Mám podozrenie, že máme v byte ducha

zuzikkaa
1. feb 2011

ahojte,,mam podozrenie ,ze mame v byte ducha.asi pred tyzdnom sa sam od seba zapol digestor,bolo to asi o 9vecer ked sme davali maleho spat.mozno bol iba zle vypnuty,ale mna to strasne vydesilo!!! ☹
ja sa totiz duchov dost bojim,resp mam pred nimi velky respekt.minulu noc sa mi zdalo akoby v kuchyni za rohom svietilo tlmene svetlo.-ako ked vam v tme zasvieti mobil.rano som si spomenula ,ze sa to uz raz stalo.
byvame totiz v byte kde byvala stara pani so svojim vnukom,ktory bol dost velky cudak.zevraj taky ostal po vojne a pred tym bol normalny.no asi pred 2 rokmi ta pani zomrela a vnuk tam byval sam.na jesen toho roku rodicia ten byt predali a jeho si vzali domov.my sme sa tam stahovali minule vianoce,,cely byt sme kompletne prerobili.ten chalan aj po odstahovani chodieval do vedlajsieho panelaku za nejakym znamym,ale pred pol rokom tam spachal samovrazdu!!! 😒 😒 😒 tak ma napadlo ci nahodou jeho dusa nebludi a vracia sa do bytu kde byval dlho.ked rodicia ten byt predavali tak sa nechal pocut ze podreze toho kto v tom byte bude byvat.neviem co si mam teraz mysliet,,ci mam len bujnu fantaziu,,ale bojim sa! ☹ ☹ ☹
viete mi poradit nieco cim by som toho pripadneho ducha mohla nejako vyhnat.kamaratka spominala ze pomaha svatena voda,ked sa rozfrka po kutoch. 😒

monika_123
1. feb 2011

@zuzikka no mozno aj ta svatena voda,alebo si zavolat niekoho kto sa tym zaobera a za chvilu mas po probleme 😉 lebo je dost mozne ze tam nieco take mate,ale da sa toho lahko zbavit

melanche
1. feb 2011

no ja na taketo veci moc nie som, ale pred par dnami sme kupili v hrackarstve babiku, ktora ked ju zapnes tak place, smeje sa. a vcera po polnoci sa sama zapla, zacala plakat. manzel ju vybral z izby do obyvacky, ze ved prestane revat, kedze sa neda vypnut. no a ona vkuse plakala, bol to strasne hnusny pocit, tak musel vybrat baterky. volame ju babika chucky 😀 . no a davnejsie sme mali problem s radiom, v noci sa raz zaplo same. potom sa zapinalo pravidelne, uz ani vypnut sme ho nevedeli, ale to som sa ukludnovala tym ze je stare, tak to preto. aj sme ho vyhodili. no akurat tu babiku si neviem vysvetlit. ale s tou svatenou vodou ma to zaujima, raz mi teta doniesla z dovolenky, este som sa smiala ze to co za darcek. ale rozmyslam ci ju nevyuzit. keby niekto vie ako napiste.

miruska15
1. feb 2011

my sme si zavolali Fararka skus nič tym nepokaziš. 😉

miska333
1. feb 2011

aj ja by som urcite na tvojom mieste zavolala farara nech vam ten byt vysväti

bellada
1. feb 2011

nam sa digestor zapina sam od seba uz pravidelne nepravidelne, najskor to bolo len odsavanie, ale teraz sa zapina uz aj svetlo same od seba....ale nie je to ziaden duch, len citlive senzory a spinace, reaguju na zachvev zeme (stien, podlahy), cize ak niekto dupoce, prejde po ceste auto, susedia niecim tresnu a podobne....pokial ti nelietaju taniere vzduchom, nerobila by som paniku 😉 ma to aj logicke vysvetlenie 😎

sarinka23
1. feb 2011

Svatena voda pomaha viem z vlastnej skusenosti tak urcite ju pouzite.

erikasadek
2. feb 2011

@zuzikkaa mohla to byt nahoda ale ako pises ze ak tam bola spachana sebevrazda.. tak moze tam byt pozostatok energie

aokolvek je ci nie je, mozes pouzit svatenu vodu .. ale najlepsie vysledky dosiahnes ak si zozenies susenu salviu je to starodavny sposob vyhanania duchov a zlej energie.. 😉
jemne zapalis ako tycinku vonnnu a len dymom ides z izby do izby.. a hlavne do kazdeho kuta kut je zakladne miesto kde sa skryva a hromadi energia...
urobis modlidbu ak chces, alebo rovno silnym hlasom... v mene.........
ta vyzivam opust tento byt. a miesto pokojne a vrat sa .......... 😉
na 99% sa byt dom upokoji .. ak nie tak to nie je duchovno.. 😉 ale uz ine sfery// 😖
drz sa...
hlavne sa neboj.. lahko sa to hovori ale ver mi je to len zbytkova energia.. nic viac
hlavne ziadne vyvolavanie duchov a nahravanie na audio styl otazka odpoved.. treba to vediet robit inak mozes mat len problem.. 😉

indiankaindi
2. feb 2011

@zuzikkaa Ahoj, my sme mali podobný problém. Najprv sme hľadali logické vysvetlenia, ale po čase to začalo byť neúnosné, takže sme to riešili exorcistom. Väčšinou na každej väčšj fare je jeden farár, ktorý sa zaoberá exorcizmom, ak nie, tak oni aj pricestujú.Nič sa neplatí, on príde,prejde sa po byte, vysvätí ho a modlitbami odoženie všetko zlé. My odvtedy máme pokoj 😔 Vrelo odporúčam

evagy
2. feb 2011

Ahoj, možno že si všetko moc berieš a nahováraš.. Ja som tiež bola taká až to vyústilo do schizoafektivnej poruchy, to je choroba, mala som pocit že ma prenasledujú duchovia a podobne.. Možno ti pomôže aj svatá voda ale ak nie tak skús zájsť za psychiatričkou a tá pomôže, dá niečo na ukludnenie.. Ja ináč v duchov teraz neverím, ale predtým som z nich mala strach a rešpekt..

zuzikkaa
autor
2. feb 2011

@indiankaindi ano viem ze sa byty aj domy vysvecuju,,myslim ze to robia aj u nas v meste.uvidim co dalej,ale uto noc som spala hrozne akoby som stale nieco cakala.uz mo z toho prepina stale si hovorim ze na to nesmiem mysliet ze si to iba namyslam.cez den je to ok ale ako pride vecer a noc a je vsade ticho,no dnesna noc sa neskutocne tahala!!! ☹ ☹
niekde som sa docitala ze sa na to nemam mysliet lebo myslienkami to mozme privolat.
skusim zistit na fare ako je to stym vysvetenim.

zuzikkaa
autor
2. feb 2011

baby dakujem za odpoved,,no skusim too farara,alebo tu svetenu vodu ale kde ju zozeniem??mam si ju vypytat v kostole?viem ,ze aj kamaratka si tak svetila byt,ale oni uz vodu mali doma.
boze,nech sa uz toho hnusneho pocitu zbavim,,neznasam ked pride noc ☹ ☹ ☹

maca_p
2. feb 2011

nie je to trochu chytene za vlasy, v 21 storoci prskat svätenu vodu po byte, volat farara a exorcistu? co oni su carodejnici? vsak casy bosoriek su uz davno prec... daj si pozriet digestor opravarovi, chalan tiez nespachal samovrazdu vo vasom byte, tak nie je co riesit...
my mame doma taku hracku, staci ked okolo nej prejdeme spusti sa a hovori a hovori...

dadis
2. feb 2011

@maca_p suhlasim 😉

petruska77
2. feb 2011

@maca_p
presne si to vystihla 🙂

monkula
2. feb 2011

@maca_p 😀 😀

cestovatelkaandrea
2. feb 2011

@zuzikkaa daj skontrolovat digestor a ak chces zavolaj farara a daj si vysvetit byt.
Hlavne sa upokoj a neboj sa zbytocne. Ver mi kazdy den sa deju veci, ktore sa nam nezdaju logicke. A potom sa zbytocne bojime.

zuzikkaa
autor
2. feb 2011

@cestovatelkaandrea no snazim sa na to nemysliet ale nieje to lahke 😉 dik za podporu 🙂

zuzikkaa
autor
2. feb 2011

@maca_p nemyslim,ze je to chytene za vlasy...aj ked sa nezabil rovno v nasom byte ale dlho tam byval.ved aj ked stary clovek umrie niekde v nemocnici tak sa jeho dusa niekedy vrati tam ke byval.nove byty a domy si ludia hlavne veriaci casto vysvecovat.digestor je ok.
verim na duchov a ze niektore duse tu este bludia ak nieco nestihli dokoncit.treba ich nejako vyprevadit na druhy svet,ale nie kazdy vie ako na to.ten chalan bol fakt cudak,divny preto sa bojim.podla mna je to velka zataz na psychiku ak sa deju taketo veci.bojim sa aj koli malemu ☹
ale dakujem aj za tvoj nazor

stanca22
2. feb 2011

@zuzikkaa A čo tak vedľa muža, keď si ľahneš, tak v jeho náručí skús spať, možno lepšie zaspíš, neskúšala si to? Daj si pre istotu pozrieť celý byt, hlavne elektriku a spotrebiča, komplet všetky 😉 Keď zistíš že všetky sú ok., až potom choď za farárom, aby Ti ho vysvetil alebo až po danej oprave, ak náhodou dačo nájdu. Ja tiež počujem u nás na chalupe všelijaké zvuky, ako keby hore nad nami vo voľnom byte chodil, dupal, či škrábal ako kedy a čo, podľa toho ... Raz sme zistili že to je myš ale po ďalšie sme nezistili čo to je ale moji chlapi vravia, že to môže pukať i v radiátoroch, keď kúrime riadne pecou alebo aj pracuje drevo, keď máme u nás všetko z dreva. Zase v druhom byte u svokrovcoch v dome pod nimi, cítime s manželom ako keby nejaký duch stále chodil popri nás ale len, keď sa zotmie, je to dosť divné, stále nám tam je zima, i keď kúrime a tak večer radšej zapneme notbook a kukáme, aby sme sa sústredili na niečo iné a manžel musí zaspať tam len pri niečom čo stále kecá, aby nebolo ticho, lebo by nezaspal, proste sa mu tam nedá zaspať v tichu.

stanca22
2. feb 2011

@zuzikkaa Ja tiež verím na duchov ale tiež sa ich bojím ...

zuzikkaa
autor
2. feb 2011

@stanca22 tak ja tiez musim zaspavat pri telke alebo mat aspon zapnute radio.telku si nacasujem a vypne ked uz spim 😀 snazim sa nato nemysliet,ale ked sa zobudim o1 vnoci a nemozem zaspat tak mi to beha po rozume!dokonca aj ked sa mi chce ist na zachod tak je to problem 😀 ale upokojujem sa tym ze ved doteraz sa nic nedialo a uz byvame vyse roka ze by to hadam robilo hned.ale myslim ze tym vysvetenim nic nepokazim a budem kludnejsia 😉
to ano ked je drevena chalupa tak to praska lebo drevo stale pracuje,,aj radiator na m puka ale to uz som si zvykla

penelopa77
2. feb 2011

Strach ma velke oci, verim ze sa bojis. Pred 5 rokmi, asi rok potom ako sme sa nastahovali do domu, sme skoro kazdu noc poculi z podkrovia zvuky, ako keby tam niekto chodil. Presne viem, aky mas stav. Dlho som bola mojmu muzovi na smiech, on vzdy zaspal ako drevo, a ja som striehla na kazdy zvuk, zle som spavala a bola som pomaly zrela na psychiatriu. Ked to zacalo, mala som pocit, ze nam niekto v tazkych topankach chodi nad hlavami. Lenze kym sa mi podarilo manzela zobudit, vacsinou to preslo. Az jeden raz - okolo stvrtej rano tie zvuky trvali mozno aj desat minut, obaja sme stali dolu pod schodami a bali sme sa ist pozriet do podkrovia, muz stupil na prvy schod, ktory trochu praskol a v tom momente ticho. Boli sme v totalnej panike. Bala som sa,uz aj ked zapol motor na chladnicke. Ked sme to asi o dva tyzdne uz obaja nevyspati a vynervaceni povedali jednemu nasmu pribuznemu, ten nevahal, vliezol nam do povaly s baterkou a co tam nenasiel. Vyzametal asi 5 kg vykalov od kuny lesnej. Odvtedy sa s nou priatelime. Bezne nam beha po sadrokartone, tie zvuky ako ked niekto chodi - zdola sa to tak javi, ale mila kuna "len" rozobera izolaciu v streche - trha nobasil a tento zvuk sa priserne ozyva po celom dome. Takze nam odlhlo, ze mame nasho "ducha", na druhej strane ju nevieme z domu dostat, vyskusali sme uz uplne vsetky rady od odbornikov, proste je to presibany tvor, ktory nam dokonale znicil strechu. Ak by ste niekto vedeli, ako na nu, sem s radami. Mozem Vam ale povedat, ze mi vtedy mamina priniesla moju krstnu sviecku a kriedu, ktorou sa pisu tie znaky nad dvere, ked sa vysvati dom. Mam ich pekne v sufliku. Vtedy mi to dost psychicky pomohlo, je to taka nejaka barlicka na prekonanie strachu. Urcite ta vec s digestorom ma logicke vysvetlenie, ale aby ti odlahlo nci nepokazis, ak das dom vysvatit.

maca_p
2. feb 2011

@zuzikkaa ked na to veris, vies o co ide, vies ako sa to robi, kto ti moze pomoct, tak si to uz mala urobit. 😉

maca_p
2. feb 2011

@penelopa77 do polky tvojho prispevku som rozmyslala, ze zacnem verit na duchov 😀 .

penelopa77
2. feb 2011

@maca_p Tak to som aj ja myslela. Hlavne ked som si dala do suvisu take veci, ze pred tym ako sme zacali stavat sme zburali presne na tom istom mieste asi 80 rocny dom. Naposledy v nom byvali dvaja 90 rocni manzelia a ked stara pani zomrela, stary pan isiel byvat k svojmu synovi asi 20 km od nasho mesta. Jednaho dňa sa im starky stratil, mal totalnu sklerozu a nasli ho na pol ceste k nasmu mestu, ze on ide domov (to chudak nevedel, ze z jeho domu su uz len sutiny) A asi rok pred tym, ako sme dokoncili barak, zomrel aj on. No tak v tych nervoch sme mysleli, ze starky sa vratil domov a nepaci sa mu, co sme postavili 🙂.

stanca22
3. feb 2011

@zuzikkaa No aj môj muž si dá vždy na vypnutie 😀 Tak to rieš ako ja, pred spaním si dám tam, kade chodím cestou na wc malé svetieľko dakde do elektriky a potom, keď vstaneš ideš celkom po svetle a menej sa bojíš 🙂

stanca22
17. feb 2011

@zuzikkaa No čo, vyriešili ste to dáko? Ak áno, ako?

stanca22
17. feb 2011

@penelopa77 Ty kokso, ja už by som kadila do plienok od strachu, toľko čakania, čo to je hore, ešte že ste mali takého odvážneho suseda 🙂 Ten sa z Vás musel pučiť od smiechu, nie? 😀

zuzikkaa
autor
17. feb 2011

@stanca22 no zatial je klud 🙂 nasla som na nete nieco so svieckou a potom som si zohnala aj tu svatenu vodu a pofrkala nou vsetky kuty a bytove dvere.tak to hadam pomohlo. 😎

stanca22
18. feb 2011

@zuzikkaa No super a používaš i moje rady, či nie? To svetlo malé večer, cez noc, keď ideš na wc alebo tú telku na vypnutie?