Mená ktoré nie sú v kalendári - kedy budú deti oslavovať meninky?

mrenka
15. feb 2007

Ahoj maminky, ako to riešite keď dávate deťom mená, ktoré nie su v kalendári, kedy budú oslavovať? viete niečo o tom, že sa dá požiadať o zápis mena do kalendára na požiadanie za poplatok?neviete ako to funguje?ďakujem velmi pekne 😉

lubik
15. feb 2007

brat ma dceru vanesu. neviete, kedy (a podla akeho kalendara) ma meniny? oni to zatial chcu oslavovat podla krstu - krstili 28.1, tak aj meniny budu vtedy slavit. 🙂

nici
15. feb 2007

ahoj lubik,
ja som nasla toto:
http://www.mynameday.com/v.html

padne to na 2.februara

papula
15. feb 2007

Ahojte.Majula aj my budeme mat Nicolaska vlastne Tiborka Nicolaska a to dufam aj ja,ze ho nebudu volat Miki 😅 A som rada,ze ste to sem dali,lebo aj mna zaujimalo ci maly bude oslavovat len jedny meminky,alebo obydvoje 😉

chelsee
15. feb 2007

nici diky...no meno mojej malej som tak nenasla ☹

bublinkajasminka
15. feb 2007

holky dakujeeem za radu - nici - hlavne tebe, našla som tam aj dátum kedy by môhla oslavovať naša dcérka - ak naozaj budeme mať dcérku bude Jasmina - je to 4. január - dakujeeem

nici
15. feb 2007

baby nemate za co....bublinka som rada, ze som ti pomohla...

chelsea ale ja ju tam vidim, kuk:
http://www.mynameday.com/e.html a padne na 27.novembra 🙂

chelsee
15. feb 2007

nici jeeeej dakujem veelmi pekne, pozerala som calendar.sk
uz ju vidim aj ja 😉
tak to bude mat chudiatko natlacene...27. nov. meniny, 11. dec narodky hned potom su vianoce a cely rok nebude oslavovat a cakat zas kym pride zima 😅
ta ma teda pochvali ked bude vacsia

nici
15. feb 2007

chelsea,
u nas to mame podobne, maly ma meniny 6.decembra, narodeniny 25.decembra, a medzi tym su vianoce a ja mam narodky 23.decembra....takze v pohode, vitaj v klube cakajucich na sviatky cely rok 😉 🙂

nici
15. feb 2007

a inak 6 decembra je este aj Mikulas.... 😵

nufka
15. feb 2007

nici ty si ale sikovnica 😀

chelsee
15. feb 2007

no pekne dospelakom to tak ani moc nevadi len co tie chudiatka deti....nechcem aby im hovorili ze tu mas darcek a to mas aj k narodeninam rovno...len ked ten termin porodu si clovek nevybera a meno tiez nie podla kalendara 😅

nici
15. feb 2007

uz od narodenaaaa 😀

nici
15. feb 2007

chelsea,
ja som to nikdy nepocitovala od nasich, nikdy som nebola ukratena, vzdy mi dali darceky aj na narodky a potom zvlast na vianoce...a tento rok som to tak robila aj ja malemu....
len akurat ze zial na toho mikulasa sa mi tomu nevyhneme, lebo na rovnaky den nam pada aj meno a aj teda sviatok mikulasa.... ☹ takze tam to bude asi aj o vysvetlovani, ked bude starsi a bude sa na to pytat....ale ked nam sa tak strasne to meno pacilo 😵

mrenka
autor
15. feb 2007

no maminy, myslite, ze sa postupne budu dopisovat mena do kalendara?alebo mate niektora v plane poziadat o to dopisanie?

chelsee
15. feb 2007

nici ja to tiez nikdy nechcem a ani nebudem robit ze ju budem ukracovat o drceky, aspon kym bude mala nie
to vam fakt vyslo 🙂 tie sviatky oslavuje so sviatkami ked vsetci ostatni... 😉 😉 o co snad mame chapajuce deticky a urcite nas pochopia ze narodeiny sme im nevyberali a meniny, ze maju to najkrajsie meno na svete 😉

nici
15. feb 2007

ja tiez pevne verim, ze to raz pochopi 😉 🙂
a mrenka, ja som nadtym ani neuvazovala, ja som si povedala, ze si to sama zapamatam a ani teda neviem, ci sa to vobec da, ako si sa na zaciatku pytala...

lubik
15. feb 2007

nici, dakujem velmi pekne. 😀

mrenka - kdesi som o tom citala; volakedy bola zriadena komisia (neviem, ako sa presne volala), myslim ze pri Jazykovednom ustave, a ta robila zmeny v mennom kalendari. ale ta komisia uz neexistuje, tak vlastne nie je nikto, kto by robil zmeny v kalendari, doplnal nove mena ☹ . mozu byt nejake odchylky v jednotlivych kalendaroch, ale to zavisi od vydavateľstva.

chelsee
15. feb 2007

mne to neprekaza ze neni meno mojej malej v nasom kalendari...hlavne ze to vieme my 😉
aspon su tie mena originalnejsie a je ich menej ako ked su zapisane v kalendari

nici
15. feb 2007

presne ako vravi chelsea....a pri tychto nasich uradoch, ani neviem, ci by s tym nemal niekto tam problem....a pozeral na mna ako na blazna, ze co od nich ziadam...

chelsee
15. feb 2007

ja som sa najprv bala ze bude problem dat meno ktore neni nase a nepoznaju ho, no nebol s tym problem co sa velmi tesim aj ked v porodnici mi malu furt volali erik a mysleli si ze je to chlapec ako keby nevedeli citat a nevideli v priezvisku ova

majula
15. feb 2007

nici...ďakujeeeeem 🙂 Tak Nicolasko bude mať na Mikuláša dvojitú dávku darčekov 😵
papula krásne meno sme vybrali však 😀 😀 😀

nici
15. feb 2007

majula nemas zac, rada som pomohla.... 🙂 hej bude mat, len aby to nezacali opice jedni potom zneuzivat, ked budu starsi.... 🙂
chelsea, ja som sa tiez bala v porodnici, ze mu daju do papierov Nikolasko, lebo som chcela s "c" ....ale nastastie sa nic nestalo... 🙂

majula
15. feb 2007

nici...a nemáš s tým teraz problém...tak čo ja viem, napr. niekde sa ťa pýtajú na jeho meno a ty im musíš povedať, že nepíšte mu tam K, ale C 😕

nici
15. feb 2007

majula,
uz som sa s tym stretla a nielen raz....tak to uz hovorim radsej automaticky....a najlepsie, ze este aj priezvisko je zaujimave, nemecke, a tak aj to im musim hlaskovat 😉 😀 ale uz sa na tom len bavim, ono to nejako automaticky zo mna ide, ked sa musime niekde zapisat alebo objednat a tak to hned cele aj meno a priezvisko hlaskujem, a vzdy tu tetu alebo dotycneho predbehnem, lebo vidim, ze uz sa chce na to pytat 🙂 ....
to sa naucis aj ty automaticky, uvidis 😉 🙂

majula
15. feb 2007

Kvôli tomuto som rozmýšlala, že bude Nikolas...ale keď Nicolas sa mi páči viac 😵 😵 😵

nici
15. feb 2007

mne sa tiez paci Nicolas viac, omnoho viac 😵 lebo na zaciatku to bolo tak, ze sa nam pacilo skratene Nico a tak sme hladali vhodnu alternativu a nasli sme najrpv Nikita, ruske chlapcenske meno, len to mi pripadalo fakt dost divoke.... 😅 a potom som videla nejaky dokument na Spektre o detoch a tam toto meno padlo a vedeli sme, ze je to ono... 😉

dea
16. feb 2007

ahojte ja som deana a aj dcerke sme dali meno po mne a my oslavujeme meninky na diany 😉

adriatica28
20. feb 2007

jéééj baby práve som zidtila že 30 rokov oslavujem meniny v nesprávny dátum 😝
vždy som oslavovala 16.8 ako to mamine napísali úradnici v Blave a teraz som sa tu u vás dočítala že mám meniny 4.3 😅
musím na to pripravit mangelíka 😀

nici
20. feb 2007

adriatica nikdy nie je neskoro. i ked taka sprava sokuje urcitym sposobom 😉

adriatica28
20. feb 2007

nici to si píš 😉
ale na druhej strane je to fajn lebo aj narodky mám v auguste tak ma teraz aspoň neodbijú len jedným darčekom ako to bolo posledných 30 rokov 😀