Externé vysokoškolské štúdium. Kde sa otvára v Košiciach, Prešove?

lenrie
17. mar 2008

ahojte neporadite prosim nejaku VS,kde sa otvaraju aj externe formy studia?najlepsie Košice a Prešov.....dik

petka.m
17. mar 2008

ahoj lenrie, ja som externe študovala TU-berg, odbor: Informatizácia firemných a verejnosprávnych činností. Len neviem, či ešte funguje. Ale je tam viac externých odborov. Skús pozrieť ich stránku: www.tuke.sk 😉

mirka
17. mar 2008

lenrie, v Košiciach by mali otvárať sociálnu prácu, aspoň myslím, že to bude už tento rok. Tam ti bude treba oficiálne 2 roky praxe v soc. oblasti alebo si vybavíš pečiatku

lenrie
autor
17. mar 2008

a na akje skole Mirka?alebo mi pisni info do IP 😉

marcelka11
17. mar 2008

Lenrie - posielam link pre Prešov, určite niečo také najdeš aj pre KE.
http://www.unipo.sk/files/docs/u_studium/svk/sk...

lenrie
autor
17. mar 2008

zatial dik baby,ste zlate ak este niektora nieco studuje a je spokoja napiste,budem vdacna

lenrie
autor
17. mar 2008

nahodou tu pravoslavnu fkultu v Po,nemate s nou skusenosti?

jaduska
17. mar 2008

pozri si stránku www.modernaskola.sk, máš tam všetky školy na slovensku, môžeš si vybrať podľa odboru, aj podľa krajov. V Prešove sa dá externe štodovať na pedagogickej aj filozofickej fakulte, tiež manažment, aj zdravotná VŠ. V KE študuje sesternica externe bezpečnostný manažment.

Pravoslávna bohoslovecká fakulta - www.unipo.sk - externé odbory:
- charitatívna a sociálna služba - Bc, Mgr
- pravoslávna teológia - Bc, Mgr

- termín podania prihlášky - do 31.3.2008
- termín príjímačiek - 20.6.2008
- poplatok 1000 Sk

lenrie
autor
17. mar 2008

dik jaduska,to som poyerala,zaujalo ma to preto sa na tu fakultu pytam.....

jaduska
17. mar 2008

Mám bývalú spolužiačku, čo tam pracuje na administratíve, tak neviem, čo by si chcela ešte vedieť, zistíme...

lenrie
autor
17. mar 2008

zaujaôl ma ta charitativna a socialna praca

jaduska
17. mar 2008

Takže ti tu napíšem niečo z knihy Pred štartom na vysokú školu:

- od uchádača sa vyžaduje dobrý zdravotný stav,
- vítaná je znalosť svetových jazykov,
- na fakulte môžu študovať aj dievčatá, ktoré sa pripravujú na výkon charitatívnej a sociálnej služby, taktiež študenti iného vierovyznania, prípadne aj tí, ktorí majú seriózny záujem o spozannie kresťanského učenia, Svätého Písma a pod.
- rámcový obsah prijímacej skúšky pre študijný program charitatívna a sociálna práca: všeobecná znalosť Starého a Nového Zákona, základy vierouky äkatechizmus), dejiny cirkvi, liturgický život a stredoškolské učino na základe literatúry uvedenej na internetovej stránke fakulty,
- zohľadňujú sa požiadavky Cirkvi v súlade s jeje vnútornými predpismi v zmysle zákona o vysokých školách,
- každý uchádzač sa musí podrobiť prijímacej skúške,
- absolventi štud.programu charit.a soc.práca majú možnosť uplatnenia sa na trhu práce ako sociálni pracovníci schopní vykonávať činnosť v duchovno-sociálnej oblasti vzťahujúcej sa na päť kľúčových rezortov spadajúcich do kompetencií MŠ SR, Ministerstva práce, soc.vecí a rodiny SR, Ministerstva vnútra SR, Ministerstva spravodlivosti SR, Ministerstva zdravotníctva a cirkvi, keďže absolventi charitatívnej a sociálnej služby môžu pracovať v zariadeniach, ktoré sú výlučne v správe príslušnej cirkvi.

Čo by si ešte chcela vedieť? 😉

lenrie
autor
18. mar 2008

dakujem,
stale nad tym rozmyslam,a prijima sa len na zaklade vysledkov maturity,nie su tam prijimacky,aspon,co som nasla podmienky priamo na stranke fakulty 😉le som chcela vediet,ci niekto nema s ty odborom priamo skusenot

lenrie
autor
18. mar 2008

nahodou uz nikto o inych odboroch neviete?dikes

denisocka
6. mar 2009

baby,chodi niekto na UNIPO na fakultu zdravotníctva-od. oše?

deniska0704
30. júl 2009

Kto mi vie poradit ako je to so skolnym na VS za externe studium?Plati sa naraz alebo sa da aj napoly napriklad?Dakujem.Je to surne

grettka
30. júl 2009

denska, to zrejme zavisi od skoly, je potrebne si to zistit priamo v skole, ale podla vsetkeho by sa mal platit kazdy semester zvlast

deniska0704
30. júl 2009

Dakujem, si zlata.Vies, spolu s rozhodnutim mi prisiel aj papier, na ktorom stalo, ze na zapis mam doniest doklad o zaplateni skolneho.Neviem, co mam robit.

tinkab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
citronius
26. mar 2014

Ahojte, chcem otvoriť naspäť túto tému. Čo by sa dalo externe študovať v KE resp. PO? Hoci aj pomaturitné štúdium Ďakujem

diablikovci
29. júl 2015

@citronius ahoj chcem sa opytat chodis niekde do skoly?

kiwi82
18. okt 2015

Mamky, študujete v ke alebo v po externe? ak ano, aký odbor? dakujem

diablikovci
18. okt 2015

@kiwi82 Ahoj A na aký odbor by si chcela ísť?

kiwi82
18. okt 2015

no ved práve, neviem, čo sa ponúka v externej forme. sociálnu prácu už mám 🙂 a náuku o rodine nechcem to je asi dosť podobné. ty študuješ niečo? dakujem