Kúpa auta z AAA auto

savanah111
23. jan 2015

Ahojte, chceli by sme si zzadovážiť nové, resp. ojazdené auto, máme staršie to by sme chceli predať, uvažujeme o AAA auto. Čítala som veľa negatívnych reakcií na AAA, ale našli sa aj dobre skúsenosti. Na nové nemáme, takže by sme chceli dať akontaciu a potom splácať tak 2,3,roky. Poprípade nejaké rady na bazár ktorý je seriózny. ďakujem za tipy. 🙂

viera27
23. jan 2015

Nemate peniazkov nazvys, mas precitane diskusie na nete a aj tak chcete skusit AAA? To je asi ako nasypat peniaze do automatu, aj ten raz za cas nieco vyda.
Skus jazdenky priamo z autopredajni, dobre si ich servisuju, vsak su ich. A zvyknu na ne platit tie iste podmienky ako pri kupe noveho od nich, tzn splatkovy kalendar atd.

bibistec
23. jan 2015

jednoznacne nie v AAA su to podvodnici vyberies is auto za urcitu cenu nebodaj tam maju nejaky chytak to sme tiez zazili super auto za super cenu, povedia ze uz nie je a ponuknu ti ine za ovela vyssiu cenu a pod. kamaratkinej mame sa stalo ze tam kupila a mesiac na to sa pokazil cely motor samozrejme uz s nimi nic nevyjednala...takze tam urcite nie. My mame znameho co noci auta z nemecka jazdene na nemeckych cestach a super ale to je vzdy v hotovosti nie na splatky. a jedine tak lebo jemu verime je to kamarat a neoklame nas, pozrie auto a tak, cuize treba mat so sebou niekoho kto sa vyzna inac vas vsade oklamu. A este jedna rada hlavne nekupovat francuzske a talianske auta to su kazovky, tie ani ten znamy nevozi lebo sa vzdy pokazia.

sissy27
23. jan 2015

@savanah111 havarované, zaplavené, kradnuté autá, stočené km sú samozrejmosťou... ak ťa dlho nikto neod@bkal, tak utekaj do AAA... tých pár pozitívnych skúseností, čo si niekde našla, si napísali buď sami zamestnanci, alebo niekto, kto tie ich podvody neodhalil...
@viera27 dobre radí, pozrite sa priamo u predajcov, obyčajne predávajú aj jazdené autá a ručia za ich stav...

savanah111
autor
23. jan 2015

@sissy27 akože myslíš, že by sme priamo u predajcu napr. V Dacia mohli vziať na leasing staršie auto? Nevedela som o takejto moznosti. O tom AAA sme len uvazovali, nie sme rozhodnutí.

mickao
23. jan 2015

@savanah111 ja som pred 4 rokmy kupila vtedy 6rocny peugeot 206. Zobrala som si presny obnos penazi a s kamaratom som sla. Auto bolo na pohlad v dobrom stave, kamarat ho trochu poobzeral, tak ze ho teda berem. Cena zrazu bola vyssia ako na nete- cca 400 eur. No, kupila som aj tak. Asi po mesiaci som bola na kontrolole originality a tam mi bolo povedane, ze auto bolo havarovane a 3 dvere su zgitovane. Bola som v soku. Volala som do AAA, co je vo veci a tam sa odvolavali jeden na druheho. Ze mam zavolat zajtra, ze ta pani tam nieje. Na druhy den mi zdvihla, ale musela koncit, lebo mala nieco surne atd. Nakoniec som sa na to vykaslala. Auto bolo sice havarovane, ale zatial nemalo vaznejsiu poruchu. Je spolahlive-mozno jedno z mala. Napriek tomu by som AAA nikomu neodporucala, kvoli ich nekorektnemu jednaniu. Ked chces auto kupit, ochotne ti vyvolavaju. Ked ho konecne kupis, uz nemaju zaujem s tebou nic riesit.

sissy27
23. jan 2015

@savanah111 presne tak 🙂 neviem, či to robia všetci autorizovaní predajcovia, ale veľa z nich áno 🙂 ak si u nich človek kúpi auto, potom ho u nich pravidelne servisuje, tak ho zoberú späť ako protihodnotu na nové a to jazdené predajú - majú úplný prehľad o stave vozidla, dávajú záruku atď.
http://www.renault-kestler.sk/dacia/jazdene-voz...
http://ojazdenevozidla.toyota.sk/ojete-vozy.html
http://www.skodaplus.sk/
http://www.dasweltauto.sk/d/search#brand=Vlc*&g...

napríklad 🙂 pozri si ponuku, podmienky a všetko čo potrebuješ, prípade ak máte zálusk na nejakú konkrétnu značku či model, treba osloviť autorizovaného predajcu 🙂

savanah111
autor
23. jan 2015

Jezis, ty si zlatá, ďakujem ti veľmi pekne, určite pôjdeme touto cestou. Aj ked musím uznat, že v tom AAA majú na vonok pekné autá. S mm popozerame, a snad niečo poriesime. Ešte raz ďakuje veľmi pekne🙂

savanah111
autor
23. jan 2015

@sissy27 zabudla som ta označiť v prispevku hore🙂

nanka3
23. jan 2015

@savanah111 ahoj, my sme kupovali auto v AAA-cku a svoje im tam aj predali, a uz NIKDY VIAC!!!, za nase auto nam davali smiesnych 2000e, v skutocnosti malo vyssiu hodnotu, taktiez nove zimne pneumatiky (kedze muz je autickar, auto bolo v top stave po motorickej stranke.... na pneumatikach sme nikdy nesetrili), vase auto tam isto podhodnotia, nechaju vas aj 3 hodiny cakat (vraj sa predajca radi so sefom, ale podla mna takto len dusia a natahuju ludi, ktori potom len stratia nervy a podlahnu), Auto nam sluzi dobre, ale my sme kupovali rocne auto, s 20 000km najazdenymi, ale za tie nervy vam to nestoji, keby bolo na mne, bola by som zdvihla kotvy a sla kade-lahsie, moj muz ma viac trpezlivosti, a navyse auto, ktore sme im predali si manzel kupil, ked bol este sam, za jeho peniaze, takze som mu do toho nechcela velmi kecat, nech sa rozhodne on, ale jasne som mu povedala pred predajcom, ze keby bolo na mne, tak im ziadne auto nepredam.... ze je to zderstvo.... a ked predajca videl, ako reagujem, zrazu nam dal daku zlavu.... uz nepamatam presne, za co..... (tusim daky poplatok bolo to 200eur, ktory bezne plati klient predajcovi, za to, ze predajca da overit auto, ci nie je kradnute, a este predtym, ako ho oni predaju, vraj ide na servis, kde ho riadne skontroluju, takze tento poplatok nam nakoniec odpustil). Inac nase auto sme tam nechali v piatok poobede a v pondelok rano uz bolo zaradene v ich ponuke, oni ho od nas kupili za 2000 a predavali ho za 3600e, takze asi tak..... a este info, ktore uvadzali v popise si trochu poprikraslovali, napr. auto garazovane (tak to neviem, skadial zobrali), a hlavne, zimne pneumatiky, ktore sme davali k autu vobec neboli uvedene v inzerate (boli uplne nove, jazdilo sa na nich 2 mesiace a 1 pneumatika stala cez 50e). A k tomu overovaniu dokladov, neverim, ze cosi overovali, kedze sme im auto nechali neskoro popoludni v piatok, a oni ho predavali na stranke uz v pondelok rano.... a taktiez neverim, ze sa niekto na nase auto v servise pozrel.

sunshineka
23. jan 2015

NIKDY NIKDY NIKDY!!!! ak si vazis svoje peniaze,tak NIKDY z AAA.kamos pre nich robil servis a ked rozpraval,co oni dokazu predat,sa cudujem,ze ich ludia neudavaju za ublizenie na zdravi.predavaju totalne vraky,aj ked auto vyzera navonok super,popisu ti,co vsetko tam vymenili,ale pritom to vymenene nie je a len kadiako polepene,aby preslo testovaciu jazdu.maju mnoho sudov,lebo ludia sa stazuju.s kupou auta sa vobec neponahlaj.daj si zalezat a zaujimaj sa hlavne o auta s dobrym motorom.su auta,ktore su aj starsie,ale maju velmi dobre motory a su novsie auta,ktore maju nanic motory a vkuse sa kazia.sleduj inzeraty kludne aj pol rok a vyberaj,obzeraj.netreba sa unahlit hlavne,ak sa do aut velmi nerozumies ty alebo manzel.

savanah111
autor
23. jan 2015

@nanka3 no teda prístup o ničom, zase som sa presvedčpresvedcila, že cez AAA nepôjdeme. Ďakujem za názor🙂🙂

ivivaiveta
23. jan 2015

@savanah111 to akoze na celom Slovensku existuje len AAA auto???..ja tiez poznam od nich aj dobre,aj zle skusenosti..ale nechapem, preco si vyberas len od nich??? 😕 vyber je neskutocne velky...dnes sa predajcovia aut priam predbiehaju...

sunshineka
23. jan 2015

@savanah111 len aj pri tychto autach musis davat obrovsky pozor.napr. su to auta,ktore pouzivaju ako nahradne vozidla,cize pred tebou sa na nich vozilo xy ludi,ktori maju ine zvyky.odchadzaju spojky,prevodovky-co pri niektorych autach su brutalne polozky.takisto su to lepence,takze nie vzdy je autorizovany predajca zarukou kvality.musis mat len stastie.ale to iste sa ti moze stat aj pri kupe od obycajneho cloveka.mojmu otcovi sa podarilo kupit od stareho pana,ktory sa o auto staral ako o oko v hlave,vozil sa na nom len v nedelu do kostola a k lekarovi.v servise hykali,ze to auto je akoby prave vyslo z vyroby.mal obrovske stastie 🙂 ale auto hladal 2 roky 😀

savanah111
autor
23. jan 2015

@ivivaiveta pozri, nemáme na čisto nové auto ani v prípade leasingu, preto som najskôr pozerala bazar, stačí nám aj 4-5r. auto, ale na splátky, keď si vezmes, že novsia fabia stojí priamo u predajcu cca 8000, a v bazár bazari o polovicu menej, ešte je tu možnosť vziať auto u predajcu keď aj staršie ale aspoň so zárukou.

ivivaiveta
23. jan 2015

@savanah111 ale ved prave...ja som v zivote nekupila nove auto, najlepsie tak dvojrocne, z druhej ruky..nove este len vezies z predajne, uz nema tu cenu, ktoru si vycalovala...ja len ze preco AAA...ved moznosti su fakt velke...

savanah111
autor
23. jan 2015

@ivivaiveta tak porad, aké máme možnosti, do jari by sme chceli nové, na akontácie by bolo plus zbaviť sa starého auta, v hotovosti cca 4-5tisíc mať nebudeme. Ja fakt nneviem ktorou cestou ísť 😒

ivivaiveta
23. jan 2015

@savanah111 normalne dajte na bazos alebo autobazar.eu svoje auto a rovnako na tych stankach hladajte ine..

mandrewa
24. jan 2015

auto by som do AAA nedala a ani by som od nich žiadne nekúpila. Chceli sme predať staršie auto, tak sme zašli do AAA auta a ponúkli nám zaň úplne smiešnu sumu a oni by ho predali za dvojnásobok. Autá tam majú kradnuté, búrané, jednoducho v otrasnom stave, stočené kilometre sú určite na každom. A ani na bazoš a iné bazáre by som sa nespoliehala, lebo aj tam predávajú autá kadejakí špekulanti,ktorí predávajú autá dovezené z Nemecka pred pár týždňami a tvária sa, že sú ich prví majitelia atď. Ale pri dlhom hľadaní sa Vám môže pošťastniť 🙂. V showroomoch autorizovaných predajcov predávajú predvádzacie vozidlá alebo aj jazdené určite by som sa poobzerala najskôr tam. A ak môžem poradiť nekupovala by som francúzske auto, forda a ani dieslových japoncov.

emadilek
29. mar 2015

@viera27 ..ked citam tieto komenty tak je mi smutne normalne..nie kazdy ma na nove auto..ja osobne mam napriklad velmi dobru skusenost..Chcela som za Yarusku 4500, ponukli mi nieco menej lebo mi nesla klima, ale aj tak som bola spokojna. Este ma aj predavac odviezol domov 🙂

jeennyv
29. mar 2015

@savanah111 radsej vyuzi sukromnu kupu alebo dnes ma uz mnoho autorizovanych servisov aj bazar a ponukaju rozne benefity...preto nezameriavaj sa len cisto na autobazari.... a ver tomu, ze tie negativa na aaa auto tam nie su len tak....

matatrnena
29. mar 2015

Kupila som si tam Passat. Odisla som za roh, nabehla na nejaky blby vymol a ostala stat. Hned som si pomyslela, ze mam pech a toto sa mohlo stat iba mne. Volam im spät ze nech dojdu pre mna a ze auto nechcem. No nasrata som bola. Po par minutach prisli, odtiahli ma do servisu, spravili mi kavu, medzitym som vychladla a defekt opravili a este mi dali aj ten anti-defektovy sprej ze keby daco. Trosku vzrusa ale nic vazne sa nestalo.
Takze mozem povedat, ze mam s AAA auto dobru skusenost. Samozrejme, ze auto doteraz ide bez problemov 😀

emadilek
29. mar 2015

@savanah111 ja teda budem spoludiskutujucim zienkam protirecit...osobne som s AAA bola velmi spokojna aj ked som sa tiez bala kvoli negativnym recenziam.. na stranke maju celkom zaujimavy argument "Garantujeme doživotnú záruku na pôvod vozidla. Poskytujeme doživotnú záruku na pôvod auta a číslo karosérie. Naše autá sú bez finančných záväzkov (zástavné právo, leasing atď.). V prípade vzniku právnej vady vraciame plnú kúpnu cenu.." vela stastia pri kupe noveho auta a nech poslucha 🙂 ja si to momentalne brazdim na fiat500 🙂)

matatrnena
29. mar 2015

jeennyv sukromna kupa je tiez velky risk.... sestra si takto kupila fabiu a neskoro zistila, ze ma vymeneny motor....peniaze zaplatila jednemu panovi, ktory jej uz neberie telefon a nechce mat s tym nic spolocne.... takze teraz su bez auta a mozu ho rozpredat tak akurat na nahradne diely....

emadilek
29. mar 2015

@matatrnena no presne...toto iste sa stalo susede, kupila na bazosi kradnute..co samozrejme zistila az neskor

matatrnena
29. mar 2015

@emadilek nooo boli to hrozne opletacky.... ja som kupovala v aaa a aspon som mala vsetky papiere vporiadku a nemusela som nic riesit

emadilek
29. mar 2015

@matatrnena ja som zas predavala, tak mozno si kupovala moju Yarisku 😀

matatrnena
29. mar 2015

@emadilek ja som kupovala passat 🙂)) tvoju ignisku ma niekto iny 😀

matatrnena
29. mar 2015

@savanah111 snad kupis dobre a hlavne nekazove auto bud v bazari alebo pri osobnom predaji 🙂 a prajem vela najazdenych km, bez poruch 🙂

emadilek
30. mar 2015

@matatrnena ja by som sa ta este opytala ako k tebe pristupovali predavajuci z aaa..ja mam napriklad velmi dobru skusenost ale pocula som aj dost zleho

matatrnena
30. mar 2015

Ja som tiez mala dobru skusenost 🙂 predavajuci bol ku mne velmi mily a velmi sympaticky 😀