Máte skúsenosti s Mary Kay? Pustiť sa do toho?

sibuska
29. jan 2008

Caute baby, neviem sa rozhodnut, ci sa do toho pustit, t.j. predavat a tuto kozmetiku, tak ak mate nejake skusenosti - ako distributerky alebo spotrebitelky, sem s nimi... 😉

pianistka
20. máj 2014

@smarajka1 A dam ruku do ohna za to zo, ze ten cesky clanok pisala osoba, ktora sa zivi MK poradenstvom 🙂 ale to len tak na okraj... nic v zlom ;)

smarajka1
24. máj 2014

@pianistka zbrojis tolko aj proti inym kozmetickym znackam (neobsahujucim vylucne podrvene kamilky s trochou maty a exkrementov vzacnej australskej vevericky), alebo tuto svoju vzacnu energiu venujes iba Mary Kay? zavidim ti... ja mat tvoj cas a energiu, ktoru venujes tymto zabomysim "bojom"... zalozim firmu s vylucne prirodnou kozmetikou ;) a tesila by som sa z toho, ako luxusne zijem z toho, ze "milioooony" prirodychtivych zien si patlu na tvar rozmliazdene orechove listy namiesto farby na lica MK, ktoru dovtedy pouzivali 🙂)))))
presne ako pises... kazdy ma pravo volby... a kazdemu vyhovuje nieco ine... no to, ze mi vyhovuje byt vegetarianka, mi nedava pravo poskodzovat meno vyrobcov a predajcov masa... ale asi zalezi na charaktere kazdeho jedinca ;)

pianistka
24. máj 2014

@smarajka1 Bohuzial aj ine znacky u mna klesli a prestavam si ich kupovat. Aj ked tie ine znacky aspon nepytaju za svoje sajrajty tolke peniaze. Ano, venovala som MK vela energie, ale clovek sa uci cely zivot, a ja som sa vdaka tomu nieco naucila, co mi mozno v buducnosti ulahci orientaciu na trhu s kozmetikou.
Co ine ako ironia a sarkazmus sa da od sfanatizovaneho cloveka slepo uznavajuceho MK ocakavat, bud vobec ziadny padny argument, alebo nieco take ako si napisala ty ... ved dobre, ale opravim ta, ja nemam v umysle poskodzovat mena vyrobcov, ani predajcov - ale keby som ja bola predajca predavajuci predrazeny produkt plny chemie, a prehlasovala pri tom, ze je na prirodnej baze... no hanbila by som sa jak kon!
Bud to furt nechcete pochopit alebo ste fakt tak naivne.. ja neviem.

Je mi jasne, ze ak odpovies na tento moj prispevok, tak vyvratis a vysmejes vsetko co som v nom napisala, ale aj to svedci o niecom... co ale asi ziadna MK lady nepochopi, lebo bohuzial moc ruzovo vnima tuto realitu.

demo
25. máj 2014

@smarajka1 to nie je o poskodzovani mena vyrobcov, ale o poukazovani na to, ze kozmetika obsahuje vylozene skodlive ingrediencie. Tento fakt samotny poskodzuje meno vyrobcu, nie to, ze na to niekto upozorni! Co je to za zvratene zmyslanie 😕
A k tej prirodnej kozmetike o ktorej sa vyjadrujes s takym despektom. Tvoj despekt vychadza z toho, ze nie si vzdelana v oblasti kozmetiky ako takej, ale si iba zaskoleny predajca. Inak by si vedela, ze aj spickova kozmetika sa da vyskladat z kvalitnych, prospesnych a pritom nekontroverznych ingrediencii.

smarajka1
25. máj 2014

@pianistka este raz si precitaj moj prispevok predtym - vycuc z clanku... MK sa nevyhlasuje za prirodnu kozmetiku - skusala som to hladat na nete, no neuspesne... neviem, kde si to zobrala!
a ironia a sarkazmus? nie... len mi to uz prislo chvilami vela... kazdopadne - moja chyba, ze som sa zapojila... moze mi byt jedno, co si kto mysli a comu venuje svoju energiu 🙂 (a to plati aj v ramci tvojich vyjadreni k MK "lady" - ako ich ty nazyvas... neviem kto to je... poznam iba avon ladies :D )
@demo iba som sa nechala strhnut :D nie je pravda, ze by som neuznavala prirodne produkty... btw. rada sa necham poucit profikom ;)

pianistka
25. máj 2014

@smarajka1 Tak jo 🙂 Zrejme by si si mala svoj prispevok, resp ten cesky clanok precitat este raz ty. Ze odkial som to vzala.. Tak este raz, polopatisticky. Citujem: "Víte, že kosmetika Mary Kay je BIO ..." a o par riadkov nizsie - "Mohou být „na přírodní bázi“ nebo „BIO“ ...". Je to vycucnute z textu, ale kludne si ho precitaj este raz cely. Pointa ostava ta ista.
A asi by si si mala precitat este raz aj ten moj prispevok, lebo ja som ani raz nenapisala, ze MK sa vyhlasuje za prirodnu kozmetiku, ale ze jej produkty su zalozene na prirodnej baze - teda presne toto niektore vase ladies bez hanby tvrdia (a chcela si mi to dat na vedomie aj ty, inak by si necitovala ten cesky clanok, takze si to pravdepodobne myslis tiez).

Ale ked sa uz opat vrtame v tom clanku, tak par postrehov aj k nemu. V clanku sa teda pise, ze MK je BIO, dokonca ze vyuziva prirodne zlozky na maximum, ze pouziva vzacne vytazky z exotickych rastlin– stale sa opakujem, brala by som to s velkou rezervou. Uvazujuc nad tym, nie som presvedcena, ze MK naozaj pouziva do svojich produktov vytazky z rastlin, ako sa uvadza v clanku, pretoze kozmeticky a farmaceuticky priemysel ich vacsinou vyraba synteticky, proces extrakcie z rastliny je totiz finance a casovo narocny, a kedze MK je pravdepodobne vyrabane niekde vo fabrike v USA, tam vyrobcovia pouzivaju vyslovene synteticku cestu. A dalsim padnym dovodom je, ze rastliny ako prirodny zdroj su vycerpatelne, a ak z nejakeho druhu co rastie na jedinom mieste na svete- a mozno je prisne chraneny, vyrabaju nieco, tak mozno len vo vyskumnom laboratoriu, aby zistili ako si to chemicky budu syntetizovat do vyrobkov.

Dalej sa pise, ze firma skuma 10 rokov jednu radu. Kazda solidna farmaceuticka, kozmeticka, ci farmaceuticko-kozmeticka firma vyvija a skuma v priemere 12 az 15 rokov, je to legislativne podchytene, skor sa k licencii za urcity liek/pripravok nedopracuju, vzhladom k tomu, ake mnozstva dat musia predlozit z vyskumu, a akymi fazami to po vedeckej a legislativnej stranke musi prejst, cize suma sumarum 10 rokov vyskumu v MK je malo! Takze aj tento udaj by som brala s rezervou.

Uz som ako papagaj - uz som tu raz napisala, ze si nemyslim, ze existuje 100% prirodna kozmetika, avsak ver tou, ze existuje kozmetika, ktora ako svoj zaklad naozaj pouziva prirodne zlozky, no MK to rozhodne nie je 🙂

Takze o nic zle mi nejde... len sa snazim aby ste konecne pochopili (ked uz si nechcete pripustit kolko svinstva sa v tych produktoch nachadza), ze MK kozmetika obisla prirodu velkym oblukom.

Nuz co, kazdy sa obcas nechame strhnut... a oslovenie MK ladies mi prislo na um len tak, a zda sa mi byt ovela vhodnejsie, vzhladom na iste skutocnosti... do uvodzoviek by som skor dala slovo "poradkyna".

smarajka1
26. máj 2014

@pianistka ako pises... "myslim si"... "predpokladam"... "brala by som to s rezervou"... "kozmeticky a farmaceuticky priemysel ich VACSINOU vyraba synteticky"... kazdemu musi byt jasne, ze ide o tvoje dojmy a nazory, a nie o podlozene fakty... a na svoj nazor ma kazdy pravo ;) takze sa ospravedlnujem... peace 😎

pianistka
26. máj 2014

@smarajka1 Si tvrdohlava, ale ja tiez 🙂 Je viac menej jasne, ze ta nepresvedcim, a asi sa nad tym ziadna ani nezamysli, ale tak si aspon napisem svoje. Ano, pisem tu svoje pocity a nazory, avsak nevymyslam si aby som nieco prekrutila, ako som vravela, vela som si k danej teme nastudovala, a rozpravala som sa o tom aj s ludmi, ktory sa vyznaju. A preto som tam povsuvala vety ako "brala by som to s rezervou", slovicka "by" a "myslim si", lebo 100 iste aj tak nie je nikdy nic. Na rozdiel od niektorych MK zien, ktore vehementne tvrdia opak pravdy o vyrobkoch MK. Tak isto ako ta zena, ktora napisala ten cesky clanok, je to jej subjektivny pohlad na vec, ktory taktiez nemusi byt podlozeny faktami (lebo tiez si mohla len nieco nastudovat na nete).
Sak hej, na nete sa popise vselico, no vedz, ze ja sa tu tymto vsetkym nesnazim rozputavat nejake kampane proti tejto znacke, uplne spokojna by som bola, keby som aspon niekoho donutila, aby sa nad tym vsetkym zamyslel...

Tak isto netvrdim, ze ked bude niekto pouzivat ci uz kozmetiku MK alebo nejaku inu, ze do roka zomrie na rakovinu, ALE... ak pouzivam kozmetiku, ktora obsahuje latky, ktore su podozrive z toho ze by mohli sposobit napr vznik rakoviny (co MK kozmetika obsahuje a JE to podlozene roznymi studiami) alebo tieto latky telo jednoducho nevie spracovat (cize posobia biokumulativne), preco by som sa nimi vedome davkovala, a zvysovala tak riziko vzniku nejakej pliagy, hlavne ak ich pouzivam dennodenne a z dlhodobeho hladiska?!

Ak je vam uz aj toto jedno, tak je to uz naozaj vasa vec a kazdy ma svoj osud v rukach, a nemusis sa mi za nic ospravedlnovat.... peace (y)

beruskasu
29. máj 2014

Ahojte baby. ja používam kozmetiku už 2 roky a veľmi mi pomohla s pleťou. už asi 1,5 roka s tým aj pracujem a môžem len odporučiť. ak by ste mali nejaké otázky môžeme sa stretnúť a podebatiť :D som zo Šale, takže nemám problém aj okolie NR či TT alebo BA. píšte mail na cechlenka@gmail.com

vyhod
10. jún 2014

V marci bola v TN akcia k MDŽ, tak som sa dala nalíčiť. Vybehla mi vyrážka. Nevšímala som si to. Potom ma v apríli navštívila zástupkyňa, p. L.Kováčiková, na poradenstvo a líčenie. Kúpila som si od nej za nekresťanské peniaze nejaké výrobky a ako bonus som mala dostať čisiacu kefku. Ale "nemala ju pri sebe", tak sme sa dohodli, že ju donesie na ďalšie stretnutie. Ale keďže sa mi znova urobili vyrážky, tak som stretnutie odriekla a žiadala som o zaslanie kefky poštou. Ešte asi mesiac sme boli v kontakte a napísala, že ju posiela, ale od konca apríla sa mi už neozýva a ani neodpovedá na maily. Preto si na ňu dajte pozor. Vyzerá to tak, že sa o Vás budú zaujímať len do vtedy, kým majú istotu, že z Vás niečo vytiahnu. Potom už záujem strácajú. Nedajte sa nachytať. Želám všetkým len férové poradkyne.

mirka0703
18. jún 2014

Ahojte baby , ja som sa pred nedavnom registrovala v Mary Kay, zakupila som si krok 1 z neho som vyuzila vsetky produkty ale zvazujem kupu kroku 2 a 3 a tam je dost produktov ktore nebudem potrebovat...su za polovicu....nemala by niektora z vas zaujem? dakujem

luciynka
18. jún 2014

@mirka0703 ahoj, mohla by si mi prosim dat vediet kolko startovaci balicek stoji a co obsahuje? a pripadne co obsahuju tie kroky 2 a 3? dakujem

ddianak
18. jún 2014

Ja by som sa chcela spýtať, že tie prípravky timewise od akého veku sú vhodné? Mám 24 a mám obavy, že anti-aging látky mi len uškodia. No make-up som nenašla iný, ako timewise. Podla Vás?

timis
20. jún 2014

ahojte baby, ja som vyskúšala prírodnú kozmetiku z pacifiky Pure fiji,produkty sú z čistého kokosového oleja, používam kokosové maslo a je veľmi dobré... žiadna suchá pokožka odporúčam...

timis
20. jún 2014

@pianistka Ahoj máš pravdu v celej veci,vyškúšala som MK a vôbec nemôžem povedať že mi to pomohlo, preto používam prírodnú kozmetiku z pacifiky Pure Fiji, naozaj to je čistý kokosový olej lisovaný. Je fakt dobrý... prečítatje si článok uvedený na preženu.sk na čo všetko je dobrý kokosový olej. Ja ho používam každý deň ako maslo z kokosového oleja. a Môžem povedať len jedno so spokojná. https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/mate-skusenosti-s-mary-kay-pustit-sa-do-toho/

zuska_bluzka
20. jún 2014

aj ja by som teda rada pridala svoju skúsenosť s MK. mala som pred časom možnosť prostredníctvom mk poradkyne túto kozmetiku vyskúšať. veľmi ma pobavilo (neviem či to vravela len táto alebo to musia všetky povinne), že pri každom produkte nezabudla podotknúť, že lepší v živote nemala... tá snáď používala len kozmetiku z kauflandu, dokiaľ neobjavila mk... myslím, že každá značka má nejaké svoje top produkty, ale nemyslím si, že sa nájde osoba, ktorej by sadlo úplne všetko doradu. taktiež mi bolo prízvukované, že každý z ich výrobkov vydrží aspoň pol roka... niečo také tvrdiť, je podľa mňa veľmi odvážne, keďže ide vždy o individuálne použitie. mne osobne (bez ohľadu na značku) väčšina kozmetiky vydrží aspoň toho pol roka, takže osobne nechápem v čom má byť pri mk ten dlhotrvajúci zázrak. následne ma teda poradkyňa nalíčila, resp. pomohla s líčením. a výsledok? podľa mňa úplne bežná priemerná kozmetika, ako každá druhá z drogérie (aspoň čo sa týka dekoratívky). jediné čo ju od tej drogerkovej líši je jej cena (absolútne prehnaná, ťahajúca ju niekam pomaly k cenám luxusných značiek typu dior, chanel, EL, ysl, lancome...). V zahraničí som sa nestretla s tým, že by niekto o mk básnil ako o top a podobne, skôr ju vnímajú tak ako my vnímame avon a spol. Na slovensku sa to celkom dobre rozbehlo zrejme vďaka vidine zárobku. zároveň čo sa mi na tomto poradenstve nepáčilo bolo finálne rekapitulovanie všetkých použitých produktov s ich cenami a následné očakávanie vytiahnutej peňaženky... viem, že poradenstvo je prezentované ako bezplatné (osobne by som to síce poradenstvom nenazvala ale ok) avšak tiež si viem predstaviť, že asi väčšine žien je blbé sa následne postaviť s tým, že si nič nekúpia alebo si daný nákup premyslieť až doma, takže svojim spôsobom mi takýto predaj príde byť nepriamo nátlakový. myslím, že klasickým predajom a následnými pozitívnymi ohlasmi zákazničiek by značka získala lepšie renomé ako takto, keď má človek pocit, že jediný komu táto kozmetika pomohla boli jej poradkyne (určite pomohla aj iným, tomu úprimne verím, ale vo mne tento spôsob predaja a následného propagovania evokuje opak).

mirka0703
20. jún 2014

@luciynka poslala som ti IP s cely zoznamom :D

pianistka
20. jún 2014

@timis Dakujem za typ,urcite si to precitam 🙂 Ja som si minule kupila kokosovy olej nearomatizovany, do kuchyne, na bezne varenie,lebo je vraj lepsi,ale teda este som ho nevyskusala.
No bol mi poradeny aj taky nazor,ze cistenie pleti roznymi druhmi olejov,najlepsie panenskymi, olivovym, slnecnicovym, jojobovym a inymi.. Treba vyskusat 🙂

timis
21. jún 2014

@pianistka rada som poradila ak by ste chcela mam jednu znacku Pure Fiji oni maju vsetko z kokosoveho oleja az bez aroma ktory mam aj ja doma a uz som to skusala, este som na nom nepiekla ale pouzivame ho na dasna alebo ako pastu a zuby su fakt belsie....ak by ste chcela mam kontakt na firmu ktora to distribuje na SR.

tanicka_27
22. jún 2014

@pianistka ja mam pocit, ze toto forum sa akosi minulo ucinku, tu sa ma poradit, nie zhadzovat jedna druhu, ja vam nerozumiem.

ukulela
22. jún 2014

MK je na pomery vacsiny zien ozaj draha kozmetika ale mne napr. iba rada MK zabrala na akne ... a to som riesila snad vsetko od drozzia cez HK aj koznu - a po 30ke uz prve vrasky a stale akne - az ich sada specialne na akne mi viditelnejsie pomohla. potom si od nich este pravidelne beriem mascaru a makeup a jeden ocny tien. vzhladom na cenu to velmi neprehanam 🙂🙂🙂 ale jednoducho vyskusane si doprajem. tak co 🙂

pianistka
23. jún 2014

@tanicka_27 Mne konkretne nerozumies (ja si dovolim tykat), alebo ked pises VAM, tak tym myslis, nas vsetkych, co sa zapojili do tejto diskusie?? Lebo ak len mne, tak bude jasne, ze si MK fan.
Aspon ja osobne som urcite nemala v umysle niekoho zhadzovat. Mozno som bola obcas ironicka, a nielen ja, ale to sa stava ak si rozculena, myslim si, ze je to stale lepsia forma vyjadrenia sa, ako niekomu zacat nadavat nie? 🙂 Ja som tu len diskutovala a pisala svoje postrehy a nazory k teme, ci sa pustit do toho alebo nie. Ja som sa do toho pustit chcela, ale som si to rozmyslela, tak preco by som nevyjadrila svoj nazor. Mozno som sa tym vsetkym aj snazila niektorym otvorit oci, i ked asi marna snaha, mozno niektorym babam poradit, ktore este nie su rozhodnute, nech sa na vec pozru z viacerych stran. Kto si z toho co vezne, s tym ja uz asi nic nenarobim...

tanicka_27
23. jún 2014

@pianistka viem co znamena Vam aj som to tak myslela, vseobecne, a netykalo sa to mozno ani tak tejto temy, ja viem ze to je diskusia, ale mozno by bolo lepsie zvolit ine slova pre vyjadrenie nazoru, niekedy sa to naozaj trosku zvrhava a povedat nazor je jedna vec a urazat a byt nerijemny vec druha.

pianistka
23. jún 2014

@tanicka_27 Teraz normalne nerozumiem, kedze je tento posledny prispevok venovany mne, tak to chapem tak, ze mi je nim vycitane, ze som nevhodne vyjadrila svoj nazor a niekoho urazila... preto si prosim vysvetlit, kedy a koho a ako, resp cim??

vyhod
30. jún 2014

@zuska_bluzka
podľa všetkého majú tie svoje prezentácie naozaj spoločne natrénované, pretože u mňa to prebiehalo podobne. Na záver mi presne tak bolo nepríjemné odmietnuť ponuku. Ale teda čo ma dorazilo bolo to, že po odmietnutí ďalších prezentácií poradkyňa nevybavila moju pôvodnú objednávku do konca. Zanechala vo mne veľmi zlý dojem na všetky ostatné svoje kolegyne. Pochybujem resp. viem, že už sa na podobnú "nezáväznú" akciu zlákať nedám.

zuska_bluzka
30. jún 2014

@vyhod no ja som odišla s prázdnymi rukami a plnou peňaženkou ale máme dohodnuté ďalšie stretko... tak som zvedavá čo to bude... čo si nakoniec kúpila?

vyhod
1. júl 2014

@zuska_bluzka Sorry, už si to veľmi nepamätám. Bolo to ešte v marci a všetko som to dala dcére. Viem, že tam bolo niečo na čistenie pleti, očný, nočný, denný krém a ešte niečo. Fakt už neviem čo. Ale ako som už napísala, po 1. stretku som mala 1 a po 2.om 2 vyrážky. A tak som ďalšie stretnutie odmietla. Ani neviem, či to dcéra používa. Opýtam sa, dám vedieť. Nedaj sa napáliť.

zuska_bluzka
1. júl 2014

@vyhod no nerada by som sa nechala napáliť a momentálne mi aj tak nič z kozmetiky bytostne nechýba, tak sa asi len pôjdem pozrieť... to by musel byť priam zázrak aby ma ukecali 😀

vyhod
3. júl 2014

@zuska_bluzka
prajem Ti, aby si si to užila. Je super, keď Ťa niekto rozmaznáva. Aspoň ja si veľmi rada posedím len tak v kresle (okrem zubárskeho), nech ma obletujú. Pekný víkend Tebe aj všetkým spriazneným dušiam.

gn
15. júl 2014

@zuska_bluzka tam by rozdiel mal byt v tom, ze to su koncentraty kdez to ine veci (kupovane v DMku, nehovorim teraz o luxusnejsich znackach) su parfumovane a inak nafuknute aby mali objem, ale to zapricinuje to, ze toho musis vela pouzit.
a kocky, nechcem sa tymto nikoho dotknut, ale kazda ste zodpovedna za seba a nerobit nieco proti voli (pokial vas niekto nechce zabit atd.) ked nieco nechcem, treba razne povedat nie a hotovo.. nikto vas do tej kupy nenutil si myslim, a ked ano, treba zutekat 😀 pretoze ano, aj take som pocula, ze niektora poradkyna priam az hucala na nejaku klientku, ze si nic nechce kupit, to je jasne, ze takto nema fungovat ziadne poradenstvo, predaj atd. taku treba vyhodit von a neriesit 😀