Koľko ste ochotné investovať do darčekov?

maca793
6. dec 2008

ja som do detí investovala okolo 3x6000,-sk, rodičia ma stáli 2x1000,-sk, sestra 1500,-sk a jej priateľ 600,-sk.

audreyd
6. dec 2008

to čo si preboha kupovala? 😲 veĎ napíš, možno inšpiruješ 🙂 ja som ešte nekúpila nič, nejako necítim, že sú vianoce predo dvermi 😖

ivanapav
6. dec 2008

maca-to je dost 😝, daj tipy

audreyd-podobne 😒

maca793
autor
6. dec 2008

všetko možné, poníky, barbie, oblečenie, začala som kupovať v oktobri, vždy po torške a tak sa to nejak nazbieralo. ja si už ani nepamätám, čo všetko som kúpila, ale viem, že veci nie sú čínske, hračky som kupovala v alltoyse a v dráčiku alebo v tescu, oblečenie v takku. 😉

maca793
autor
6. dec 2008

poník po 299,-sk, papá a smeje sa, spieva..., poník na prezlečenie 199,-sk, žehliaca doska 129,-, vláčik tomáš 89,-sk, detský notbook 299,-, korálky, gumičky, náhrdelník, hry, 3/4 rifle, mikiny, tričká, vianočné ponožky, šále, rukavice... no proste drobnosti za pár korún a takto sa to nazbieralo. niečo pridala aj mama, sestra má pre ne zvlášť darčeky, mama uteráky, tie potrebovala už vymeniť, župan, kozmetika a otec to isté, sestra kozmetika a niečo do domácnosti. a možno ma nabudúci týždeň chytí mánia znova, a kúpim ešte niečo pekné 😎

maca793
autor
6. dec 2008

a to sa pre dvojčatá kupuje 2x. takže pre malú musím raz toľko. a teraz rozmýšľam aj nad krasokorčuľami, lebo chodia zo školy korčuľovať, takže suma sa navýši. ale doprajem im, možno na budúci rok to nebude práve ružové. ja sa aspoň raz vyteším nad tým, že mám konečne peniaze ktoré som nikdy nemala a musela som kupovať v číňakoch veci a aj hračky. takže teraz si to úžívam.

kili
6. dec 2008

maca, to koľko si vyhrala 😀
ako teda 3x 6 tácou, to mi príde dosť 😅 😕

maca793
autor
6. dec 2008

nie, ale letákmi sa dá zarobiť dosť dobre, a vyhrala som 5000,-v jednej ankete, takže... 😵 😵 😵

jaduska
6. dec 2008

ja som dnes konečne niečo kúpila deťom, zatiaľ to stálo 1000 Sk, na viac asi veľmi nebude... 😀

Macka aj hračky kúpené v tescu, dráčiku, alltoyse sú vyrobené v Číne. Tam sa vyrába minimálne 90% hračiek, aj tie značkové. A ani značkové hračky nie sú zárukou kvality - viď minuloročné sťahovania hračiek firmy Matell 😉

maca793
autor
6. dec 2008

ale aspoň mám záruku vrátenia plnej výšky peňazí, ak by bolo niečo viem, že veľa značkových hračiek je robené v číne ale mám lepší pocit z toho, kde to kupujem

jaduska
6. dec 2008

Tak to máš pravdu, ja by som v čínskom obchode hračku nekúpila ani za svet - už na pohľad sú otrasné a o certifikátoch môžu určite len snívať. A keď pozriem na tie ceny, tak sú pomaly drahšie ako v "normálnom" obchode...

kili
6. dec 2008

to viem, že si vyhrala tých 5tis., ale som myslela, že si nám niečo zatajila 😀

tak mi tiež tak "chudobňe", malím stan s tunelom 450,-, potom korytnačku FISHER PRICE 300,- (tieto dve cez bazár) a potom prevliekačku, to ešte neviem ktorú, ale buď 165 al. 300 (či koľko stojí tá v IKEA) a potom ešte jednu takú tlačidlovú hračku FISHER PRICE za 400,-. Ale určite ešte podostávajú a budú toho mať dosť, máme celkom nenáročné deti, stačia im misky a hocičo s čím sa dá mlátiť 😀
a zvyšku rodine faaaakt netuším 😒

zuz11
6. dec 2008

takze ja uz mam darceky pokupovane, ved moj pas hovori za vsetko 😀 😀 😀
teda chyba mi este darcek pre draheho 🤐
ja na peniaze moc nepozeram ale dala som si strop ze dospelym cca 500 sk ale zasa obcas niekomu viac obcas menej nie ze by som setrila ale komu co urobi radost 😉 mojmu tatkovi napr mobil za 1sk ale viem ze sa bude tesit lebo ma 5MPixelovy fotak co bol jeho sen a ja 2 rocnu viazanost na krku 😀 detom som si dala strop do 1000 ale tiez obcas niektoremu viac obcas menej ( teda neterkam a synovcom) pri malej som si nedala strop ale viem ze tiez nie je narocna a co jej urobi radost dostane 😀 len ona ma teraz aj narodky takze darcekov bude mat habadej takze nekupujem toho vela 😀 zatial na narodky klavir a na vianoce postavicku Barneyho spievajuceho za 10 libier neake tie dvd rozpravok a asi aj neake pesnicky a take drobnosti ako je napr sperkovnica plne gumiciek a podobne, uz si nepametam lebo to tak postupne kupujem tak ale snad to naraz najdem a dam pod stromcek 😀 😀 😀
ja uz planujem darceky balit ze ak nahodou aby boli pobalene a manzel iba podaruje 😀 😀 😀

digysa
7. dec 2008

My mame dost lacne vianoce, len preto, ze mame dohodu s rodinou, ze ak netravime vianoce spolu, tak si nemusime nic kupovat, len si zavolame, posleme vianocny pozdrav a hotovo.
Dcere nekupim tieto vianoce nic, kedze ma iba 9 mesiacov, mozno nejake oblecenie, aby sme aj pre nu nieco otvorili. S manzelom si vacsinou davame velke darceky, myslim tym take do domacnosti a vacsinou nevydrzime a kupime to pred vianocami. Takze nam zostava iba synator, ktory konecne chape pojem vianoc a tesi sa na darceky od Jeziska. A viac ako $300.00 to nebude. V Usa su hracky ovela lacnejsie ako na SK. Vsimla som si to, ked som si pozeral par hraciek od Fisher Price v auguste, ked som bola doma. Dost to tie obchodiky predrazuju, takze mam to stastie, ze za $300.00 dolarov kupim tolko hraciek, ze sa nezmenstia pod stromcek.

lienocka235
7. dec 2008

no.. ja mam malej taku tu zmrzlinaren z play doo kupovala som v rakusku.. sestrinej malej tiez a sestrinmu malemu taku tu safari sadu.. vyslo ma to 40 euro bola akcia 2+1 zadarmo
Ninka dostane este tu personalizovanu knizku s jej menom./300/ lebo rada si cita.. a este par drobnosti.. a hotovo.. lebo vlastne predcasne dostala.. ten skolky nastavitalny stol /54 euro/.. aj s naklopnou doskou.. a stolicku Hanna Montana../50 euro/
muzovi.. mam tiez tu personalizovanu knihu kamasutra /300/ a teraz sme si objednali a vyplatili nove okna do bytu.. kupili projekt domu a este budeme platit projektanta.. a to bolo dost..
ja idem teraz na laparku co ma vyjde takmer 8 tisic.. tak tiez uz nic nechcem..
mz si kupujeme len detom.. aj v ramci rodiny. akurat babke a dedkovi nejaku malickost...
u nas mala dostane aj u sestry.. velke lego, konika Ruzenku a u mamy tusim navlecky konikove.. a hracku.. od svokry nedostane nic.. lebo ta ked nas stretne tak sa ani neodzdravi...
Po minule roky.. som nakupovala dost vela.. 😅 a mala sa z toho ani netesila poriadne.. tie babiky co su baby born, baby born plavaciu, chou chou a vybavu knim /prebalovacie centrum, kociky a tak.. ma/ma aj ten hrad my little pony a kvanta tych konov malovacich, rozpravacich... aj tie little pets.. to minuly rok frcalo.. tak som tento rok povedala.. uskromnime sa.. stanovila som cenu a proste tak som kupila...

asitka
7. dec 2008

no...na každú rodinu...svokrovcov...našich...brata...po 5000,------

womenne
7. dec 2008

Ja nemam kupene ešte nič ideme na nakupy 20.12 lebo vtedy ma drahy už volno.Malym ideme kupit stol so stoličkami 800.-Kč nejake auta cca.800.-od sestry dostanu velkych plyšakov ak ich zoženie,mikiny,od svokrovcou peniaze a ztych im zaplatim poistky,a od švagriny auta.
Ja som od draheho dostala Dolce&Gusto 😵 a ja jemu kupim prototyp Hummra len ešte som ho nezohnala tažko sa hlada lebo ho nemaju všade tak dufam že ho najdem ☹ Rodičom ani ostatnym nekupujeme lebo nas je vela tak sme sa dohodli iba neteriam kupim nejake oblečenie.
Takže nas darčeky vyjdu na 5000.-

darina77
7. dec 2008

Ja som dcére zatiaľ kúpila svetrík a ešte chcem niečo s ponyville tak dokopy cca 1000,-sk, mame a otcovi po 500,-, švagrinej a dvom švagrom tiež po 500,- a krstným dcéram po 1000,-. S manželom sme si navzájom parfemy.
Womenne už si skúšala ten Dolce gusto? Veľmi sa mi páči, len som sa zatiaľ neodhodlala ho kúpiť.

marse
7. dec 2008

my sme zatial minuly okolo 10,000 na darceky pre vsetkych... u nas je to v pohode s darmi lebo sa kupuju len pre deti, a nejka malickost pre rodicov a prekvapko pre muzika 🙂 najviac sa u nas minie na jedlo 😀

lienka55
7. dec 2008

Ja by som minula aj nemozne keby som mala. 😀 😀
Ale to sa neda,takze malemu som kupila hracky 650sk,papucky 160sk,pyzamko 170sk.Velmi vela toho podostava od rodiny,ma vsetko takze je zbytocne toho kupovat vela.
Svokrovcom a rodicom /kazdemu sa snazim do/1000sk,sestre za 3000sk/rifle a zimnu bundu/.
Manzelovi nemam obmedzenu hranicu kupujem to co prave potrebuje,tento rok su to boxerky3ks,pena po holeni,sampon,a este mu chcem kupit penazenku.

zebricka
7. dec 2008

Akoze kazdeho vec, ale nerozumiem jednej veci.... preco ked dvojcatam sa kupuje dvojmo, co je aj logicke, preco tomu tretiemu treba kupit dvakrat tolko? 😲

zebricka
7. dec 2008

A tie, ktore mate pocit, ze ste nemohli minut vela penazi.... vobec sa tym netrapte, dobre viete, ake su deti.... po prve, nikto nemoze mat vsetko.... po druhe, aj tak sa nehraju so vsetkym naraz.... a po tretie, kazda radost trva chvilku a urcite mate doma kopec aj takych hraciek, ktore su v kute, nikym nepovsimnute, takze zhrnanie hraciek je naozaj zbytocne.... a ak nemate vela penazi, mozete kupit aj take darceky, co vela nestoja, ale dlho vydrzia... napr. v Draciku pri pokladni maju take CDcka, kde su nahovorene rozpravky, rozprava to Jan Kroner, stoji to 99,-, korun.... mne sa to velmi paci, ja si ako decko pamatam, ze sme mali rozpravky na platniach a strasne radi sme to pocuvali....

emogeon
7. dec 2008

zebricka presne tak.... ved to nie o vela peniazoch podla mna...
my na malu minieme cca 2000sk a vela veci dostane od rodiny a mojich kamosiek...

maca a udavas celkom v poho ceny a nechapem ako si sa k tym 3x6000aj tak dostala 😀

susik77
7. dec 2008

my zatial jednym svokrovcom za 1000 Kc tasku, druhym hrnceky za 400 Kc. Malej hracky za 700 - priblizne-taka drevena stavebnica+drevena skladacka-doplnovacka. Manzelovi mlyncek na kavu a na korenie-400 Kc +este mu kupim asi knizky-okolo 300-400 Kc. A este musime kupit dvom malym neteriam drobnost-do 200 Kc kazdej.

zebricka
7. dec 2008

My sme sa za tie roky dopracovali k nasledovnemu scenaru....

Svagrovci uz tusim dva roky dozadu navrhli, aby sme si dospeli nedavali.... mne to nebolo zatazko, tak mi to vtedy bolo cudne, ale fajn, zvykli sme si..... tento rok navrhli aj svokrovci, aby sme si nedavali.... to mi pride uz uplne cudne, voci rodicom je to totiz pre mna aj taky prejav vdaky, ucty.... tak tam ani tento rok nepojdeme naprazdno, ale tiez nie tak, aby sa citili trapne - svokre kupime nejaku krasnu bonbonieru, vianocne zabalenu a svokrovi flasku.... ani ich to nezaskoci, ani neprideme naprazdno..... a co sa tyka nasich, tak kazdy rok sme sa so sestrou dohodli na spolocnom dare, aby to bolo nieco nakladne a tym padom odpadnu hovadiny - raz vikend v kupeloch, raz nieco do domacnosti, ale minuly rok sme to pokaslali, dali sme im velku ciastku na nieco konkretne a viem, ze to bolo viac trapne, ako potesujuce, boli neprijemne zaskoceni.... tak tento rok sme si takyto napad vyhodili z hlavy....
A kupujeme si aj so sestrou, ale tento rok bez stresu, pretoze spolu nebudeme, takze bude taky darcek, co pocka, kym spolu budeme... a tam mi tiez na peniazoch nezalezi...

mima1
7. dec 2008

maca viem ze mas dvojicky ale teraz nechapem ci si im hracky kupovala dva krat take iste? to sa nedalo urobit tak ze im povies ze si budu poziciavat a hrat sa spolu. ja viem ze su to deti ale... no a tretej dcere preco musis raz tolko? aby sa necitila ukratena ci co? myslim ze vianoce niesu len o darcekoch. niekedy mam pocit ze prejdu vianoce a ludia zivoria len pre ten jeden den 24 kedy sa davaju darceky. ☹
ja dam radsej jeden darcek a spokojne si zijem dalej ako keby som mala otrieskat vsetky peniaze len na darceky aby sa deti a ostatny aspon raz za rok tesili.
takto kupim mensie darceky. stoja ma cca 1500 osoba. niesom lakoma ale netreba to prehanat 😉 kazdy ma

mima1
7. dec 2008

chcela som doplnit ze: kazdy ma este meniny a narodeniny a potom je okrem toho mikulas valentin a podobne sviatky 🙂

lienocka235
7. dec 2008

womenne... ja som toho hummra.. kupovala muzovi na minule vianoce.. teda ak myslis terenak.. na dialkove.. take cierne.. ja sa tomu moc nerozumiem..

lienocka235
7. dec 2008

mima1.. ja uplne suhlasim.. my riesime stedry den tak ze ideme odniest nakupene krmivo zvieratkam na jednu farmu u nas../maju tam viacero aj prijatych - vyhodenych zvieratiek/ potom... ideme do centra pre tyrane zeny.. /chodime tam pravidlene/ a mala im pokupi co potrebuju.. /teda spolu pokupime.. predtym zistime co im chyba.. vacsinou su to veci pre deti do skoly.. a pod..
snazime sa malu ucit.. ze nielen dostavat ale aj davat je potreba.. a myslim si ze nie je to o tom zahrnat darmi.. ale skor si urobime cas.. na take obycajne veci.. ideme sankovat, korculovat a pod..

zebricka
7. dec 2008

Lienocka, krasne to mate zariadene... 🙂

mima1
7. dec 2008

ja som sa teraz nahodou stretla s pani ktora bola z detskeho domova. a robila jednu akciu a tak som sa jej pytala ci oni neberu dake veci ako oblecenie pre deti mam totiz doma vela veci co su novsie a malo nosene a aj by som to poriadne oprala a vyzehlila a nato mi odpovedala ze ja som taka dost stihla a ze oni take deti male nemaju. ze len velke. tak som ju nepochopila ze ci som mala pri 170vyske. tak ma to aj nahnevalo. lebo robila prave akciu ze deti z domova rozdavali ludom v nakupnom centre letaky aby im kupili darceky na vianoce do 500korun. takze zadarmo nove veci nemaju kam dat lebo nemaju vraj ani skladove priestory ale tie co im kupia ludia z obchodov tak to uz maju kam dat. nechapala som....