Môžem mať dve exekúcie naraz?

lola31774
22. nov 2011

kamaratka ma exekuciu na plat,strhavaju jej s platu,kolko jej môžu strhat ked su 4 členna rodina? nie su spartnerom zobratý, a teraz jej došla dalšia exekučka a druhý exekutor jej zablokoval učet a hned aj strhol všetko čo na nom mala,takže ani vyplatu nedostala!!!je to vôbec možne aby sa to stalo a exekuovali ju dvaja naraz? prosim o radu čo ma robit a ako postupovat,,

mataharyy
22. nov 2011

I deset exekucí, ale vesměs platí že musí zachovat životní minimum, ale jeden exekutor neví o druhém, takže musí vzít doklady a jít si to dohodnout... 😉

zajaciq
22. nov 2011

ak ma exekutor platny exekucny titul - rozhodnutie o vykonani exekucii zo sudu, tak moze blokovat ucet v banke, vysku zivotneho minima urcuje stat, zvysok je exekvovany. Ak je povinny zadlzeny vo viacerych zalezitostiach, tak tito opravneni si mozu vybrat akehokolvek exekutora, je teda mozne, ze jedna osoba (povinny) je zadlzena u viacerych opravnenych a ti si vymahaju tieto ciastky cez exekutorov. Ak su pohladavky len na jej meno, exekvuje sa len jej majetok (hnutelny aj nehnutelny). V praxi sa stava, ze exekutor ucet zablokuje komplet, odblokuje sa bud po vyplateni pohladavky a trov exekucie (a odmeny), alebo ked si povinny dohodne s exekutorom splatkovy kalendar.

tami_tami
6. jan 2012

ahojte prosim vas o nejake info ak mate skusenosti s viacerymi exekuciami a vobec - ide o to, ze otec dietata ma exekuciu ohladom vyzivneho, no okrem nej este ine - ja viem este o dvoch, vraj je toho viac... nikde nepracuje - oficialne len na cierno - ucelovo samozrejme, aby mu nic nemohli...byva s rodicmi, auto mal, no neprepisal ho vyse roka na seba... teraz ho predal... jazdil vyse roka so stopnutym vodicakom... to nie je nijako postihnutelne toto? plno dlhov, on zdravy, vyuceny a nerobi lebo medved??? byva tu o dve bytovky dalej, zije si jak keby nic, o nic sa nezaujima, len chodi a uziva si, pije, fajci a my ledva vyzijeme a tahame sa po sudoch... da sa s tym nieco robit? dakujem

andreah25
6. jan 2012

exekúcií môže mať toľko, koľko rôznych dlhov má. Má však nárok na ponechanie životného minima, neviem presne ale okolo 160,- eur. Musí ísť za exekútorom o potvrdenie na vyplatenie životného minima na daný mesiac, s tým do banky a tam jej ho na počkanie vyplatia. Alebo už priamo v banke je informácia o možnosti vyplatenia životného minima a dajú jej ho hneď, zvyšok ostáva zablokovaný pre účely zaplatenia dlhov.
Nič ma do toho síce nie je, ale stále nechápem, ako sa môžu ľudia vôbec dostať do takých srač.... Neviem, či je to nevedomosťou, alebo hlúposťou, alebo jednoducho ľahostajnosťou, čo už....

ingridka2708
24. jan 2012

ahojte zivotne minimum na 4 clennu rodinu je 250eur tie ti nechaju a s ostatnymi sa dohodni a oznam im ze mas uz jedneho

viki2912
24. jan 2012

aj 20 exekucii moze mat...pri kazdej jej vsak musi ostat tusim 80e na ucte ak jej exekutor strhava zo mdzy ecka...tusim je to 80 ecok.to minimum co jej musi nechat.na exekutorov bacha,su to svine.nech jej vyplatu davaju kesom ,alebo nech si necha ecka posielat na ucet niekoho ineho,jednoducho nic na svoje meno. ak nie je ina moznost.inak robi zadarmo v podstate.

dadada1000
22. feb 2012

moja znama ma exekuciu na aute, ak na seba napise dalsie auto automaticky jej ho zablokuju? viete mi niekto poradit? dakujem

littlebaby
22. feb 2012

ano zablokuju

lenka20
22. feb 2012

dadada - zablokuju v pripade, ze sa o tom exekutor dozvie, velmi casto sa stava, ze exekutor nezistuje aktivne momentalny stav dotycneho, takze si to musi veritel sledovat sam a oznamovat exekutorovi nove skutocnosti, bohuzial pre veritelov..
tami tami - vyzivne na dieta ma prednost pred akymikolvek inymi exekuciami, nezalezi na poradi ani vyske pohladavky veritela, takze ak mu nieco budu strhat tak predovsetkym vyzivne...
lola - tvoja kamaratka by sa mala skontaktovat s exekutormi a oznamit im ako to je, ze ma exekuciu strhanu z platu a oni dvaja sa musia skonsolidovat.. pokial z prvej exekucie strhnu maximum tak druhy exekutor nesmie siahnut na ten zostatok mzdy, to je tzv.nepostihnutelna cast... mozu sa ale dohodnut, ze aj druha exekucia bude zrazana zo mzdy (ak je na to priestor tak naraz podla presnych vypoctov, mzdarka uz bude vediet ako to ma podelit, ak je prijem prilis maly a nepokryje druhu exekuciu tak ta druha exekucia bude cakat v poradi...)

votaress
22. feb 2012

tami_tami vymahanie vyzivneho je prednostna pohladavka cize ak by mu finanne nevychadzalo na splatenie dalsich exekucii tak sa vymaha najprv vyzivne, co sa tyka viacerich exekucii vzdy sa to berie podla poradia vymahanych pohladavok exekutorom (pokial sa ovsem povinny nedohodne s exekutorom o postupnom dobrovolnom splacani). Zrazky zo mzdy alebo z ineho prijjmu sa vypocitaju podla tretinoveho systemu a blokacia uctu v banke odpísaním z účtu v banke nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99, 58 eura........

jedna_iva
22. feb 2012

Ahojte..chcem sa opýtať,môže exekútor siahnuť na materskú,rodinné alebo výživné určené na deti???dakujem

mama2504
8. jún 2012

Dobrý deň, viete mi prosím poradiť ako mám postupovať, ak exekútor zablokoval môjmu priateľovi účet, kde mi chodí moja výplata. On je nezamestnaný, nebola mu pridelená žiadna dávka hoci mal odrobených 15 rokov. Z mojej mzdy musíme uhradiť nájom, a ďalšie výdavky pre maloletú dcéru. ďakujem veľmi pekne za radu

kaby
8. jún 2012

@mama2504 Urcite sa skontaktujte s exekutorom, pokial uz siahol na vasu mzdu a objasnite mu to, zalezi od exekutora ako sa to vyriesi.... dalsi krok, ktory urobíte - zriadte si okamzite vlastny ucet, na ktory vam zamestnavatel bude zasielat mzdu, v ziadnom pripade nie na priatelov... je to velmi nerozumne riesenie..

aduskatt
8. jún 2012

z praxe..exekucne oddelenie v banke povoli vyplatit zivotne minimum, ale pozor, nie kazdy mesiac, ale iba raz pocas trvania exekucie...
mama2504 zbehni do banky s rodnym listom dietata, otvor vkladnu knizku na dieta a tam si davaj posielat vyplatu.....exekutor nemoze siahnut na ucet dietata, aj ked tam chodi vyplata rodica

janie80
8. jún 2012

@mama2504 treba ist za exekutorom a vypytat si od neho suhlas, ze nejaku ciastku (neviem presne, ci zivotne minimum alebo aku cast vyplaty) ti moze banka vyplacat... Neviem ale, ako to je, ked to je jeho ucet a tvoja vyplata... Urcite utekat hned za exekutorom... Raz pocas trvania exekucie si moze vybrat z uctu 99,58 EUR s tym, ze cestne prehlasi, ze si tento narok neuplatni v inej banke.. Je to podla nejakeho paragrafu exekucneho poriadku, s presnou formulaciou ziadosti mu v banke pomozu.... A urcite honem rychlo otvorit si svoj ucet a presmerovat vyplatu...
Aj z takychto dovodov je dobre ak ma kazdy z partnerov svoj ucet... Drzim palce... 😔

cigaretka5
8. jún 2012

kolko dlhov tolko exekucii, len nechapem ludi , co cakaju az na exekuciu. Kazda vymahacska spolocnost najskor posle vyzvu, potom vacsinu sudny prikaz , ci ako sa to vola a az potom pride predexekucna vyzva a az potom exekucia ..

lucka1987
8. jún 2012

@mama2504 poziadaj uctovnicku o zmenu uctu. ak nemas, tak si zriad svoj., peniaze co ti vzali sa ti uz spat nevratia. mozes urobit tak ako ti radi aduskatt , napr aj v postovej banke ti to urobia, teda na kazdej poste skoro .

evakubincova
26. nov 2012

mal som pokutu za dopravný priestupok platil som mesačne na učet dopravnéhom inšp.,medzičasom ma dali na exekúciu.:Možem platiť naďalej na ucet policajtov,alebo musím platiť na učet exekútora.Keby som platil na účet policajtov,tak celú čiastku dostanú oni.Može exekútor niečo v tomto prípade robiť?

rabo
25. apr 2015

ja len to dodam ze nech aj oni rozmislaju lebo raz aj oni budu mat posledni sud lebo do pekla lebo do neba aki bol tak rozhodne sud teraz on sudi ale budu ho sudit ne pojte sa ludja hore hlavu nech bere aj gate ale zivot on ne zobere ale jeho budu sudit ked on zomre tak oni pojdu do pekla 😲 😎 😠 ☹ 🙂 😉 😠 😖 😢 😝 😔 😅 😕 🙄 😨 🙄 😵 🙂 ☹ 😠 😖 😢 😝 😅 🙄 🤐 😵 😨 😕 😔 😀

zana7
7. júl 2015

Ahojte. Viete niekto ako to je u zamestnávateľa so zrážkami zo mzdy?? Keď má muž určené výživné na mňa ako na slobodnú matku a aj na dcérku, mzdárka prihliada na prechodný pobyt ... Akože sme druh a družka. A stiahne mu dajme tomu 130 eur ...priklad... Ak by sme boli manželia..stiahne mu viac alebo menej? A môžu mňa po svadbe bombardovať exekútori? Ďakujem :D

fsandrik35
23. sep 2016

Ahoj chcem sa spytat či mi môže zamestnávateľ strhnúť dve exekúcie jednu prednostnu a druhú obyčajnú

jahu348
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielamoly69
8. jún 2020

Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Mam exekútora zablokoval mi účet a dala som si výplatu poslať na sek. AJ To mi blokne?