Exekúcia

stevo60
12. jan 2010

Dobry den vedeli by ste mi poradit ci exekutor moze vyzvu o zacati exekucie s mojimi osobnymi udajmi poslat aj mojim susedom ked byvam v bytovke

hga
12. jan 2010

nie, preco by to robil?

asi mas na mysli UPOVEDOMENIE o zacati exekucie.

stevo60
autor
12. jan 2010

ano mas pravdu exekutor poslal susedom upovedomenie lebo vraj su spolumajitelia spolocnych priestorov a musia o tom vediet to rovno mohol dat aj do markizy aby vsetci o tom vedeli /upovedomenie obsahovalo aj moje osobne udaje,ciastku....... skratka vsetko/

hga
12. jan 2010

ide dat do drazby tvoj byt ?

mimo temy: coskoro pochopis ze exekutor je maly boh ktory moze vsetko. na slovensku je to tak.

kaktusik007
14. jan 2010

stevo60 - ano, exekutor postupoval spravne... v zmysle zakona 182 myslim z roku 1993 (nie som si ista, mozno 1992 - ono ak mas akykovlek list vlastnictva tak tam mas uvedene ze na byte je tarcha v zmysle tohto zakona) je na kazdom jednom byte v bytovom dome uvalena tarcha v prospech ostatnych majitelov bytov v danej bytovke.... je to v zakone na ochranu vsetkych, ad jeden, kvoli vlastnickym pravam spolocnych priestorov, ad dva, kvoli platbe za uzivanie bytu....

zjednodusene vysvetlenie:
- mam byt v bytovke s desiatimi bytmi... s tymito bytmi spolocne platime uhradu tepla, plus ohrev vody teplarenskej spolocnosti.... jeden majitel bytu si vsak neplni povinnosti a neplati preddavky..... no ostatni deviati musia uhradit teplarenskej spolocnosti dodavku vsetkeho tepla a teplej vody, aj za ten desiaty byt, lebo inak by teplarenska spolocnost teplo prestala dodavat.....
a tak ten jeden majitel je akymsi "prizivnikom" na ostatnych majiteloch... a tak tito ostatni maju v zmysle tejto tarchy a tohto zakona moznost dat na tohto majitela exekuciu, aj predat jeho byt, a vyrovnat si tym svoju pohladavku - teda dostat od neho peniaze, ktore im deviatim preukazatelne dlzi....

snad som to nevysvetlila zlozito a je ti to jasne 🙂 takze.. je spravne, ak susedia vedia, ze mas problem s exekuciou, pretoze v podstate su ohrozene aj ich peniaze.....

hga, exekutor moze len to, na co ma narok.... podla mojej praxe vela ludi dlabe na vyzvy, neprebera postu do vlastnych ruk, a ked od nich niekto nieco ziada a oni tu pohladavku nepovazuju za opravenu, tak to proste iba odignoruju a nechaju tak..... tak je potom logicke, ze druha strana da sudu tu svoju pravdu, ludia pozeraju na vydany platobny rozkaz ako teliatka na nove vratka, odvolat sa nestihnu, a hla.... mame zrazu sudny prikaz s vyznacenim pravoplatnosti, alebo mame predbezne opatrenie...... je to chyba iba a iba tych ludi..... a potom su este taki ludia, ktori naozaj maju zavazky a na ne kaslu a kde exekucia je naozaj jedinym sposobom z nich tieto zavazky dostat....

a stevo60, absolutne ta nelutujem, ze susedia o tom vedia.... ved ked je na teba uz exekucia, isto to s tebou riesili minimalne pol roka, ak nie rok..... a aj o tom to je, vsetci budu vediet, vsetci si na teba budu davat pozor... pretoze si neplnis zavazky... hold, krute, ale mozes si za to iba a iba ty!

hga
14. jan 2010

kaktusik007: ty budes asi vestkyna ked z 2 viet ktore steve napisal dokazes napisat cely roman o tom aky je to gauner, podliak, neplatic a ze si za vsetko moze sam.

kaktusik007
14. jan 2010

hga: ja som sa o nom nevyjadrila ze je to gauner, podliak a neplatic.... to su tvoje slova... ja som povedala iba to posledne, ze si za to moze sam, a za tym si stojim

kazdy si moze iba sam za to, ze nechal veci dojst tak daleko, aby doslo uz k samotnej exekucii... pretoze exekucia je posledny pravny krok na vymahanie, ktoremu musi predchadzat sudne rozhodnutie.... a teda patricna korespondencia s dotycnym.... a to, ze to niekto zanedbal, je proste iba a iba jeho vina, nikoho ineho

neda sa poslat na niekoho exekuciu len tak, ze ja si zmyslim.... ak chcem na niekoho tu exekuciu dat, musi to ist na sud, a druha strana bude vyzvana, aby sa k tomu vyjadrila!!! ale ked to premeska.... hold, kto iny za to moze???

hga
15. jan 2010

kaktusik007: to co pises su tak trochu polopravdy.

dobre vies ze ak maju manzelia BSM tak moze prist exekutor aj bez toho aby prebebol sud s druhym manzelom. tak isto nemusi prebehnut ani sud ale jeden manzel moze spisat exekucnu notarsku zapisnicu. takychto veci je viac a ani sa nemusis dozvediet ako a uz moze prise exekutor.

preto sa neda povedat ze kazdy kto ma exekuciu si to zasluzi lebo je delikvent a neplatic. ale tebe to zjavne vyhovuje takto pausalizovat kazdeho kto ma problemy.

jahodka35
15. jan 2010

katusik007 nemas pravdu ani v tom, ze exekutor alebo sud alebo ktokolvek so mnou komunikoval a ze som napr. ja nepreberala svoje zasielky a dlabala na to. Zdaleka nie som jedina, ktorej sa stal tento pripad:

11.01.2010 na postu k mojim rodicom prislo upovedomenie o zacati exekucie z dopravneho podniku, do schranky mi vhodili listok 13.01.2010. Okamzite som si ho isla prebrat pretoze som clovek, ktory pracuje v banke a velmi dobre viem, ze tieto veci netreba nechavat zajst takto daleko. Zacatie exekucie bolo na zaklade vydaneho platobneho rozkazu z roku 2001!!!!!!!

Po prve nie som si vedoma, ze by ma v tom case chytil revizor, skutocne nie, bola som v tom roku po materskej a som si na 100% ista, ze som vtedy mala elektricenku.

Po druhe mi neprisiel ziadny platobny rozkaz, absolutne ziadna korespondencia, hoci byvam inde, trvaly pobyt som mala vedeny u rodicov, moji rodicia su v tomto strasni poctivci a nikdy by mi nevyhodili listok z posty ako ani ja nie. Zarazajuce je, ze teraz si ma exekutor po 9 rokoch najst vedel, ved je to stale ta ista adresa.

Po tretie som sa chela odvolat, len za odvolanie musim zaplatit 66,- EUR a po zhliadnuti roznych tem na internete k tomuto problemu som usudila, ze ved 192,- EUR nie je az tak vela, tak to radsej zaplatim, tak ako urobili vsetci predo mnou, pretoze sa aj tak nevyhadam, na pravnika nemam. Aj ked kamaratke sa stalo to iste, vraj isla elekrickou, ktoru v zivote nepouzila, prislo jej to po 8 rokoch, rovno jej to ako zivnostnicke stiahli z uctu bez akehokolvek oznamenia.

Takze ako pise hga, exekutor je maly boh, so mnou sa bavit nebude, nemam sancu sa obhajit, hlavne ze pani sa nabalia, po tych rokoch su tam slusne sudne trovy, odmena exekutorovi atd....... My v banke, klientov obvolavame, piseme im, proste vsemozne sa snazime skontaktovat a tymto panom len vyhovuje dlha cakacia doba, aby potom mohli zautocit. Tam uz to ide potom rychlo, hned mi aj zablokovali ucet a siahli na majetok...

Jedine, co mi ostava je skusit este ist na dopravny podnik, aby mi dali potvrdenie, ze nie som ich dlznikom, snad to do buducna pomoze...

ekka321
15. jan 2010

kaktusik007 to ty kde zijes v akom state??

ZE SA NEDA??? (neda sa poslat na niekoho exekuciu len tak, ze ja si zmyslim.... ak chcem na niekoho tu exekuciu dat, musi to ist na sud, a druha strana bude vyzvana, aby sa k tomu vyjadrila!!! ale ked to premeska.... )

exekucia na SR si robi co chce, sama som si vyskusala na vlastnej kozi........... im velmi vyhovuje ze ta niekolko rokov "nevedia" najst, vsetky sudy prebehnu bez teba a huuups akoby zazrakom ta jedneho dna OBJAVIA a ty stale byvas na jednom a tom istom mieste.....takze nejde o ziadne nebreberanie zasielok, nedostavenie na sud na zaklade vyzvania.... a ani nic podobne....

nibiru
6. apr 2010

jahodka35 zbytocne pojdes na dopravny podnik ten stym nic nema ☹ oni po 30dnoch pohladavku postupuju exekutorovi a viac sa tym nezaoberaju mala som ten to isty problem a hlavne stym ze viem ze som mala priklad za obdobie 5rokou 7pokut (tak som sa na sude dohodla aj to bola nahoda ze bol sud pretoze ma niekto omylom v praci odhlasil z socialnej poistovne tak sudca vyticil sudne pojednavanie za 1pokutu)tam som sa dohodla na splatkovom kalendari ktory mi schvalili (bola som dlhodobo pn)potom som po splateni volala panovi exekutorovi chovancovi z ba že by som sa chela dohodnut na splatkach za tie ostatne neochotny pan ktory pomne zacal ziapat a nic som nevybavila tak som mu oficialne poslala 2ziadosti o splatkovi kalendar ziadna odpoved tak som mu zacala dobrovolne posielat po 500sk asi po 3rokoch som mu znovu volala potom ci mi dosiel papier o dalsej pokute o ktorej nic neviem pretoze mam vodicak a vtej dobe som urciteuz mhd nejazdila tak sme sa to rozhodli riesit sli sme osobne za panom chovancom a skoro sme odpadli vsetky spisi mal v bananovych krabiciach az po strop a zase neochotny stary pan akoze jeho zamestnanec ktory zacal po nas ziapat ako psychopat tak mu priatel zo zvisenym tonom vysvetlil ze dobrovolne mu na ucet kazdy mesiac posielam peniaze a potrebovali by sme vediet kolko este mam splatit mi pan povedal ze on mi to zistit nevie a ako som si sama dovolila platit tie pokuty nie aby bol rad 🙄 tak sme si dali zavolat priamo pana chovanca ktory nas odignoroval na druhy den sme tam sli znovu uz tam bol iny zamestnanec mlady pan ochotny mi vypisal co mam splatene a co nie a zrazu bolo zo 7pokut 15skoro som odpadla dal mi cisla spisou a poslal ma na sud ze do nich mozem nahliadnut .....aj sme boli boli tam cisla spojov ktorymi som nikdy nesla a kedze ziadny doklad pri pokute nepodpisujes nemas ako dokozat ze si tym spojom nesla ak si dostala 1pokutu revizor si moze tvoje udaje opisat aj 5krat a ty si nepomozes nemas ako pretoze jediny doklad pre teba o pokute je modry papierik na ktorom je cislo spoja,datum,cislo revizora nic viac....nikde ziadne oficialne podpisi (po rozhovore znameho ktory robil kedisi revizora mi sam povedal ze ano robi sa aj to kedze oni su plateny aj od poctu pokut )takze mi neostava nic ine len splacat!!!a stymi zasielkami ja som osobne vsade nahlasovala zmenu korespondencnej adresy no uz sa mi stalo ze mi nieco neprislo a ked som volala na prislusne miesto mi povedali ze mi to poslali na staru adresu hoci neviem s akeho dovodu ked som ju prehlasovala teraz radcej platim 3,30€ kazdy mesiac na poste za preposielanie posty 🙄

kristinka4m
6. apr 2010

Ahojte.
Prosiím vás ak by ste mi niektorá vedela poradit bola by som velmi vdačná.
Môj kamarat ma na krku exekútora dlh je cca 1500eur, v momentalnej dobe je nezamestnaný nejak sa mu nedarí najst prácu Pred približne rokom bolo dedičské konanie ohladom jeho starých rodičov jedna sa o starý dom a kus pozemku. Jeho stará mama mala 5 deti, všetci sa toho vzdali až na jednu sestru ktora by chcela dom zrekonštruovat a predat, len s tym nesuhlasi jeho otec ktory chce nechat dom pre svoju dceru. No ale to nie je ten problem teraz prislo kamaratovy upovedomenie od exekutora že mu chce zobrat, alebo nejak zatazit 1/32 , lenže ešte sa na sude vedie spor čiže dedičske konanie ešte nie je ukončene, tak by som mu chcela nejak pomoc velmi ho trapi že to takto postihne rodinu a na zaplatenie dlhu nema .Čiže moja otázka je či sa s tým dá ešte niečo robit?, čítala som si celu temu bolo tam pisane aj o odmietnuti dedičstva, len v tomto pripade je už asi neskoro či? a ešte mu exekutor pisal ze nesmie majetok previest na inu osobu alebo ho inak zatažit. A ak by sa s tým nedalo už nič robit tak ako by to asi pokračovalo dalej?
Píšem to asi dost chaoticky ale podstata veci tam je tak ak by mal niekto nejaku skusenost, alebo vedel poradit budem velmi vdačna dakujem za akukolvek odpoved.

nibiru
8. apr 2010

no nech sa skusi dohodnut s exkutorom na splatkovom kalendari nech mu vysvetli situaciu (zaplatit to ale bude musiet)lebo inak sa moze stat zehned ako prebehne dedicke konanie jeho cast dedictva ponukne na odpredaj rodine ak neuspeje 3osobe ☹

vodicka75
15. apr 2010

Dobry den, vedeli by ste mi poradit?
Volala mi mamina, ze mam na poste list od sudneho exekutora, nebyvam s nou uz niekolko rokov a volam sa inak /som vydata/, volala som exekutorovi a povedali mi, ze sa to tyka neuhradenej pokuty za jazdu na cierno v MHD z r. 2000 /este ako studentka/. Som si vedoma, ze som ju uhradila, ale neviem zatial vyhrabat doklad o uhrade, je to uz 10 rokov a mozno ho ani nenajdem. Teraz mam zaplatit vyse 200 Eur za penale a hrozi mi, ze mi zablokuju ucet /uz vedia moje meno za vydata/. Doteraz som vsak nedostala ani na staru adresu ziadnu vyzvu na uhradu, je to mozne, aby sa to takto vysplhalo, bez predchadzajuceho vyzvania? Otazka je, ak mi dali nejaku lehotu na uhradu, pocita sa od prevzatia ich listu alebo nie? Este som si list neprevzala, byvam v inom meste. Ak by som ju nahodou nestihla, co mi hrozi? Dakujem za radu.

vodicka75
15. apr 2010

...este dodavam, ze som nebola k ziadnemu sudnemu konaniu prizvana, zevraj sa to casto robi, takze netvrdila by som, ze je to len chyba ludi,...mozem ziadat exekutora o potvrdenie, ze mi zasielali vyzvy? za co si uctuju naklady, ked vo vztahu k ludom si neplnia svoje povinnosti, ved to je ako v Kocurkove, som nastvana 😠

tin007
15. apr 2010

vodicka75 moze prebehnut sud (uf, je uz neskoro, nemysli mi to, podava sa zaloba o vydanie platobneho rozkazu), ktory sa kona bez ucasti (osobnej) oboch ucastnikov. staci, ked zalobca zasle podklady a prislusnu zalobu na sud a ak sud uzna, ze su doklady postacujuce (co je v pripade dopravneho podniku zvycajne), tak vyda rozsudok, ktory zasiela obom stranam. ak si ho niektory z ucastnikov neprevezme, resp. v lehote 15 dni od vydania rozsudku namieta, musi sa zalobca obratit na okresny sud a podat zalobu tam. ku konaniu pred okresnym sudom su prizvani uz aj zalovani, pripadne svedkovia. v pripade,ak by si si rozsudok prevzala a nenamietala v lehote 15 dni, nadobudne pravoplatnost a zalobca moze poziadat sud o vydanie exekucneho titulu, toto postupi exekutorovi, ktory bude dlznu sumu od teba vymahat.

tin007
15. apr 2010

Moja rada, rychlo hladaj ten doklad o uhrade! Ako si to platila? Ak prevodom cez banku a ucet je este stale zivy, vie ti banka vytlacit vypis s transakciou, ak to bola uhrada postou a vies na ktorej poste si to platila a priblizne kedy, tak ich treba poziadat o potvrdenie.

vodicka75
16. apr 2010

tin007, dakujem za odpoved, akonahle som sa snazila s exekutorom spojit a v dobrej viere som povedala moje sucasne meno a kde byvam, hned v ten den mi zablokovali ucet v banke (su sikovni), z ktoreho som chcela vybrat peniaze na uhradu, no strasna sranda 😀 😠 pritom postu som si este neprevzala, pojdem zajtra doobeda do rodneho mesta aj so sobasnym listom, inak by mi ju ani nevydali, a ked nenajdem doklad o zaplateni pokuty, budem musiet platit aj penale, uz som sa dovolala, ze mozem aj osobne, cash a vydaju mi potvrdenie na odblokovanie uctu...rada pre vsetkych, ODKLADAJTE SI VSETKY POSTOVE POUKAZKY a INE DOKLADY O UHRADE aspon 10 ROKOV !!! aby ste neboli prekvapeni, aka ciastka sa zobrazi, uz som pocula od kamosky, ze aj jej bratovi sa stalo nieco podobne v Orange, ze mal malu sumu doplatit pri prechode z pausalu na kartu, prisla mu info. o niekolko rokov, aj s peknym penale 😒
No, uvidim, ako dopadnem v pondelok, lebo v banke mi povedali, ze exekutori su velmi akcni, co sa tyka blokovania uctov, ale odblokovanie trva aj 2-3 mesiace /aj ked maju pohladavku uspokojenu/.

vodicka75
16. apr 2010

...a na ziadny sud som nebola pozvana, aspon o tom neviem, na staru adresu mi nic na moje meno neprislo...az toto 😒

vodicka75
16. apr 2010

Este chcem dodat, ze manzelov kolega dopadol podobne ako ja pred niekolkymi rokmi, t.j. v 10 roku od vyrubenia pokuty mu prislo oznamenie od exekutora a ziadne oznamenie o konani sudu apod., zevraj je to "specialitka" exekutora/ov pre MHD v Bratislave.

andzi
17. apr 2010

vodicka, exekútor nemôže v žiadnom prípade konať bez tzv. exekučného titulu! Exekučným titulom je buď právoplatný platobný rozkaz, ktorý ti však musel byť doručený do vlastných rúk alebo roszdok. Ak však tvrdiíš, že si platobný rozkaz zo súdu nedostala, tak sa zrušil a súd vo veci vytýčil pojednávanie, na ktoré si určite bola predvolaná, ale predvolanie si neprevzala, tak sa konalo v tvojej neprítomnosti. Ak ti prišla zo súdu doporučená zásielka a ty si nebola doma, písomnosť sa uložila na pošte a mala si si ju prevziať. Všetky tieto skutočnosti si môžeš ľahko overiť tak, že si zájdi na svoj okresný súd (podľa bydliska - toho starého) a tam si žiadaj na nahliadnutie spis, v ktorom sa o pokute konalo. Teraz, keď je už rozsudok právoplatný, je už neskoro, exekútor vymôže celú čiastku. A aby si vedela, prečo je "pokuta" taká vysoká - máš v tom pokutu, úroky z omeškania, súdny poplatok, trovy právneho zastúpenia advokáta Dopravného podniku a napokon trovy súdneho exekútora. Odporúčam ti pokutu čím skôr zaplatiť.

tin007
17. apr 2010

andzi vodicka pisala,ze zasielka je este na poste. otazka je, ci je to uz predvolanie z okresneho sudu, alebo je to rozsudok vo veci vydania platobneho rozkazu pre dopr. podnik. no nic, vsak ide si to (tusim dnes) prevziat, snad sem napise, co je v tej zasielke. ozaj, a ak by to bol uz rozsudok a ona by nasla ten doklad o uhrde (resp. by jej ho banka,ci posta vydala) ako moze ziadat zrusenie rozsudku (ak by to bolo po nadobudnuti pravoplatnosti?

andzi
17. apr 2010

tin, prepáč, ale vyjadruješ sa dosť neodborne, čo môže dotyčnú užívateľku dosť pomýliť. Písala, že má na pošte list od súdneho exekútora, takže to predsa nemôže byť predvolanie na súd!!!! Bude to upovedomenie o začatí exekúcie, proti ktorému môže podať do 14 dní námietky, ale ti situáciu neriešia. Ak je už v exekučnom konaní, moja rada jednoznačne znie: ZAPLATIŤ. Čím skôr, tým menej to bude stáť.

tin007
17. apr 2010

vodicka prepac, ze ta matiem, pisala si totiz sudny exekutor a ja som to zobrala tak, ze je to zasielka zo sudu a potom som sa uz k tvojmu popisu nevracala.
andzi, este raz otazka (ak chces odpovedat): co v pripade, ak si teraz prevezme obsielku od exekutora, trovy uhradi a dodatocne najde/ziska doklad o uhrade pokuty z r. 2000 (alebo kedy to bolo)?

milhaus
17. apr 2010

baby čo nam môžu pri exekucii z bytu vziat a čo nie? odpisujte do ip

deni80
17. apr 2010

Ahojte. Zijem uz dlhsie v zahranici. Minuly tyzden mi prisla zasielka z Okresneho sudu, ale nemam si ju moznost vybrat, takze ani sancu zistit, co v tej zasielke je. Neviete mi poradit, na koho sa mam obratit? Dakujem

andzi
17. apr 2010

tin, už sa nedá nič robiť, aj keby doklad o úhrade našla, rozsudok je právoplatný a nenapadnuteľný. Takže treba si len vziať ponaučenie do budúcnosti, že nepreberať zásielky zo súdu je na škodu.

milhaus, toto fórum je verejné a neslúži na poskytovanie súkromných právnych rád do IP. Exekúcii nepodliehajú podľa Exekučného poriadku:
Z exekúcie sú vylúčené
a) bežné súčasti odevov, bielizeň a obuv,
b) nevyhnutné vybavenie domácnosti, a to posteľ povinného a členov jeho rodiny, stôl, stoličky podľa počtu členov jeho rodiny, chladnička, sporák, varič, vykurovacie teleso, palivo, práčka, periny a posteľná bielizeň, bežný kuchynský riad, rádioprijímač,
c) domáce zvieratá s výnimkou tých, ktoré slúžia na podnikanie,
d) veci povinného slúžiace na plnenie jeho pracovných úloh alebo na podnikanie do výšky 10 000 Sk,
e) zdravotnícke potreby a iné veci, ktoré povinný potrebuje vzhľadom na svoju chorobu alebo telesnú chybu,
f) veci, na ktoré sa poskytli dávky sociálnej pomoci alebo peňažné príspevky na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia
g) snubný prsteň a obrúčka,
h) hotové peniaze do sumy 3 000 Sk,
i) študijná literatúra a hračky.

deni80, možností máš viacero, predovšetkým písomne splnomocni nejakú blízku osobu v SR alebo advokáta, aby ťa zastupovala na súde v predmetnej veci a táto osoba alebo advokát pôjde nahliadnuť do súdneho spisu a tak zistí aj obsah tebe adresovanej zásielky. Neprebratím zásielky si len poškodíš. Druhá možnosť - písomne súdu oznám, že žiješ v zahraničí a na akej adrese, nech ti zásielky doručujú tam.

vodicka75
17. apr 2010

Tak uz som si dnes prevzala postu od exekutora, je to upovedomenie o zacati exekucie na zaklade poverenia vydaneho okresnym sudom v mojom rodnom meste z januara 2010, na pojednavanie som nebola predvolana ani nijak inak upovedomena, az teraz. Mozem do 3 dni od prevzatia posty u exekutora vzniest namietky. Paradoxne je, ze uz 2 dni pred prevzatim zasielky mi bol zablokovany exekutorom ucet v banke, co si myslim, nemal na to pravo, lebo oficialne som o tom nebola informovana /info. o prevzati zasielky nemal/. V tomto upovedomeni o zacati exekucie nie je absolutne nic o tom, kvoli comu je zacate /len pre koho - Dopravny podnik, a.s/ a ze bolo vydane okresnym sudom/, takze vobec z toho neviem vycitat, aku nezaplatenu pokutu maju na mysli, v ktory den som jazdila na cierno, kedy mi zaslali upomienku o nezaplateni pokuty,.../.
Neviete nahodou, ake pravo mam ja? Mam pravo pred tym, ako by som zaplatila teoreticky vsetky trovy, ziadat exekutora, aby mi on odovzdal rozhodnutie okresneho sudu na vykonanie exekucie /v nom by mali byt snad blizsie udaje/? Ak najdem doklad o zaplateni pokuty a odovzdam ho exekutorovi, musim napisat nejaku oficialnu ziadost o ukoncenie exekucie alebo staci nechat si potvrdit prevzatie dokladu o zaplateni? Dakujem za radu.

andzi
17. apr 2010

vodicka, no tak som mala pravdu, že je to upovedomenie o začatí exekúcie. Takže takto: exekútor má právo ti účet zablokovať už teraz, je to tzv. zabezpečovacie opatrenie, aby si peniaze na účte "neupratala". Takže v tomto smere exekútor postupuje správne a robí to tak každý exekútor. Lehota na podanie námietok je 14 dní, nie 3 dni. Takže ak nájdeš ten doklad, že si pohľadávku oprávneného splnila, urýchlene podaj námietky proti exekúcii a mala by si byť úspešná. Ak námietky podáš, bude o nich rozhodovať súd, nie exekútor. Ak ich nepodáš, po 14 dňoch ti exekútor okamžite stiahne z účtu celú sumu.

vodicka75
17. apr 2010

andzi, ja som naozaj ziadnu postu o sudnom pojednavani nedostala !
Toto sa stalo viacerym ludom, ze o sude nemali ani potuchy a prislo im oznamenie o exekucii. Je to protipravne?
V pouceni je uvedene, ze mozem podat namietky proti exekucii, musim zaplatit sudny poplatok aspon 6% z vymahanej sumy, najmenej 66 Eur, najviac 16 596,50 Eur. Namietky musia byt odovodnene.
Ako mozem od exekutora ziadat zdokladovanie jeho aktivity v tomto smere /ze mi zaslal info. o sudnom konani/? Iba podanim na sud? Kto kontroluje jeho? Ako je mozne, ze zablokuje ucet na zaklade telefonatu, ze viem o tom, ze mam na poste zasielku, ale nevedela som, coho sa tyka a oznamila som aktualne meno a adresu.

vodicka75
17. apr 2010

andzi, komu mam podat tie namietky, exekutorovi alebo na okresny sud? Do 3 dni mozem podat namietky u sudneho exekutora povereneho vykonanim exekucie proti trovam exekucie. Dalej pisu, ze mozem vzniest u exekutora povereneho vykonanim exekucie do 14 dni namietky proti exekucii, ak nastali po vzniknuti exekucneho titulu okolnosti, ktore sposobili zanik vymahaneho naroku...takze komu adresovat pripadne namietky, exekutorovi, ktory riesi moju exekuciu? Ak napr. zaplatim cash, co si mam od neho ziadat na odblokovanie uctu? Dakujem za predchadzajuce rady 🙂