Koľko ma bude stáť výlet do Disneylandu v Paríži?

alionuska
10. aug 2008

Ahojte!Chcem sa vas spytat na Disney land.Tie mamicky,ktore ste tam uz boli,ci mi viete poradit,kolko penazi budem potrebovat na taky vylet.Chceme navstivit Pariz este toto leto.Pojdeme autom,takze cestu a naklady na nu neratam.Iba ma zaujima,ci sa tam nie je tazke ubytovat,kolko stoji vstup do Parku a vsetko okolo toho.Velmi sa tesime,ale nemam ani predstavu,kolko nas ten vylet bude stat.Dakujem za kazdu odpoved a napiste mi,co by sme mali urcite vidiet! 😉

erikasadek
10. aug 2008

ahoj tak ja ti poradim urcite, byvam blizko takze sme tam kazdy vikend.
vstup stoji pre dospeleho cloveka okolo 50 euro apre dieta od troch rokov sa plati okolo39 euro. potom mas listky na dva dni alebo na tri dni , ale platis len dva dni pozrela som sa teraz na to dospely 108 euro namiesto134 euro
a dieta 92 euro namiesto 114 euro.
potom mas v ponuke aj hotel so vstupom do hotela
takze napriklad 2 dni/ jedna noc stoji od 159EURO do 6/11/08
138euro od 7/11/08

osobne ti odporucam niekolko dni pretoze jeden den nestaci vobec ani dva, je to super zabava , podla mna je to super pre deti ale dospeli sa najviac zabavia.
parc je otvoreny od 10 00 do 2300
ak mas este neaku otazku daj mi vediet

alionuska
autor
10. aug 2008

Erika,dakujem ti.Toto som vcera pozerala na internete,len som tomu moc nerozumela.Inak tichucko ti zavidim! 😅 Aj ja by som chcela byvat pri Disney lande...to by som tam tiez bola asi kazdy vikend! 😀 Ja ti poviem pravdu,ze sa tam tesim asi viac ako nasa mala Alenka! 😀 😀
Este akoze ked tam budeme do tej 23.00 tak na hoteli sa vyspime a rano mozme ist zas do toho parku?Alebo ako to je?Viem ze jeden den bude asi malo,a potom chceme ist niekam k moru.Chceli sme ist niekam dole na juh,ale je to dost daleko.Chcem sa spytat na more na zapadnej strane Francuzska...

erikasadek
10. aug 2008

no funguje to takto urcite ako vsade mate jednu noc takze mozte byt v parku dva dni aj to nbude malo, tak ci tak sa najviac zabavite vy uvidis hlavne na space montaine 2, alebo nova atrakcia, La tour de terror, ta je super, vies tam su dve parky jeden je otvoreny len do 1900 tam chodte najprv tam je La tour de terror, mas tam kaskadersku sou ktora stoji zato, je tam toho vela, hlavne sa priprav nato ,ze vsade na teba ciha aby si utratila na jedlo a na suveniry, zostante az do konca pretoze o 22 je parada, svetelna a ta stoji zato a ponej je ohnostroj je nadherny.
ked ti mozem odporucit skuste ist aj do parku asterix ten nie je daleko je super je lacnejsi teiz je tam toho vela ked si pozries na stranke web je tam aj ukazka z kazdej atrakcie parada a ktomu je tam cast bazenu s delfinmy takze zazitok.

co sa tyka mora my casto chodime na zapad od pariza je to necele 2 hodiny cesty ideme vzdy do Deuville je to prekrasne mesto a si pri atlantiku takze mas denne odlivy a prilivy ked je pekne tak je tam super a krasne chyta;
hlavne tam nie je hlava na hlave ako na juhu v nice a pod.
pekne velke plaze, je to mesto bohatych ale stiji zato vrelo ti odporucam
cakam ked mas este otazky.

PS. nezavid vsetkeho vela skodi aj disney mi uz teraz ide cez usi , ale splnila som si svoj detsky sen a teraz maju radost moje deti.

alionuska
autor
10. aug 2008

Erika,vad ja ti zavidkam len tak v dobrom!! 😉 No ved sme chceli ist na plaz Sain tropez alebo Nice a potom si hovorime,ze ten cas radsej stravime pri plazi niekde blizsie.Tak to je super ze aj na zapade je tak krasne.Urcitet sa tam pojdeme omocit!
Este som sa chcela spytat,ze to vzdy si musime zaplatit kazdu atrakciu zvlast???
Inak na tych delfinov sa strasne s malou tesime! 🙂

erikasadek
10. aug 2008

ja viem , ze zavidkas len v dobrom neboj, nie vstupne zaplatis apotom uz sa neplati nic, len sa stoji v radoch, ano na kazdu atrakciu si treba pockat a vlastne takto stracate cas.
to je super ,ze pojdete aj do parku asterix len nezabudni park asterix je otvoreny len v sezone nie ako disney cely rok.
co sa tyka Bretagne je to krasna cast francuzka a hlavne maju vybornu kuchynu, co sa tyka morskych potvor tak to maz naozaj cerstve cerstvejsie uz to ani nemoze byt.

musim sa stiahnut na teraz povinosti volaju, takze kedykolvek potrebujes nieco ak chces napis mi do ip alebo tu ja sa ti ozvem slubujem.
prajem prijemny den.

alionuska
autor
10. aug 2008

dakujem a pekny den aj tebe! 😉

erikasadek
13. okt 2008

http://www.ratp.info/orienter/aeroport_orlyval.php
takze tento spoj mas priamo a orly, je totaky maly vlacik ( navette) ten ta zoberia az na stanicu ANTONY tam prestupite zoberiet lnku B az do CHATELET, tam prestupite znova na linku RER A smer disneyland , je to konecna....

alionuska
autor
13. okt 2008

😉 No vyzera to tak komplikovane,ze asi by som tam pesi lepsie trafila. 😀 No museli sme vylet odlozit,ale dufam,ze tento rok sa tam hadam sete dostaneme. 😖

erikasadek
13. okt 2008

ahoj moja, to nebolo pre teba, ale pre inu kocku, takze nejdete?

komlikovane to nie je ver mi....
je tu dobra siet, a pesi asi tazko by si dorazila, je to velmi daleko.......
to by si isla par dni 😀

sisa2
11. feb 2010

ahojte, planuje s malym vylet do disneylandu, neboli ste tam teraz niekto aktualne? kedze som tu nasla len info z roku 2008.
co je lepsie? zaplatit si hotel v parizi a dochadzat + platit vstupne, alebo radsej byvat v niektorom z hotelov priamo v disneylande? je to vylet vyslovene pre maleho, my mame uz s manzelom pariz viackrat za sebou, takze pamiatky tentokrat ozelieme, nemyslim, ze by sa nasmu 3,5 rocnemu moc chcelo chodit po meste. mozno tak eiffelovku by sme absolvovali, ak by sme stihli.
na kolko dni je dobre naplanovat to? stacia 2 dni v disneylande? maly je momentalne zblazneny do mickey mouse clubhouse, takze stretnut osobne mickeyho je prenho ako top odmena 😉
budem vdacna za akekolvek postrehy.

bibione
11. feb 2010

sisa: my sme boli minuly aj predminuly rok 🙂 ...v areali dysneylandu by si sa nedoplatila za hotel,jedine ze mas zbytocne peniazky...my sme byvali v hoteli takmer pri areali,cca kilometer od neho a platili sme 20eur noc aj s ranajkami...svedske stoly...mnam mnam 🙂
co sa tyka pariza a disneylanda...tak neoplati...disney je 30km od pariza,takze pariz najprv a potom na vecer smer disney.prespite v hoteli a mozte sa rano na to vrhnut... pred kazdym hotelom stoja busy ...su bezplatne a zavezu ta rovno do arealu disney...odporucam ist do parku hned rano.pozor su dva parky...jeden je disneypark a druhy hned vedla neho je disney studio...my sme sli najprv do jedneho a na druhy den do druheho...ver ci nie...oba parky by sme nestihli za jeden den,aj keby som si nohy dolamala 😀 takze micky mouse hej? tak toho najdes v disneyparku hned rano 😉 pri pokladni dostanes letak s celou mapou parkom,ale aj to,kde a kedy budu tvoje postavicky pozovat...a mickey akurat hned za vchodom okolo 9tej...ja som pofotena s nad vsetkymi 😉 keby nieco,pytaj sa 😉

bibione
11. feb 2010

aj v asterixe sme boli...jazda smrti...najhorsi zazitok...no nevyskusaj ked tam uz si 😀 ten je od pariza rovnako vzdialeny tusim,len viac v pravo alebo v lavo...uz neviem 😝

erikasadek
11. feb 2010

sisa kedze tu zijem mam listky za 20 € pre 5 osob.. do konca marca mam pocit.;: 😉

sisa2
11. feb 2010

bibione - dik, si zlaticko.
no peniazkov nazvys nie je, ale predstava tych rozziarenych ociek, tak aj disneyland zaplatim 😀 ja som nemyslela, ze by sme byvali v centre pariza, lebo to by bolo aj dlho na dochadzanie, skor som myslela nejaky hotel mimo disneylandu + vstupenky, alebo priamo v disney, kde uz su vstupenky v cene. musim to preklikat a pospocitavat, k akej sume sa dopracujem.
mozes mi dat pls kontakt na ten hotel, kde ste byvali? boli ste spokojni? pozeram, ze mas doma malinkeho drobceka, takze si bola len s polovickou?
nas ked uvidi mickeyho, tak budeme najlepsi rodicia na svete 😀 😀 😀
asterix park vyskusame asi inokedy, neviem, od kolko rokov je vhodny? vsetko naraz by sme "asi" tazko stihli.

erika - jej, si mila. len my planujeme az zaciatkom juna, aby uz bolo teplo.

zelmirka1
11. feb 2010

ja len taku otazku na eriku od akeho veku si myslim ze je takato navsteva fajn, neviem mne sa zda ze na takyto park by malo mat dietatko aspon 5-6 rokov ci nie ?

sisa2
11. feb 2010

zelmirka - ono to je podla mna individualne. nas maly teraz este tym postavickam veri, myslim, ze ked ich bude vidiet, bude to prezivat uplne inak, ako napr. 6-rocne dieta. a co som pocula, kazdy si tam najde to svoje, vraj je park vhodny pre deti od 3 rokov. nas bude mat v juni takmer 4.

bibione
11. feb 2010

sisa: myslim,ze v hoteloch nebyvaju vstupenky,aspon nie vtych co su mimo arealu...isli sme partia: ja,manzel a dvaja kamosi a bolo super 😉 teda,ked to prvy raz muz spomenul,tak som sa mu vysmiala,ze niesom decko 😀 nemala som predtsavu co by tam taka stara krava roobila 😀 😀 ...potom nasiel na youtube videa a bola som nadsena!! a ked sme tam prisli a ja som to videla na zivo ake je to tam krasne rozpravkove...no bola som taka napichana ze az 😀 😀 a muz sa mi smial,ze aha kto je tu decko 😀
my sme si nasli hotel tento: http://www.booking.com/hotel/fr/disneylandresor...

kukam,ze to troska zdrazilo 😅

bibione
11. feb 2010

aneboj sa.pre maleho tam je tiez vela atrakcii 😉 bude kukat ako puk 😀 pozri si nase videa http://pokec.azet.sk/bibione2/videoalbumy?i9=6b...

trixi
11. feb 2010

my sa chystame v septembri. Ja som absolvovala Disney park v Santa Monice v Los Angeles este za slobodna a bezdetna, a bolo to super. Mali sme pass na 4 dni, tak to bolo akurat. Ja aj na stare kolena zboznujem Mickeyho Mousa a ostatne Disney postavicky. Maly to ma asi po mne, tiez frcime na Mickeyho klubiku. 🙂 Este premyslame nad zabavnym parkom Thomas and Friends v Anglicku, ale drahy je za Disney v Parizi. Tak uvidime, kam nas lietadlo zavezie 🙂

sisa2
11. feb 2010

presne tento hotel som zatial mala vybraty 😀 takze ste boli spokojni??? ako daleko to je od disneylandu? chodi tam shuttle bus?
akurat som si vytlacila taku 80 strankovu "knizku" o disneylande, tak mozem vecer studovat.
konkretne aj tento hotel ponuka, ze mas vstupenku v cene ubytovania - ked rezervujes cez disney. len my chceme ist na 3 noci / 4 dni, z toho len 2 dni v disneylande, tak ked si to booknem sama, mam to o nieco lacnejsie.
videa idem kuki, dakujem 😉

sisa2
11. feb 2010

bibione - ten vlacik je uzasny! hehe, maly bude fakt uplne paf, ked to uvidi 😵

trixi - vitaj v clubhouse 😀 😀 😀
mas link na thomasa? o tom som este ani nepocula.

bibione
11. feb 2010

sisa: este hodim dalsie...sa mi natahuju na azet,lebo tu sa videa nedaju vkladat
ten hotel cca 1km teraz neviem presne...sak na tej stranke je aj mapa,ta ti ukaze ako daleko to je a pred hotelom jak som pisala stoja busy co ta rovno tam odveze a nikam inam a aj spat...je to podla hotelov a busom to bolo za 5minut...v pohodke hotel,sak vidis foto 😉

sisa2
11. feb 2010

dik, pozriem neskor.
no fotky vyzeraju byt fajn, len niekedy fotky klamu, preto sa pytam 🙂
budeme to musiet s mm prebrat a prepocitat, som zvedava, na aku sumu sa dostaneme.

bibione
11. feb 2010

aj fotky tam mam,aj z 2007 J Z 2008 🙂 ...my sme sli letecky,letenky stali 3000sk,parky detto spolu jasne,noclah 40eur na hlavu 2 noci...daco sme utratili na jedle a suveniroch

bibione
11. feb 2010

tie ceny hotelov budu podla sezony...ja som tam hodila na maj terminy,my sme sli na konci sezony v septembri

sisa2
11. feb 2010

akurat ich pozeram 😀
obchod s plysakmi budeme musiet obist oblukom, to by nedopadlo dobre 😀 😀 😀

bibione
11. feb 2010

tak mame jasne ovela viac fotiek,ale kto by to tam vkladal 😀 ...aj videi mame vela,ale dlho to trva kym to nataha

sisa2
11. feb 2010

moc moc ti dakujem, uz mam aspon ako taku predstavu. vyzera to pekne gycovo 😀 ale o tom to asi je, ze ano. hlavne, nech ma maly radost a to som presvedcena, ze bude mat. myslim, ze bude ako alenka v risi divov 😵
ozi, "cars" auticka tam su len vystavene - co je tvoj mm odfoteny s luigim, alebo tam je aj nejaka atrakcia?

bibione
11. feb 2010

myslim,ze len vystavene 😅 ...a vobec to neni gycove 😠 je to krasne...video je nahodene 😉 to sa ide na lodkach...takych atrakcii je tam vela

bibione
11. feb 2010

vlastne mam aj tam asterix park 😉