Neoriginálne tonery

selia1979
18. mar 2014

ahojte kedze pracujem doma vyuzivam tlaciaren naplno ...farba dosla a ja neviem co teraz lebo farby do tlaciarni su drahe aspon tie originaly mam hp color laser jet Cp 1215 originalka by ma vysla na 75-80€ no vraj ak budem pouzivat neoriginaly tak si odpalim nejake cipy v tlacierni a to ju mozem rovno zahodit mate nejake skusenosti s takouto tlacou dakujem za pomoc je to pre mna dolezite

dejka77
18. mar 2014

My sme raz kupili lacne tonery a bolo to poslednykrat. Pokazilo nam to tlaciaren a celkovo to tlacilo zle, prilis vela farby na papieri. Tak sme teda kupili novu. Cenovo to bolo skoro take iste akokeby sme kupili len tonery 🙂. Neoriginaly neodporucujem po takejto skusenosti.

mowinka1
18. mar 2014

mi kupujeme do roboty len repasy a nikdy nebol problém ...

mowinka1
18. mar 2014

sorry - My 😅

natuska87
19. mar 2014

@mowinka1 Neviem, je na to zakon...repasy sa kupovat teoreticky nedaju,iba pokutne....

googwife
19. mar 2014

Ja tiež používam len repas prípadne čierna sa dá aj plniť. Zatial žiadny problém 🙂 myslím že je rozdiel dat za originál 25eur a repas 10-12eur a tlačiaren nemá problém fičí na tom už asi 4-5 rokov.

1superlienka1
19. mar 2014

ja kupujem take tonery uz asi rok a som spokojna,tlacim si aj fotky s takymi tonermi a vyzeraju velmi pekne.mne sa to velmi oplati lebo kupujem toner za 1,18eur

ewusha01
19. mar 2014

ja používam neoriginály do Epson tlačiarne už 4 roky a žiaden problém. Je rozdiel dať za 1 farbu originál toľko čo za 4 neoriginály 🙂 Dokonca sú o trošku viac naplnené - originál 7-8ml- neoriginál 10-11ml

wena
19. mar 2014

My používame tiež neoriginálne a sme spokojní, ja v tlači nevidím žiaden rozdiel a tlačiareň nám to nijako nepoškodilo.

mowinka1
19. mar 2014

@natuska87 o tom som ešte nepočula, kupujeme ich oficiálne od firmy, faktúru dávam bežne do účtovníctva a nie je s tým problém, skôr si myslím že je to nejaký hlod 🙂

gretocka
19. mar 2014

@natuska87 tiez neviem preco by sa dali len pokutne, ked vsetky oficialne velkosklady kancelarskej techniky predavaju aj nahrady... aj medzi nahradami su rozdiely, niektore znacky uz nekupujeme, niektore su bez problemov a aj zaruka sa na ne vztahuje, ak nahodou toner netlaci, vymenia kus za kus... treba sa obratit na niekoho kto ma prehlad alebo skusat a najst si sam co komu vyhovuje

natuska87
20. mar 2014

@mowinka1 Ved nahadam sa, ide vraj e nejaky recyklacny zakon, ktory by mali dodrziavat.....

selia1979
autor
20. mar 2014

ale ved co mam ja biedna robit ked na original nemam 😉 ja by som radsej original a to som si od ruke este kupila PSC HP a tiez mi do nej treba farbu lebo ju uzivam na skenovanie akopirovanie a momentalne preplacam v meste za tieto sluzby ...

tak je to legalne alebo nie??? este som nikdy taketo veci nekupovala cez net ....nie ze skoncim v lochu ako chudak dedko co jedol hrozno v obchode

gretocka
20. mar 2014

@selia1979 je to legalne, inak by to verejne nepredavali vsetky PC a kanc. velkoslklady.. A je na ne nromalne aj zaruka, ked je nejaky problem vymenia ti ho, dokonca niektori garantuju aj nahradu skody v pripade, ze ti vyteceny cartrige/ vysypany toner poskodi tlaciaren....

gretocka
20. mar 2014

a este poznamka, neoriginalne sa nerovnaju repasovane.... vacsina neoriginalnych tonerov a cartrige nie su repasovane ale normalne nove kusy, len ich nerobi originalna znacka, ale niekto iny....

selia1979
autor
26. mar 2014

no a teraz mi poradte kde najlacnejsie zozeniem nejake neoriginalky ....podotýkam ze nechcem vyrobene v Cine a bola by dobra nejaka zaruka na tlacenie no neviem ci sa to poskytuje aj neoriginaloch a repasoch????
vdaka

selia1979
autor
1. apr 2014

has pozeram ze hore mame reklamu tak ide kuknut na ceny aj ked vyhodnu ponuku mi dali http://www.etoner.sk/3_hewlet-packard a vraj vymenia toner ked zle tlaci pocas 36mesiacov

jaron
27. apr 2015

@selia1979
asi záleží na druhu tlačiarne, niekto môže mať dobré skúsenosti, niekto zlé
ja mám staršiu laserovú čb HP tlačiareň a dlhé roky úspešne používam neoriginálne tonery. Cena zhruba 12 EUR v porovnaní s originálnym 60 € (nechápem tú cenu) pri podobnom počte vytlačených stránok.

Zo zhruba 15 neorig. tonerov som mal iba raz problém a to že neorig. toner bol nekvalitný - tlačil ako keď už končí ihneď od začiatku, i keď bol plný - bol príliš lacný (asi 8 EUR) a chýbala taká páska, čo treba strhnúť pred použitím (ostatné ju vždy mali), preto si teraz značím, odkiaľ objednávam, aby keď o 1/2 - 1 rok budem objednávať ďalší, som nekúpil tam, kde boli nekvalitné. To však beriem ako výnimku a nie že by bol celý princíp neorig. tonerov zlý.

jaron
27. apr 2015

zase som si nevšimol posledný príspevok a napísal do diskusie, čo je už aspoň rok stará 🙂

berusenka745
1. máj 2017

Ahoj, na doporuceni jsem si poridila ze stranek https://www.ekotoner.sk/ a opravdu super kvalita a kvalitu tisku srovnatelna s originalem.

matt541
25. jan 2018

Zdravim, záleží od zdroja, teda výrobcu danej kompatibilnej kazety, je ich mnoho, no tí skutočne top svetový výrobcovia ich vyrábajú v štandarde originálneho toneru. V našej firme tlačíme veľa, z toho dôvodu používanie originálnych tonerov by sa dosť negatívne prejavilo v nákladoch na tlač. Do malých HP tlačiarní používame kompatibilné tonery z osvedčeného zdroja, aj keď chvíľu trvalo než sme sa k nemu dopracovali, http://printmaster.sk/hp-kompatibilne/ . Tieto tonery tlačia veľmi spoľahlivo a za pár korún, okom bežného používateľa nevidíme rozdiel medzi originálnym a alternatívnym, ani v kvalite tlače, ani v počte výtlačkov.

smooke
17. okt 2018

@matt541 No moc by som sa na tie kompatibily nespoliehal, áno nie všetky sú zlé, ale zamyslel/a si sa niekedy nad tým co sa s takými tonermi ďalej po vyprazdneni robí? Keďže sa nedajú zrenovovat pretože sú na jedno použitie a nie vždy musia vydržať tak idú do odpadu, ročne takto príde na Slovensko minimálne 100 000 kompatibilných tonerov ktoré skončia a smetisku pritom ide o nebezpečný odpad, čo sa týka hlavne toneroveho prachu, a tu mierim hlavne na internetové eshopy ktoré vám síce toner pošlú ale naspäť ho nevezmu, aspoň neviem ze by nejaký eshop nieco takéto robil, nakoľko pri originaloch alebo renovaciach ktoré sa dajú vždy renovovat a v podstate pri každej renováci a výmene komponentov je tento toner znovu použiteľný, niektoré renovácie dokonca tlačia lepšie ako originál iba s jediným rozdielom a to cenou, poznám firmu ktorá berie aj kompatibilné tonery ktoré následne rozkladá a triedi odpad, na Slovensku je malo takýchto firiem, možno ich narátať na jednej ruke, neidem sa tu hrať na greenpeace je to vaše vlastné rozhodnutie, len ľudia sa niekedy nezamyslaju nad rizikami ktorými niesu len znečisťovanie kompatibilnými tonermi ale aj to ze vám tieto tonery môžu nenávratne poškodiť tlačiareň, nie raz som sa s tým stretol aj keď veľa ľudí tvrdí že sú spokojní tak to nebýva vždy pravda pretože idú po najmenšej cene, najväčší problém však robia farebné kompatibilné tonery, a ten kto povie ze nie tak klame, je to tak rukami mi prešlo nespočetné množstvo týchto tonerov a z vlastnej skúsenosti môžem povedať ze tieto tonery niesu ani zďaleka také ako originály ani renovácie, síce sa ľudia boja investovať do renovácie ktorá je lacnejšia ako originál ale drahšia ako kompatibilný toner ale pritom nehľadia na to, do čoho idú, častokrát človek ušetrí skôr pri renováci ako pri kompatibilnom toneri ktorý tlačiareň zašpiní, v horšom prípade znefunkční, darmo môže výrobca kompatibilitneho toneru tvrdiť ze je špičkový a dá sa porovnať s originálom, nedá a predajca alebo výrobca to sam vie pretože ide do toho s tým ze predá a aj keď to bude zle tak a co však príde ďalší zákazník, a ešte k tomu eshopy, ako môžu ručiť za kvalitu keď kompatibilne tonery ktoré predávajú sú na 70% dovážané s Číny, nie všetko čo sa blisti je zlato, to neznamená že s kúpou lacného tonera človek ušetrí, častokrát prerobi pri opravách na tlačiarní a kúpe papiera ktorý zničí pri nekvalitnom toneri

melody5
17. okt 2018

ll

damoska
28. nov 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

mate niekto skusenosti s nakupovanim tonerov z officeland?

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julinka29
5. dec 2018
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

diare ste tam niekto kupovali?

sonka1981
5. dec 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

ide aj o to, čo si predstavuješ pod neoriginalnymi tonermi.....

smooke
6. dec 2018

Ja poznám jednu spoločnosť pre ktorú zároveň pracujem, ak máte záujem o tie tonery, ide samozrejme aj o predaj tlačiarní, kancelárskych potrieb, všetkého čo potrebujete do kancelárie, školy a pod, samozrejme je dovoz zadarmo a dodanie väčšinou na druhý deň

smooke
6. dec 2018

ide o renovované originálne tonery, samozrejme nie je prečo mať strach, pôsobíme na trhu vyše 20 rokov s renováciami

alenakr609
14. dec 2018

Pokiaľ kupujete kvalitné kompatibilné tonery (neoriginálne tonery) tak v tom prípade sa nemusíte báť. Viac môže tlačiarni uškodiť ak ju pravidelne neservisujete. Kupujem iba neoriginálne tonery na stránke https://www.shape.sk/ a som si nimi nadmieru spojokná a ušetrených kopec peňazí. Nie je čo riešiť. Človek si rýchlo rozmyslí či bude platiť za tonery stovky eur ročne.

anulienkalenka
2. jan 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

kde sa daju kupit dobre tonery a dalšie potreby do kancelarie? Samozrejme za velmi dobru cenu?