Je tu nejaká obeť podvodníka z Bazos.sk?

kiwi82
14. jún 2011

Musim aj ked nerada priznat, ze som naletela podvodnikovi. na bazos.sk som dala inzerat, ze kupim kociar concord do 120 euro. a ozvala sa mi pani slavka, ze mi ponuka za 100 euro concord neo. chcela, aby som jej peniaze previedla na ucet, tak som aj urobila. no a dnes som citala upozornenie na zenu, ci muza, nevime, co robi tieto veci, ze ponuka tovar, ktory nema, zhrabne peniaze a tovar a ani svoje peniazky nikdy neuvidite. patrala som na nete a zistila som, ze som uz asi 10 podvedena pravdepodobne tou istou osobou. podla cisla uctu a podla mena majitela uctu by malo ist o tu istu osobu. neviem, co dalej.... zvazuje podanie trestneho ozamenia. ak ma niektora podobnu skusenost, prosim ozvite sa. dikes.

wieruss
14. jún 2011

pokial si prevadzala peniaze bankovym prevodom je stale moznost skocit do banky a poziadat o vratenie platby , banka ti peniaze vrati spet 😉

janinah
14. jún 2011

je predsa možnosť dobierky,načo si tak riskovala? ☹ ja som tak nenaletela len preto,že pani mala mnou hľadaný tovar/knihy/ samozrejme za super cenu a,ale okamžite sa odmlčala,ked som pýtala realne fotky...ale inak ako na dobierku z bazosu nekupujem 😉

ivett1
14. jún 2011

@kiwi82 skús ešte napísať priamo sem...https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/skusenosti-s-predavajucimi-na-modrom-konikovi/
či tam už nie sú mamičky, čo podávajú tresné oznámenie, aby si sa pripojila 😠

vejinka
14. jún 2011

suhlasim banka ti peniaze vrati ak preukazes ze si peniaze poslala.tam by nemal byt problem.

sisaha
14. jún 2011

s tym vratenim penazi cez banku by som bola opatrna. Banka vrati peniaze iba ak je preukazane, ze platba bola poslana omylom. Banka bude kontaktovat majitela uctu a poziada ho o vratenie platby. ak majitel odmietne a povie,ze tie peniaze cakal, banka nic nevrati. Ved si uvedomte, ze takto by vam z uctu mohol brat peniaze hocikto... Treba sa obratit na policiu.

annie13
14. jún 2011

mne sa to stalo tiez ale na MMB poslala som peniaze za tovar z nextu a dodnes nemam peniaze ani tovar, banka s tym nespravila nic, platba sa da zastavit len ked este neprebehla transakcia na jej ucet, ked uz raz su na jej ucte nespravis s tym nic, dokonca aj policia nic nespravila aj ked som podala trestne oznamenie nebolo to kvalifikovane ako trestny cin ale iba ako priestupok, ked sme sa spojili viacere mamicky preukazala ze je v hmotnej nudzi a mozme cakat ci a niekedy nam nieco vyplati
zial uz som sa stym zmierila ze asi sotva

gerci90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana1710
14. jún 2011

@gerci90-sebecke a lenive???na postu musi ist tak ci tak a ked posiela balik,tak musi vypisat sprievodku tak ci tak..nerozumiem o aku lenivost ide..ja osobne posielam aj na dobierku,ale tiez preferujem peniaze na ucet.na tom nic sebecke nevidim..sebecke je to,ked mi nepreberie dobra dusa dobierku.lebo dobierka nie je za par centov..pre mna je dost draha dobierka..ked clovek nakupuje cez net,tak musi ratat s rizikom,ze moze prist bud o tovar,alebo o peniaze..mam s tym skusenost,ale neodradilo ma to..zase netreba hadzat kazdeho do jedneho vreca.. 😉

maggie2
14. jún 2011

naletela si podvodníkom, lebo si sa ulakomila na lacný kočiar. Darmo baby hovoria, že si mala možnosť dobierky, podvodníci väčšinou lákajú na neopakovateľnú ponuku a dobierku odmietajú. Logicky. Okamžite ísť na políciu, podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa z dôvodu podozrenia pre podvod, odovzdať policajtom telefónny, resp. mailový kontakt, číslo bankového spojenia príjmateľa a veriž že sa stane zázrak a páchateľa vypátrajú. 😠

filmuska18
14. jún 2011

Myslim ze to zalezi od situacie, pri tovare za mensie sumy nemam problem poslat peniaze vopred ako kupujuca, aspon si usetrim cestu na postu, ked mi to pride rovno do schranky. To riziko je vyvazene pohodlim a da sa trosku eliminovat aj vdaka hodnoteniam inych mamin. Pri vacsej sume volim ak sa da osobny odber, predsa len je dobre tovar najprv vidiet a skontrolovat si ho. A ak to nie je mozne, tak potom dobierku. Ono predsa len treba ratat aj s tym, ze ndajboze sa nieco stane, transakcia sa nedokonci a kto sa potom bude dovolavat spravodlivosti kde? Nemusi to byt hned umysel, stava sa vselico v zivote... takze ta dobierka aspon isti, ze nejaky tovar pride. Aj ked je to samozrejme v prvej chvili macka vo vreci 🙂

zuzikkaa
16. jún 2011

bazos je riskantny,,ak mam platit vacsiu ciastku tak urcite dobierkou,popripade si vypytam viac detailnejsich foto-ak ide o kocik,,kedze na bazosi sa da pridat iba 5foto.ak ma niekto problem poslat viac foto mailom viac sa s nim nebavim... 😒 😒 😒 a ak uz mam posielat na ucet tak jedine niekomu kto uz ma hodnotenie,,ale darmo si nazbierate hodnotenia ked vam ich za pol roka vymazu ☹ ☹ ☹
inak mam na bazosi dobre skusenosti,,akurat sa mi asi 2x vratila dobierka takze posielam uz iba prevodom 😉
tu je tazko poradit ako by si dostala peniaze spat

kdezee
17. jún 2011

ja mam z bazosom fajn skusenosti zatial....tiez nieco predavam a preferujem poslanie penazi na ucet..je to pohodlnejsie a pri malych sumach priam idealne..predsa koli trom euram nebudem robit dobierku 😀 ALE ak sa jedna o nieco co stoji viacej penazi tak ako kupujuca by som to isto najprv chcela vidiet a ak nemam moznost to vidiet tak dobierka...inak na bazosi chcel raz priatel kupit mobil i-phone..nasiel inzerat za velmi dobru cenu a mne tohned bolo podozrive a este ked mu dotycna napisala ze nech posle aspon polovicu dopredu na ucet a ona mu posle ten mobil a ze ked sa mu nebude pacit alebo nebude spokojny tak ho moze vratit :D :D toto bolo az take priehladne ze som sa smiala...samozrejme sme dali hned negativne hodnotenie ale kto to tam cita...asi nik...kazdopadne baby neblaznite, ked kupujete cez bazar na nete za velke sumy tak urcite neposielajte prachy dopredu...nikdy

zuzkat1
17. jún 2011

nic podobne sa mi sice nestalo, ale nikdy v zivote by som neposlala peniaze na ziadny ucet kym nemam tovar... dobierka je najistejsia... v dnesnej dobe sa neda verit absolutne nikomu, kazdy podvadza a klame ... ja ludom neverim ani nos medzi ocami...

nibiru
17. jún 2011

no za poplatok 3€ ti banka spravy reklamaciu vyzve majitela uctu aby ti vratil peniaze (nemusiis vravet ze si nakupovala)poviez ze si si pri vypise vsimla ze si peniaze omylom poslala inde ak tak neuroby mozes podat tresne oznamenie za nedobrovolne obohatenie si myslim ze skor ziskas peniaze naspat s tymto ako ked pojdes na policiu stym ze si si tovar objednala a nedodali ti ho.kolegovi takto chodila pn druhej kolegine asi 4m.nakoniec spravil dobre ze ich neminul socialna poistovna ho zacala nahanat aby ich okamzte vratil.

adky
17. jún 2011

Na bazoši,na mimibazare,na babybazare, na konikovi- takmer vsade maju predavajuci hodnotenia. Treba si ich pozorne vsimat,ak hodnotenie nema- radsej od tej osoby nic nekupim ! To je jedina "prevencia" proti podvodnikom. Dobierka tiež nie je ista- vy ten tovar ktory Vam pride v krabici postou pred zaplatenim nevidite-az po zaplateni. Vlastne-napadla ma este jedna prevencia- nenakupovat cez bazare a inzeraty. Aj ked clovek moze usetrit ak obchodik vyjde,ale moze aj prerobit ak je predajca podvodnik a nemat ani peniazky,ani tovar. Je velmi smutne ze existuje tolko podlych podvodnikov ktory okradaju maminky na materskej, ved maminka na materskej potrebuje kazde euro- a predsa ju niekto dokaze bezcitne okradnut ☹

valika_val
17. jún 2011

chcela som len napisat, ze ani dobierka nie je najspolahlivejsia, pretoze tovar v krabici vobec byt nemusi...

osobne nemam ziadne zle skusenosti s inzertnymi portalmi, ale velke veci (kocik napr.) som si preklepla mailovou a telefonickou komunikaciou, vela som sa pytala, ocakavala informacie, skratka som si skontrolovala, ako predavajuci komunikuje. zaujimala ma rychlost odpovede, forma mailov (ano, aj pravopis, formulacia viet), ale najistejsi bol telefonicky kontakt. ak toto vsetko prebehlo bez problemov, riskla som to aj pri drahsich veciach.

cbartok
17. aug 2011

Pripájam sa. Aj ja som sa stal obeťou podvodníka. Podpisuje sa menom Zuzana a komunikuje na mail sonn2@centrum.sk. Vyláka od Vás peniaze na účet s tým, že pracuje v Čechách a dobierka z ČR na Slovensko by vyšla viac o 30 € a upozorní Vás, že posielate peniaze na účet občianskeho združenia, len aby ste sa nezľakli. Keď pošlete peniaze, kúpenú vec nikdy neuvidíte. Predáva čokoľvek do výšky trestného činu cca 260€, aby polícia vec riešila iba ako priestupok a nemala kompetencie ani na zistenie majiteľa účtu v banke. Mailom komunikuje ako nič, kým nežiadate peniaze späť.
Zatiaľ všetko čo o tom človekovi viem:
Meno:kaj
Mail: sonn2@centrum.sk
Telefón: 0912178994 - neplatné číslo
IPadresa: 87.197.99.21 - T-Com - statická DSL adresa pre Žilinský kraj
Lokalita: 911 04 Trenčín
Dobíja TOP z telefónu +421949456190
Ak máte podobnú skúsenosť s podvodníkom "sonn2@centrum.sk", ozvite sa prosím. Podáme hromadnú žalobu.
Mňa obral o 125 €.

Moje meno je: Bc. Cyril Bartók, tel.: +421905710577

veve39
17. aug 2011

zaznelo tu niekolko nespravnych dohadov, ze banka pri prevode na ucet vrati peniaze spat - som dlhorocny bankovy pracovnik, banka NIKDY nemoze vratit peniaze spat.
Jedine na zaklade reklamacie poskodenej strany vyzve neopravneneho prijemcu o vratenie prostriedkov - oficialnym listom, spomenie sa tam paragraf pre neopravnene obohatenie sa, a tym to pre nu konci...
Konat musi poskodena osoba v sucinnosti s policiou.

Banka siahne na uz pripisane prostriedky jedine v tom pripade, ked sama spravila nejaku chybu pri prevode (cize pracovnik sa napr.pomylil v sume, ci cisle uctu)

bzucinka2
17. aug 2011

ja sa cudujem kazdemu, kto posle peniaze skor a hlavne vacsie sumy, ja by som neposielala vopred sumu vyssiu asi ako 30-50 € male sumy posielam v pohode a zatial som nemala zlu skusenost, ale napriklad za kocik by som neposielala, ved ten treba aj vopred vidiet ci je vobec funkcny ☹
ludia su zakerní a okradajú kde sa dá ☹

vilicek
17. aug 2011

Nepredavajte pani petrahabrdova@centrum.sk na dobierku neprebera si opakovane tovar a ani sa neunuva odpisat a napisat preco !!!!!! 😠 Doložim este adresu presnu!!!!!!

tigri
17. aug 2011

taketo velke a drahsie veci by som nikdy nenakupovala cez net, lebo aj keby ti ten kocik poslala, ktovie v akom stave by bol, mohla sa v nom vozit kludne aj cela osada...ak su nejake pochybnosti pri kupe, vzdy sa treba opytat na moznost osobneho odberu, ak si aj z inej casti Slovenska, treba povedat, ze budete mat cestu okolo alebo manzel ide na sluzobku, tak sa zastavi....toto podvodnika vacsinou odradi a uz sa ti neozve....teraz uz mozes len urobit par natlakovych veci...v prvom rade sa obrat na adminov, nech ti pomozu situaciu vyriesit, potom skus zistit o danej osobe co najviac, skus pozriet aj ine zname bazare, ci tam nefiguruje pod rovnakou prezyvkou a posli jej vyhraznu spravu o podani trestneho oznamenia

Skus jej napisat nieco taketo:

Vazena pani ........,

dna ..... som si na internetovom portale www.modrykonik.sk zakupila od Vas (pouzivatelske meno ....) tovar....... Tento tovar som vam uhradila prevodom z mojho uctu dna ........ V celkovej sume ...... eura, ktore som vam poukazala na vas ucet ................... bolo zapocitane aj dodanie postou doporucene 2.triedou. Nakolko ste mi dany tovar doteraz nedodali, nereagujete na ziadne moje vyzvy a ani ste mi podacim listom nepreukazali, ze ste dany tovar zaslali, ziadam vas o vratenie zaplatenej ciastky .... eura. V pripade, ze uvedena ciastka nebude na moj ucet pripisana do ......, podavam na vas trestne oznamenie na miestnom oddeleni policie. Vase konanie naplna skutkovu podstatu priestupku proti majetku a budem ziadat zahajenie setrenia.

Cislo mojho uctu ....................

Povazujte toto za moj posledny pokus o dohodu.

S pozdravom,

mna sa tu uz pokusala jedna mamicka oklamat a aj ked islo o drobnost, dost ma to nahnevalo....natahovala som sa s nou asi mesiac, riesila som to aj cez adminov, stale sa vyhovarala, ze prisla o dieta a pod. ale nakoniec to dopadlo pre mna dobre, ale az po zaslani vyhrazneho mailu v zneni ako je uvedene vyssie... ona dalej predava, ma tam aj dobre hodnotenia, tak nechapem, ci jej docasne preskocilo, ci co...a nebola som jedina, v tom case to urobila este jednej dalsej mamicke ☹

tu mas aj nejake vzory oznamenia na policiu a skus to dotiahnut, nejde predsa o malu sumu, uz by danej osobe mal niekto konecne klepnut po prstoch
http://aukro.sk/country_pages/181/0/sc/?page=1&...

budem drzat palce, nech to dobre dopadne a nabuduce bud opatrnejsia

azarijka
17. aug 2011

@gerci90 heheh ze sebecke a lenive asi si spadla z jahody, ze??? 😀 😀 😀 sak ty ked chces posielaj na dobierku, som zvedava dokedy ta to bude bavit ked ti kupujuce nebudu preberat dobierku 😀
kto nechce riskovat nech nakupuje v obchode....
kto chce usetrit nech nakupuje v bazosoch ale musim riskovat....
ja na dobierku neposielam, kto s tym ma problem nech si odomna nekupuje, ja ho nenutim....

@kiwi82 skontaktuj sa s ostatnymi podvedenymi a mozete dotycnu obvinit z neodvôvodneného obohatenia.

janka2732
17. aug 2011

ani na dobierku nie je to bez rizika ja som kupovala cez bazoš kočiar kedže sa mi pačil tak po vzajomnej vymene fotiek cez mobil a vzajomnej komunikacii som sa rozhodla že ho vezmem nakolko bol vo velmi dobrom stave na fotkach a bez chyb podla predavajucej dohodli sme sa na cene 230 plus dobierka 10 eur.kočik došiel na dobierku s cenou 260 takže predavajuca si pridala 20 eur.len tak.bol špinavy,bez.pas chybal,slnečnik nedržal a na kolese bola 3 krat zalepena duša.....takže šo vam budem pisat.....aj som jej pisala na mobil aj som jej napisala hodnotenie a nič.....kočiarik som si dala pekne dokopy ja sama....kedže ma tak pekne odrbala cez bazoš.....nič ine mi neostavalo....potom mi napisala po čase sms že tak mi treba že ona bola rada že tak sa zbavila kočiara a že ma odrbala....nech si robim s nim čo chcem,no proste škodoradost....a viac cez bazoš nič nekupujem.....tolko moja skusenost....dufam že pani si tie peniaze užila a že raz sa jej to vrati a bude pritom mysliet namna ako ma odrbala..... 😀

veronique_1
17. aug 2011

Kiwi82 Napis cislo uctu toho podvodnika. Mojej mame sa stalo to iste, dala si inzerat, ze kupi lacno jednu knihu, nova stala 15 eur, on jej ponukol 10 a ked jej bolo vela, tak 5,5 a nic jej neposlal pred zaplatenim komunikoval mailom vela, po zaplateni ihned prestal, Mal ucet v ceskej banke. ked neuspela s nim, podala si este raz inzerat a hned jej prislo zo 5 mialov, nech posle peniaze na ucet aj od slavky

libussa
5. okt 2011

Kiwi82. Aj ja sa musím priznať, tiež som naletela podvodníkovi na bazos.sk. Sumu som zaplatila v českej banke ,takže pravdepodobne ide o tú istú osobu. Tiež ťa prosím napíš číslo účtu, či sa nám zhoduje.

zuzkaaaa
19. okt 2011

Ja som posielala pani kávovar na dobierku po týždni ju neprebrala a dnes som jej volala a ona drzo na to, že ale je nepreberem dobierku tak som sa jej pýtala prečo a ona drzo len že nemám záujem, takže dúfam, že sa mi kávovar vráti v poriadku a ja ho budem môcť ponúknuť inému kupujúcemu.

stonoska
20. okt 2011

aj ja som sa oklamala ale som si vsetko zistila a peniaze vratila vola sa ludmila richterova a cu ma 11478528/5200

acikaa
21. okt 2011

Ja prave preto najradsej nakupujem na dobierku a este ze by som poslala 100eur niekomu dopredu tak to nie.Ja som kupovala rovnako kociar cez bazos a mamicka ho mala aj tu na mk ale dohodla som sa s nou nech mi zasle na dobierku a ak by mi takym sposobom nechcela poslat zhanam druhy.Ja sa ludom snazim verit ale co sa tyka takych velkych penazi tak nie.

martuska75
21. okt 2011

Baby ani dobierka nie je absolútne zárukou, že vás niekto neoklame lebo balíček najprv zaplatíte a ž doma otvoríš a zistíš čo je vo vnútri. Pošta ti už peniaze nevráti a etše ani nemáš dôkaz čo tam bolo. A aj predávajúca ide do rizika toho že si nejaké decko robí srandu a dobierku ani neplánuje prebrať a mamina príde o dósť veľa peňazí za poistený balík + dobierka + cesta naspäť ( pri ťažšej veci aj 10 €).
Podľa mňa od toho je už fakt o niečo lepší prevod na účet tam ti aspoň banka vie na tvoju žiadosť povedať komu si poslala penie a vyzvať na vrátenie. Ale určite ti banka v prípade podvodu peniaze len tak nevráti - tak to nefunguje ani náhodou, lebo akoby to mohli vedieť a riešiť kto koho oklamal.
Pri týchto obchodoch človek jednoducho ide do rizika a ostáva mu len dúfať, že je tu kopec serióznych mamičiek ktoré predávajú nepotrebné vecičky po svojich drobcoch ktoré sa aspoň takto ešte využijú. Drahšie veci by som ale takto istotne nekupovala len osobný odber!!!!

lubiky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz