Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

dianockadianka
27. feb 2015
Používateľ dianockadianka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dianockadianka.

Ahojte, dočítala som sa, že k bolestiam hlavy a teda aj k migréne prispieva aj nedostatok horčíka. Jasne, že to nie je jediná príčina, ale myslím, že je to presne tá vec, s ktorou sa dá niečo spraviť. Ja som začala piť minerálnu vodu s horčíkom a vápnikom (vedeli ste, že aby sa vám vstrebal horčík, treba na to aj vápnik?? a pomer by mal byť 3:1 v prospech vápnika..takže len magnéziové vody nestačia). Plus sa snažím vyvážiť prácu, oddych a fyzickú aktivitu- telo sa ozve keď niečo nie je v poriadku. Na trhu bohužiaľ nie sú lieky, ktoré by bolesti hlavy alebo migrény odstránili úplne, len potlačia bolesť a aj to len na chvíľu... Ja sa momentálne snažím nielen si dať lieky, ale upraviť aj životný štýl- oddychovať, cvičiť a jesť zdravšie a piť veľa vody aj minerálok (tie už si vyberám podľa zloženia). Musím uznať, že sa cítim trochu lepšie. Najmä už nemávam 3dňové migrény... Aj to je fajn začiatok 🙂

dianockadianka
27. feb 2015
Používateľ dianockadianka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dianockadianka.

@ghelena Ahoj, možno sa ti zasekol nejaký nerv na chrbtici a to ti vystreluje až do hlavy. Skús navštíviť neurológa. Ak by sa ti k nemu nepodarilo dostať hneď, odporúčam kombináciu vitamínov B1, B6, B12 (napr. Milgamma) a Guajacuran (to je na uvoľnenie svalstva, bez predpisu) plus minerálna voda s vápnikom a horčíkom- napr. Gemerka (mala by si mať dosť horčíka a nie je dobré si dať jednorázovo veľkú dávku prostredníctvom výživového doplnka, ale postupne počas dňa- aj s vápnikom aby sa ti horčík vstrebal) Horčík je dobrý na uvoľnenie svalstva, pôsobí aj protistresovo. Najlepšie sa vstrebáva z vody. Takže ak sa niečo pricviklo, možno aj toto je cesta, resp. min kým sa ti nepodarí vyriešiť to u lekára. Držím palce a želám skoré uzdravenie.

lekkarnik
2. okt 2015

Dobrý deň prajem. Chcem Vás všetkých, ktorí trpíte migrénou požiadať o vyplnenie krátkeho anonymného dotazníka o prieskume kvality života počas migrény. Je to súčasťou mojej rigoróznej práce. Ďakujem

http://goo.gl/forms/OJ21oOxmt3

lindusss176
7. okt 2015

Ja som mávala silné migrény nič mi nezberalo, začala som si kupovať cez net bio himalajsku sol a to mi zabralo. Som si odšťavila pol citrónu do pohára dala som doň ho malú čajovú lyžičku BIO himaljskej soli zamiešala a bolo po migréne. A na vyše to je aj zdrabvé a nemusela som jesť tabletky objednávam si bio himaljsku sol cez internet stranka naturonline. Vyskúšaj Ja soľ používam pravidelne aj na dochucovanie jedál. Je proste užasná a navyše mi zabrala proti migréne. Ja na túto soľ nedám dopustit. Ako sa hovorí sol nad zlato!!🙂)))

ejkapod
9. feb 2016

ahojte baby pridavam sa k vam tiež z migrenami, ja ich mam strašne dlhe roky čo pamatam ešte od zakladky a to j už aj cez 20rokov no teraz su horšie a silnejšie a hlavne časte...počas tehu pred 2 rokmi som ani nevedela čo to je migrena, sa to ustalo a boli semtam no po pôrode sa to vratilo, a teraz som už zufala, kedže m,usím aj okolo malej pendlovať a není si kedy odychnuť a s takymi bolesťami variť atd... Ja ked boli hlava vraciam a už my teraz nič nezaberie a boli aj viac dni po sebe.kym som na MD musím isť k neurologový, ak viete niekoho odporučiť v okoli PD aj mimo no niec moc daleko zase, budem vdačna.
Lebo tu u nas som bola a odpisala ma že to bude zo psychických sresov, neviem z akých no viac som k nej nešla

nikaj
28. feb 2016

Mne na migrenu predpisala doktorka antidepresiva. Lieky pirule a prášky vyvratim pri silnej migrene. Takže užívam len čipky.

tanika
30. mar 2016

@nikaj poproísm aké čípky užívate na migrénu? sík moc za radu.....alebo čo Vám zaberá ? ako zabrániť migréne ? dá sa to ?....nie som v tom moc doma akoľko som doteraz až také problémy nemala ale v poslednom čase hrúza...hlavne týždeň pre menzesom, alebo tak pred ...

tanika
30. mar 2016

@samantha343 porosím Vás aké lieky Vám dal neurolog čo Vám zaberá ,,,,,ja som dostala frovamen ale prriznám sa ako náhle som si ich dala taká ťažoba na hrudi, ťažko sa mi dýchalo no hrozné bola som jak nadopovaná ...nie tie lieky si už isto nedám...je to normálne ....dík moc za radu

nikaj
30. mar 2016

@tanika Indometacin, ale neurologicka mi ich nechcela predpísať.

samantha343
30. mar 2016

@tanika ja som brala Sumatriptan Sandoz, ale nie vždy mi zabral. Asi tak 7 z 10 prípadov. Ale ked nezaberie, je možnosť po hodine si dať druhú tabletku.

silvid
1. apr 2016

a neskusali ste obycajne bylinky? mne teda pomohli...ja som proti chemii lebo to neriesi problem ale len potlaca bolest...tiez mam 2 male deti a nemohla som fungovat normalne, bylinkami som si poriesila viacero zdravo. problemov. su to bylinky zbierane v prirode, kazda si ich mozete nazbierat.... 🙂

ejkapod
1. apr 2016

@silvid prosim vas a ake konkretne bilinky mozte my napisat?

silvid
1. apr 2016

prvosienka jarna caj a najlepsi je rebricek-mysi chvost...ten mysi chvost je pri bolestiach hlavy, ked ma clovek pocit ako by mu isla hlava prasknut, proti zavratom. zachvaty migreny sa mozu pri pravidelnom pouzivani uplne stratit, minimalne sa dost zmiernia....

ejkapod
1. apr 2016

A v akom pomere si robite caj? Myso chvostik poznam a prvosienku vygooglim ako to vyzera lebo som si neni ista ..dakujem

silvid
1. apr 2016

@ejkapod dolezite je mat bylinky podla moznosti ktore si sami nazbierame v prirode...je neporovnatelny rozdiel medzi tymi a kupovanymi v cajovni, mam to odfotene aj v mojom blogu. prvosienka teraz zacina kvitnut takze idealny cas, mysi chvost az zaciatkom leta...ja mam doma 25 druhov bylin, my k doktorom uz nechodime 🙂

silvid
1. apr 2016

1plne cajova lyzicka na 1/4 litra vody, necham luhovat tak 5 min...ten rebrickovy sa musi pit taky teply ako sa len da zniest. ja teraz ten rebrickovy preventivne pijem kvoli inym veciam....ta bolest hlavy uplne zmizla, nastastie

silvid
1. apr 2016

prvosienka jarna a mysi chvost

ejkapod
1. apr 2016

Prvosienka nam rastie hned pri dome pri potoku a mam ju aj v zahradke ani som nevedela 🙂 ale este su len listy a susire listy aj kvety? A ten koren potom ako susit"

silvid
1. apr 2016

ak by niekto zhanam bylinky nech napise IP

silvid
1. apr 2016

koren nesusim, je to aj zakazane...ale ked to mate pri dome tak v pohode...ja zbieram len kvietky-bez listov...a len to okvetie zhora.bez stopky. ano bude kvitnut za cca 1-2 tyzdne u nas

silvid
1. apr 2016

viem ze toto je ina tema, ale pisala mi teraz vecer jedna maminka co som jej posielala bylinky na ochrnute hlasivky, ze sa zlepsuje stav po kratkom pouzivani, a pokracuju dalej... tak ozaj kto uz vzdal klasicku liecbu, skuste si nazbierat bylinky, ja vsade naokolo rozpravam ze to funguje len treba skusit....

tanika
7. apr 2016

kočky stalo sa Vám koniec menzesu a bolesť hlavy jennstranná za , okolo oka do spánkov .... čo si dať už na začiatku , podĺa mňa ibalgin nič moc z minulosti ...poradite.............dík ako tomu predísť vždy na začiatku menzesu a teraz aj na konci....ide ma poraziť a myslím že aj keď som mala ovul. stalo sa Vám to ?

ejkapod
12. apr 2016

@silvid prosim ta prvosienku pijes stale alebo ked zacne bolest hlavy...lebo dnes migrena uz som uplne znicena len grcam dala som si caj z prvosienky no vsetko slo von.musela som siahnut po tabletke aby som vladala fungovat okolo malej no ani ta nezabrala 😒

silvid
12. apr 2016

@ejkapod my doma cajiky pijeme nonstop, ja uz som v takom stave ze sa mi to zlepsilo a v podstate do migreny to neprerastie...ale lepsi je podla mna ten mysi chvost ako prvosienka...a mas svoje bylinky, resp. kvalitne...lebo to je velmi dolezitw...ked sa ten caj pije pravidelne moze sa migrena uplne stratit...a pije sa po duskoch..

travnerka12
12. apr 2016
Používateľ travnerka12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od travnerka12.

@silvid a ake cajiky ti pomahaju na migrenu?

silvid
12. apr 2016

@travnerka12 tu vyssie je to popisane mysi chvost a prvosienka

ejkapod
12. apr 2016

@silvid mysi chvostik nemam ale pohdem v maji nazbierat...dakujem.hlava stale boli a vracam furt uz 2 tabletka a nic...

nikaj
15. apr 2016

@silvid ja som dnes nazbierala len listy môžem piť len tie keď zatiaľ nekvitne? Dva dni má bolí hlava tak sme išli s deťmi zbierať.

silvid
15. apr 2016

@nikaj u vas uz je mysi chvost? u nas nehrozi...podla mna pokazit nic nemozes, zbiera sa kvet aj list...ale ci to bude mat az taky ucinok netusim..nikdy som neskusala iba list

felicita2
27. aug 2016

@nikaj ajoj, prosím Ťa pomohli ti tie antidepresiva na migrénu. Mne teraz tiez predpisala neurologicka Citalec 10 mg- 1/2 tabl.,