Náročné deti. Aké sú?

register
4. mar 2010

Náročné deti. Aké sú?

ollski
4. mar 2010

myslim ze je cela definicia od nejakeho pana dr. kt tak ako 1. oznacil svoju "narocnu" dceru...ked som o tom citala 1x tak som neverila vlastnym ociam, pretoze presne take dieta mame doma!!!...neviem cim to je, co som robila v tehotenstve inak, ako pri starsej dcerke, ale narodilo sa nam uplakane babanko, ktore doteraz vyzaduje vsetku nasu energiu, pozornost a vobec vseko sa vacsinou toci okolo neho...vo febr a marcovom cisle mama a ja je to tiez rozpisane...vela veci na nasho Kubka naozaj sedi...myslim, ze keby sa on narodil ako prvy, tak surodenec nehrozi, okrem toho zeby nebola energia cas, a miesto, bo doteraz spava s nami v posteli, asi ani chut...pomaly sice zabudam ake boli zaciatky tazke no neviem, ci by som sa dala nahovorit na dalsie babo, kym mi to uplne nevyprchalo z hlavy....inak je zlaty, sikovny...no bala by som sa, zeby aj druhe bolo take "narocne" dieta, nastastie prva dcerka bola priam ukazkove babo, tak mi to syncek asi kompenzuje

zuziiicek17
5. mar 2010

No ja mam tiez take narocne dieta.neustale place,v kuse chce pozornost,nic sa mu nepaci ak nie je po jeho a neplatia na neho ziadne overne finty 🙄 takze to mame tazke

karamelinka
5. mar 2010

ahojte presne tento clanok v mame a ja ma utvrdil o tom ze aj my mame tu cest a narodiloi sa nam narocne dieta ked som si precitaalk tento druhy clanok v mame a ja tak vsetko sedi na nas akurat to nie ze kym bol kojeny tak som kojila kazden tri hodiny a tam pisu ze narocne dieta chce byt krmene ked si zmysli ale inak vsetk ostatne nam sedi...niekedy som zufala lebo neviem co uz mam vymysliet aby sa zahral aj sam aby bolo menej kriku a placu vzdy som vsade len utekala nikdy som nepoznala prechadzky so spokojnym dietatom v kociku do vsetkeho sme vkladali tolko energie a myslela som si ze to je len miminko a ze ked bude strasi a bude chodit tak sa bude uz aj hrat chvilu sam ale on nie...vsade musim byt s nom vymuslat mu stale nieco ove a presne co plati jeden den na druhy den uz nie niekedy si tak poviem no co tak musim sa s tym zmierit ze je narocny ale niekedy mi to pride aj zatazko lebo to je teda fuska ked sa deje vsetko len okolo neho skusala som aj razne nie ale nic nepomaha proste ked nema naladu na auto tak ho nedonutim ani za svet ked nema naladu na neviem co tak to iste takze uz som prestala dufat ze y toho vyrastie...a este k tym nociam stale sa budi a to je uz dost velky nato aby spinkal je to stale o tom istom od mala sme mali problem v noci a cez den zo vsetkym ostatnym...takze mamicky je to fuska aj ked niekedy sa mi zda ze na chvilu je aj ten nas maly celkom dobry a poslusny

u2jana
5. mar 2010

😀
ze by aj ta nasa bola narocna?
lebo som uz zo silami na konci...
nemate niekto link na ten clanok?
a nepisu tam ako sa daju tie deti zvladnut?

jarus1
5. mar 2010

ja som ten článok nečítala, ale pridávam sa...malá je plačlivé dieťa, musím s nou chodiť, ukazuje prstom čo chce a kam chce ísť..ak to nedostane, plače akoby ju drali...celý den sa všetci možní pri nej striedame, zahrať sama? o tom môžem iba snívať...neviem ako sa dá takéto dieeťa zvládnuť

sloto
5. mar 2010

ahojte. tak sa pridávam s našou malou do klubu. naša nikolka je takisto náročné dieťa. dlho som si lámala hlavu, kde robím chybu, prečo je malá vkuse nespokojná, nechce sa odo mňa pohnúť ani na meter. prakticky vkuse sa na mňa vešia. sama sa neprehrá ani minútu, ak ju niečo zaujme tak na pár sekúnd doslova.v jednom kuse mrnčí, všetko si vyžaduje trucovaním, krikom. dobrá je len vtedy, ak sa jej na 100% venujem, hrám sa s ňou, chodím s ňou za ruku, všetko jej ukazujem. v postielke spať nechce ani za svet. od narodenia bola naučená, že v nej spávala a zrazu jedného dňa začala v postielke vyplakávať, kričať a od vtedy ju nebolo možné ju tam uspať. prakticky stále spáva s nami v posteli. koľko krát som totálne z malej unavená, pretože sú naozaj dni, kedy od rána do večera mrnčí a plače a kričí. všetci radia - musíš ju nechať vyplakať, prejde ju to. no skúšala som to už sto krát a nezaberá to. v článku bolo takisto písané, že tieto deti sú často hyperaktívne a je u nich i hypertónia - napätia svalov - resp., ako by svaly boli furt v napätí, furt čakali na vyštartovanie. a to je presne i u nás. našej malej napr. stačí 10 minút spánku a potom vydrží byť ďalších 5 hodín hore a vymýšlať. neviem či sa tieto deti majú zvládať nejak inak, alebo treba na ne niečo iné vymýšlať, ja skôr dúfam, že malá z toho proste vyrastie. len tiež dúfam, že sa dovtedy z nej nezbláznim, pretože niekedy je to s ňou naozaj veľmi náročné....

susik77
5. mar 2010

aj my mame narocnu starsiu dceru. mala som dlhy porod-13 hodin-mala omot. pupoc. snuru okolo krku. po narod. zltacku, prvych 5 mesiacov stale plakala, vzdy bola nespokojna, tiez bola hypertonicka, neskor zase hypotonicka, ziva, prvy rok robila vsetko 2 mesiace dopredu-pokroky, ale zac. neskoro chodit- v 15.mesiacoch a zistili jej ze ma probl. s koordinaciou.
Narocna je doteraz-2.5 roka, aj ked je to uz ovela lepsie ako prvy rok, strasne sa boji lekarov, uz v cakarni strasne place 😢
Asi ako sme chodili na neurologiu a rehabky...
Teraz mame druhu dceru-a ta je pravy opak-zlatunka, pekne sa na nas usmieva, kludnucka 🙂 Teraz zvladam obidve ovela lahsie ako ked som mala len starsiu...
Mozno bude tiez hyperaktivna-podla mna to suvisi s tym porodom...
ostatni, co ste tu pisali ze mate narocne deti-mali ste porod v pohode?pripadne ake ste mali tehotenstvo?

denduska
5. mar 2010

ahojte, pridavam sa...ja tak lutujem ze som nejake info o tom necitala skor, dozvedela som sa to az ked mala okolo roku nahodou z netu, zo stranky Dr. Searsa ktory to vsetko "vymyslel"...dovtedy som si myslela ze som nenormalna ja alebo mam nenormalne dieta alebo oboje. Vsetkym kamoskam decka sedeli v kociku a usmievali sa na okolo, len to moje vrestalo, tak sme v roku kocik zahodili... a vsetko ostatne na nu uuuplne sedi...najviac sa mi paci jedna vlastnost - nepredvidatelnost - to je nasa Emma. A co teraz robi? Odfukuje v nasej posteli 😀

ja som mala dlhy porod, rucku mala spadnutu vedla hlavky, zltacku nemala, ale plakala priserne prvy polrok kazdy vecer aj 4 hodiny, rekord bol od pol osmej do druhej rana..
Mne jedna znama vravela ze take deti aj hyperaktivne sa casto rodia matkam uzivajucim vela magnezia v tehu...a ja som uzivala ale ci je to ten dovod? Ale logiku to ma, ze oni vlastne po porode maju abstaky... 😕

denduska
5. mar 2010

ak ste baby anglicky zdatne tu je ten link http://www.askdrsears.com/html/5/T051200.asp

sloto
6. mar 2010

no podla mna to s porodom nesuvisi. ja som mala vyvolavany porod, ale rodila som len od zaciatku kontrakcii len hodinu a pol, takze podla mna to porodom neni. nasa malicka mala reflux do nejakeho stvrteho mesiaca a aj preto bola vecne nespokojna a nestastna. ale ani tomu to nedavam za suvis. skor si myslim, ze je to proste v povahe dietata. tak ako je nejaky clovek flegmatik, cholerik, tak nase deti su taketo. ja dufam ze z toho vyrastieme. verim ze ano a ze potom raz, ked budu uz nase deti velke budeme im rozpravat, ako nam dali velmi zabrat, tak nech si nas vazia 😀

manika77
6. mar 2010

pridavam sa do skupiny..my navstevujeme neurologickku..kvoli hyperaktivite...tak vam poviem ze si uzijeme 😀

susik77
6. mar 2010

manika: a kedy vam diagnostikovali hyperaktivitu? ja som pocula aj citala, ze seriozne sa da diagnostik. az okolo 3 rokov 😕

biba12
6. mar 2010

Baby nezufajte, zlepsi sa to. Nas Andrejko sice nezodpoveda uplne narocnemu babatku, napriklad som ho mohla od 9 mesiaca nechat na pol dna u starych rodicov a zvladol to v pohode. Ale nezahra sa sam, potrebuej stale niekoho pri sebe, spanie je katastrofa. Teda bola. Bol schopny sa budit aj 10 krat za noc, kojila som ho 17 mesiacov a preto som s tymsekla, lebo som bola v koncoch. A myslela som, ze sa to zlepsi. Nezlepsilo. Od 5 mesiaca spaval som mnou v posteli, lebo som odmietala stale ho prekladat z postele do postielky. Ale teraz posledny mesiac sa budi cca 2 krat za noc, ale ostal nejaky pricuckovy, stale mama, mama....

matova
6. mar 2010

ahojte, pripájam sa. tiež si myslím že to majú deti asi v temperamente- všetko ich zaujíma, neobsedia chvíľku na mieste, stále sa musia hrať s niekým, naväzujú kontakty, všetko si všimnú,sú zvedavé, pri spánku katastrofa- všetko ich vyrušuje...je to poriadna zaberačka, navyše je ten môj aj úplne na mňa nafixovaný, večer k nikomu na ruky, presne načas rýchlo všetky procedúry lebo keď vybočíme náhodou zo zaužívaného, je z toho hotový-ako šialený- nespolupracuje, neuspateľný... 😒 .
A vyrastú z toho deti do istej miery- v tom že sa postarajú už sami o seba, ale ten temperament zostane- brat bol taký čo mama spomína-a doteraz je taký 😅

manika77
6. mar 2010

susik asi ked mal pol roka..nebolo mozne s nim to ze on v podstate nikdy nespal uz ako mimco maval take zachvaty take nervove..to vraj z toho ze si nemal kde vybit energiu..proste sa nudil - vraj...nespal uz ked sa narodil sme boli stale hore aj v kociku...on len podriemal 20 minut a dost..dodnes nespava dobre...je to o drzku s nim 😒

matova
6. mar 2010

manika77: to veľmi súcitím, mne aspoň pospinká raz cez deň do 1:30, hoci uspávanie je odjakživa nočná mora, a keď prešvihneme správny čas (len keby som vedela kedy je akurát ten správny 😝), tak je hore ďalšie tri hodiny... do roka a mesiaca som musela chodiť s kočíkom,inak proste nazaspal a spával mi krátko, krátko sa hral, potom papal, potom trosku spal...taký kolobeh- úplne troškárčil a nedalo sa vôbec nič pri ňom stíhať-no vlastne ani teraz nie...
ALE to čo píšeš- ja som tomu nechcela veriť že je to vôbec možné, no mama tiež vravela že brat nespal úplne od bábätka a len mu ukazovala časopisy-obrázky a čo ja viem čo ešte ....aby sa nenudil, lebo inak plakal....vnoci musel ísť presne na hodinu spať, inak ho nevedeli uspať po celú noc!!! 🙄 , takže jóooj, klobúk dole pred tebou. Je to des.

matova
6. mar 2010

manika77: trošku nádeje ešte pre teba- asi od troch rokov začal brat tvrdo spať-dokonca aj cez deň 😅 .
A ďalší brácho- druhý v poradí bol total opak, vraj ho bolo treba budiť aj na kojenie, inak furt spal- tak dúfam že naše ďalšie deti také už nebudú 😉

manika77
6. mar 2010

matova u nas bol problem aj s kojenim..no proste ked mu netieklo hned ako potiahol tak rucal jak pavian a viac nechcel..a len ho chytali tie zachvaty zlosti 😠 skoro ma slak trafil
a to ze od troch rokov mi povedala aj nasa doki ze sa to moze zmenit.. 😵 tak cakame este dva roky 😀

matova
6. mar 2010

manika77: s kojením to bola aj u nás hrôza, v pôrodnici mu už skúšali ruky zaviazať a hlavu držať lebo tak šermoval a neskutočne ma odtláčal, takú silu mal v rukách...Náš je hypotonik (teraz už sa z toho takmer dostal)- ale mala som až zlosť z tejto diagnózy, lebo iné deti si sedia v kľude a nič im nieje, sú svalovo pevné a on hypotonik- čo sa vkuse odmalička len vrtel a neskôr presúval a teraz tiež chvíľku neposedí, len za ním lietam z izby do izby...
celkovo pôrod my sme mali tiež blbý, aj silnú novorodeneckú žltačku-ale neviem či toto má práve súvis, aj keď určite aj dávka stresu sa už kdesi zafixuje...

tak dúfam že sa vám to spanie nakoniec zlepší 😉

susik77
7. mar 2010

matova: moja to iste, strasne bola prvy rok pohybliva, vsetko robila dopredu a pritom je hypotonicka.

mobilo
7. mar 2010

aj my sa pridávame článok mama a ja 12 znakov našli sme sa vo všetkých..nespokojnost, nespavosť, neustála pozornosť, nosenie v nosiči, pretože v kočiari a pod stále plač a plač. teraz máme máme 21 mesiacov a je to o čosi lepšie teda oproti tomu, čo bol 😝 vyžaduje neustálu pozornosť ale keď sa mu venujeme je to ok..akurát doma neurobím nič ale všetko pre neho 😅
inak s porodom to može mať súvis..my sme boli v polroku u osteopata a odvtedy nebol taký krčovo uplakaný,,mal blok v chrbtici, lebo pri narodení bol veľký..a osteopat nám povedal, že nikt. dieta neplače nikdy len tak...potom bol trošku kludnejší- teda neplakal toľko..on plakával tak, že až také mostíčky robil

manika77
7. mar 2010

mobilo aky velky bol? lebo marko je nekludny doteraz...a tiez bol velky..ze by mal blok ?

mobilo
7. mar 2010

moj mal 3640 ale ja som strašne chudá a mna sa hned pýtali, že prečo mi nerobili cisársky, že sa musel strašne stlačiť a ja som len pozerala, že neviem 😔 ešte som sa pýtala, že keby tam nejdeme, či z toho vyrastie a ona nám povedala, že nie..proste može mať z toho strašne veľa problémov..tak ja som rada, že sme boli

mobilo
7. mar 2010

Ako je to pri deťoch? Dá sa osteopatia použiť
aj tu?
Pri deťoch je osteopatia takisto veľmi užitočná
metóda. Osteopat môže pomôcť napríklad
malým bábätkám, ktoré sú po ťažšom pôrode
a majú mikrotraumy hlavičky spôsobené jem-

ným posunom lebečných kostí. Predĺžený tlak
na lebkové kosti pri pôrode môže byť dôvodom
zmeny v kraniosakrálnom rytme a tá sa prejaví
napríklad zvýšenou nervozitou či kolikami.
Kraniosakrálna liečba tu pekne zaberá. Osteopatiu
však možno použiť aj pri väčších deťoch,
ktoré majú napríklad poruchy učenia alebo ich
trápi hyperaktivita. Ideálne však je, keď dieťa
príde skôr, nie až v pubertálnom veku. A napokon
osteopati pomáhajú aj deťom, ktoré trpia
opakovanými infekciami dýchacích ciest.
ako nám naozaj pomohla boli sme dvakrát povedala nám, že taký blok ešte na bábatku nevidela a že si vie predstaviť čím sme si museli prejsť..a presne hovorila, že ked sa blok neodstráni dieta može mat problémy v škole, problémy s chrbticou a pod. takže píšem z vlastnej skúsenosti.

mobilo
7. mar 2010

http://www.medasol.sk/osteopatia.pdf možno niekomu pomožem je tu celý článok !

denduska
7. mar 2010

mobilo, a to ste boli u osteopata na slovensku? a kde ak sa mozem opytat? lebo ja som nejak nevedela najst nikoho, teda tusim jednu jedinu doktorku som nasla... 😕
nasa mala vahu normalnu ale 52 cm, to uz je dost a druha vraj bude este vacsia 😅 ale co sa stazujem, manzel ma 198 cm a v detstve diagnozu hyperaktivita... 😒

mobilo
7. mar 2010

denduška my sme boli v Rakúsku na Slovensku neviem či to niekto robí ...www.wso.at
my tiež čakáme druhé a sme si povedali, že hádam si nebudeme musieť urobiť v oktobri zase výlet do Rakúska

denduska
7. mar 2010

no, myslela som ze nie tu, skoda, ja neviem po nemecky ani makke f...tak tam sa asi nedohovorim... 😀 Ja by som tam malu vzala este aj teraz, ona je taaaaak nervozne dieta, ze niekedy mam pocit ze ju fakt nieco boli 😖

mobilo
7. mar 2010

denduška ale možno to niekto robí my sme boli pred rokom a obvolávali sme aj tu jedna to robí v Ba a bola tak na vážkach, či zobrat berie vraj od 6 rokov ..ona nám poradila túto stránku a kámoška je v Rakúsku tak sme boli u nej ona nám so všetkým pomohla ! možno to už niekto robí aj tu..