Dá sa depresia zvládnuť aj bez lekárskej pomoci?

leuskalejka
12. okt 2008

Chcem sa spýtať hlavne tých ktorí trpeli depresiou alebo úzkosťami či to dokázali zvládnuť aj bez lekárskej pomoci a bez liekov, ja trpím ai kombináciou oboch a trvá to už niečo vyše roka, ale bojím sa ísť k lekárovi...poraďte ako to zvladnuť asj bez ich pomoci,ďakujem za odpovede

sono2
12. dec 2013

@petraxy6
@grettka áno viem aj to robím. Svokre som povedala ráno po tel , že sa mi nepáčilo že tak naňho jačala. Povedal že aspoň skúsime cez plodný deň asi za dva dni. On totiž nevie že by mohol ostať na dlhu dobu impotenon má sex veľmi rád, ešte mi povedal veď že neostane bez chuti....V pondelok to bola katastrofa neviem fakt čo sa v oráva. Moje chudiatko.

grettka
12. dec 2013

@sono2 a to mas odkial, ze by mohol zostat impotentom??

petraxy6
12. dec 2013

@sono2 impotent z liekov? 😲 ee 🙂 Ja na vašom mieste by som si dala pauzu so snažilkovaním momentálne, resp. na to teraz ani nemyslieť...

grettka
12. dec 2013

to skor prestane mat chut na sex od unavy a vycerpania nez z liekov 😀 .. ale priklanam sa k nazoru
@petraxy6 , dajte si pauzu, nech sa chlap poriadne spamata a da dokopy

petraxy6
12. dec 2013

@sono2 nemôže mať strach zo zodpovednosti ak by bol otcom? 😕

sono2
12. dec 2013

@grettka že sa mu s tých liekov nepostaví ani sa neurobí keď sa už postaví. Berie citalopram 20mg . Ja keď som to čítala až mi zle prišlo že rok a viac...a to sa snažíme už rok. Ináč ďakujem. Som ani nevedela že cudzí ľudia takto poradia...je to milé

sono2
12. dec 2013

@petraxy6 veď píšem že hypochondria a ten stály stres. To nejako naňho doľahlo.
@grettka a svokra je krava jej tie primitívne reči svokor hneď povedal že im urobil starosti... On ostal ako vyplašené mača

grettka
12. dec 2013

@sono2 ja chapem, ze si precitas neziaduce ucinky liekov, ale v ziadnom pripade sa dopredu nestresuj! To ti nepomoze, ty by si mala byt teraz v klude, nech podporis muza, ja viem, lahko sa to hovori, ale uz len to by chybalo, aby si sa zacala plasit a stresovat este viac.

petraxy6
12. dec 2013

@sono2 a ako hypochonder sa predpokladám len teraz správa. ja som to zažila s exom. bol totálne vyplašený, mal komplet všetky vyšetrenia. na pohotovosť som s ním behala každý druhý deň. Najšťastnejší bol, keď ho hospitalizovali (to ako keby mi povedal. ahááá. som fakt chorý), ale ani tam mu nič nezistili a pustili ho ako fyzicky zdravého...mala som ho niekedy chuť zabiť a povedať mu do očí že mu nič nie je a že to je psychika...to ale bohužiaľ. to sa nedá 😝 potom až po nasadení AD cca po dvoch týždňoch to ustálo. sem tam dostal ešte PP hocikde z ničoho, ale vedel aspoň že ináč je zdravý. No ja som to vtedy nechápala, až kým sa to u mňa tiež nespustilo počas tehotenstva. čiže taký čo zažil PP vie skutočne čo daný človek cíti 😲 ja som už čistá aj od tbl. aj keď som si povedala, že ich radšej budem užívať do konca života, len aby som nemusela dostať ten stav znovu. Dá sa s tým potom pracovať aj bez tbl. 🙂

sono2
12. dec 2013

@petraxy6 teraz ho práve nebolí nič len tá hlava a má ten smútok ktorého sa nevie zbaviť a že takú hrču na hrudi.a že si čítal choroby teraz všetko priznáva... Dúfam., že sa toho rychlo zbavímee. Ináč je totálny robí trocha menej ale musí a vyzerá v celku dobre. Myslím vzhľad...

petraxy6
12. dec 2013

@sono2 tlak na hrudi - to je ono 😝 ale treba ho len ukľudňovať. treba zistiť príčinu čo to spustilo. 😔

sono2
12. dec 2013

@petraxy6 sme sa pohádali ale kvôli bežnej veci mi nechcel pomôcť upratovať a strašne vybuchol ale to nebolo prvýkrát. Ale teraz keď tak spätne pozerám trvalo to asi od leta už pred dovolenkou mal dojem že je hotový potom sme museli ísť a bol ok.ale to mal vtedy tu postatu zápal. Ale tá hádka to spustila. Myslíš., že to bude ok.? Čo pomáha.? Prečo tá hlava.? To bolenie.? Ct má až v januári...

bedrt
4. jan 2014

Nezvládam manželovu depresiu,lieči sa ale aj tak to u nas strašne škrípe,nevladzem stále počúvať debaty ako mu je zle a že za všetko môžem ja,hrozí nám rozvod

adrioska
4. jan 2014

@bedrt Preco dava vinu Tebe? Spytaj sa ho, ci sa chce rozviest, ci mu to naozaj pomoze...musite sa porozpravat...

bedrt
4. jan 2014

@adrioska vadi mu ze niesom rojko,ze vsetko riesim racionalne ,nase rozhovory vzdy koncia s tym ze ho nechapem,uplne straca zaujem o deti pritom ich velmi lubi,nasiel si butlavu vrbu ktora ho vraj chape viac ako ja,

miskaz
18. máj 2014

Vie mi niekto poradit dobreho psychologa v kosiciach prosim? 😒

samanta82
29. sep 2014

Ahoj.Ja už vyše 5.rokov bojujem s depresiou aj fobiami a úzkostami.Beriem každú chvilu iné lieky a tieto posledné mi tuším vracajú chut do života-konečne.Moj názor je že s depresiou rozhodne treba zájst k psychyatrovi.Tiež som skúšala aj ukludnit sa dýchaním ale ked na mna prišla taká úzkost že mi bolo na odpadnutie a tažko sa mi dýchalo,pomožu jedine lieky.Neriskuj že sa stane niečo v rodine alebo v tvojom živote príde tažká situácia a nezvládneš to ustát a v tom strese napr.vyskočiš z okna. Na všetkých sa vyser a mysli hlavne na to čo by bolo s tvojími detmi.Už koli nim ja osobne bojujem a nevzávam to.Držím palce. 😉

maruska3
20. jan 2015

@mikibe Neviem či je vhodné ponúkať produkty bez atestov práve tu...

dianockadianka
6. mar 2015
Používateľ dianockadianka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dianockadianka.

Ahojte. Dlhoročne som trpela depresiami, ktoré pramenili z toho, že som nebola spokojná vo vzťahu, v rodine..v práci... Dokonca som pravidelne užívala lieky.. koktejlík liekov na upokojenie aby som fungovala normálne.. Potom som si povedala, že stačilo. Zo dňa na deň. Nechala som vzťah, ktorý ma nenapĺňal, odišla z práce a od rodiny sa snažím mať triezvy odstup. Začala som žiť zdravo, vysadila lieky a je mi dobre.. po veľa veľa rokoch konečne dobre. Univerzálna rada asi neexistuje.. občas sa dá z depresie vykľučkovať aj bez liekov, občas sú jedinou možnosťou. Ja dávam momentálne prednosť prírodným produktom, zdravej strave..snažím sa mať správny režim. Ráno začnem zelenou kávou.. starám sa o 10 mesačnú dcérku, ktorá mi plnohodnotne vynahrádza robotu :D a večer sa snažím aspoň 30 min. cvičiť. Na "odstresovanie" používam minerálnu vodu! Predstavte si, že jedna fľaša Gemerky, ktorá má horčík a vápnik vás dodá viac "protistresového" horčíka ako nejaký výživový doplnik... Snažím sa nekomplikovať si zbytočne život, čiže ak môžem jednou ranou naplniť pitný režim a doplniť minerály, 🙂 držte sa!! a hlavne robte to, pri čom sa cítite šťastní 🙂

tama84
16. mar 2015

Mne veľmi pomáhajú SOS prírodné esencie.

focuss
17. apr 2015

Skúste to s postupnou zmenou myslenia, mne pomáha tento človek http://bitly.com/1b3UGVO , stiahnite si zadarmo aj e-book Najsilnejšie mentálne antidepresívum. Vrelo doporučujem!

natuska87
18. apr 2015

@leuskalejka Neda...

placem
20. apr 2015

Aj ja som si myslela ze depresiu vyspim, vyspavala som ju rok a stále som ju mala

monikajana
25. máj 2015

@samanta82 ahoj, môžeš mi poradiť ako bojuješ a depkou, úzkosťou a fóbiou? Vďaka.

samanta82
25. máj 2015

@monikajana liekmi a snažím sa byt viac medzi veselými ludmi a ked je naozaj zle,myslím na deti a bojujem koli nim 😉

monikajana
25. máj 2015

@samanta82 koľko už takto bojuješ?

rebeka1977
26. máj 2015

@monfat9 ahoj. netrap sa a nikrto sa netrapte. depresia je normalna choroba, jednoducho telo neprodukuje urcitu latku ktora je zodpovedna za to aby ste nemali depku a lieky tuto latku nahradzaju. Je to tak ako ked vam prestane fungovat stitna zlaza a potom musite brat cely ziviot lieky ako nahradu za chybajuci hormon. Bohuzial je to tak. Netvrdim ze je to nezvratne, ale netreba sa nad tym trapit, a hlavne chodit na pravidelne kontroly.