Čím vydenzifikovať skrine a veci pred príchodom bábätka?

siska765
12. nov 2014

Staci jarovou vodou poumyvat?a co sa tyka veci na oblecenie?ak mam nejake z druhej ruky treba specialne prat ?alebo staci raz a na tolko stupnov kolko je na nich?vdaka

moni244
12. nov 2014

ja som nič nedenzifikovala, len som oprala veci, posteľné prádlo do postieľky, nič extra som nečistila

sakura77
12. nov 2014

ja mam na take veci sanytol sprej,je bez chloru.ale zas nejake ultra dezinfekcie nemusis robit🙂 aby bolo cisto,no 🙂 vsetko s mierou🙂

siska765
autor
12. nov 2014

@moni244 a oprat veci staci raz?aj ked su po inych detoch ?napr. ked som cez net kupila

moni244
12. nov 2014

@siska765 jasné, ja som prala len raz, veď načo to prať viac krát?

sakura77
12. nov 2014

@siska765 urcite,a ved ked nie si si ista,daj dvakrat 🙂 ale myslim ze staci aj raz kludne.len oper v detskom prachu na pranie

siska765
autor
12. nov 2014

@sakura77 ano mam Lovelu kupenu ,ta ze je dobra

siska765
autor
12. nov 2014

@moni244 a mozem aj teraz ked som cca 2 mesiace pred terminom?

moni244
12. nov 2014

@siska765 ja som si tiež prala postupne, aj 2 mesiace skôr, čo som mala, lebo naraz by toho bolo veľa

sakura77
12. nov 2014

@siska765 urcite.pre istotu,a ozehlit pre mimčo treba 🙂 tak mas co robit pomaly 🙂

ichbinich
12. nov 2014

@siska765:
Ja takisto ako @moni244, extra som nedezinfikovala ani necistila. Bolo upratane, a oblecenie periem vzdy pred nosenim. Aj nase, a to naozaj vsetko...

daniela1978
12. nov 2014

@siska765 skrinky stačí normálne vodou poumývať, vecičky vyprať 2 krát, aby si bola spokojná 🙂 je to úplne normálne, že si chceš všetko nachystať tip top, ale všetko s mierou, nestresovať. že chystáš 2 mesiace dopredu, to vôbec nevadí, pomaly si poper, požehli a hneď tu máš termín pôrodu, to ubehne 😀

siska765
autor
12. nov 2014

@daniela1978 no ved to ze clovek nikdy ani nevie ci ozaj este tolko,alebo kedy sa vypyta skor 🙂 a taktiez uz potom asi ani nebudem tak vladat lebo aj teraz uz niekedy byvam dost vycerpana 😒

daniela1978
12. nov 2014

@siska765 v pohode, dáš vecičky voňavé do skrine a počkajú si vás tam 🙂

aristka
12. nov 2014

nič nedezinfikuj,stačí umývať jarovou vodou a vecičky vyprať ako každé iné prádlo ,nerob nič špeci ... 😉

lorela
12. nov 2014

@siska765 Naozaj nie je potrebné ničím špeciálnym domácnosť dezinfikovať. Práve naopak, priveľa chémie v byte škodí ešte viac ako baktérie, ktoré sa v nej prirodzene nachádzajú. Tým nechcem povedať, aby sa byt pred príchodom bábätka poriadne nevygruntoval. Stačí teplá voda a ocot 🙂.
Vecičky z druhej ruky posúdiš hneď na prvý pohľad, predpokladám; zašednutosť, fľaky, nebodaj zatuchnutosť je ľahko rozpoznateľná. V takomto prípade najprv veci oper v silnejšom, teda nie detskom pracom prášku, pridať môžeš 2 dcl octu alebo dezinfekčný prostriedky na prádlo pre citlivú pokožku z DM + extra pláchanie. Potom znovu oper veci len v detskom prášku, nech sa vo veciach nenachádza nič, čo by mohlo podráždiť pokožku novorodeniatka a vyžehli.

katarinamarkova
12. nov 2014

@siska765 nicim.
pouzivane veciky, normalne oprat, prezehlit, resp. v susicke riadne presusit 🙂

tova
13. nov 2014

@siska765 Najlepsie by bolo premalovat a vydezinfikovat vsetky steny v dome, poprat vsetko na 3krat, vsetky cumle, flase za kazdym pouzitim vyvarit a sterilizovat, hracky raz tyzdenne vo vani vydrhnut, dieta poobliekat do dupaciek, perinky a deky, potom zalozis temu, co robit ked je dieta stale chore, nachladene, ma slabu imunitu, Naco oblecenie z druhej ruky prat 2 krat? co predosle dieta malo choleru?

andrejka1974
13. nov 2014

normalne oprat prezehlit a krasne ulozit do skrinky a ja som nikdy nic viac nerobila 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

siska765
autor
13. nov 2014

@tova nie ,normalna otazka pre skusene mamicky,kedze ja dietatko este nemam,mozno tebe sa zda smiesna ,ale mne to do smiechu nie je , myslim ze bezna otazka.

cannella
13. nov 2014

veci mormalne oper, hlavne bez chemie a bez avivaze! Potom vsetko vyzehli, skrinu len umy jarovou vodou.