Čo na suché, poškodené a lámavé vlasy?

dadika1114
7. jún 2011

Aky sampon by bol najlepsi?ked pridem do obchodu tam je milioooon samponov a ja nie a nie si vybrat :( vlasy mamtaketo stale aj ked sa ostrihaju o cca tyzden ich mam zase take..ked som ich mala dhhsie tak sa mi este aj uzlickovali:( kadernicka ked ma zbadala uz pretacala s ocami ze to bude rozcesavania ....pritom ich nemam ani neejak huste tak akurat a ani sa mi nevlnia mam ich rovne .... dnes som si kupila balzam schauma na suche az vysusene vlasy a sampon aky?po porode mi este aj vypadavaju:((( z vrchu sa mi celkom rychlo zamastia cca 3 cm a ostatok je jak slama :((( ach jaaaaj uz neviem co na ne :(

viera27
7. jún 2011

Mam velmi huste kucerave vlasy po pas. Ako kazde kucerave vlasy maju sklon k suchosti. sampon u mna nikdy nebol podstatny. Ale vzdy som si vyberala kvalitny balzam, kuru a podobne veci.
Umyvam kazdy druhy den a nanesiem balzam. POcas dna este hocikedy prestriekam nezmyvatelnym balzamom v spreji. A raz za cas ampulku s nezmyvatelnou kurou. Mne sa osvedcili vyrobky od Loreal, Kerastese, Toni and Guy alebo aj Matrix.
ALe ako vravim, podstatne je premastovat (ale len dlzku vlasov a konceky, kedze ti mastneju korienky, tak by ti to este zhorsilo).

bobsent
7. jún 2011

ja mám vlasy ako viera 27, a pomáha mi hlavne pantene.

zuzana76
7. jún 2011

tak mne sa zlepsila kvalita vlasov po pouzivani prirodnych samponov - Lavera, Alverde, plus si davam Hennu - je aj bezfarebna, ktora sa dava len ako kura na vlasy, ale ja si davam farebnu hnedu tu zmiesam s indickym olejom na vlasy a obcas si davam namiesto balzamu - Placentu 😀 - je to vyzivny rastlinny krem, dajte si do googlu a najde vam. A to ja som mala dost hrozne vlasy, nemam danu hrivu ani geneticky a este aj znicene po porode , tehotenstve a chorobach. Mne nikdy nepomohol ziadny Pantene, Schauma , ani ina komercnavlasova kozmetika.

nanika
7. jún 2011

Napodobny problem, vlasy po pas, ale ja ich mam este tak trocha od prirody vlnite. Ziadne reklamovane sampony, ani spominane sampony na bio baze rastlinnej, nic. Teraz skusam dove, ale zo samponu nemam dobry pocit, kondicioner priemerny. Ja by som na tvojom mieste skusila vyhradne kadernicku kozmetiku. A este jedna vec. Kdesi som sa docitala, ze takyto typ vlasov nema pouzivat kondicionery, ale vyhradne masky na vlasy. U mna sa momentalne pridruzili aj lupiny, som uplne v keli. Ale najlepsie vlasy mi robil Elseve aj cerveny, aj zlty, ale prestala som ich pouzivat kvoli tym lupinam. Asi sa k nemu zasa vratim, ale v protilupinovej verzii 🙂

womenne
7. jún 2011

Používala som tiež schaumu, ale žiadná výhra 😝 Skor ti možem doporučiť šampon Dove mám po nich omnoho lepšie vlasy a hlavne sa tak nemastia. Masku používam z výťažkov bahna z čierneho mora, mám to ale krátko.

annaopialova
24. júl 2011

po porode je to normalne len preto lebo telo bralo vsetky vitaminky tebe pre babatko ak kojis tak by sa to malo upravit az po kojeni lebo vsetky vitaminky si zasa berie babopo ukonceni kojenia sa to postupne upravi

petaboo
25. júl 2011

V prvom rade si nekupuj šanpóny z drogérie ale len z lekárne. Ja používam 2x do roka 3mesačnú kúru na vlasy tablety Ducray + šampón.

raimulienka
25. júl 2011

Ahojte dievcata...ak mozem, pridam svoj nazor...pracovala som z vlasovou kozmetikou 10 rokov a riesila som rozne ,,vlasove,, problemy...
Vsetky sampony su na jednom zaklade... sulfaty ( sodium laureth sulfate ) ...to je to, co peni...cim je toho v sampone viac, tym lepsie peni - ale vysusuje! Vysusuje vlasy a pokozku, na co niektory reaguju suchymi lupinami, alebo naopak este castejsim mastenim vlasov, lebo pokozka sa brani vysuseniu a produkuje maz...( o dva dni mastna hlava )...
Takze ja to robim takto...ked kupim sampon (L'oreal alebo Wella...mam rada ) rozriedim ho trochu z vodou do malej samponovej nadobky, ktoru mam len na to...vlasy si umyvam cim vlaznejsou vodou aku znesiem ( horuca voda vysusuje vlasy aj pokozku ) .NEPOUZIVAM sampony 2v1... po oplachnuti nanesiem balzam ( menej k pokozke, viac na konceky.) necham posobit min 3 min ( cim dlhsie, tym lepsie...) vlasy dokladne oplachujem vlaznou vodou... Susenie...Vlasy NEDRHNITE v uteraku, ale len rukami vytlacte vodu, zabalte do uteraka, po 5-10 min pomaly rozceste velkym hrebenom, az potom fen...pri velmi suchych koncekoch su balzami v spreji - STRIEKAJTE do mierne vlhjych vlasov - vyhnite sa pokozke...striekajte konceky

ichbinich
25. júl 2011

Suhlasim s @raimulienka o nedrhnuti a spol.
Ak ti vyhovuju tie sampony a kury, ktore pouziva tvoj kadernik (ked pises, ze potom mas vlasy asi tyzden lepsie), tak si kup tie iste vyrobky.
Mozu ti chybat vitaminy a mineraly, stravuj sa pestro a pripadne si kup vyzivovy doplnok.
Moze ti pomoct olej na vlasy, napr. od GlemVital alebo cisty kokosovy olej alebo podobny. POZOR, stacia 2-3 kvapky, rozotri v rukach a nanes na vlasy.
Mozes skusit tento trik: pri umyvani vlasov si nanes balzam/kuru na vlasy, ale nie na hlavu. Potom si s troskou rozpusteneho samponu umy hlavu/pokozku pod vlasmi. Oplachni, nanes balzam/kuru na celu dlzku vlasov, nechaj posobit, dobre oplachni. Nedrhni vlasy, nekop si ich na hlave. Iba ako pri masazi hlavy si opatrne nanes sampon na pokozku hlavy. Na umytie dlzky vlasov uplne staci, ze pri oplachovani ti stecie ten sampon dole.
Vlasy si zabal do uteraka a podla moznosti nesus fenom, ten vysusuje este viac. Ked musis susit fenom, tak na studeno alebo co najnizsej teplote, urcite nie na horuco! Podla moznosti tiez uplne prestan pouzivat kulmu a spol. (ak si pouzivala).
Mozes si spravit aj domavyrobeny zabal, receptov je dost v casopisoch, na internete... Ja nemam ziaden vyskusany, tak ti nepisem ziaden 😉
Skus sa pozriet aj tu: www.longhaircommunity.com, okrem ineho tento clanok: http://forums.longhaircommunity.com/vbjournal.p...
Este mozes vyskusat, ci tvoje vlasy znasaju alebo neznasaju silikony (co sa konci na "-cone" v zlozeni). Niektore vlasy sa po silikonoch zhorsia, niektore zlepsia. Pozri zlozenie a vyskusaj.
Ako pise @zuzana76, bezfarebna henna by ti tiez mohla pomoct.
Samozrejme, ze sa neda a nema vyskusat vsetko naraz, pekne postupne a vzdy niekolko umyti, aby si vedela s istotou povedat, co ti robi dobre a co nie.
Vsetko dobre!

yvett11
13. máj 2013

ja moc nejakej chémii v šampónoch a vodičkách neverím, odkedy som si kúpila neskutočne drahú kozmetiku na vlasy vichy a pomohla asi tak, ako keby som ti ich prepláchla čistou vodou... radšej svoj problém nekvalitných vlasov riešim zvnútra. Kúpila som si v lekárni vitamíny...najskôr zinok, biotín, béčko...ale potom som na odporučenie kamarátky kúpila forcapil a to mám všetky živiny potrebné na vlasy v jedej tabletke, pohodlnejšie a omnoho lepšie, lebo vlastne takmer vždy, keď je niečo nekvalitné, je za tým najčastejšie choroba, alebo nedostatok vitamínov.

wandasrandaaa
30. jún 2013

Ja som rovnako na lámavé a slabé vlasy zvolila forcapil. Dať si jednu tabletku je najmenej, tak som to aspoň vyskúšala a som milo prekvapená. Vlásky sa mi začali zahusťovať, čo som ani nečakala. Celkovo mi to vyživilo vlasy zvnútra 🙂

zumajankovicova
14. sep 2013

Veľmi sa mi osvedčili výrobky Sante v DM-ke, konkrétne Lava Power je super 😠

evuoli
31. okt 2013

najlepšie sú šampóny bez silikónov, tie vlasy zbytočne nezaťažia, rozpísané je to napríklad tu, odporúčam prečítať 🙂

http://sme-na-vlasy.blogspot.sk/2013/10/ktory-s...

ivancikovalucia
4. nov 2013

Ja používam šampón s brazílskym keratínom BK brazil keratin coco a k nemu mám aj kondicionér. Po umytí si dávam olej do mokrých a aj suchých vlasov, ale len do koncov. Keďže mám teraz odfarbené vlasy na blond sú suché ale s touto kozmetikou som spokojná 🙂

janula68
22. apr 2014

vzdy pomoze mierne podstrihnutie vlasov, ktore ich mierne nadlahci a ozivi, plus skus nejake vitaminiky, ja osobne papam forcapil, lebo sa mi nechcela babrat s mnozstvom tabletiek, vlasy vyzivis zvnutra a budu krajsie

petrussska15
30. apr 2014

Ja súhlasím s janula68, podstrihávanie a vitamíny, ja ešte používam masku na vlasy aby sa mi po umývaní lepšie rozčesávali, lebo pri rozčesávaní zvyčajne vypadne najviac vlasov, ja osobne mám skúsenosti s vitamínmi donnahair, vlasy mi zhustli, neničia sa mi tak a sú lesklejšie 🙂

victory1
30. apr 2014

Mam podobny problem, dlhe vlasy, nelamu sa mi, ale su suche. Vyskusala som kopec zabalov, zlepsila sa kvalita, boli take nazite, ale len na daky den - dva dni... ☹ Konzultovala som to s koznym lekarom /bola som na koznom, ale z inych dovodov/, ten tvrdil, ze je uplne jedno, aky sampon pouzivam /len nie 2v1/, dolezite je doplnit vitaminy a premastit vlasy bezoplachovymi olejmi. Teraz mam kupeny olej od Gliss kur, ten si nanesiem po umyti a vysuseni vlasov, vlasy zapletiem do vrkocov a necham cez noc posobit. Su krasne, nazite, nie su suche...a vydrzia cca 4 dni take.

tweety007petra
1. máj 2014

Babeny ak sa mozem pridat venujem sa vlasom 13r mam svoj salon a neodporucam ziadne pripravky s drogerie a v lekarni to neni tiez ziadna vyhra....Robim 10 rokov so znackou kerastase a loreal a podla mna nic lepsie na trhu nie je ale samozrejme kazdy ma na to svoj nazor.Pripravky stoja samozrejme viac ako v beznej drogerii ale vydrzia 3x viac pretoze su silne koncentrovane a netreba vela aplikovat a este jedna vec Ziaden balzam na znicene vlasy nezaberie treba ampulky a masku a pre boha Ziadna Henna!!!!

medovka14
2. máj 2014

@tweety007petra preco nie Henna? ved je to prirodny produkt...

ja mam problem s dcerinymi vlasny, kucerave, a strasne suche... tie spodne su krasne kucierky, ale vrch je ako chemlon ☹

naturonline
11. jún 2014

vlasy ako slama? poznám lepšie ako si myslíte. prešla som všetkými drahými značkami, za 250ml šampónu som nechávala 25EUR. Každé umývanie malo postupnosť: šampń na suché vlasy - maska na suché vlasy - kondicionér - olej na končeky - krém na vlasy - každodenne k tomu neoplachový rozprašovací kondicionér. Moja polička na vlasovú kozmetiku je dnes temer prázdna.
Vystačím si s hydratačným šampónom na vlasy Aloe-Vera (krásne ich vyhydratuje - má nie len mno aloe vera ale až 35% aloe vera gelu)
Následne zábal do igelitu a pod uterák na minimálne pol hodinu s regeneračnou maskou na vlasy bylinnou - zmyjem
Pre posilnenie vlasu a ako prevencia pred padaním vlasov po každom 2.-3. umytí vmasírujem TONIKUM proti vypadávaniu vlasov s kofeínom
Následne na končeky minimálne množstvo prírodného arganového BIO oleja za studena lisovaného
Nastriekam hydratačný sprej na vlasy bylinný a nechám v igelite (pre lepšie vstrebanie sa do vlasov - suchý vlas často neprijíma výživu do vnútra, zostáva na povrchu - preto zábal s igelitom) asi 5 minút. Ak po 1-2 dňoch vlasy pôsobia sucho či krepato, len nastriekam hydratačný sprej a získajú zase krásu, lesk a hebkosť.
A vlasy mám nádherné, polička na vlasovú kozmetiku zíva prázdnotou a všetky tieto výrobky sa dajú kúpiť spolu za 46 EUR a vydrží nekonečne dlho (šampón je 0,5l, olej na dlho, sprej a tonikum taktiež, len dokúpim masku). O takých sumách som skôr ani nesnívala

Skúste pozrieť www.naturonline.sk

monika11m
13. jún 2014

ja mam skusenost ze šampon je prakticky jedno aky , radsej treba ivestovat do drahšieho balzamu alebo zabal . a sprej na rozčesavanie je tiez super Gliss kur 😀

klara_159
17. jún 2014

ja sa pravidelne farbím, takže mávam vkuse rozštiepené končeky a zničené vlasy, mne najviac pomáha keď si sem tam kúpim nejaké vitamíny z lekárne to mi kvalitu vždy zlepší vlasy sa mi spamatajú no keď tabletky vysadím a zas sa farbím tak sa mi to samozrejme opať zhorší, čo sa týka tých vitamínov kúpila a vyskúšala som ich viacero no najviac mi asi vyhovovala donnahair, jej účinok trval najdlhšie 🙂

virginia
24. júl 2014

Ahoj, ja som si v usa zvykla na vlasovu kozmetiku Sexy Hair a momentalne pouzivam toto:
http://www.vasakrasa.sk/pre-suche-a-znicene-vla...
mam k tomu kondiconer a uhladzujuci krem, velka spokojnost

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvapokorna
24. júl 2014

Určite je treba doplniť telu vitamíny. Telo vždy pri nedostatku odoberá (teplo, výživu a pod.) na miestach, ktoré nie sú životne dôležité. A pri nedostatku výživy alebo vitamínov sa to odzrkadlí na vlasoch, nechtoch a pod. Takže vitamíny a nejaké vlasové zábaly, intenzívne kúry. Možno by som dokonca špeciálne šampóny vynechala a kúpila si niečo na jemné vlasy bez parfemácie, niečo ako bio. A dobrá kúra je z Panthenolu, dostať ho v lekárni bez receptu. Perfektne regeneruje kožu aj vlasy.

rna
3. jan 2015

čAWTEEE . Ja takisto ako vy mám problém so suchými vlasmi. Nemajú žiadny lesk. Vyskušala som všelijaké kondicionery a všetko a ni mi nepomáha,. Prosím help ak niekto vie o nejakom učinnom sposobe------- Porsim píšte mi na mail... nika.haburova@gmail.com vopred ďakujem

johanka6588
20. feb 2015

Ahojte dievčatá, tak možno aj moja skúsenosť pomôže - poradí niekomu. Mala som krásne husté vlasy, ale cca v 17tke mi začali hrozne vypadávať, mám už asi polovicu z nich, ale už to neriešim. Moje vlasy boli suché, skúšala som rôzne prípravky, ale väčšinou sa mi len zdalo, že to zaberá. Mne momentálne vyhovuje tuhý šampon z kozmetiky navia.sk je fajn, krásne voní, nepotrebujem kondicionér. Potom okrem toho (nie vždy si ho kupujem) používam šampon z Avonu alebo Aussie na unavené vlasy, ten krásne vonia a vlasy sa mi po ňom zdajú krásne a nakoniec objav . V DM som si už do zásoby kúpila balzam - argánovú kúru a je super, na vlhké vlasy nanesiem, vyfúkam a potom ešte do končekov suchých... a sú lesklé (nie mastn), vyzerajú zdravo a oživia farbu. Stojí cca 2-3 eura a vydrží dlho
Moja skúsenosť 🙂

jankatinkakristinka
1. okt 2015

Ak v tom hraje hlavnú úlohy štítna žľaza, nadobličky a iné ochorenie čo toho týka a keď ešte chýbajú vitamíny a minerály tak nepomôže ani ten najkvalitnejší a najdrahší šampón na svete. Jedine len ak sa to dané ochorenie bude liečiť pomocou hormónov, dostatočný prísun živín.

Lámu a vypadávajú vlasy aj mne. A neviem čo mám s tým urobiť. Skúšam hocičo a nič. Silikóny a iné chemikálie v šampónoch sú svinstva a zaťažujú vlasy a je to nanič zaťažujú len vlasy. Bylinky, bio šampóny, nejem mastnú stravu aj tak by mi to žalúdok strávil a mala by som s tej stravy problémy aj zo žlčníkom. Stravujem sa zdravo.

Ale henna mi veľmi moc pomohla. Už sa mi toľko nelámu vlasy. Ale to by som si musela dávať každý druhý či tretý mesiac. A ja zase nemám toľko peňazí na jej kúpu, a ešte aj olejčeky na vlasy ale tie čo neobsahujú chemikálie napríklad minerálny olej. S toho je dermatitída.

silvapokorna
30. sep 2016

Ja už dlhšie nemením a používam pre vlasy prípravky od Dove. Šampóny sú tak vymakané už, že kondicionér ani nepoužívam, rozčešem krásne aj bez. A na jeseň a zimu pridávam masky. 1 - 3 x do mesiaca si dám masku na tvár aj vlasy. Teda všade inú 🙂

ivkafalko
5. mar 2017

Dobrý deň. Aký šampón by ste mi odporučili? Dva dni po umytí sú moje vlasy veľmi suché a rozpýrene :( ...musim si na nich davat všelijaké oleje a dávam si na nich aj krém Niveu... potom sa to začne upravovať a 4-5 deň sú vždy krásne držia spolu v prameňoch. Umývam si ich len každú sobotu. Chcela by som aby aj po umytí vyzerala ako keď sú neumyte :D potrebovala by som nejaký šampón ktorý ich asi záťaži aby držali spolu a boli mastnejšie....