Kde vziať inšpiráciu na vyrábanie Montessori pomôcok?

leteku
8. apr 2011

Ahojte. Je tu niekto kto si vyrába tieto pomôcky doma? Kde beriete inšpiráciu? Za každú radu vopred ďakujem 😉 .

samika
8. apr 2011

@leteku ahoj, to by aj mňa zaujímalo. a malá navštevuje montessori škôlku? ja som pre malého veľmi zvažovala montessori škôlku, ale nakoniec som uprednostnila anglickú, no a teraz to aj trošku ľutujem. a rada by som aspom domov zaviedla niečo z montessori 😉 😉

edusik
8. apr 2011

ahojte, ja zvažujem, že malú prehlásim z klasických súkromných jasličiek do montessori jasličiek, viete mi povedať tak zhruba základné rozdiely pri tomto prístupe? jasle chcem meniť z iných dôvodov, a teda si musím ešte o tejto metóde zistiť základné veci...

leteku
autor
8. apr 2011

@samika - nie, malá chodí do normálnej Mš ale rada by som niečo vyrobila pre ňu ale neskôr aj do práce. Teraz som sa práve pustila do výroby písmen zo šmirgľového papiera a s malou chcem vyrobiť zo samotvrdnúcej hmoty.

leteku
autor
8. apr 2011

edusik - mrkni si ich stránku, myslím, že tam to majú vysvetlené, mne sa strašne páči tá jednoduchosť tých vecí resp. hračiek a to ako sa s tým decká vedia vyhrať. Moja kolegynka v práci zavádzala tieto veci v našej triede a bolo to super. Decká si veľmi rady vyberali tieto hračky.

leteku
autor
8. apr 2011

Našla som túto stránku je tam zopár námetov - http://www.montessori-doma.sk/index.php

samika
8. apr 2011

leteku, super stránka, večer preštudujem.už som sa aj prihlásila na tie stretnutia ako praktizovať montessori.....Ďakujem

len.petra
8. apr 2011

Super inšpirácia 😵 Ďakujem aj ja 🙂

leteku
autor
8. apr 2011

Baby ale ja chcem inšpiráciu tiež, takže ak narazíte na nejakú podobnú vec tak sem s ňou, môže to byť aj zahraničná stránka 😉

bobocka
8. apr 2011

maminy a je ta skolka len v ba,alebo su aj inde na svk?je to zaujimave.len dnes som to objavila,tak si pozeram stranky a citam linky.je to zaujimave 🙂

tinika
18. mar 2012

nas patko začal chodit do montessori jasličiek a chcem aj doma sa tomu venovat, tak tiez si idem čo to nastudovat :D

simca06022011
11. okt 2012

Baby, od kolkych rokov su vhodne montessori aktivity? Skolku tu v ZV mame, ale je iba od 2,5-3 rokov a niektore tie veci sa urcite 20mesacne dieta nenauci este, ale daco by sa hadam dalo, nie? Moja krpana sa s nicim nechce hrat, akurat tak teraz s magnetickou kresliacou tabulou 🙂 Idem jej skusit urobit tu nadobu s gulickami, nech si to aspon vybera a pcha dnu...
Mate niekto nejake skusenosti?

majus246
23. nov 2012

@simca06022011 od narodenia bo do 3 rokou vie dieťa už veľmi veľa a dá sa aj veľmi veľa rozvinúť už u bábätka neznamená že keď ju nebavia hračky že ju nič nezaujíma deti sú zvedavé a šikovné určite prídeš na to čo ju momentálne baví napr. kde ju najčastejšie pristihneš pri akej činnosti ktorú by rozhodne robiť nemala? môjho malého chytilo na 2 mesiace vhadzovanie korálok cez lievik a úplne top sú mokré aktivity prelievanie maľovanie rukou a pod s hračkami sa hráme málo no ponúkam mu ich počas dňa keď už mi dochádzajú nápady 🙂

simca06022011
23. nov 2012

@majus246 no momentalne si moja draha chce iba pisat... takze si bud pise alebo kresli alebo cita knizky :P ked toto nerobi, tak ju zabavi iba JEDENIE, behanie hore-dole po byte, skakanie z perinaku do postele a vyhadzovanie skrin 🙂) kocky na stavanie ju bavili kym boli nove, asi 2 dni.

majus246
23. nov 2012

@simca06022011 no tak vidíš tu máš hneď niekoľko super období kým sme my začali kresliť tak mal malí skoro 2,5 a to som skúšala aj nemožné tak ju nechaj kresliť nech si kreslí voľnou rukou alebo jej skús niečo dať obkresliť a vymaľovať napr formičky na pečenie a jedenie tiež super miska rôzne ovocie a šatku na oči a ideš hne´d máš aktivitu a nech popisuje sladké slané kyslé môžte robiť grimasy vyhadzovanie skríň skús ju zapojiť napr pri triedení prádla také jednoduché napr ponožky určite sa okolo teba rada motá a sleduje Ťa pri práci ak áno skús ju zapojiť ak má záujem

simca06022011
23. nov 2012

@majus246 no kdeze ona sa vobec okolo mna nemoce a uz vobec nerobi to co ja... ako som povedala lieta po byte a robi neporiadok.. vezme kefu alebo handru a cisti dlazku, to ano... ale zeby jej to niekto ukazoval 🙂)) no to nie... 🙂) centrofixou popisala nabytok, plazmu, podlahy... 🙂 za 5 minut :P ale daco uz vymyslime na nu...

majus246
23. nov 2012

@simca06022011 no tak jej to skús ukázať a čo sa týka toho písania to poznám z času na čas vraví sa že deti majú lepšie vnímanie vertikálnej plochy ako horizontálnej skús jej niekde nalepiť papier kde by si mohla kľudne kresliť napr na dvere do skrine no tak ona je potom taký tichý pozorovateľ bo ako sama píšeš z času na čas robí to čo robíš Ty skús ju fakt zapojiť možno sa chytí nám to tiež trvalo ale pomaly si už aj sám zoberie autíčko a jazdi po gauči pred tým naša činnosť trvala 5 sekúnd maximálne

cezarka7
20. dec 2012

inspiracie na aktivity pre najmensie deti... http://www.montessoriblog.sk/

lienooocka
12. jan 2015

Dobry den. Chcela som sa opytat, ci nemate niekto doma podkladove karticky na vyrobu tkzv. "montessori vecneho kalendaru", teda, kde su rocne obdobie, mesiace, dni, pocasie, atd. Nasal som iba takyto dost maly obrazok, podla ktoreho sa to da len tazko vyrobit. Akekolvek rady, odkazy na stranky su vitane. Dakujem. L.

vrtulka20
10. sep 2016

www.montemama.sk má nový web. Okrem e-shopu s montessori pomôckami je tu aj požičovňa pomôcok, bezplatná monte-inzercia, články, kopec materiálov na stiahnutie, info o kurzoch a škôlkach. Verím, že to nebude vnímané ako reklama, ale ako tip na užitočnú stránku.

mirinka9
5. okt 2021

Dobrý deň vospolok. Moje deti už vyrástli a tak postupne posúvam ďalej moje pomôcky. Niektoré už majú svojho majiteľa, no mam v ponuke pdf šablóny, ktoré som si sama vyrábala, ak by mal niekto záujem. Mam ich v mojich inzerátoch ;)