Exekúcia

stevo60
12. jan 2010

Dobry den vedeli by ste mi poradit ci exekutor moze vyzvu o zacati exekucie s mojimi osobnymi udajmi poslat aj mojim susedom ked byvam v bytovke

kaktusik007
23. jún 2013

@vefi89 ani nie... len to nie je take jednoduche a striktne ze tri roky a dost 🙂

su aj horsie kraviny u nas v zakonoch.... ved samo o sebe hovori aj fakt, ze obciansky zakonnik plati od roka 1964.. cize takmer 50 rokov !!!!! - a cely tento cas sa iba plata novelami.... Tak to potom proste aj tak vyzera 😀

victory1
25. jún 2013

@kaktusik007 Pred par rokmi som robila nejake veci pre Oddelenie hygieny pracovneho prostredia....zabili ma vykonavacimi vyhlaskami z roku 1957 a 1958... 😠 😝

madamm222
27. jún 2013

Chcem sa opytat ak mam z niekym uzavetu zmluvu o pozicani penazi
a chcem ho dat na exekuciu musim ho dat najprv na sud alebo staci ist za exekutoromm
Dakujem za odpovede

tin007
27. jún 2013

@madamm222 Je ta zmluva zaroven exekucnym titulom? Asi nie, takze ano, musis ist na sud. Treba poziadat sud o vydanie platobneho rozkazu.

kryznik
10. júl 2013

Ahojte vsetci
Chcela by som sa opytat ci by mi vedel niekto poradit.
S exmanzelom som sa rozviedla v r. 2006 BSM sme nerobili, počas manzelstva sme si zobrali pozicku z PSS a.s. ktoru slubil ze bude platit kedze si za nu kupil auto a pouzil peniaze v prospech seba. Slub splnal len ciastocne a ked v roku 2008(3roky po rozvode) prisla výzva ze nas učet sporiaci v PSS zatazil exekutor v sume 437 Eur pochopila som ze sa nieco deje tak som ho okamzite kontaktovala ex mi povedal ze je vsetko v poriadku, volala som aj do PSS aj tam mi pan povedal ze komunikoval s ex a ze je vsetko vybavene no nebolo lebo exekutor si stiahol nasporenych 438 eur aby seba uspokojil a tym sme mi porusili zmluvu s PSS a musime zaplatit celu sumu 3500Eur ale pocas tejto komunikacie prisiel papier o zatazenie sporiaceho uctu aj od druheho exekutora na sumu 42 283Eur ten uz si nemal co vziat tak obisiel naprazdno.
A tu zacina moj strach a problem presli 4roky ja som si vedoma dlhu voci PSS o ostatnom nemam ponatia co to je tych 42 000 len viem ze este v roku 2005 pocas nasho manzelstva poza moj chrbat robil so svojim znamim nejaky nekaly obchod s leasingovkou nic viac neviem on je ku vsetkemu lahostajny spolu uz nevieme ani komunikovat na dceru neplati 30 eur mesacne tam je tiez na neho uz exekucia
Ja som momentalne v hmotnej nudzi nemam ziaden majetok a privyrabam si na dohodu, pred rokom a pol som si nasla priatela s ktorym by sme chceli aj planovat spolocnu buducnost chceli by sme si spolu kupit domcek tych 3500 sme schopni zaplatit ale bojim sa ciastky 42 000eur to si v ziadnom pripade nemozeme dovolit moze to exekutor vymahat odomna a zobrat nam potom domcek, ked nikde nefigurujem na zmluvach islo to vsetko poza moj chrbat a vlastne do dnes neviem oco konkretne slo, alebo uz do smrti sa nebudem moct postavit na nohy a budeme aj s dcerou znasat utrpenie ktore nam sposobil moj ex
Poradte ak niekto viete
Trosku som sa rozpisala ale som zufala 😢
Pekny den

victory1
10. júl 2013

@kryznik Po rozvode ste si nevysporiadali BSM? Nemas dohodu kto, aky majetok z BSM dostane a kto aky dlh - pozicke preberie? Ak mas, pozri si to...

kryznik
10. júl 2013

Nie nemám BSM v príspevku to je spomenuté a to je práve ten problém. Teraz viem že som urobila veľkú chybu ale čas sa už nedá vrátiť preto sa pýtam či exekútor môže žiadať odo mna aj to o com absolútne netuším

vefi89
11. júl 2013

@kryznik ten účet, to je aký? tvoj, alebo len ex? či spoločný? a exekútor kontaktuje priamo teba, či máš len zaťažený ten účet?

kryznik
11. júl 2013

Ahoj vefi
ucet uz nieje ziaden to bolo v stavebnej polovica splatky isla na sporiaci ucet a polovica splacala uver. Vzhladom ze prvy exekutor stiahol celu nasporenu ciastku tym sa porusila zmluva v PSS a tak musime splatit celu sumu 3500 to mi je jasne to je spolocny dlh pre PSS ale mna trapi ta druha cast co neviem co konkretne je tych 42 000 eur. Nie nikto ma nekontaktoval ale je to casovana bomba a moze kedze v roku 2008 exekutor c.2 chcel tie peniaze ale prisiel neskoro. S priatelom chceme ist do domu moze nam potom na ten dom siahnut ak tam budem spoluvlastnicka?
Dakujem

googwife
23. júl 2013

Ahojte potrebovala by som poradiť ohľadom exekúcie.
Môj priateľ bol dlžný na výživnom cca 2000eur všetko sa to vyplatilo presne pred rokom čiže v Júli 2012. Po 3 mesiacoch (oktober 2012) sme boli za exekútorom kedže exekúcia stále prebieha tak sme podali žiadosť na zastavenie kedže je exekúcia vyplatená a výživné sa platí v plnej výške. No počkali sme do Februára 2013 kedže sa nič nedialo tak sme zašli za exekútorom že teda čo sa deje. Ten povedal že je to na súde a že máme čakať tak sme sa boli spýtať aj na súde že v akom je to stave no bohužiaľ pani nevedela nič, že si máme poslať písomnú žiadosť. Písomnú žiadosť o stave exekúcie sme posielali asi začiatkom Marca 2013 a ešte stále nič. Ja neviem či tam mám napísať znovu, alebo ako máme dalej postupovať. Ide hlavne o to že výživne sa musí posielať cez exekútora samozrejme plaíme aj trovy cca23eur a je to celé zdlhave. Ako máme teda dalej postupovať? dakujem za rady 😉

tykat
23. júl 2013

@kryznik jemine, to si sa radsej mohla nerozviest ale vysporiadat si BSM...no nic uz nenarobis.

Ak by bola pravda tych 42tis. tak by som sa snazila na Tvojom mieste nic nevlastnit, nevydavat sa za priatela. V dome si dat akurat ako vecne bremeno pravo dozivotneho byvania pre seba a dceru, pripadne tvoju cast napisat na dceru (aj ked neviem ci aj na jej majetok nebude mat exekutor dosah). Blba situacia, ked ani nevies o co ide.
No a hned si dat vysporiadat BSM lebo ten píííp ešte môže nabrať úverov do aleluja.

kryznik
23. júl 2013

neviem ci nahodou BSM sa da spravit maximalne do troch rokov od rozvodu a to uz preslo takze asi nic a samozrejme ten dom budeme zatial riesit tak ale nechcela by som do konca svojho zivota takto zit chcela by som sa opat postavit na nohy ale aj tak vam dakujem za rady ☹

muska251
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zvolsiinylogin
8. mar 2014

@andzi ahojki,vies mi poradit? mam jednu hrozne velku exekuciu, u malika v ziline, stahuje si z dochodku invalidneho 20 eur, a bude az do roku 2016...ide o to, ze moj otec mu zaplatil za vyrubene trova vyse 800 eur, a malik ze si ich dal do vrecka a ja tie trovy zas splacam spolu s exekuciou...neviem, ako mam postupovat....a este, preco exmanzelka mojho snubenca neplati exekucie, ktore su z dlhov, ktore zobrali spolocne na prezitie? a ona si v sucastnej dobe moze brat dlhy a on ich musi splacat? dik...

zvolsiinylogin
8. mar 2014

@tykat ahoj, mozno budes vediet....moj snubenec pocas prveho manzelstva nabral dlhy na prezitie...teraz ma samych exekutorov, a moja otazka...preco exmanzelka nesplaca dlhy? od svokry viem, ze ona dlhy robi aj teraz, ale ze on ich musi splacat...ona moze? zda sa mi to divne...

nicolascage
25. apr 2014

dobry prosim vas kto mi poradi mam exekuciu a chcem poziadat o jej pozastavenie ,sekretarka exekutora mi ale poradila ze mam poslat im ziadost o pozastavenie exekucie a oni to poslu na sud ale pocula som ze sa to posiela rovno na prislusny sud tak ako je to vlastne hm ? ☹

maminka748596
9. máj 2014

Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať, akú sumu mi musí nechať exekútor ak som vydatá a mám dve deti?

6kristinka9
23. máj 2014

chcela by som sa opytat ci moze exekutor siahnut na dve tretiny s platu pri plate 420eur

lutia
26. máj 2014

@6kristinka9 ak je dlzny socialnej alebo zdravotnej poistovni tak ano v inych pripadoch 1/3

06zuzina04
6. aug 2014

ahojte prosim chcem sa opýtať. Byvala som v podnajme v rodinnom dome z malou. Stale tam bol nejakz problem z vodou no ked sme majitelovi volali neriesil to. konecne sme odtadial odisli . Najomne mam vyplatene no on velice za mnou dosiel ze mu dlzime 350 euro na energiach a to som tam dokopy nebola. tak som mu povedala ze jednoducho to neexist aby tam bol taky nedoplatok.teraz sa mi vyhraza exekutorom a prirazkami na dlh.neviete mi poradit co mam robit? alebo na zaklade coho to vie dat k exekucii.popripade jak sa viem branit uz som zufala :(

veronika99999
7. júl 2015

Dobry den chcela by som sa opytat zojem v zahranici a pred nejakov dobov som sa dozvedela ze ma doma na slovensku na mojom trvalom pobite hladala policia pretoze neodpovedam zo sudu na listy ze mam dlzobu za telefon a teraz neviem ako mam postupovat dalej lebo by som chcela ist na dovolenku ale mam strach co potom dalej lebo nemam s tym zoadne skusenosti preto by som vas chcela poprosit o radu Za odpoved vopred dakujem

masaryk11
12. júl 2016

Zdravím prosím vás mám takú otázočku. Pred mesiacom sme si poziadali úver zo pss stále odkladáme nejaké papiere a dnes mi prišiel od exekutora papier na zaplatenie 500eur. Úver už mi nedajú?? Zrušia to? Neviete?

natalym
12. júl 2016

@masaryk11 Nerieš a uvidíš. Ale rátaj, že Ti úver nedajú.

mykky
6. okt 2016

Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Ak má otec nejaké nesplatené pohľadávky a finančne ich nemá ako splatiť, nevlastní nič okrem osobného účtu, môže exekútor stíhať mňa alebo inú blízku rodinu? A ak mu zablokujú účet, nechajú mu čiastku aspoň na životné minimum? Ďakujem.

natalym
7. okt 2016

@mykky Nie.

velryba444
17. okt 2016

Viem mi niekto povedat,odkial vie exekutor,ze si dlznik otvoril ucet v banke,to akoze taketo informacie poskytuju banky o svojich klientoch? To zato im platime nemale peniaze za vedenie uctu?

natalym
17. okt 2016

@velryba444 Áno vie. Banky sú povinné byť súčinné.

velryba444
17. okt 2016
velryba444
17. okt 2016

@natalym banky maju akoze zoznam vsetkych dlznikov a ked si niektory z nich otvori ucet tak volaju exekutorovi,tak si to myslela?

natalym
17. okt 2016

@velryba444 Tak to presne neviem. Sorry.