, majú radi deti, cudzích odstrašia, plemien je veľa, stačí si otvoriť knihu, alebo ísť omrknúť na nejakú výstavu psov, tam sa od chovateľov konkrétne môžeš dozvedieť o jednotlivých plemenách.....
alebo potom niečo menšie temperamentné, čo sa s deťmi vyšantí, ale na cudzích narobí kriku - bradáč, teriér, jack russel, tiež je ich veľa.......
a nezabudnúť na výcvik...... emoticon
8. jún 2011 o 15:22  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bbtina
21
Registrovala sa 15. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1052 príspevkov. Má 27 priateľov. Banská Bystrica.
 Labrador,retriever,nemecky boxer,rozhodne plemena ktore deti miluju.je pravda,ze to mozu byt aj ine plemena,ale to je uz vecou vycviku,tieto plemena to maju zakorenene. Utulky by som v pripade ohladu na deti neriesila,nakolko ked je pes cistokrvny viete o jeho predpokladanych povahovych vlastnostiach,co sa u orieskov neda ani odhadnut,kedze to moze byt akykolvek mix s akym kolvek navykom,utulkove oriesky mozno tak po 6 roku veku deti,ked uz vedia aj oni ako sa spravat ku zvieratkam. Inac zly pes neexistuje,je len zly pan.
8. jún 2011 o 15:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cherry1981
24
Registrovala sa 20. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3190 príspevkov a 13 inzerátov. Má 25 priateľov.
 AST, je to plemeno, ktore perfektne ustrazi a nikdy neublizi detom ani ziadnemu clenovi rodiny, ale samozrejme potrebuje vycvik a podla mna pevnu ruku, ale my by sme uz ine plemeno nechceli emoticon Mali sme aj argentinu, aj corsaca, aj to su dobre strazne psy, do dvora Ti nikto urcite nepride emoticon
Ale podla mna tieto psy, potrebuju aj pevnu ruku a ako taky vycivk, ale to asi kazdy pes.
emoticon
8. jún 2011 o 16:04  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lucosko
2
Registrovala sa 1. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 158 príspevkov. Chorvatsky Grob, okres Bratislava.
 my mame retrieverku, je k detom velmi dobra, dovoli im vsetko emoticon urcite by som volila fenku, su jemnejsie ako psy. no a je aj dobry strazca, steka na vsetkych, ktori prejdu okolo domu emoticon
8. júl 2011 o 16:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dannynka
14
Registrovala sa 2. júla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 14090 príspevkov. Má 48 priateľov.
 my sme si poriadili havka v januari,tiež sme zvažovali aka rasa by bola vhodna aj do zahradky a aj k detom a kedze ja som milovník jazvečíkov tak sme si zobrali z utulku jazvečíka fenku,tiež nam veterinar povedal že fenka je vhodnejsia k detom.Mame ju od cca 4,5 mesiaca a ešte ani raz nikoho nepokusala a to ju mladší syn vela krat chytil za chvost potiahol za uši a napodobne a ona nič nespravila...je to náš mazel nemenila by som za nič na svete aj ekd toho už dost poničila v zahrade emoticon emoticon emoticon emoticon tiež je uštekana ale to len vtedy ked ide niekdo okolo alebo nejaky havko...jasne ved si straži svoje emoticon emoticon emoticon emoticon
8. júl 2011 o 16:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sareenah
1
Registrovala sa 27. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 124 príspevkov.
 Hm...no, budem uprimna, mame dvoch psov, jeden je zlaty retriever, manzelovi sa velmi pacil a je mily k detom...ale...vies kolko toho zozerie? A narovinu, kolko toho vyse.ie? Ako, fakt je k malemu trpezlivy, ani raz sa nestalo, ze by co by len zavrcal...ale to, kolko granul kupujeme...10-kilove balenie je u nas sup sup zozrane... druhy psik je orech, maly, mily, hravy, maleho ma strasne rad..a mozem povedat, ze fakt strazia...viem, o kazdom pohybe na ulici...a ani nam netreba zvoncek emoticon Slovom, keby som sa mala rozhodnut teraz, tak by som uz nechcela velkeho psa...proste maleho, ktory neublizi a pekne oznami, ked pride postarka...len rataj s tym, ze psy budu stekat...a mozu deti budit...ale zas nas maly je uz uplne voci stekotu odolny...
8. júl 2011 o 23:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dusika11
16
Registrovala sa 14. apríla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 5446 príspevkov. Má 40 priateľov.
 mam boxera fenku..ale boxer nemoze byt v zime vonku nema podsadu prechladne...k detom je nasa fenka fantasticka...a spica,,spic je ostry ..tiez fenka...obidve strazia o dusu...moja odpoved znie..nie je podstatne plemeno...ale majitel musi vediet vychovat psa...a pes bude taky ako chce majitel...to je moja skusenost...podla mna si treba kupit knihu o vychove psa...to odporucam...lebo staci jedna chyba vo vychove jedna nedoslednost...a moze byt rasa aka chce...pes moze byt agresivny...alebo prehnane dominantny.alebo mat ine neduhy...v 90 percentach napadnutia malych deti zlyhala vychova psa ..a desat percent je rozsafnost prirodzena detom...ja osobne mam psov rada ale nikdy ich nenecham samych s detmi........omylom sa mi dostala ina fotka..ako som chcela...a asi uz tu pravu tu nedostanem tato patrila inde...
8. júl 2011 o 23:46  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
aksniteb
25
Registrovala sa 27. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 337 príspevkov a 126 inzerátov. Má 10 priateľov. Žilina.
 My máme aljašské malamuty - k deťom a vlastne k všetkým ľuďom sú úžasne milí ale absolútne nestrážia, pretože sa tešia aj s cudzích ľudí emoticon

Ja by som určite odporúčala veľkého alebo stredného bradáča, prípadne labradora -
ale určite z chovateľskej stanice s Preukazom pôvodu, kde máš aj záruku, že pes bude mať povahu takú, ako má mať. Pretože v prípade psov bez PP ide často o krížence, kde ani srnky netušia, čo z toho šteniatka vyrastie ...
9. júl 2011 o 06:28  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dominika_sk
79
Registrovala sa 5. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1273 príspevkov. Má 52 priateľov. Žilina.
 keď som bola mala, mali sme dobermana a nebol s nim jediny problem! bol uplne super, čo si pamatam! a teraz mame pitbula a bullteriera, ktori obidvaja miluju deti, takže to naozaj nie je o plemene psov, ale o ich povahe.
9. júl 2011 o 10:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
siusinocka
5
Registrovala sa 28. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1194 príspevkov a 12 inzerátov. Má 43 priateľov. Zvolen.
 nám najlepšie strážil jazvečík. bol malý, mal rad deti aj straaašne brechal... teraz ho už nemame - uhynul, tak znova rozmyšlame nad jazvečíkom - no treba dať pozor na dobre opravené ploty, lebo veľmi rád uteká
9. júl 2011 o 21:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alami
2
Registrovala sa 27. júla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 13920 príspevkov. Má 1 priateľa.
 hovawart spĺňa obe tvoje požiadavky emoticon http://www.hovawarty.sk/
9. júl 2011 o 23:33  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zajo79
7
Registrovala sa 12. februára 2008 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 35632 príspevkov. Má 24 priateľov. Okres Nitra.
 labradory zacinaj u byt preslachtene... byvaju coraz viacej agresivne - co nemaju v popise plemena.

@alami hovawart ...ani nie moc k detom... ale jasne, zalezi na povahe psa a ako je vedeny...

k detom a na strazenie - urcite rodezkeho ridgeback-a. uuzasne plemeno. ale to ti napise majitel kazdeho psa, ze je uzasne plemeno a take si mas kupit. emoticon

9. júl 2011 o 23:39  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pingu1
10
Registrovala sa 31. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3046 príspevkov. Má 13 priateľov. Monako.
  • Dcérka opica skorica
  • Matwejdo11 mesiacov a 4 týždne
 my mame weimara. ten malu moc nemusi, ale respektuje ju.. on bol prvy, asi preto. moja mama ma boxerku a ta deti miluje. ale fenky su vzdy miernejsie
10. júl 2011 o 05:40  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
henulienka
27
Registrovala sa 27. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 496 príspevkov a 60 inzerátov. Má 23 priateľov. Komárno.
 Tiež máme bígla, a nemôžem ho vynachváliť, s deťmi sa vála po tráve, nechá sa hladkať, uši ťahať... všade behá za nimi - ale keď sa niekto zastaví pri bráne, už šteká ako divý.

Ale máme aj bullmastifa - to je strašný maznáčik a deti miluje, lenže má 60 kg a valcuje všetko už len slabým pohybom hlavy, takže chudák nemôže byť pustený, keď sa vonku hrajú deti. Svojim zjavom je však výborný strážca a aj keď nešteká ako bígel, ešte nikto sa neodvážil k nám vstúpiť keď ho zbadal. Takže sa vzájomne dopĺňajú.

Takže to zhrniem - k malým deťom určite nie veľké plemeno a vybrať skôr podľa povahy, nie rasy. A ešte - fenky bývajú v dospelosti miernejšie.
27. sep 2011 o 10:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jankas87
12
Registrovala sa 1. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 76 príspevkov, 2 albumy a 6 inzerátov. Má 23 priateľov. Okres Revúca.
 my mame kaukazskeho ovciaka, sice ho nemame doma lebo byvame v byte, ale mame ho v jednom areali kde pracuje priatel a je vyborny strazca a ked k nemu idu nase deti tak ho mozu aj za usi tahat a neublizi im. Dokonca mam pocit ze ich ochranuje a nedovoli aby sa im nieco stalo emoticon
27. sep 2011 o 10:56  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miminkad
3
Registrovala sa 27. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 4141 príspevkov. Má 11 priateľov.
 my mame stafordsirskych bulterierov,deti priam zboznuju a u okoloiducich vzbudzuju respekt a nie je to az take velke plemeno ako napr labrador
27. sep 2011 o 10:58  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anjelik2509
16
Registrovala sa 2. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1075 príspevkov, 6 albumov a 3 inzeráty. Má 21 priateľov. Trnava.
 My máme labradorku, vie byť pekne "ostrá" voči okoloidúcim chodcom (to sa naučila od nášho druhého psa Rexa emoticon ) , ale k nám je úúúplne milá a nedá na nás domácich dopustiť. Pamätám si, že keď sme doniesli dcérku domov z pôrodnice, tak ju chodievala okúkať, že čo to máme doma a potom mi ju strážila v kočíku, keď spinkala a keď sa bábo zobudilo, prišla ma zavolať, že malá plače...A aj teraz, keď malá podrástla, príde havinka k nej, oblíže ju na moju "radosť" a ide ďalej emoticon Dcérka ju zbožňuje, sem tam ju potiahne za chvost, pohladká, niekedy mám pocit, že by mala Nelly (tak sa havinka volá) dostať medailu za trpezlivosť emoticon A vonku si Nelly malú ochraňuje, ako keby bola jej mamina emoticon Keby som si mala niekedy vyberať psa k deťom, jedine labradora. emoticon a fenku, tá je miernejšia ako pes. Susedia tiež majú pri deťoch labradora a nemajú problém emoticon
27. sep 2011 o 11:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzana84
6
Registrovala sa 14. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 312 príspevkov. Má 11 priateľov. Okres Nové Zámky.
 Mame dvoch labradorov, nemenila by som ich.
27. sep 2011 o 11:11  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
usacek79 (35 r.)
189
Registrovala sa 12. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 5469 príspevkov, 3 albumy a 4 inzeráty. Má 102 priateľov. Bratislava - Vrakuňa.
  • Marína10 mesiacov
 myslim, ze je v principe jedno, aky pes, hlavne, aby nebol agresivny - to je vsak na vas, ako ho vychovate emoticon pokojne si mozete vziat aj psika z utulku, tie byvaju velmi vdacne emoticon
a samozrejme, ak ho chcete mat vonku, tak by to nemal byt ratlik emoticon
urcite jednym z najinteligentnejsich, najvernejsich a najodolnejsich psov je obycajny vlciak - tych su plne utulky, aj steniatok..

Ak chces cistokrvneho, tak jedine s PP.. nejde o ten papier, ale o to, ze psov bez PP ludia krizia hlava nehlava, casto ziju v prisernych podmienkach, psie matky su len na rodenie, ked uz uplne vycicane nemozu, tak ich proste zabiju emoticon tak len aby si vedela, ze preco s PP, ak by si teda chcela cistokrvneho - mas tam nayvse aj istotu, kto su rodicia a akeho su charakteru emoticon

ale ja odporucam na prvom mieste utulok, je tam milion steniatok akychkolvek emoticon
27. sep 2011 o 11:23  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katushka16
3
Registrovala sa 20. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 729 príspevkov. Má 10 priateľov.
 my máme labradora-fenku,je superemoticon a mali sme donedávna aj slovenského čuvača-fenku,tiež super aj keď sa o nich hovorí,že sú nevyspytateľní,nebol nikdy ani najmenší problémemoticon a okoloidúci majú rešpekt,hlavne poštár,romovia,kolpoltéri a opilci,vtedy sú/boli na nich agresívneemoticon
27. sep 2011 o 13:09  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katka3012
13
Registrovala sa 20. septembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 574 príspevkov a 25 inzerátov. Má 13 priateľov. Nové Mesto nad Váhom.
 no do bytu by som vedela poradit, my mame civavu emoticon
9. nov 2011 o 01:05  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marecek1
4
Registrovala sa 6. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 5087 príspevkov. Má 14 priateľov.
  • Syn naše 1. zlatíčko
  • 2. januára 2015 čakáme bábo (22. týždeň tehotenstva)
 my máme tiež labradora, fenku, má 6 rokov, a je to naozaj úžasný pes, mimoriadne vhodný k detičkám, a aj dobrý strážca. je však dôležité, aby mal pes správny výcvik - a to aj toto mierumilovné plemeno.
10. nov 2011 o 20:17  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v januári 2015 (22. tt)  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slovenskevyrobky
Tenex servis s.r.o.
Eva Tereňová PRO

Internetové obchody - Okres Zvolen
 Môžem povedať z vlastnej skúsenosti: na rase nezáleží -mali sme a aj máme viacej psov:
mali sme suku NO - s malou by som ju nenechala bola to riadna mrcha, aj sme ju museli dať preč,
naopak máme psa Československého ovč.- može hoci aj za jazyk ťahať ten pes max.ked má toho dosť tak odíde a niekde sa zašije nikdy nevyceril na ňu zub - ale suseda bez povolenia do dvora nepustí.
máme aj jazvečíčku - tiež je o pes ktorámu hocičo robí-kvačká na nu gorálky, deky a korunky a pes leží a je jej to fuk..sučka má len rok takže to nie je žiadny starí pes-dokonca ked jej dáva keksík tak si opatrne berie!

MOJA RADA: veľký pes dieťa môže strčiť nechtiac ,takže asi strednú rasu(labrador nie je bohvie aký na stráženie-ma svokra),podla mojich skúseností SUČKA je lepšia ako pes-berie dieťa ako šteniatko takže ho chráni a dá pozor. NAJDOLEžITEJŠIE JE PSA VYCHOVAť !-KýM SI NEZVYKNú TREBA ICH MAť STáLE POD DOHLADOM.

takže veľa šťastia pri výbere a každé štena je zlaté emoticon
11. nov 2011 o 09:43  •  1 dieťa - snaží sa  •  www.slovenske-vyrobky.sk  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nikoletka02
Registrovala sa 2. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 21 príspevkov. Okres Senec.
  • Syn Markus
 My mame zlateho retrievera a som s nim strasne spokojnaemoticon ale deturence mozu psikovi ublizit a vtedy aj to najmilsie plemeno moze zautocit:(
14. nov 2011 o 18:53  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
modrofuzik11
1
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 874 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Ondrej3 mesiace a 1 týždeň
  • Jakub3 roky
  • Sara4 roky
 my mame hovawarta. je krasny, kazdy nam ho chvali, sara sa s nim rada hra a aj on ju ma tiez rad. vola sa hurikan. vcera sme doniesli macku. som zvedava, ako sa s nou vysporiadaemoticon
14. nov 2011 o 20:29  •  3 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
frogoo (28 r.)
6
Registrovala sa 25. júna 2007 na modrykonik.sk. Pridala 33 príspevkov a 4 inzeráty. Má 5 priateľov. Okres Trnava.
  • Dorotka2 roky a 10 mesiacov
  • Adelka4 roky
 my tiez pozerame po psikoch a na jar sa chystame zadovazit si hovawarta emoticon mám na neho len dobré referencie emoticon
15. nov 2011 o 15:13  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvetinqa
57
Registrovala sa 9. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 20168 príspevkov a 8 inzerátov. Má 25 priateľov.
 @tea333 uplny suhlas. my mame staforda a labradora. Staford je maleho najvacsi kamarat, labrik tiez uplny kludas. Tiez suhlasim s preslachtovanim labradora. mali sme jedneho, ktory nam zial po 12 rokoch tento rok umrel, nebolo mu nic. teraz sme kupili druheho, spickovy rodokmen, to iste chovatel a minuly tyzden uz bola na operacii- ma dysplaziu... :( Ja uz by som labradora asi nechcela. Stal sa z neho jedno z najoblubenejsich plemien a uz su az prilis preslachteni..
15. nov 2011 o 15:20  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cristinna
1
Registrovala sa 13. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 105 príspevkov. Má 1 priateľa. Bratislava - Staré Mesto.
 ja mam Bernskeho salasnickeho psa a Irskeho setra, obe su fenky a su to strasne maznosky :D
Ja si myslim ze na rase nezalezi, hlavne aby nebol psik malicky, aby dieta ho nepritlacilo. Ale to treba vzdy davat pozor. Je to o vychove. K starsej sucke Irskeho setra sme zadovazili Bernacku. Samozrejme ze sme mysleli na to, ze jedneho dna budeme mat deticky, a tym padom rozhodla povaha aj velkost BSP. emoticon
15. nov 2011 o 15:31  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lolmamamia
Registrovala sa 23. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Lučenec.
 život je utrpenie,laska je boj,ja svoj list končim tak AWOJ!!!
bigel
23. jan 2012 o 17:35  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mirabelka3
Registrovala sa 23. novembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok.
 ahoj ja by som sa chcela opytat na nemecku dogu mam doma 3rocneho synceka a zvazujem nad kupou tohto psika ja len ci pri male dieta to n ieje nebezpecny psik co som citala tak nie ma niekto skusenost poradte mi dakujem vam moooc...
23. nov 2012 o 00:10  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
grofka888
Registrovala sa 18. januára 2013 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Bratislava.
 kavkazak nie je absolutne vhodny k detom ,je tam velke riziko napadnutia aj pri cvicenych psoch ,skor by som volila bernaka alebo bernardina
18. jan 2013 o 23:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nili_sk
Ing. Magdaléna Furková - nili
Magdaléna Furková PRO

Hračky, knižky, audio a video pre deti - Okres Senec
PRO Shop: 49 inzerátov
3

“V ponuke sieťky na motýle, herbáre a krabičky s vekom s lupou na pozorovanie chrobáčikov”
(Pred 1 rokom)

Pokiaľ sa budeš tomu psovi venovať dostatočne, že ho vycvičíš a budeš s ním pracovať, je to jedno. Nezabúdaj, že pes vyžaduje skoro rovnakú starostlivosť ako dieťa.
Ja mám doma dvoch psov - westíkov. Tvrdohlavé plemená, ale aj tak je každý z nich iný. Jeden je stelesnená dobrota a druhému keď sa nevenujem týždeň, už nepočúva. Takže je to obrovská starostlivosť, netreba to podceňovať.

Zase mojím psom dôverujem na 100%. Strážili mi aj malinké bábatka, vždy na nich dali pozor. Akurát s im viac vyvinul strážny reflex a veľmi mi deti ochraňujú. Neublížia nikomu, ale veľmi sledujú či je všetko ok.
18. jan 2013 o 23:45  •  www.nili.sk; www.drevenevlaciky.sk  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lussy23
98
Registrovala sa 2. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 7067 príspevkov. Má 90 priateľov. Okres Púchov.
 žiadny pes nie je nebezpečný. áno, sú pripády, že pes napadol dieťa či dospelého, ale žial oveľa viac prípadov je že človek zabije človeka , dokonca vlastného rodičaemoticon .Nemám rada názory typu psa by sok k dieťaťu nedala., čo ak ho napadne? To rovno nemajme deti, veď čo ak nás v dospelosti zabije?
Nechápem, prečo sa vždy len na psov nadáva, ľudia robia mnohokrát horšie zverstvá.
22. jan 2013 o 17:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
17emma17
Registrovala sa 22. februára 2013 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok.
 Bernardín... :D keď ho máte od malička pri deťoch tak si na ne zvykne a je ku nim milý a stráži ich :D možete ho aj zapriahnúť na detské sánky a povozí vaše detičky :D
22. feb 2013 o 15:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lencika
1
Registrovala sa 12. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 611 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 podla mna je krasny pes labrador , podla mna sa hodi k detom a je aj strazny
12. máj 2013 o 14:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janulik2412
Registrovala sa 14. mája 2009 na modrykonik.sk. Pridala 6 príspevkov.
 My sme si vzali retriverku z utulku a je uzasna,aj k nam aj k malemu.Miluje ked ju mojkame a uziva si to.Malemu nikdy neublizila a to mala tri roky ked sme si ju vzali.Pravda je ,ze ako strazca dvora ,by SNAD AJ ZLODEJA PRIVITALA SVOJOU LOPTICKOUemoticon

21. okt 2013 o 13:11  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janavalova
Registrovala sa 14. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 4 príspevky.
 Ja by som odporucala koliu dlhosrstu.Mali sme patnast rokov krasnu fenecku,bola inteligentna,laskava,nikdy nikoho z rodiny neuhryzla a pekne vystekala,ked isiel niekto cudzi.Krasne sa hodi na dvor k detom,je to pastiersky pes,na vychadzke pozhana svojich ludi dokopy,nikto sa jej nestratiemoticon Rychlo sa uci povely,krasne aportuje,k detom je trpezliva,ked ma hrania dost dvihne sa a odide. Len treba pravidelne cesat lebo srst plstnatie,ked sa necese. Teraz zvazujem stafinku.
9. apr o 19:10  •  Páči sa mi to

Podobné diskusie

Populárne albumy