Čo pomôže proti urieknutiu?

luky1313
18. jan 2011

prosim vas verite na zoči, moja mala už štvrty den je nepokojna a hlavne v noci a ženy čo jej robili vodu hovoria že ma strašne silne zaspate zoči, neviete čo by ešte pomohlo

geegee
18. jan 2011

Neviem co je "zoci", ale mam pocit ze na to neverim 😉

lublana1
18. jan 2011

...ja tomu verim a ked sme mali takyto problem, tak som s malym isla ku zene, ktora mu zoci "odrobila", u nas je jedna taka liecitelka, aj vie skvele poradit... a bolo po probleme...

zucha
18. jan 2011

tak teraz som uplne mimo. Neviem, co je to zoci a nechapem, co znamena, ze jej zeny robili vodu 😕

bellugia
18. jan 2011

hehe, mne to robila babka, keď som bola malá... hasila zápalky vo vode a potom nafrkala vodu do kúta a na čelo, či ako🙂 furt mi to pomohlo 🙂 v dospelosti sa mi párkrát v nejakej spoločnosti prudko zhoršil stav z toho, že na mňa veľa pozerali a akoby mi to bralo energiu 🙂 Možno na tom fakt niečo bude.

kibuk
18. jan 2011

viem o čom rozpravaš je to neprijemne ale u deti som sa s tym nestretla jedine u dospeleho a to pomohla uhlíkova voda,na ktoru neveril ani moj otec kym sa mu nestalo z oči a uhlíkova voda pomohla 🙂

kvetinka211
18. jan 2011

nepokoj babatka moze mat vela roznych pricin, skuste najprv vylucit tie viacej pravdepodobne ...

juliagregor
18. jan 2011

urieknutiu neverím...

verím tomu, že ked majú deti cez deň vela vnemov, tak su z toho nervozne a nevedia sa uvoľniť a majú nepokojný spánok
moji nemali radi veľa návštev ani zmenu režimu, vela vnemov...

traktor
18. jan 2011

ci sa niekto bude hanbit , alebo nebude hanbit ,ze je tiez zena ja neriesim 😉 ..ak to co i len trosku pomoze...myslim to, ze na take veci veris, tak to vyskusaj..to ze dietatku uviazes na rucku cervenu snurku / inak maju ju aj celebrity 😉 / alebo ako pise bellugia budes hasit zapalky vo vode,to tvojmu dietatku nijak neuskodi, nijak mu tym neublizis...kazdy niecomu veri...neberme mu to..budme trosku tolerantny 😉

ivett1
18. jan 2011

ahoj...myslim, ze ide o urieknutie?...podla mna ide o to, ci tomu veris, alebo nie...my to bohuzial mame v rodine...moja prababka bola "porodna babica" (ako to na Orave volali) a ta nam ako detom bezne robila pretieranie, pouzivala aj uhlovu vodu a vselijake taketo "cary-mary" ...a pravdupovediac, vobec nevidim dovod na hanbu...okrem ineho, bola vyborna liecitelka...a dufam, ze nieco z toho sa na mna nalepilo🙂
@luky1313 pozri aj sem, mozno aj tu este nejake rady najdes , vela stastia
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/co-proti-urieknutiu/

emkab
18. jan 2011

..ja len na margo toho, co pisala kvetinka211- vidim, ze maminou sa este len stanes, tak asi tazko pochopis, ale o par tyzdnov, ked bude z teba novopecena, unavena a zufala mamina, tak vyskusas mozno aj to zoci (u nas teda urieknutie), len aby si svojmu drobcovi pomohla, ked uz vyskusas vsetko a nebudes vediet co este mas spravit, aby sa drobcovi ulavilo. Nemyslim to v zlom, len moj nazor je ten, ze ja sice na to neverim, ale ak na to ta mamina veri, tak to moze posobit aj ako placebo efekt na nu a ja osobne si nedovolim niekoho odsudzovat, ak chce pomoct svojmu dietatku...
Ale kazdopadne ti prajem , nech sa ti narodi zdrave a spokojne dietatko a aby si taketo veci ani nemusela riesit 😉

pink_lady
18. jan 2011

neverila som tomu pokial sa to nestalo aj mne, odvtedy viem ze je to mozne

katka.ott
18. jan 2011

pokial som nemala deti, neverila som.
asi 4. den, ako sme zacali chodievat von s detmi (mali cca 2 tyzdne) male boli vecer velmi nekludne - prebalene, nakrmene, vykakane, ... , no stale nekludne. pomohlo az kupanie a utieranie "opakom" kosielocky.
odvtedy som im stale davala nieco naopak - spodne body, ponozky, ...
teraz zvyknu mat na madle cerveny kvietok 🙂 , pripadne nieco cervene len tak pohodene v kociku

zara248
18. jan 2011

My tomu rozhodne verime mne sa to stavalo až v dospelosti a bolo to hrozne a vždy som vedela od koho to mam a ked sa nam narodila malinka tak po jednej navšteve sme mali hotove peklo nevedela som čo mam robit aj ked som už druhykrat maminou nevedela som čo s malinkou bola v hroznom krči a plač no hrozny až mi potom napadlo či nema zoči hned som jej hodila uhliky a dala som jej trošku napiť a poriadne sa jej odgrclo prehnalo ju a bolo po všetkom od vtedy som jej do roka davala niečo naruby a je pokoj.

aero
18. jan 2011

prvý príspevok , by som chcela okomentovať : neodsudzuj !
ja som zažila aj šarlatánov - ako ich ty nazývaš a môžem len potvrdiť , že také čosi existuje
a pomohli mi a veľmi , začo im budem dakovať do konca svojho života
nevieš si ani len predstaviť , akú silu má človek, ktorý nepraje - či už tebe , alebo tvojmu bábätku
stačí obyčajná závisť a tvoj život je odrazu samá smola a choroba a ked sa nebudeš
chrániť ..... hmhm - máš smolu
toť môj názor

lucinocka
18. jan 2011

no u nas v rodine bolo normalne zdrave dieta...a jeden den ho nasli pri plote ako intenzivne nanho cumi suseda...nic nevraveli, len uprene pozerala dietatu do oci.. odvtedy to dieta nepovedalo ani slovo..behali s nim po milion vysetreniach, mysleli, ze je autista a nic..dieta zdrave a nerozprava,..

janka2732
18. jan 2011

moja mala mala šnurku červenu na ručke až do 4 r.a maly ma tiež....

usiko
18. jan 2011

nie.....neverim, snurku nemame, do kocika nam kde kto pozera, nic sa nedeje...myslim, ze je to v hlave, ked tomu verite tak sa tomoze stat...ja neverim a nestane sa...malinka je zlata, neplace, spinka, papa, kaka a hra sa...objavuje....a mimochodom, s nasimi pribuznymi nekomunikujeme, neznasaju nas takze som si ista ze ani malej nic dobre nepraju a nic..... 🙂

evickapooh
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinqa
18. jan 2011

neverim a to je maly obklopeny stale velkym mnozstvom ludi a nic sa nedeje..

norikk
18. jan 2011

verila som,ale akosi prestavam 😀 aj ma zacinaju rozcluovat podobne veci ako, ze dieta do jedneho roka sa nesmie davat pred zrkadlom, omg, hlupost jak traky

katkatt
18. jan 2011

neviem, ci urieknutie naozaj funguje a presne na akom principe, ale nechranim svoje dieta predmetom (napr. cervena stuzka), ktoremu by som ja (alebo niekto iny) pripisovala magicke vlastnosti a ani vselijake spominane praktiky by som nedovolila na svojom dietati ... ja sa zanho denne modlim a prosim o Bozie pozehnanie a ochranu... kazdy mame svoju slobodnu volu a moznost "niecomu" verit 🙂

daniela1974
18. jan 2011

pretri tvar ocuranou plienkou a neries komplexy ostatnych 😵 😵 😵 a kup cervenu snurku na kocik alebo pokrsti

barunka_1
18. jan 2011

tak ja tomu verim a nas maly bol urieknuty, obratila som sa na znamu, aby mi pomohla a povedala, ze na neho niekto zamerne posiela negat energiu, jednoducho nam zavidi, urobila co preto a zazrak, maly bol zrazu v pohode...urcite su zakerni ludia, ktori dokazu zneprijemnit zivot ludi...skus jej omocenou plienkou prejst po ociach a aj ich olizat, neviem v akom poradi, ale sestrin maly bol tiez urieknuty a toto pomohlo...

mija777
18. jan 2011

Mne sa raz stalo,že nám malá strašne zúfalo plakala,bez prestávky úplne šialene...plakávala aj kôli kolikám,ale toto bolo horšie.Už som nevedela čo robiť..bola napapaná,prebalená,masírovala som bruško a pod.Až ma napadlo,ako mi mama pripomínala,že si mám dať niečo červené do kočíka,aby mi malá nechytila "zoči".Vôbec som tomu neverila,aj teraz mám pochybnosti..ale keď som jej mokrou plienkou potrela čielko,do pár minút bolo po všetkom... 😕

nadja11
18. jan 2011

nie vsetko co sa NÁM nestalo je nemozne 😉
dava sa cervena snurka na ruku a ak je uz urieknute staci vraj pretriet ocikanou detskou plienkou cez tvaricku

zuzanocka
18. jan 2011

hmmmm. oficialne neverim, ale ked je zle-nedobre, veru malu aj pocikanou plienkou pretriem 😀

tanaja
18. jan 2011

hmmm....tak ja tomu popravde nerevim. ani som sa s tym casto nestretla. raz som pocula o takom pripade,ale vyriesilo sa to tymi ritualmi. mne to nic nehovori asi preto,ze mam povedcine veriace kamaratky s detmi a tie na take veci neveria. ale co si pamatam,tak znamy nam nadavali,ze preconemame cervenu stuzku na kocari. ale ja som nedala,preco,ked tomu neverim.

sakura77
18. jan 2011

😵 😵 😵 babyyyyyy
je vedecky dokazane ze male babo nedokaze este tak spracovat informacie z celeho dna,je to nanho vela,zvlast ked vidi rozne nove podnety-a to aj cudzich ludi napr... 😉 preto je z toho vykolajene,je to nervoveho povodu-to volekedy nevedeli,tak to pripisovali roznym"zoči" a podobne 😉 ale momentalne sme v 21.storoci uz 🙂 🙂 🙂
ale tak ak to niekomu ulavi na dusi,tak nech nanho da aj ocikanu plienku.... 😉

lenkaks
18. jan 2011

tak ja sa musim pripojit,mojj syn ma 2 roky a asi tak 2 mesiace dozadu sme prisli z prechadzky domov,stale plakal,plakal a plakal,napinalo ho,nemohol mi zaspat( bol prave vtedy cas na dopoludnajsi spanok) ,ked zaspal,kazdu chvilku bol hore,len plakal,klatilo mu ho....proste bol iny...nebolo to moje dieta...ani raz sa mu to este nestalo...napadlo ma tiez,ci niej urieknuty...pocula som to o tej ocikanej plienke...nastastie este nosi plienku,pouzila som to a on sa pol hodinku ani nepohol,bol ako mrtvolka...no hroza,nevedela som ,ze co...a potom sa zrazu postavil,ze mama a zacal sa hrat...no my sme s piatelom len cumeli...mne osobne sa to v zivote nestalo...ale priatelov otec mu vzdy robi "zoci" ked prideme z velkej rodinnej oslavy,ci navstevy...ze preventivne...tolko moj zazitok...

exupery
20. jan 2011

Neverila som,bola som skepticka voci takymto temam,az do chvile,kym som to nezazila so svojou malou.
Nela nikdy neplace,len ked sa udrie,spadne.Vzdy sa usmieva na kazdeho,nikoho sa nehanvbi,proste dokonale babatko.Asi pred mesiacom sme sli na prechadzku,bola v poriadku kecala si v kociku,pozerala po okoli.Sli sme cez pesiu...a zrazu z nicoho nic,starsny rev,krik hisak...nic nepomahalo,vzala som na ruky,ponukla chrumku-iym nikdy neodola,skusala sa s nou posadit komunikovat,nic...metala sa mi na rukach akoby maka zachvat,v krcoch.Dala som ju do kocika a utekala s nou domov,metala sa mi v nom,cela sa mi nasukala na spodok d fusaku,no uplne hroza,mala som strach...uz ked sme cakali v panelaku na vitah,mala taky zachvat,ze lapala po dychu,vyvracalo jej oci,vazne som sa strasne zlakla,muz na nas uz cakal.,pretoze ju pocul kricat,...doma som sa ju pokusala uspat v postielke,nic nepomahalo.
Tak som si spomenula na fintu s ocikanou plienkou.Dala som ju na postel,rychlo jej dala dolu plienku,zlozila ju a pocikanou stranou jej pretrela oci...v tom okamihu sa otocila na bok a tak ako bol,naha,zaspinkala,tvrdo.Tak bola asi pat minut,potom z nicoho nic otvorila oci a-ju hele-usmev a zacala kecat,akoby sa nic nestalo...
A odvtedy je to zase dokonale babatko.
Fakt som neverila ale po mojom zazitku...este aj mm sa triasol,ked ju videl,akoby ju nieco posadlo.